راه ایریسا ------------------------------- The Way of IRISA

این وبلاگ بر این است تا با تجزیه و تحلیل رویدادها و تصمیمات اتخاذ شده در شرکت بین المللی مهندسی سیستمها و اتوماسیون ( ایریسا ) راه مناسب پیشرفت شرکت را فراهم سازد

روزهای خوب سال 1394
ساعت ۸:۱٤ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٥ فروردین ۱۳٩٤  

عید نوروز 1394 است. هر کس به دیگری سال نو را تبریک می گوید. و سعی می کند بهترین کلمات را انتخاب کند و زیباترین متن را برای دوست یا همکار یا اعضای خانواده بفرستد. بعضی ها منتظر می مانند تا پیام تبریک زیبائی به دستشان برسد و آن را برای دیگران بفرستند. بعضی , تمام تلاش خود را به کار می برند تا قشنگ ترین و با محتوا ترین متنی که با باورهای خودشان درست است را تهیه و به دیگران تقدیم کنند.بیشترین پیام های تبریک دریافتی, نسخه برداری های اینترنتی است. بیشتر متن ها تکراری است. کمتر کسی متن پیام را خودش تهیه می کند. حداکثرش این است که متن دیگران را تصحیح و یا چند متن را ترکیب و آن را ارسال می کند.

یکی هست , اعتقادات مذهبی قوی دارد و سعی می کند پیامش محتوای مذهبی داشته باشد. کما اینکه امسال که مصادف با ایام فاطمی بود خیلی از پیام ها یک سال فاطمی برایمان آرزو می کردند. یکی هست بر ایرانی بودن تأکید دارد و پیامش محتوای تاریخی دارد و از جمشید و فریدون می گوید. یکی از احسن الحال می گوید. و یکی هست که....

اما تمام این پیام ها یک نکته مشترک دارند و آن هم این است که "بهترین ها را برای دیگری آرزو می کنند." و خوبی ها را برای دیگران می خواهند. و ما چقدر مردمان خوبی هستیم  که چنین آرزوهای خوبی برای دیگران داریم. و شایسته است که در عمل نیز چنین باشیم. در زندگی اجتماعی و در محل کار. همه جا همزبان باشیم و از آن برتر همدل.

من آیین نوروز را بسیار دوست دارم. همه چیز آن زیباست. و تقویم ما بهترین است که عید نوروز را مصادف با اولین روز از سال و در آغاز فصل بهار و فصل جوانه زدن و زایش و رویش قرار داده است. جشن نوروز زیباترین جشن هاست. مردم ایران زمین با تمیزی و پاکیزگی و خانه تکانی به استقبال جشن نوروز می روند. با دور ریختن کهنه ها , آغاز می کنند و این یکی از نکته های بنیادین فنگشوئی است. نظام S5 هم با دور ریختن ضایعات شروع می شود. آنگاه نوبت به نو شدن می کنیم. که زیباترین صحنه ها خرید لباس نو برای بچه هاست. شیرین ترین لحظات زندگی دوران کودکی همان خرید لباس شب عید بود. که گاهی برای داشتن آن اشکی بر گونه های کودکان دلبند می نشست. و بچه ها چه شادی دل انگیزی با لباس شب عید داشتند و چه پزهائی که با لباسمان نمی دادیم. هنوز هم که بزرگ شده ایم با لباس نو احساسی به ما دست می دهد.

عیدی دادن , خصوصاً به خردسالان وجد انگیز است. دید و بازدید و به دیدار بزرگان رفتن در ایام عید بسیار باشکوه و فراموش نشدنی است. شیرینی و آجیل و سفره های شام و نهار خاطره انگیز است. رونق بازار نیز برای بازاری ها و تولیدکننده ها و فروشنده ها رونقی در کسب و کار است. آری عید نوروز که یادگار پدران دور اندیش ماست به مرور غنی شده و به آیین و رسم فراموش نشدنی  ایرانیان تبدیل شده است.

احمد هم سال نو و عید نوروز را به شما مبارک باد گفته و روزهای خوبی در سال 94 برایتان آرزومند است. به شما و خانواده های خوب و محترمتان تبریک می گوید و روزهای پیش رو را پر رونق با پیشرفت و رشد برایتان آرزو می کند.

روزهای خوب سال 94 خوب نخواهند بود مگر آن که خودمان آنها را بسازیم. روزها همه مثل هم هستند. خوب و بد ندارند و برای همه به یکسان طلوع و غروب می کنند. اما بعضیها آن روزها را می سازند و به روزهای خوبی تبدیل می کنند. آری روزهای خوب ساختنی اند.

من برای ایریسا و مدیریت محترم آن , روزهای خوبی آرزومندم. روزهای عالی و رو به رشد و موفقیت. اما روزهای خوب و موفق را , باید ساخت. همه کارکنان باید دست به دست هم بدهند و آینده ایریسا را بسازند تا از روزهای آن به خوبی و خوشی یاد کنند.

بهترین پیام تبریک را در شبکه های اجتماعی چنین یافتم:

همه می گویند: سال خوبی داشته باشید
ولی من می گویم:  
"سال خوبی را برای خودتان خلق کنید..."
به فکر اومدن روزهای خوب نباشید !
آنها نخواهند آمد …
به فکر ساختن باشید...
روزهای خوب را باید ساخت...
آرزو میکنم بهترین معمار سال جدید باشید...

با خودم قرار میگذارم در سال جدید با نظم خاصی سر کار حاضر شوم و با نظم خاصی به کار خود پایان دهم.

با خودم قرار میگذارم وظایف خود را در ساعات کاری انجام داده و اضافه کاری ننمایم مگر آنکه به ضرورت از من خواسته شود.

با خودم قرار میگذارم با برنامه ریزی و عمل بر اساس برنامه , به milestone های پروژه دستیابی کنم.

با خودم قرار میگذارم تجربیات و دانسته های خود را در اختیار نیروهای تحت سرپرستی قرارداده و جانشین پروری کنم.

با خودم قرار میگذارم از اهمال و سهل انگاری و امروز و فردا کردن و تأخیر در کارها به شدت خود داری کنم.

با خودم قرار میگذارم با همکارانم به طور دوستانه و با ادب کارها را انجام داده و بطور شفاف برخورد کرده و از رودربایستی بپرهیزم.

با خودم قرار میگذارم در گفتن حقایق و بر ملا کردن کژی ها و کاستی ها از سرزنش دیگران نهراسم هر چند خائن ام بدانند.

فکر می کنم اگر به عهد خود پایبند باشم روزهای خوبی در سال 94 خواهم داشت.

شما برای ساختن روزهای خوب چه عهد و قراری دارید؟

خدایا کمک کن تا با تفکر , برنامه ریزی و عمل خالصانه بهترین روزها را برای زندگی خود و ایریسا رقم زنیم.