راه ایریسا ------------------------------- The Way of IRISA

این وبلاگ بر این است تا با تجزیه و تحلیل رویدادها و تصمیمات اتخاذ شده در شرکت بین المللی مهندسی سیستمها و اتوماسیون ( ایریسا ) راه مناسب پیشرفت شرکت را فراهم سازد

درخت را شاداب می باید.
ساعت ٩:٠٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٩ آبان ۱۳٩٥   کلمات کلیدی: کارکنان ،هیئت مدیره ،سرگذشت

چه درختی شاداب است؟ و چه درختی میوه شاداب و سالم به بار می آورد؟

آن درختی که آب کافی به ریشه هایش برسد. درختی که در محیط خوب و نور کافی پرورش یابد. درختی که غذای مناسب خود را دریافت کند. و صد البته باید که همه اینها به موقع باشند. اگر درختی آب کافی نخورد و آن آب به هنگام نباشد و یا دیر هنگام باشد, قطعا برگ و باری نخواهد داشت. و سایه ای ندارد که دیگران در پای آن بیاسایند. و میوه ای عالی نخواهد داشت. بلکه میوه اش کال و نارس و بی مزه خواهد بود. و دیری نخواهد پایید که درخت بیمار و فرسوده خواهد شد....


اینها را نوشتم تا سخنی با مدیران اصلی ایریسا و اعضای محترم هیأت مدیره و سهامدار اصلی آن فولاد مبارکه و شخص آقای دکتر سبحانی عزیز داشته باشم که برایش احترام فراوان قائلم.

الان که می نویسم ساعت هفت شب از روز یکشنبه مورخ 9 آبان 1395 است و هنوز از پرداخت حقوق و دستمزد شهریور ماه کارکنان و کارشناسان و متخصصان ایریسا خبری نشده است. میدانم که اوضاع مالی خوب نیست. می دانم که کارفرمایان به ما پرداختی نداشته اند. می دانم که مدیر عامل محترم سخت در فشار است. می دانم که سخت به دنبال فراهم آوردن پول است. میدانم که کارکنان ایریسا صبور و بردبار هستند و سختی ها را تحمل می کنند.

اما  عدم پرداخت حقوق کارکنان همان قصه درخت است. درختانی که شاداب بوده اند و محصول خوب می داده اند و مدتی است آب به موقع به ریشه آن نمی رسد. این درخت دیگر محصول خوب نخواهد داد.

تعداد زیادی از کارکنان تنها منبع درآمدشان همین حقوق است. خصوصا جوانان. که بسیاری از آنان اجاره نشین هستند و باید اجاره منزل را ماهیانه بپردازند. و شاید از قبل برای آن چک پرداخت کرده اند. همه بر اساس حقوق ایریسا که قبلا مرتب یود برای خود تعهد ایجاد کرده اند و حالا با دیر رسیدن حقوق , مشکلاتشان از راه می رسند. قسط های مختلف که همه سر رسید شده اند.

عواقب عدم پرداخت به موقع حقوق باعث از بین رفتن نشاط و شادابی و بروز ناراحتی و ایجاد مشکلات برای کارکنان می شود. و در نهایت نیروهای زبده و خوب, ایریسا را ترک می کنند. و ایریسا می ماند با نیروهای ناکارآمد.

خصوصا سهامدار محترم باید کمک کند. و نگذارد این درختان تنومند و شاداب از بین بروند.

برای همه عزیزان و خصوصا مدیران و سهامدار محترم آرزوی موفقیت در بهبود امور را دارم. موفق باشید.