راه ایریسا ------------------------------- The Way of IRISA

این وبلاگ بر این است تا با تجزیه و تحلیل رویدادها و تصمیمات اتخاذ شده در شرکت بین المللی مهندسی سیستمها و اتوماسیون ( ایریسا ) راه مناسب پیشرفت شرکت را فراهم سازد

ایریسا در سالی که گذشت – قسمت اول
ساعت ۱:٠٠ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٠ فروردین ۱۳٩۱  

یا علی

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد.

چند روزی است که میخواهم مطلبی بنویسم ولی هر بار که می خواهم کامپیوترم را روشن کنم و چیزی بنویسم بناگاه باز می­ ایستم. انگیزه اش را ندارم. یا تنبل شده­ ام. یا نوشتن فایده­ ای ندارد. به هر حال هنوز دلیل ننوشتن برایم روشن نیست.

می­دانم که شما هم دلتان برای احمد تنگ شده است.اگر هم دلتان برای احمد تنگ نشده باشد, برای نوشته­ هایش دل تنگ شده­ اید. دیگر قانون 5-15-25 را مراعات نخواهم کرد و هر وقت احساس کرم که باید بنویسم خواهم نوشت. می­خواهم مروری کنم آنچه را که بر ایریسا در سال گذشته (1390) گذشته است. دیگر مطالب طولانی نخواهم نوشت. مطالب کوتاه که در چند دقیقه آن را بخوانید و خسته نشوید. لذا ممکن است هر لحظه مطلبی روی وبلاگ قرار گیرد.

پس شروع کنیم به شمردن تا ببینیم به کجا می رسیم. بشمار یک.

1-      در سالی که گذشت سابقه کار آقای مهندس شهریاری مدیر عامل محترم در ایریسا یک ساله شد. در سال 90 بحران­ های زیادی را تجربه کردیم. بحران­هائی که میتوانست هر شرکتی را از پای در آورد. بحران­ هائی که بعداً اشاره می­ کنم. اما با پایداری همه کارکنان و در رأس آن ,آقای شهریاری آن بحران­ ها سپری شدند ولی آثار آنها هنوز هم باقی است. و تصمیماتی هم توسط آقای شهریاری گرفته شد, هرچند بعضی ها دیر هنگام بودند. در اینجا می­ خواهم از پایداری آقای شهریاری و پیگیری­ هایشان و صبر و حوصله­ ای که به خرج دادند تشکر کرده و بگویم اگر بحران­ ها را پشت سر گذاشتیم نباید از نقش ایشان غافل شویم. زحمات شبانه روزی ایشان را همه شاهد بوده ­ایم. ایشان از کنار هیچ مسئله­ ای چه کوچک و چه بزرگ به راحتی نمی­ گذرند. و به همه مسائل اهمیت می­ دهند. و همه را پیگیری می­ کنند. به نیروی انسانی اهمیت بسیار می­ دهند و سعی می­ کنند مسائل را با دوستی و احترام به کارکنان و تشویق آنان به پیش ببرند. اگر با کسی هم مخالف باشند به مرور و با سیاست زیر پایش را خالی می­ کنند و تصمیم غلیظ و شدید برای آن شخص نمی­ گیرند. تا دیر وقت کار می­ کنند و حتی گرسنگی هم ایشان را از ادامه جلسات طولانی از کار باز نمی­ دارد. البته هر کسی نقاط ضعفی دارد که من سعی می کنم به آنها نپردازم. ایشان به سختی مدافع منافع ایریسا هستند و در مذاکرات به شدت برای پیشبرد امور ایریسا و گرفتن قرارداد تلاش می­ کنند. برای ایشان آرزوی موفقیت در کار و پیشرفت امور شخصی و امور ایریسا را دارم.

مورد 1 تمام شد. قصد بر کوتاه نویسی است. مورد 2 را در پست بعدی بخوانید. در رابطه با مورد 1 هر نظری دارید بنویسید. هر کسی برای پیشرفت نیاز به تشویق دارد. امیدوارم شما هم مشوق آقای شهریاری باشید و انتقادات اصولی خود را هم مطرح کنید. البته خودشان هم می توانند هر حرفی دارند برای ما بنویسند.

و کلام آخر اینکه اگر مورد مهمی در سال 90 به نظر شما می­ رسد به آن اشاره ای کنید تا به همه موارد پرداخته باشیم.