راه ایریسا ------------------------------- The Way of IRISA

این وبلاگ بر این است تا با تجزیه و تحلیل رویدادها و تصمیمات اتخاذ شده در شرکت بین المللی مهندسی سیستمها و اتوماسیون ( ایریسا ) راه مناسب پیشرفت شرکت را فراهم سازد

خواسته های سهامداران از مجمع عمومی ایریسا
ساعت ۱:٠٠ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٥ خرداد ۱۳٩٢  

این پست یک فراخوان است. فراخوانی که سهامداران میتوانند خواسته های خود از مجمع عمومی ایریسا را بیان کنند. میتوانند بنویسند که چه مطالباتی دارند. یا میتوانند پیشنهادات خود را برای بهبود امور شرکت در قالب خواسته هائی بیان کنند. این پیشنهادات میتوانند بسیار صادقانه  و محترمانه مطرح شوند....


مجمع عمومی ایریسا در روز 26 اردیبهشت 1392 تشکیل نشد. بلکه اعلام تنفس شد تا در روز دوشنبه 6 خرداد 1392 تشکیل گردد. دلیل اعلام تنفس بطور شفاف بیان نشد اما شاید مهمترین دلیل این بود که شنیده شد آقای دکتر سمیعی نژاد مدیر عامل محترم شرکت فولاد مبارکه میخواهند در جلسه مجمع حضور داشته باشند.

همه کارکنان و همه سهامداران بسیار خوشحال شدند که آقای دکتر میخواهند در جلسه حضور داشته باشند. فرصت مغتنم و بسیار عزیزی است که برای اولین بار در طول حیات شرکت ایریسا به وقوع می پیوندد. برای اولین بار است که عمده ترین سهامدار شرکت ایریسا میخواهد در این سطح در مجمع عمومی حضور پیدا کند. هم بیم بود و هم امید. بسیاری امید داشتند که با حضور با برکت ایشان حرفهایشان شنیده میشود و به مشکلات و مسائل شان پاسخی در خور و شایسته داده میشود و راه حلی برای خواسته های آنها پیدا میشود. احمد نیز بسیار خوشبین و امیدوار است. و شاید تعداد اندکی نیز بیم داشتند از اینکه دکتر, هیئت مدیره و مدیریت را سوُال پیچ کند و عملکرد آنها را نیز زیر سوُال ببرد.

در هر صورت و در کل حضور آقای دکتر سمیعی نژاد مغتنم و مایع امید و پر برکت خواهد بود. و کارکنان میتوانند در یک محیط دوستانه و با احترام, خواسته های خود را بگویند و دل بر گفته های ایشان ببندند. البته احمد زیاد خوشبین نیست که جناب آقای دکتر فرصت داشته باشند و یا بتوانند در این جلسه شرکت کنند.

خواسته ها و مطالبات و پیشنهادهای زیادی میتواند وجود داشته باشد ولی من فقط به 2 مورد اشاره میکنم و بقیه را بر عهده خوانندگان و سهامداران محترم می گذارم. هرچند کمتر از 48 ساعت تا برگزاری مجمع عمومی فاصله و فرصت دارند که نظرات خود را بنویسند و امیدوارم اعضای محترم هیئت مدیره و مدیریت محترم شرکت نیز به این خواسته ها دسترسی داشته و آنها را مد نظر قرار دهند.

مورد اول : شاید مهمترین خواسته و مطالبه سهامداران ازآقای دکتر سمیعی نژاد و مسئولین این باشد که تکلیف سهام کارکنان روشن شود و در ماه های پیش رو نسبت به خرید سهام کارکنان اقدام شود. چند سال است که خرید و فروش سهام کارکنان قفل شده است. و سهامداران انتظار دارند که فولاد مبارکه که تقریباً 70 درصد سهام را در اختیار دارد آن را بخرد و یا راهی بیابد تا دیگران بخرند. مثلاً فولاد هرمزگان و یا خراسان. و یا هر راه حلی که فولاد مبارکه مصلحت میداند.

مورد دوم : یک پیشنهاد است و آن اینکه در ترکیب هیئت مدیره یکی از کارکنان حضور داشته باشد. این پیشنهاد قبلاً هم مطرح بوده ولی به نتیجه نرسیده است.

در رابطه با هر دو مورد فوق میتوان بسیار قلم فرسائی کرد و اندر مزایای آن نوشت و قبلاً نیز نوشته شده ولی لزومی به نوشتن آن نمی بینم. و از تمام کسانی که تا کنون در باره موارد فوق تلاش کرده اند ولی به نتیجه نرسیده اند تشکر میکنم. و میدانم که آقای مهندس شهریاری مدیر عامل محترم ایریسا نیز در این رابطه تلاش بسیار کرده اند که نتیجه نداده است و امیدوارم ایشان نیز موفق شوند که این کار را به نتیجه برسانند و در این رابطه به ایشان خسته نباشید میگویم.

مورد اول را برای سهامداران محترم نوشتم. و مورد دوم میتواند خواسته سهامداران و کارکنان باشد. هم اکنون بعضی فقط سهام دارند و کارمند ایریسا نیستند. و بعضی فقط کارمند ایریسا هستند و سهامدار نیستند. و تعدادی هم سهامدارند و هم کارمند ایریسا.

به امید روزهائی خوش و سربلند برای همه کسانی که ایریسا را دوست دارند و نه فقط دوست دارند که برایش وقت میگذارند و دلسوزانه کار میکنند و فقط خودشان را نمی بینند بلکه اعتلا و رشد ایریسا هم آرزوی قلبی آنان است.