راه ایریسا ------------------------------- The Way of IRISA

این وبلاگ بر این است تا با تجزیه و تحلیل رویدادها و تصمیمات اتخاذ شده در شرکت بین المللی مهندسی سیستمها و اتوماسیون ( ایریسا ) راه مناسب پیشرفت شرکت را فراهم سازد

نظرات شما که از دید اینجانب جالب و حاوی نکته مهمی باشد در این صفحه درج میشود

پست :مستقیم !!  نویسنده : همکار  ١٨/٢/٩٠

با سلام
من از آنچه ایریسا برایم فراهم نمود تا امروز برایم رزومه شده است ممنونم. من از زحمات کلیه همکاران در هر سمتی که مرا به انچه امروز هستم رساند ممنونم. من از همه کارفرمایانی که با ما همکاری نمودند تا پروژه های خوب انجام شود ممنونم. ای کاش یاد می گرفتیم بابت هرچه داریم و هستیم از یکدیگر تشکر کنیم. به هم ارزش دهیم و از هم حمایت کنیم.

من بابت عملکردم در شرکت از همه عذرخواهی میکنم. بابت آنچه نتوانستم انجام دهم بابت لحظاتی که فعال نبودم بابت سستی هایم بابت تنبلی هایم بابت خودخواهی هایم بابت سکوت بی دلیلم و بابت همه و همه کاستی هایم عذر می خواهم. کاش یاد می گرفیتم از یکدیگر عذرخواهی کنیم.
من برای آنها که می روند و آنها که می مانند آرزوی سعادت می کنم. آرزوی پیشرفت می کنم. آرزوی موفقیت می کنم. بهروزی و هر چه از آن بهتر در دنیا نیست آرزو می کنم. ای کاش یاد می گرفیتم برای یکدیگر بهترین ها را آرزو کنیم.
من شمارا دوست دارم. من شما که در پست خود لایق بودید و یا نبودید دوست دارم. شما قطعا تلاش خود را کردید ولی توان بیشتر نداشتید. با اینحال من شما را دوست دارم.
کاش یکدیگر را دوست می داشتیم و می بخشیدیم.
پاسخ:

آفرین. متن زیبائی بود باید آن را قاب گرفت برای همیشه.
با اتحاد و همدلی کارها درست میشود.
نویسنده: احمد - ۱۸/٢/۱۳٩٠ - ۸:٠٦ ‎ب.ظ

 

پست :پس انداز و سنوات  نویسنده : ناشناس
احمد جان .....
هدفت از این وب لاگ درددل کردن است یا نقد کردن ؟؟
اگر درد دل است که بگذار هرکس به درد خود برسد .......
اگر نقد کردن از شرکت ایریسا است پس چرا هیچ وقت هیچ پاسخی از مسئولان نیست ؟؟
یعنی آنها نمی دانند که چنین وب لاگی هم هست یا می دانند و اهمیت نمی دهند ؟؟
زحمات تو وقتی جواب می دهد که نقدهای درج شده در این وب لاگ را سخنگویی از شرکت پاسخ دهد .
پس بفکر این موضوع باش تا مطرح کردن درد دل کارمندان ..............
 
پاسخ:

دوست عزیزسوال
همه مدیران از وجود وبلاگ با خبرند.
و بیشتر مدیران وبلاگ را میخوانند ولی پاسخی نمیدهند.
بعضی ها دوست ندارند به این وبلاگ رسمیت بدهند لذا هیچ پاسخی نمیدهند.
شما و دیگران نظر خود را بدهید و حرف خود را بزنید و بدانید که کم کم اثر میگذارد.
لبخند

نظر شما را به عنوان نظر برگزیده انتخاب کردم و در آن قسمت ثبت میکنم ولی حیف که اسمت را ننوشته ای.
چشمکچشمک

نويسنده :سینا در پست "چند نکته و یک نامه"

نظر :سلام - حالا كه صحبت از reuse شد مي خواستم انتقادي منصفانه از آقاي نجف آبادي داشته باشم- متاسفانه در واحد ISاستراتژي مشخصي براي توليد محصولات وجود ندارد و هزينه و فرصت زيادي هدر مي شود. چرا ؟
همه به ياد داريم چند سال پيش پروژه بزرگي به نام
Reuse
تعريف شد ( به مديريت آقاي جهاد محمدي) زمان و هزينه زيادي صرف انجام آن شد اما به دليل عدم پيگيري مدارك آن در كتابخانه خاك مي خورد.
بعد از آن قرار شد ماژول هاي
ERP CRM ,SCM توسط خانم حسيني R&D شود كه نتايج آن هم در كتابخانه خاك مي خورد و پيگيري نشده است. سپس قرار شد ERP ايريسا طراحي شود كه آن هم پس از گذشت مدت زماني فراموش شد. پس از آن پروژه مشابه (Multi Porpose Core Applications ) توسط آقاي مويدي تعريف شد كه نيرو و  هزينه نستا زيادي صرف آن شد كه بعد از رفتن او ناتمام ماند.

حالا مجددا مدتي است بحث توليد محصول Core ايريسا توسط يك تيم ديگر شروع شده است كه اميدوارم به سرنوشت قبلي ها دچار نشود.
من فكر مي كنم مديران اگر  يك كار متوسط را شروع نموده و تا اخر بروند بهتر از اين است كه هر كس آمد و پيشنهاد جذابي داد نيروي زياد در اختيارش باشد و نهايتا به سرنوشت اين پروژه ها دچار شود.
نمونه هاي ديگر مانند پروژه مديريت استراتژيك واحد
IS  كه توسط آقايان گراكوئي و فرزانه و براهيمي شروع شد و حتا برايش مشاور هم در اختيار گرفته شد اما در حد يك جزوه باقي ماند. در شركتي كه به حق در مورد يك ساعت اضافه كاري و يا رقم ناهار پرسنل سخت گيري مي شود .حيف نيست اين مقدار نيرو و هزينه و امكانات هدر شود؟

 

پاسخ :آفرین به شما. انتقادی منطقی مطرح کردید.
نظر شما به عنوان یک نظر برتر برگزیده شد و در بخش نظرات برگزیده درج میشود.
اگر آدرس ات را داشتم یک کتاب برایت به ارمغان میفرستادم.

---------------------------------------------------------------------------

نظر : سلام - احمد آقا یه سوال دارم حکمت این عکس هواپیما چیه ؟یعنی تو اون هواپیما نشستی و داری مارو ترک می کنی؟ یا اینکه این هواپیما شرکت ایریسا است و میخواد مارو به اوج برسونه ؟ یا اینکه میخوای بگی اگه نجنبیم دیگرون رفتند و ما جا موندیم - بهر حال حکمتشو نفهمیدم ولی یه پیشنهاد دارم سعی کن وبلاگتو متنوع تر کنی ببخشید خیلی بی روحه . نیاز نیست اینقدر هم ایریسایی باشی و از رنگ آبی به افراط استفاده کنی

پاسخ:

راستی نمیتوانستم عکس خودم را بگذارم. دنبال یک عکس خوب میگشتم. که  ناخودآگاه در اینترنت این هواپیما را دیدم. از آن خوشم آمد و روی وبلاگ قرار دادم. مدتی میترسیدم که نکنه من هم عین توپولوف ها که امروزه زیاد سقوط میکنند من هم سقوط کنم. شما تعابیر خیلی قشنگ و زیبائی به کار برده اید و من فکر میکنم خیلی تعابیر زیبای دیگر هم میتوان بکار برد.

رنگ آبي را هم خيلي دوست دارم و شايد روزي به عرصه هاي ديگر هم بپردازم.

از نظرت خوشم آمد و به عنوان نظر برتر آن را در صفحه "نظرات برگزيده" درج میکنم.

نويسنده :هواپيما   در پست "برخي زنان برجسته ايريسا"

--------------------------------------------------------------------------

سلام به همه همکاران عزیز
بیشتر از قبل به این باوررسیده ام که درشرکت  به یک ابزار اطلاع رسانی نیاز داریم ،
متاسفانه ماهنامه چندوقتی است منتشرنمی شود وحتی ازپوشه فرهنگی که توسط چندنفر ازهمکاران علاقمند تهیه می شد خبری نیست . یک  محیطی جهت اطلاع رسانی دوطرفه بین همکاران واموراداری لازم است .نظراتی که همکاران در"راه ایریسا " عنوان کرده اند ، دلیل براین است که دربسیاری ازموارد باید به همکاران اطلاع رسانی کرد ، یک مورد  بحث های حقوق ومزایاست ودیگری همانطور که احمدآقا اشاره کرده اند قوانین داخلی شرکت است . دراین مورد یک کتابچه ای تهیه شده که هنوز کامل نیست ، فکر می کنم بهتر است به همین شکل ناقص به نحوی منتشرش کنیم وتکمیلش به نسخه های بعدی موکول کنیم .
از دوستانی که ایده ای برای برپایی یک محیط اطلاع رسانی بین اموراداری وهمکاران وهمچنین دریافت نظرات همکاران دارند خواهشمندم دراین مورد همفکری کنند . ازهمه مخصوصا احمد آقا که بانی این کار شده اند ممنونم.
چشم به راه نظراتتان هستم .

پست " كميته انضباطي"

نویسنده: جمال الدین فرزانه [j.farzaneh@irisaco.com]

 -----------------------------------------------------------------------------

نویسنده : رخ  پست : پیرامون اصول و خط مشی

شخصآ راه اندازی این وبلاگ را مفید میدانم.با پیشرفت تکنولوژی امروزه هیچکس در امان نیست. منتهی باید راهکار برخورد درست با آن را آموخت. این وبلاگ می تواند صدای کارکنان و حرف های منطقی آنان را به گوش مدیران برساند. انسان ها در انتقاد کردن در حضور دیگران یا شرم دارند یا ترس یا رودربایستی و... لذا چنانچه حرفی برای گفتن داشته باشند میتوانند در این وبلاگ مطرح کنند بدون اینکه واهمه ای داشته باشند.
برای مدیران هم مفید است چون از جو و حال و هوای شرکت با خبر می شوند. از مشکلات و مسائل مطلع می گردند.
و مگر مدیران دوست ندارند از اشکالات خود و مدیریتشان باخبر شوند و در پی اصلاح برآیند. نه تنها باید دوست داشته باشند که این مسئولیت آنهاست.
به نظر اینجانب جای نگرانی نیست که می گویند اطلاعات شرکت به بیرون درز می کند زیرا مجموعه کارکنان ایریسا فهیم و تحصیلکرده و سهیم در بنای ایریسا و پیشرفت آن هستند و می دانند که چه مطلبی را بنویسند و یا ننویسند.
از دیگر دوستان و همکاران خودم هم میخواهم که نظرات خودشان را بنویسند شاید مضاری داشته باشد که من ندانم. در هر حال من فکر می کنم که وجود آن میتواند مفید باشد.

این بستگی به وبلاگ نویس محترم دارد كه در آينده چگونه برخورد كند. با توجه به آنچه تاكنون اتفاق افتاده مطلب نامربوطي نوشته نشده است. بلكه بعضآ افراد نظراتي داده و بر ديگران خورده گرفته اند. آري اين وبلاگ آينه را در برابر افراد گرفته تا خود و عملكردشان و مديريتشان را در آينه ببينند و اگر كاستي اي وجود دارد رفع كنند كه مومن آينه مومن است.

پس اين افراد هم نگران نباشند كه " آينه چون نقش تو بنمود راست   خود شكن آيينه شكستن خطاست" . با آرزوي پيروزي براي وبلاگ نويس محترم و ديگر دلسوزان شركت ايريسا

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 نويسنده : همكار قديمي : در پست سرگذشت تشكيل ايريسا-بخش اول

سلام  فکر بسیار خوبی است و لازم است این کارانجام شود . اما خوب میدانی که کار مشکلی است . تاریخ از دیدگاه آدم های مختلف فرق میکند ازطرفی شرایط زمانی باید درنظرگرفته شود . درمورد بسیاری وقایع سالها بعد میتوان قضاوت کرد اما باید شرایطی را که موجب آن تصمیم شده است کاملا لمس کرد . امیدوارم روایت هایمان صحیح وقضاوت هایمان درست باشد . من درمورد تاریخ ایریسا وبعضی پروژه هایش یادداشتهایی دارم و برای خودم ضبط کرده ام . اگر کارصحیح پیش برود دراین مورد همکاری خواهم کرد.
 
پاسخ: سلام همکار قدیمی.
امیدوارم به من اعتماد کنید و اطلاعات خود را برای من بفرستید. و یا همانطور که در پست دعوت به همکاری گفته ام به عنوان نویسنده مطلب بتوانید به من بپیوندید. من تاریخ نگار نیستم. مطالب ارسالی شما و دیگران و خودم را در وبلاگ درج میکنم. تحلیل آن با تاریخ نگاران است و قضاوت با خوانندگان.
نظر شما به عنوان نظر برتر درج می شود.

 ---------------------------------------------------------------------------------