راه ایریسا ------------------------------- The Way of IRISA

این وبلاگ بر این است تا با تجزیه و تحلیل رویدادها و تصمیمات اتخاذ شده در شرکت بین المللی مهندسی سیستمها و اتوماسیون ( ایریسا ) راه مناسب پیشرفت شرکت را فراهم سازد

حرف های قدیم خود را تکرار میکنم
ساعت ۱:٠٠ ‎ق.ظ روز شنبه ٥ شهریور ۱۳٩٠  

دوستان خوبم. سلام. می خواهم با شما رو راست باشم و صادقانه بگویم طی این 10 روز هرچه به خودم فشار آوردم که چه موضوعی را مطرح کنم , چیزی به نظرم نرسید....


موضوعاتی وجود دارد اما برای من خام هستند و برای مطرح شدن باید زمانی بگذرد تا پخته شوند. میتوانم انتقادات تندی داشته باشم , اما کمی محتاط شده ام و فرصتی می طلبم تا آنها را عرضه کنم. با توجه به یکی از آخرین کامنت هائی که بر پست پیشین گذاشته بودید, بخشی از یکی از موضوعات قدیمی را که قبلاً مطرح کرده ام برایتان عیناً نقل میکنم. مطلبی تحت عنوان " صندوق خیریه 1075 شرکت ایریسا" که در تاریخ 25 مرداد 89 نوشته ام. و ای کاش شما هم هر از گاهی مطالب گذشته مرا میخواندید تا بدانید که از گفتن هیچ چیز کوتاهی نکرده ام. از این پس هر وقت مطلب جدیدی نداشته باشم به گذشته نگاهی خواهم انداخت. پس آنچه را قبلاً گفته ام دوباره مرور میکنم:

در این پست قصد پرگوئی ندارم و فقط یک موضوع دیگر را طرح می کنم و دلم می خواهد که همگان به آن توجه کنند. موضوع کد 1075 است(بخوانید ده - هفتاد و پنج)  که قبلا اشارتی به آن داشته ام. کد 1075 عنوانش کمک به نیازمندان است و همه ماهه از حقوق تعدادی از کارکنان داوطلب کسر می گردد و به نیازمندان داده میشود.

گفته بودم طرحی برای آن دارم. و آن این است که کمیته ای مرکب از کارکنان تشکیل شود و یک اساسنامه ای تدوین کنند که این کمیته مسئول تبلیغ برای جمع آوری کمک های نقدی کارکنان باشد و نحوه هزینه کردن آن را در اساسنامه بیاورند و این کمیته زیر نظر مدیر عامل شرکت باشد.

امروزه تمام شرکت های طراز اول خارجی برای خود خیریه ای دارند. شرکت مایکروسافت هم دارد. و آقای بیل گیتس مبالغ هنگفتی را در راه کمک به افغانستان و یا جاهای دیگر هزینه میکند. ما هم وظایفی اجتماعی بر گردن داریم.

لذا از دوستان و همکاران خواهش میکنم بخشی اندک از درآمد خود را به مستمندان و فقرا و تنگدستان اختصاص دهند. بر این باورم که فقر و تنگدستی از روز ازل وجود داشته و هرگز هم ریشه کن نخواهد شد. همچنان که بی عدالتی هم وجود داشته و وجود خواهد داشت ولی میتوان از بی عدالتی و تنگدستی دیگران کاست و مرهمی بر آلام دیگران بود و تسکینی برای آنان فراهم کرد.

اگر 500 نفر از کارکنان ایریسا هر کدام ماهیانه ده هزارتومان به این کار اختصاص دهند ماهیانه پنج میلیون تومان میشود و چه کارها که نمیتوان کرد.

برادران و خواهران ، کسانی هستند در همین شهر ما که چندین ماه است رنگ گوشت را ندیده اند و این بر من و شماست که به کمک آنها بشتابیم در این ماه رمضان که سفره های من و شما رنگین است.

و صد البته موارد مصرف فقط رفع گرسنگی نیست و میتوان برای کارهای دیگر که سازندگی داشته باشد از آن استفاده کرد. که مصادیق آن را کمیته تعیین خواهد کرد.

از امور اداری مخصوصا آقای فرزانه درخواست میکنم که در این کار پیش قدم شوند و اولآ کمیته را راه اندازی کنند و ثانیا در پرفراژ های این ماه فرم هائی قراردهند تا هر کس داوطلب است در این کار نیکو و خدا پسند و بشر پسند شرکت کند. و من نام این کمیته را میگذارم کمیته 1075. بگذاریم این عدد برای ایریسا ماندگار شود. اگر p و fi و e و عدد فیبوناچی و عدد آواگادرو معروفند، چرا عدد ایریسا معروف نشود؟ بگذارید به آن اعداد, دانشمندان و متخصصان ببالند و به این عدد مستمندان و کسانی که عاشق ایریسا و خدمتند.

و از امور اداری میخواهم که اطلاع رسانی کند که در حال حاضر چند نفر از 600 کارمند ایریسا در این کار خیر شرکت دارند و به چه میزان همه ماهه کمک میکنند. و در این راه تبلیغ کند, باشد که نامشان ماندگار شود.

من نام این کار دوستان را هم میگذارم: "صندوق خیریه 1075 شرکت ایریسا".

اگر دوستان نظر داده و عملآ یاری کنند ممنون آنها خواهم بود.

از آن زمان تا کنون که 5 شهریور 1390 است , مدیریت ایریسا هیچ کاری در رابطه با کد 1075 نکرده است. به چه دلیلی کوتاهی کردند؟ ای کاش جوابی مورد پسند داشته باشند.