راه ایریسا ------------------------------- The Way of IRISA

این وبلاگ بر این است تا با تجزیه و تحلیل رویدادها و تصمیمات اتخاذ شده در شرکت بین المللی مهندسی سیستمها و اتوماسیون ( ایریسا ) راه مناسب پیشرفت شرکت را فراهم سازد

ارتقاء شغلی
ساعت ۱:٢٠ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٥ بهمن ۱۳٩٠  

 دوستی از من درخواست کرده بود تا پیرامون ارتقای شغلی بنویسم. او در کامنتی برایم نوشته بود:

"میشه در مورد سیستم آقای بابایی برای لول گرفتن یه مطلب بذارین؟ این بحث ارتقا هم برامون مبهمه هم واسه همه شیرینه"

و من در جوابش نوشته بودم:......


بدانید که من مدتی است در نوشتن بی انگیزه ام و آن هم دلایل متفاوتدارد. یکی آنکه می بینم فریادهای من فریادی است در یک بیابان خشک و بی آب و علف همچون یک کویر تفتیده.  و به پاسخ من در جملات بالا دقت کنید. هیچکس مطلبی ارسال نکرد. و همانطور که نوشته بودم چشمم به راه سیاه شد.  این از پرسنل محترم ایریسا که کم محلی میکنند و دلیلش را میدانم ولی حالا نمینویسم تا به کسی بر نخورد. و مدیران محترم هم که چندان از وجود وبلاگ خوششان نمی آید و همین ها کافی است که پیش خود بگویم برای که و برای چه بنویسم؟

قولی به آن دوست داده ام و لذا چند خطی مینویسم که ایشان نوشته است بحث ارتقاء برای همه شیرین است. من هم میگویم بحثش شیرین و ارتقا اش شیرین تر. و ارتقا نگرفتن ظالمانه اش دردناک . آری یکشبه 1 یا 2 لول گرفتن هر کسی را شنگول میکند. و اگر من بودم نه شب خواب داشتم و نه روز آرام.

به استحضارتان برسانم که آیین نامه ای تنظیم شده است که نمیدانم تصویب هم شده است یا نه؟ ولی در آن به ارزیابی ها اشاره شده است و ارتقاء بر اساس آن ارزیابی ها خواهد بود. ظاهراً آیین نامه برای همه مدیران ارسال شده که طبق آن رفتار کنند ولی نمیدانم آیا آن را به اطلاع کارکنان رسانده اند یا خیر؟ در اینجا از آقای بابائی مدیر محترم امور سازماندهی میخواهم آن را برای کارکنان هم ارسال کنند.

من که برای ارتقاء شخصی ام قطع امید کرده ام و دیدم ناله کردن فایده ای نداشت لذا راه حلی ارائه کردم و قبلاً در باره آن چند پست نوشته ام و آنهم ایجاد کمیته ارتقاء است. حتی ترکیب کمیته را پیشنهاد کردم. تنها یک کمیته ارتقا میتواند پاسخگوی کارکنان و نیازهای شرکت باشد. و آن کمیته است که میتواند عشق به کار را در دل کارکنان شعله ور کند. بیشتر حوصله نوشتن ندارم.

آری ایریسا به دو کمیته فعال نیاز دارد که رهبری آن و اجرایش هم با آدمیان جوان و پرشور باشد. کمیته اول را گفتم و کمیته دوم کمیته استخدام است. شاید ده ها بار پیرامون استخدام افراد شایسته هم نوشته ام و هنوز هم میگویم ما کمیته استخدام جدی میخواهیم با همان ترکیبی که قبلاً نوشته ام.  

ای کاش یکبار دیگر حوصله نوشتن پیدا میکردم تا موارد فوق را بیشتر برای شما تشریح کنم.