راه ایریسا ------------------------------- The Way of IRISA

این وبلاگ بر این است تا با تجزیه و تحلیل رویدادها و تصمیمات اتخاذ شده در شرکت بین المللی مهندسی سیستمها و اتوماسیون ( ایریسا ) راه مناسب پیشرفت شرکت را فراهم سازد

مجمع عمومی سهامداران ایریسا در سال 1394 برگزار شد.
ساعت ٩:٠٠ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳٩٤   کلمات کلیدی: سرگذشت ،تاریخچه ایریسا ،هیئت مدیره ،امتیازات کار در ایریسا

سلام. این پست تا پایان روز جمعه بطور قطره چکانی تکمیل می شود.

عصر روز چهارشنبه سی ام اردیبهشت مجمع عمومی سهامداران در ساختمان ایریسا واقع در خیابان دکتر شریعتی اصفهان برپاشد. استقبال خوبی از مجمع وجود داشت و سالن دیگر جائی برای حضور تازه واردان نداشت. نکات مهم و ریز و درشت مجمع را در ادامه و طی چند نوبت بخوانید.....


 
ایریسا و باشگاه سپاهان
ساعت ۱٢:۱٠ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٧ اردیبهشت ۱۳٩٤   کلمات کلیدی: هیئت مدیره ،منابع انسانی ،تاریخچه ایریسا ،سرگذشت

تیم فوتبال سپاهان خوش درخشیده و موجب افتخار اصفهان و فولاد مبارکه است. قهرمانی در چهاردهمین لیگ بر همه دست اندرکاران, مبارک و میمون باد. آقای دکتر سبحانی در مقاله ای  در روزنامه دنیای اقتصاد مورخ 21 اردیبهشت 94 می فرمایند:

"با اینکه باشگاه سپاهان به یکی از پرافتخارترین باشگاه‌های فوتبال ایران تبدیل شده اما از نظر مالی صددرصد به کارخانه فولاد مبارکه اصفهان وابسته است و نتوانسته مانند سایر باشگاه‌های فوتبال دنیا درآمدی برای خود دست و پا کند و از وابستگی مالی خود به کارخانه بکاهد."

آیا متخصصان و سهامداران و پدید آورندگان شرکت ایریسا طی 23 سال گذشته خدماتی کمتر از تیم سپاهان به سازمان های کشور و صنعت فولاد خصوصاً فولاد مبارکه کرده اند؟  و آیا خرید سهام کارکنان ایریسا ناچیزترین و حداقل انتظاری نیست که میتوان از آقای دکتر سبحانی مدیر عامل محترم فولاد مبارکه به عنوان سهامدار عمده ایریسا داشت؟

خدمات ایریسا و فوتبال سپاهان و هزینه هائی که برای هر کدام شده است را انصافاً خودتان مقایسه کنید تا مظلومیت را دریابید.

توجه : به علت مشکل نرم افزاری تعداد نظرها 0 است ولی می توانید نظرات را بخوانید


 
یادی از فردوسی بزرگ
ساعت ۱٢:۱٠ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٥ اردیبهشت ۱۳٩٤   کلمات کلیدی: مناسبت ها ،ادبیات(شعر) ،تصاویر ،سرگذشت

سلام بر حماسه سرای بزرگ ایران زمین , حکیم ابوالقاسم فردوسی که شاهنامه را سرود و عجم را و پارسی را زنده کرد. تا زنده بود ارج او  ندانستند  و پس از مرگ او را بزرگ داشتند که به راستی سزای او بزرگی بود. در ایران روز ۲۵ اردیبهشت به نام روز بزرگداشت او نامگذاری شده ‌است , به رسم سپاس از زحمات او یادی از او کردم با ابیاتی از شاهنامه :

بیا تا جهان را به بد نسپریم / بکوشش همه دست نیکی بریم

نباشد همی نیک و بد پایدار/ همان به که نیکی بود یادگار

همان گنج و دینار و کاخ بلند / نخواهد بدن مر ترا سودمند

سخن ماند از تو همی یادگار / سخن را چنین خوار مایه مدار

سخن را سخن دان ز گوهر گزید / ز گوهر ورا پایه برتر سزید

تویی آن که گیتی بجویی همی / چنان کن که بر داد پویی همی

فریدون  فرخ فرشته نبود /  ز مشگ و ز عنبر سرشته نبود

به داد و دهش یافت آن نیکویی / تو داد و دهش کن فریدون تویی


 
نامه ای نوشته خواهد شد.
ساعت ۱٢:۱٠ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳٩٤   کلمات کلیدی: نامه ها ،کارکنان ،امتیازات کار در ایریسا ،هیئت مدیره

مدت هاست به این فکر هستم که نامه ای برای بزرگمرد صنعت فولاد آقای دکتر سبحانی مدیر عامل محترم فولاد مبارکه بنویسم. نامه ای برای حق خودم و کسانی که زحمت کشیده و ایریسا را به این پایه و مکان رسانده اند. نامه ای بنویسم و از ایشان بخواهم که مشکل سهامدران ایریسا را که پدید آورنده ایریسا بوده اند , حل کنند. چون بر این باورم حل این مشکل به اراده و دست توانا و مبارک ایشان حل میشود. راه حل من خرید سهام توسط سهامدار عمده است و رفتن به فرابورس را روندی طولانی و غیر عملی میدانم که در دراز مدت ایریسا از آن طرفی نخواهد بست. نامه من به کمک شما سهامدار محترم نیازمند است که با استدلال ایشان را به خرید متقاعد کنید. لطفاً تا قبل از برگزاری مجمع عمومی نظرات خود را برایم بنویسید تا جمع بندی و ارسال کنم. اگر هم شما این کار را نکنید احمد این نامه را خواهد نوشت. از بزرگان ایریسا که سهامدار هستند انتظار بیشتری دارم. تنهایم نگذارید.


 
ما و نمایشگاه بین المللی کتاب تهران
ساعت ۱٢:۱٠ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٢ اردیبهشت ۱۳٩٤   کلمات کلیدی: سرگذشت ،کارکنان ،امتیازات کار در ایریسا

نمایشگاه تا 26 اردیبهشت برپاست. هر سال از ایریسا تعدادی کارشناس داوطلب بازدید بودند و یا شرکت رأساً متخصصانی را اعزام می کرد. تا آنجا که احمد خبر دارد , امسال کسی داوطلب نشده و شرکت هم برنامه ای نداشته. از خود می پرسم چرا؟ آیا متخصصان دیگر به دنبال کسب اطلاعات و دانش جدید نیستند؟ آیا مدیران و معاونین بخش های تخصصی گرفتار کارهای روزمره اند و از ارتقای دانش کارشناسان غافل؟ نمایشگاه کتاب یک رویداد علمی است خصوصاً در بخش کتابهای خارجی. کتابها و دانشی که در اینترنت نمیتوان بدان دست یافت. آیا دانشی درباره اتوماسیون صنعتی و PLC , آیا کتابی پیرامون شبکه و Cloud , آیا کتابی و مستندی جدید پیرامون سیستم های اطلاعاتی و Oracle وجود نداشت که ما را بر انگیزد. چه کسی مسئول است؟ امور آموزش یا منابع انسانی یا سرپرستان گروه های تخصصی. هنوز هم دیر نشده است که کسانی بروند و حداقل کتابهائی برای نگهداری در کتابخانه بخرند تا بعداً بقیه استفاده کنند. و اصولاً برای هرکاری در ایریسا باید مسئولی گمارده شود.


 
سهام کارکنان ایریسا را چه کسی باید بخرد؟
ساعت ۱٢:۱٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۱ اردیبهشت ۱۳٩٤   کلمات کلیدی: سرگذشت ،کارکنان ،تاریخچه ایریسا ،هیئت مدیره

سال گذشته تلاش زیادی شد تا یک خریدار برای سهام کارکنان پیدا کنند. لکن عملاً خریداری پیدا نشد. و سهام کارکنان بر روی دستشان ماند. هیئت مدیره محترم و سهامدار عمده, قول داده بودند که این مشکل کارکنان را حل کنند ولی عملاً نتوانستند. راه حل چیست؟ به نظر احمد بهترین و عملی ترین راه که به نفع همه باشد این است که سهامدار عمده یعنی فولاد مبارکه با توجه به اینکه دنبال یک هلدینگ قوی است که میخواهد سیاست و مدیریت خود را بر زیر مجموعه ها اعمال کند , سهام کارکنان را بخرد. تمام فشار سهامداران در روز مجمع همین باشد. و سهامدار عمده این را بپذیرد و عملا با سهامدارانی که بنیانگذار و ذیحق ایریسا هستند مخالفت نکند. در این رابطه هر کس میتواند با آقای دکتر بهرام سبحانی  مدیر عامل محترم فولاد مبارکه مکاتبه کند. این گره فقط به دست مبارک ایشان باز می شود. ceo@msc.ir   


 
هیأت مدیره جدید ایریسا چه کسانی خواهند بود؟
ساعت ۱٢:۱٠ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٠ اردیبهشت ۱۳٩٤   کلمات کلیدی: سرگذشت ،تاریخچه ایریسا ،هیئت مدیره

عصر 23 اردیبهشت مجمع سالیانه سهامداران ایریسا است. یکی از موارد, انتخاب اعضای جدید هیأت مدیره است. در حال حاضر آقای محمد طاهری مدیر عامل و یکی از اعضاست که بازنشسته ایریسا است. آقای فرزاد ارزانی رئیس هیأت مدیره و از معاونین ارشد فولاد مبارکه است. آقای محمدرضا آقاجوهری از فولاد مبارکه عضوی دیگر است که زمانی مدیر عامل ایریسا بوده. آقای محمدعلی شهریاری که از بازنشستگان فولاد و  او نیز مدیر عامل اسبق ایریسا بوده و نفر پنجم آقای منصور نصوحی که بازنشسته فولاد و عضو فعلی است. 1- سهامدران به مجمع بیایند. 2- بهتر است اعضای جدیدی انتخاب شوند که بتوانند وقت کافی در اختیار ایریسا قرار دهتد و اهل فکر باشند و بتوانند طرحی نو در اندازند. 3- هفت خط دوم تمام شد. اما احتمالاً نظر شما برای سهامدار عمده یعنی فولاد مبارکه راهگشاست.


 
هر کار به وقت خویش نیکوست.
ساعت ۱٢:٠۱ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٩ اردیبهشت ۱۳٩٤   کلمات کلیدی: سرگذشت ،کارکنان ،امتیازات کار در ایریسا ،منابع انسانی

شنبه گذشته روز تولد حضرت علی علیه السلام روز مرد بود. قرار بوده که هدیه ای به کارکنان بدهند. هنوز نداده اند. هر کاری باید از قبل برنامه ریزی و پیش بینی و تمهید شود. وقتی هنوز هدیه را نداده اند یعنی یکجای کار می لنگد. یک بخشی کوتاهی کرده است. دیگر وقت فضیلت کار گذشته است. چند نکته : 1- روز زن هم به زنان کارمند هدیه می دهند هم به مردان کارمند, پس برای روز مرد به کارکنان زن و مرد هر دو هدیه دهند. 2- پول دادن به عنوان هدیه اثر چندانی ندارد. هدیه باید کالائی باشد هر چند اندک قیمت . 3- هدیه را شایسته است به همه کارکنان بدهند و نوع قرارداد مهم نباشد که ساعتی هستند یا غیر ساعتی . 4- هدیه را باید به بازنشستگان هم بدهند گویا تصور این است که بازنشسته ها دیگر مرد نیستند یا از مردی افتاده اند.  همین هفت خط در word به عنوان شروع کافی است.


 
زخم خورده ایم , زخمی نیز زده ایم.
ساعت ٤:٥٦ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٠ اردیبهشت ۱۳٩٤   کلمات کلیدی: کارکنان ،سرگذشت ،تولد وبلاگ ،منابع انسانی

خدا را شکر که حسی در من زنده شد. حس خوب نوشتن. و این دلخوشی برای من است و مژده به آنان که دوستدار این قلم هستند. خوشحالم که دوباره این فرصت دست می دهد که با شما عزیزان صحبت کنم. امیدوارم که با خودم حرف نزده باشم و یکنفر هم با من حرف بزند.....