راه ایریسا ------------------------------- The Way of IRISA

این وبلاگ بر این است تا با تجزیه و تحلیل رویدادها و تصمیمات اتخاذ شده در شرکت بین المللی مهندسی سیستمها و اتوماسیون ( ایریسا ) راه مناسب پیشرفت شرکت را فراهم سازد

گزارشی از مجمع عمومی شرکت ایریسا تیر 89-قسمت چهارم و پایانی
ساعت ۱۱:٥٠ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٥ تیر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی: هیئت مدیره ،منابع انسانی ،تصاویر ،سرگذشت

بیشتر آنچه را که باید در باره مجمع عمومی بنویسم ، نوشته ام و نکاتی دیگر که مانده است را در این پست مینویسم. و همیشه با خود فکر میکنم آیا آنچه می نویسم مفید هم هست ؟ آیا کسی را به کار می آید؟ آیا نوشته ها سازنده است؟ آیا برای دوستان جذابیتی دارد؟ آیا اثری بر آنها مترتب است ؟

آیا آنچه مینویسم موجب ناراحتی بعضی ها نخواهد شد؟ و به خود دلداری میدهم که این نوشته ها ماندگار میشود تا آیندگان بدانند که ما چه مسیری را طی کرده ایم؟ و عملکرذ ما را به قضاوت بنشینند تا اگر به اشتباه رفته ایم راه ما را ادامه ندهند و اگر درست رفته ایم تحسین کنند و استوار تر حرکت کنند.


 
گزارشی ناقص از مجمع عمومی شرکت ایریسا تیر 89-قسمت سوم
ساعت ٩:۳٠ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٩ تیر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی: سرگذشت ،کارکنان ،هیئت مدیره ،امتیازات کار در ایریسا

 

امروز که مشغول نوشتن این مطلب هستم روز شنبه است و نوزدهم تیرماه و برابر شده است با عید مبعث. یعنی روزی که پیامبر اسلام حضرت محمد به پیامبری برگزیده شد. پیامبری که هدف از بعثت و برگزیده شدن خود به پیامبری را چنین فرمود: " من بر انگیخته شدم تا اخلاق نیکو را کامل کنم."

عید مبعث را به عموم همکاران و خوانندگان محترم تبریک میگویم و امیدوارم که فرموده آن حضرت را الگوی کار و زندگی خود قرار دهیم. و درود میفرستم بر او که خدا و همه ملائک بر او درود می فرستند.


 
گزارشی ناقص از مجمع عمومی شرکت ایریسا تیر 89-قسمت دوم
ساعت ٦:٤۱ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٥ تیر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی: سرگذشت ،کارکنان ،هیئت مدیره ،آمار بازدید

بر پست قبلی من هیچ کامنتی از طرف دوستان گذاشته نشد. و این هم رکوردی عجیب از من و وبلاگ که در کتاب اگنس باید ثبت شود. شاید به این دلیل باشد که هنوز خیلی از دوستان موفق به خواندن آن نشده اند. چون از صبح روز شنبه تا پایان روز دوشنبه تقریبآ 200 بازدید از وبلاگ راه ایریسا وجود داشته و در این سه روز خیلی ها به آن سر نزده اند. خوب حالا من گزارش مجمع عمومی را بیشتر شرح میدهم و شما هم اگر دوست داشتید و یا نکته ای به نظرتان رسید برای آگاهی دوستان آن را درج کنید.....


 
گزارشی ناقص از مجمع عمومی شرکت ایریسا تیر 89-قسمت اول
ساعت ۱۱:۱٦ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۱ تیر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی: سرگذشت ،کارکنان ،امتیازات کار در ایریسا ،هیئت مدیره

خیلی خیلی دوست داشتم گزارشی از مجمع عمومی سالیانه تیر 88 که امروز یازدهم تیر برگزار شد برای شما عزیزان داشته باشم. گزارشی برای سهامداران محترم و همکاران خوبم. اما تا این لحظه که گزارش را درج میکنم اطلاعات چندانی به دستم نرسیده است و تلاش هایم بی نتیجه بوده است. بنابراین منتظر خبرهای دوستان می نشینم. دوستانی که در جلسه مجمع بوده اند و میتوانند چند خطی برای من بنویسند و ارسال کنند. ولی در حقیقت برای آگاهی شما مینویسند. دوستانی همچون آقایان : نیلچی ، آقائی ، علوی ،خسروی ، حسینی نیا ، نیری ، کفاش، فرزانه ، نجف آبادی و خانمها: اکبری ، رشیدی ها. ولی آیا اطلاعاتی به دستم خواهد رسید؟

سعی خود را خواهم کرد گزارشی تهیه کنم و برایتان بنویسم ولی زیاد هم دستم خالی نیست و از این درگاه دست خالی نخواهید رفت:

1-      سود خالص هر سهم پس از کسر مالیات (EPS) برابر با 25832 ریال بوده است.

2-      هیئت مدیره محترم سخاوت به خرج داده و پیشنهاد کرده است که 38.7 درصد از سود به سهامداران پرداخت گردد. یعنی برای هر سهم 10000 ریال داده شود.

3-      اعضای حاضر در مجمع که تعدادی از سهامداران محترم باشند هم با این پیشنهاد موافقت کرده و شاید سکوت کرده و شاید ریاست جلسه با زرنگی تمام به آنها قبولانده و لذا قبل از اینکه به خود بجنبند همان هزارتومان برای هر سهم تصویب شده است.

مرا باور بر این است که سهامدار باید همیشه بیشترین بهره را ببرد و باید حداقل 60% از سود را همکاران درخواست میکردند. از کجا معلوم که سال آینده شما سهامدار باشید که آن را ذخیره کردید؟

منتظر تکمیل همین داستان در پست روز 15 تیر 89 باشید.


 
20 سهم از سهام امانی
ساعت ۱۱:۱٧ ‎ق.ظ روز شنبه ٥ تیر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی: امتیازات کار در ایریسا ،هیئت مدیره ،سرگذشت ،کارکنان

پنجم تیر ماه 89 قرار است که پستی برای خوانندگان محترم داشته باشم و این روز برابر شده است با روز میلاد با سعادت حضرت علی (ع) اولین امام شیعیان جهان. مردی که شجاع ترین بود در میدان نبرد و در همه میدان ها، و غلبه بر هوای نفس را از همه چیز بالاتر میدانست و میگفت " اشجع الناس  من غلب هواه" شجاع ترین مردم کسی است که بر هوای نفس خود غلبه کند". دوست تر دارم که در ابتدا تولد این امام عزیز را به شما تبریک بگویم و سپس به موارد دیگر بپردازم.......