راه ایریسا ------------------------------- The Way of IRISA

این وبلاگ بر این است تا با تجزیه و تحلیل رویدادها و تصمیمات اتخاذ شده در شرکت بین المللی مهندسی سیستمها و اتوماسیون ( ایریسا ) راه مناسب پیشرفت شرکت را فراهم سازد

مجمع عمومی سهامداران ایریسا خرداد 1395
ساعت ۱٠:٠٠ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٥ خرداد ۱۳٩٥   کلمات کلیدی: هیئت مدیره ،تاریخچه ایریسا ،سرگذشت ،کارکنان

مهمترین مواردی که در رابطه با مجمع عمومی سهامداران ایریسا برایم مهم بود و می توانم به آنها اشاره کنم عبارتند از:


-          سود هر سهم ایریسا برای سال مالی 1394  معادل 80 ریال مورد تصویب قرار گرفت. پیشنهاد هیئت مدیره هم همین مقدار بود. هر سهم ایریسا هم اکنون 1000 ریال است. قبلا مبلغ اسمی هر سهم 50000 ریال بود. یعنی در ازای هر سهم قدیم 4000 ریال سود داده اند. سود قبلی برای سال مالی 1394 مقدار 5000 ریال بوده است.

-          پاداش هیئت مدیره برای پنج نفر برابر یکصد و بیست میلیون تومان پیشنهاد گردید که با استقبال سهامداران مواجه نشد و لذا مبلغ 000/000/96 تومان مورد تصویب قرار گرفت.

-          چندین نفر از دوستان سهامدار خواستار فروش سهام شدند و بطور جدی از فولاد مبارکه خواستند که سهام افراد حقیقی را خریداری نماید. آقای دکتر سبحانی مدیرعامل فولاد مبارکه رسماً اعلام کرد که فولاد مبارکه قصد ندارد در هیچ شرکتی بیش از 51% سهام داشته باشد. لذا سهام کارکنان و سهامداران را خریداری نخواهد کرد.

-          مقرر گردید برای عرضه سهام  شرکت ایریسا به فرابورس اقدام شود تا از آن طریق سهامداران امکان فروش سهام خود را داشته باشند. این امر بر عهده معاونت اقتصادی و مالی فولاد مبارکه یعنی آقای امیرحسین نادری قرار گرفت تا مقدمات کار را فراهم آورند که انشاالله در همین سال عملی شود.

-          روزنامه رسمی شرکت از روزنامه نسل فردا به روزنامه گسترش صنعت تغییر یافت.

-          آقای دکتر سبحانی از راه اندازی سیستمهای فولاد مبارکه با بستر جدید اوراکل و زیر ساخت های جدید تشکر کرد. و آن را کاری بزرگ دانست که سیستم های قدیم در حال کار کردن بوده اند و بدون هیچگونه توقفی cut over انجام شده است. البته فرمودند بسیار نگران بوده اند, که نگرانی ایشان کاملاً بجا بوده است. موتور ماشینی در حال کار را تعمیر کردن کار بزرگی است. به نظر احمد پروژه ارتقای فولاد مبارکه ابعاد بسیار گستره ای دارد که مکتوب نکردن آن توسط مدیریت و مدیران پروژه و کارشنان تخصصی سهل انگاری نابخشودنی است. افراد بسیار زیادی در این پروژه نقش کلیدی داشته اند که باید نام آنان وخاطراتشان و آموزه هایشان در طول پروژه , ثبت گردد.

-          برای سود آوری و چابک سازی شرکت , هیئت مدیره ساختار جدیدی را ارائه کرده است که آن ساختار اعلام شده است و عملا کار خود را آغاز کرده است. این ساختار جدید یک جراحی بزرگ است که امیدوارم خون ریزی نکند و مدیریت بتواند آن را به خوبی پیش ببرد و مدیران و همکاران نیز کمک نمایند.

-          در کانال تلگرام (@raheirisa) قبلا بخشی از سخنرانی ها و مذاکرات مجمع انتشار یافته است.

-          در رابطه با چارت سازمانی جدید هم در وبلاگ قبلا مطلبی نوشته ام.