راه ایریسا ------------------------------- The Way of IRISA

این وبلاگ بر این است تا با تجزیه و تحلیل رویدادها و تصمیمات اتخاذ شده در شرکت بین المللی مهندسی سیستمها و اتوماسیون ( ایریسا ) راه مناسب پیشرفت شرکت را فراهم سازد

یادداشت آقای دکتر بقائی در رثای مرحوم یزدانی
ساعت ٦:٠٤ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٥ تیر ۱۳٩۱   کلمات کلیدی: سرگذشت ،کارکنان ،تاریخچه ایریسا ،هیئت مدیره

عنوان پست گویا و روشن است. ولی ناگزیرم مقدمه ای بنویسم. ابتدا از لطف آقای دکتر ابوالحسن بقائی اولین مدیر عامل و بنیانگذار شرکت ایریسا تشکر می کنم. و قدرشناسی ایشان از همکار سابقشان مرحوم یزدانی را ارج می گذارم. سزاوار بود که دیگران هم از مرحوم یزدانی مینوشتند و یادی میکردند.

میدانید که من در روزهای 5 و 15 و 25 هر ماه حتماً یک مطلبی مینویسم. ولی در عصر روز 24 تیر که به منزل می رفتم افسرده و غمگین بودم. دلیلش را به روزگاران آینده موکول میکنم. و افسرده گی ام داشت مرا وادار میکرد تا برای بیست و پنجم پستی نداشته باشم. به موضوعاتی فکر کرده بودم که بنویسم و همه ضروری بودند. گرچه تکراری.

عصر که به منزل میرسم قبل از هر کار و حتی استراحتی کامپیوترم را روشن میکنم و وبلاگ و ایمیل ام را چک می کنم. در وبلاگ کامنتی نبود که آن را تأیید کنم. ایمیل ام را باز کردم. نامه ای بود از دکتر بقائی عزیز و دوست داشتنی که در همان روز 24 تیر تاریخ خورده بود. تشکری برای ایشان فرستادم و گفتم که عزیز و دوست داشتن ایشان برای من نه از روی نیاز به ایشان که از روی احترام و از عمق وجود است که همیشه یاد و خاطرشان برایم عزیز است.

دیگر نیازی نداشتم که مطلبی نو بنویسم که در یادداشت دکتر نکات خوبی هست که امیدوارم برایتان مفید باشد.  و مثل همیشه که هیچکس از اطاق دکتر ناراضی بر نمی گشت بلکه خوشحال اتاق دکتر را ترک میکرد و شاید انگیزه و روحیه ای یافته بود , من هم روحیه گرفتم و یاد داشت ایشان را برای شما دوستان و همکاران درج کردم. با هم بخوانیم اصل یادداشت را.....


 
توضیح آقای مهندس نجف آبادی در رابطه با تاک بن و IPSO
ساعت ۱:۱٤ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٠ تیر ۱۳٩۱   کلمات کلیدی: سرگذشت ،تاریخچه ایریسا ،پروژه ها ،کارکنان

پیرو دو پست قبلی , به عرض میرسانم که آقای مهندس ایرج نجف آبادی معاونت محترم سیستم های اطلاعات شرکت ایریسا زحمت کشیده و چندین ساعت وقت گذاشته و جوابیه ای برای من و جهت روشن شدن اذهان همکاران و خوانندگان ارسال کرده اند.

ضمن تشکر از زحمات ایشان و اعتمادی که بر من کرده اند, متن کامل نامه ایشان را برایتان درج میکنم و امیدوارم که همه ما با همدلی و همفکری دست در دست یکدیگر گذاریم و برای شرکت ایریسا کار صادقانه انجام دهیم و در دراز مدت از آن بهره مند شویم باشد که خدمتی به صنعت مملکت کرده باشیم. و از هر کس که کامنتی میگذارد خواهش میکنم بدون حب و بغض و بر اساس عدالت و انصاف برای پیشرفت شرکت و برون رفت از مشکلات بنویسد که همه ما در برابر یکدیگر و خدای بزرگ مسئولیم. اگر با نیت پاک بنویسیم مطمئناً مزد آن را خواهیم گرفت. و اما متن نامه دوست قدیمی که واقعاً دوستش دارم به قرار زیر است:


 
پاک بن
ساعت ۱:۳٩ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٥ تیر ۱۳٩۱   کلمات کلیدی: سرگذشت ،تاریخچه ایریسا ،منابع انسانی ،کارمند نمونه

بر پست قبلی 15 کامنت گذاشه شد که هیچکدام ربطی به موضوع پست نداشت و این برای من آموزنده و عبرت آموز بود. بار دیگر پست را بخوانید و اندکی تأمل کنید که چرا کامنتی در رابطه با آن گذاشته نشد؟ ....


 
خیلی کمه فاصله موندن و رفتن
ساعت ٦:۱٥ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٥ تیر ۱۳٩۱   کلمات کلیدی: سرگذشت ،کارکنان ،تاریخچه ایریسا ،هیئت مدیره

یادش به خیر آن روزها که به آهنگ "بهانه ها" با صدای بانوی آواز ایران گوش می کردیم. آهنگی که این بیت در آن تکرار می شد:

خیلی کمه, خیلی کمه, فاصله موندن و رفتن

حرف ها نگفته می مونه بس که کمه فرصت گفتن