راه ایریسا ------------------------------- The Way of IRISA

این وبلاگ بر این است تا با تجزیه و تحلیل رویدادها و تصمیمات اتخاذ شده در شرکت بین المللی مهندسی سیستمها و اتوماسیون ( ایریسا ) راه مناسب پیشرفت شرکت را فراهم سازد

وبلاگ راه ایریسا 6 ماهه شد.
ساعت ٧:۳۳ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٧ مهر ۱۳۸۸  

آری اکنون دقیقآ شش ماه و 17 روز است که وبلاگ "راه ایریسا" پا به عرصه وجود گذاشته است. شاید خیلی ها فکر نمیکردند اینقدر من سخت جان باشم که بتوانم دوران طفولیت را پشت سر بگذارم. اما با یاری دوستان و سرزدن های مرتب آنان شش ماه را سپری کردم. و در این شش ماه چندین بیماری گرفتم که همه را با مراجعه به موقع به پزشک و هوشیاری و تر و خشک کردن به موقع احمد آقا و شب بیداری های او پشت سر گذاشتم. و در عالم کودکی برای پدرم احمدآقا دعا میکنم که حالا  برای بهتر شدن من و راه ایریسا نکاتی را یاد آور میشود تا من بزرگ و بالنده شوم و در خدمت شما باشم و راه ایریسا .......


1-      یک روز که اومدم وبلاگم را به روز کنم متوجه شدم که persianblog فیلتر شده است. و هیچ کنترلی بر روی وبلاگ نداشتم. سریعا دست به کار شدم و وبلاگ راه ایریسا را بر روی blogfa راه اندازی کردم. تا ارتباطم با شما قطع نشود. اما خوشبختانه persianblog رفع فیلتر شد و توانستم به راه خود ادامه بدهم. البته فعلا وبلاگ raheirisa.blogfa.com برای روز مبادا آماده است هر چند فعلا به روز نمیشود.

2-      یک روز هم سحر که از خواب بیدار شدم. دیدم یک دکان در کنار دکان من زده اند. و آمده اند تا در و دکان مرا تخته کنند. آری وبلاگ irisaco . مرا متهم کرده بود که از مدیریت ایریسا در بعضی تصمیمات اشتباه جانبداری میکنم. آمده بود تا شیوه ای نوین در انتقاد و وبلاگ نویسی پیاده کند. متهم کرده بود که از افراد نام میبرم و باعث میشوم که آبروی افراد در معرض خطر قرار بگیره. اینکه کامنت ها را کنترل میکنم و بعد منتشر میکنم. بهتر بود مصادیق جانبداری از تصمیمات اشتباه را مینوشت که ننوشته است. من از افراد فقط به نیکی یاد میکنم. البته آنان که کامنت میگذارند ممکن است از افراد به بدی نام ببرند  که ربطی به من ندارد. هرچند جواب اینگونه کامنت گذاران را میدهم.

کنترل نظریات هم یک سیاستی است که ثابت نیست و خود شما شاهدید و بنابر شرایط تغییر میکند و به زودی تغییرات جدیدی را مشاهده خواهید کرد.

من از هر وبلاگی که در خدمت رشد و پیشرفت ایریسا باشد استقبال میکنم. و اعتراض من به آن وبلاگ در آن موقع فقط همنامی ایشان با irisaco بود که نام وبسایت ایریسا است.

خوب آن وبلاگ 24 ساعت بیشتر دوام نیاورد و بنابر تصمیم آقای محترم وبلاگ نویس تعطیل شد و به اطلاع برسانم که IP  آن از آمریکا بود (البته اگر از Hide IP استفاده نکرده باشد). و شاید هم دامی بود برای به تله انداختن من. و شاید هم موفق شده باشد که فعلا بس میکنم و میگویم.

"قد خمیده ما سهلت  نماید  اما --- بر چشم دشمنان تیر از این کمان توان  زد"

" درویش را نباشد برگ و سرای سلطان -- مائیم و کهنه دلقی کآتش در آن توان زد"

 

3-      بعضی از دوستان زیاده از حد به من سرمیزنند. روزی چند بار. این سرزدن ها وقت شما و شرکت را میگیرد. و ترافیک کاذب ایجاد میکند. حداگثر روزی دو مرتبه کافی است. عصرها نظرات دوستان را بخوانید و صبح ها جوابیه های مرا به آن نظریات. چون من شب ها به نظریات پاسخ میدهم. و پست های جدید من هم آخر وقت روزهای جمعه بر روی وبلاگ قرار داده میشود که صبح روز شنبه میتوانید آن را بخوانید.

4-      نظریات شما حداکثر میتواند 15 خط باشد. و بیشتر از آن ترانکیت میشود. اگر نظریات شما طولانی است در چند نظر آن را ارسال کنید. البته بهتر است نظریات خیلی طولانی را ایمیل کنید تا به نام خودتان و یا بدون نام شما درج کنم. قبلآ نوشته ام حالا هم مینویسم که اگر بخواهید میتوانید به جمع نویسندگان بپیوندید. و همچون احمدآقا مطلب بنویسید و خودتان آن را مدیریت کنید. فقط کافی است یک ایمیل به من بزنید.

5-      وقتی نظریات دیگران را میخوانید. اگر تعداد زیاد باشد باید به صفحات بعدی هم مراجعه کنید. و مهم این است که گاهی اوقات به پست های قبلی هم مراجعه کنید چون به قول یک دوست در پست های قبلی خبرها و نظریات جالب و داغی پیدا میشود. مثلا به مطلب "برخی زنان برجسته ایریسا" مراجعه کنید تا ببینید یک خانم محترم چه ادعائی کرده است و چه پاسخی شنیده است.

6-      دوستان قدیمی و علاقمندان ایریسا از دیگر کشور ها به من سر میزنند. ولی معمولا فقط تماشاگرند و من خوشحال میشوم اگر از شرکتهای محل کار خود بنویسند تا با ایریسا مقایسه ای انجام شود و ما هم از تجربیات دوستان استفاده کنیم.

7-      این وبلاگ محل درد دل و گفتن حرفهای منطقی شما شده است. محل بیان مشکلات و ارائه راه حل ها. پس لازم است همه بخوانند. مخصوصآ مدیران شرکت. مدیر عامل گرامی شرکت آقای ارباب شیرانی که اصلا نمیخواند. یا وقت ندارند و یا برایشان اهمیت ندارد. توصیه برادرانه میکنم که برای اطلاع از بیماری شرکت و آفات آن بخوانند و طبابت کنند. قلیلی از مدیران مرتب و پیگیرانه میخوانند. تعدادی از مدیران هم نمیخوانند. اعضای محترم هیئت مدیره را نمیدانم که چه میکنند ولی بعید میدانم که اطلاعی از وبلاگ داشته باشند. یک نفر زحمت بکشد ایمیل اعضای هیئت مدیره را برایم بفرستد. ایمیل آقای عرفانیان را هم بفرستید خوب است. خلاصه هرکس به سرنوشت ایریسا علاقه مند است ، این وبلاگ را بخواند و نظر بدهد. حتی اگر کارمند جدیدی باشد که به تازگی به جمع ما پیوسته است. و خوب است اگر وجود این وبلاگ به اطلاع همه برسد.

8-      یک آهنگ ملایم و خاطره انگیز برایتان گذاشته ام که هنگام مراجعه به وبلاگ اگر بلندگوهایتان روشن باشد آنرا خواهید شنید. امکان گذاشتن عکس هم بر روی وبلاگ فراهم شده است که اگر عکس خوب از خود و دوستان بفرستید از آن استفاده میکنم. پس ارسال عکس فراموش نشود.

9-      از آمریکا و روسیه و کانادا و استرالیا و انگلیس مرتب سرکشی میشود. که اگر آمار واقعی باشد خیلی امیدوار کننده است. به تازه گی از قطر هم دسترسی داشتم که خبر خوبی برای من است.

10-   ایریسا بلند آوازه است. جستجو در گوگل، خیلی ها را به راه ایریسا آورده است که طبعآ به ایریسا راه پیدا کرده اند و این هم از مزایای این وبلاگ و جای خوشحالی است.

11-   و آخرین مورد این که ما شش ماهه شدیم و پاداش شش ماهه نرسید. البته ما برای کودکمان قبلا خرج کرده ایم و بدهکاریم و مدیون. گفته اند که پس از حقوق نوبت پاداش است که خبر خوبی است برای وام داران. اگر تا کنون چاهی برای آن نکنده اید بکنید. البته بماند که خیلی ها هم نمیدانند پول هایشان را کجا سرمایه گذاری کنند و به دنبال خرید اوراق مشارکت اند. ذخیره کنید اما ذخیره آخرت هم مهم است.

 

تا فردائی دیگر که فردای صبح امید است و راه سبز ایریسا و ایران خدا نگهدارتان.