راه ایریسا ------------------------------- The Way of IRISA

این وبلاگ بر این است تا با تجزیه و تحلیل رویدادها و تصمیمات اتخاذ شده در شرکت بین المللی مهندسی سیستمها و اتوماسیون ( ایریسا ) راه مناسب پیشرفت شرکت را فراهم سازد

نظر دهی دیر هنگام
ساعت ۱٠:۱٤ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٥ شهریور ۱۳٩۱  

 موضوعی برای نوشتن در این پست ندارم. ظاهراً همه چیز آرام است و بر وفق مراد. بنابر این مجبورم نکاتی را یادآور شوم.....


1-       در پست قبلی که "بی تفاوتی سازمانی" نام داشت به چشم خود بی تفاوتی را دیدم و شاید بر همگان نیز روشن شده باشد. و این نشانه افول و افتادن در سرازیری است. و آنان که مسئول اند خود باید پاسخ دهند و راهی بجویند. و مسئول ترین افراد اعضای هیئت مدیره محترم هستند که آنها هم زیاد دغدغه ایریسا را نمیتوانند داشته باشند چون هر کدام (بجز مدیر عامل) در خارج از سازمان هستند و مسئولیت های خود را دارند.

2-       این وبلاگ هر ده روز یکبار پستی جدید دارد و ده روز فرصت داده ام تا هر علاقمندی آن را بخواند و اگر ایده ای موافق یا مخالف دارد آن را ابراز کند. بعضی از همکاران نظر خود را بر روی پستهای قدیمی میگذارند که کمتر کسی به نظرات پیشین مراجعه میکند و لذا این طیف از دوستان به نتیجه دلخواه خود نمیرسند زیرا کسی نظرات آنان را نمیخواند.

3-       در رابطه با بند فوق , چند روز پیش همکاری دو یادداشت بر روی پست "پاک بن" گذاشته بود که ظاهر امر نشان میدهد خودش دستی در کار داشته است , که البته دیر هنگام است و توصیه ام این است که اگر این همکار یا دیگران واقعاً به دنبال نتیجه هستند کمی وقت بگذارند و با حوصله و دقیق و مشروح, مطلب خود را بنویسند و آن را ایمیل کنند تا با نام خودشان یا بی نام درج کنم. مسلماً بهتر به اهداف خود میرسند.

4-       در یکی از پستهای پیشین از کمبود فضای اداری نوشته بودم و اینکه سازمان به دنبال خرید زمین است. ولی نظری وجود دارد که میگوید همین فضا کافی است. و راهی را پیش پای مسئولین میگذارد و آن استفاده از امکان دور کاری است. قبلاً پستی مشروح در رابطه با دور کاری نوشته ام. حالا هم میگویم میتوان جمعی از کارکنان را به خانه فرستاد و لزومی ندارد که هر روز سر کار بیایند و فضا اشغال کنند. البته مکانیزم های لازم را باید شرکت فراهم کند. این کار مستلزم وجود سرپرستانی خبره و کاردان است که حجم کار را بتوانند اندازه گیری کنند و کار را به افراد بسپارند تا در خانه انجام دهند و هر چند روز یکبار برای هماهنگی در محل کار حاضر شوند.

ممکن است بگویند این کار موجب سوء استفاده بعض افراد قرار میگیرد. با آن موافقم. هر کاری عوارض خود را دارد ولی ضرورت ایجاب میکند که این کار انجام شود و با عوارض آن مبارزه و راهی برای آن پیدا شود. مگر همین الان سوء استفاده نمیشود؟ مگر شخصی را نمیشناسید که ظاهراً موجه سر کار حاضر نمیشود و حقوق خود را هم میگیرد. فرض کنیم تعداد انگشت شماری هم سوء استفاده کنند ولی بالاخره راهی برای دور کاری پیدا کرده ایم.


کلمات کلیدی: