راه ایریسا ------------------------------- The Way of IRISA

این وبلاگ بر این است تا با تجزیه و تحلیل رویدادها و تصمیمات اتخاذ شده در شرکت بین المللی مهندسی سیستمها و اتوماسیون ( ایریسا ) راه مناسب پیشرفت شرکت را فراهم سازد

تالار گفتگو
ساعت ۸:۱٤ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٥ دی ۱۳٩۱  

خوشحالم. خوشحال از اینکه می بینم شرکت ایریسا "تالار گفتگو"یش را راه انداخته است. و روابط عمومی ایریسا آن را در وبسایت ایریسا قرار داده و به اطلاع همگان رسانده است. ....


من به مدیریت و کارکنان ایریسا داشتن یک تالار گفتگو را تبریک میگویم. تالاری که یکی از ضروریات هر شرکت پیشرو است. هر شرکتی که میخواهد به نظریات و حرفهای کارکنانش گوش دهد. و نه تنها گوش دهد که آنها را به گوش جان بسپارد و هر حرف و انتقادی را اگر به نفع شرکت است عمل نماید.

امیدوارم حال که این بستر فراهم شده, همه کارکنان ایریسا در نوشتن حرف های دلشان و حرف های منطقیشان کوتاهی نکنند و به گرمی از رویداد پیشآمده استقبال کنند. تا آنجا که بررسی کردم در این تالار هرکسی خودش است. خود واقعی اش. و نمیتواند با اسم مستعار بنویسد. دیگر به راحتی و در زیر نقاب نمیتواند به کسی تهمت بزند. نمیتواند به راحتی دروغ بگوید. نمیتواند به راحتی شایعه بسازد. بلکه باید حساب شده حرف بزند. حساب شده و منطقی از دیگران انتقاد کند.

اینجا دیگر شجاعت میخواهد. شجاعت نفسانی و شجاعت علمی میخواهد. اینجا دیگر مرد میدان میخواهد و احمد هم دیگر مرد این میدان نیست.

امیدوارم دوستان و کارکنان صدیق با صداقت انتقادت خود را مطرح کنند و از سرپرستان و مدیران شرکت, مخصوصاً مدیریت ارشد انتظار میرود که به شبهات و سوالات و انتقادات کارکنانی که پا به میدان میگذارند, با صراحت و شجاعت و از روی صداقت پاسخ دهند. و با برخورد سازنده خود, راه ایریسا را در رسیدن به اهدافش هموار نمایند.

احمد منتظر است تا شجاعت و صداقت همه همکاران را در این عرصه جدید به تماشا بنشیند و شاهد شکوفائی استعدادهای درخشان باشد.

آنچه گفته شد یا نوشته آمد, امیدها و انتظارات احمد بود. احمدی که در راه خود, صداقت دارد و نمیتواند صادقانه و بی رودربایستی حرفش را نزند و آن اینکه: چندان امیدی به کارکنان و مدیریت در پا گذاشتن به این میدان ندارد و امیدوارم این کلام آنقدر تحریک کننده باشد که همه آنانی که طی این چند سال حتی یک کامنت برای احمد نگذاشتند را بر سر همت آورد تا روی احمد را کم کنند.

و بخوانیم جمله ای از ویکیپدیا را :

تالار گفتگو یا فروم (forum)‏ به برنامه‌های مبتنی بر وب گفته می‌شود که برای نگهداری بحث‌ها و نوشته‌های کاربرهای یک وبگاه به کار می‌روند. در تالار گفتگو معمولاً افراد سؤالات خود را مطرح می‌کنند و سایر کاربران به این سؤالات پاسخ می‌دهند.

علاوه بر این تالارهای گفتگو به جز سؤال پرسیدن می‌توانند واسطهٔ بحثی در هر زمینه باشند و افراد می‌توانند نظریات و عقیده‌های خود را برای دیگران بیان کنند.