راه ایریسا ------------------------------- The Way of IRISA

این وبلاگ بر این است تا با تجزیه و تحلیل رویدادها و تصمیمات اتخاذ شده در شرکت بین المللی مهندسی سیستمها و اتوماسیون ( ایریسا ) راه مناسب پیشرفت شرکت را فراهم سازد

پنج مورد قابل توجه
ساعت ۱٠:٤٠ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٥ دی ۱۳۸۸  

ü      مورد اول:

نمیدانم تا کنون به تعداد نظرات بر روی هر پست دقت کرده اید یا خیر؟ اگر دقت کرده باشید متوجه خواهید شد که هرگاه انتقادی از فردی میشود یا از کسی به بدی نام برده میشود ، تعداد نظرات افزایش می یابد. تعدادی آن نظر را رد میکنند و به دفاع از نامبرده برمیخیزند و تعدادی هم شروع به نصیحت کردن. حالا یا مرا نصیحت میکنند یا نظر دهنده را.


و بطور کلی حساسیت ها نسبت به اشخاص بیشتر است تا موضوعات مطرح شده در وبلاگ. و چقدر خوب بود اگر دوستان بیشتر در رابطه با موضوعات اظهار نظر میکردند.

 خیلی ها مرا نصیحت میکنند که چرا نظر دادن آزاد است و بلافاصله در وبلاگ درج میشود؟ و حرفشان این است که من ابتدا نظرات را خودم بخوانم و سپس با توجه به جمیع جهات نسبت به درج یا حذف آن اقدام کنم. و بالاخره میخواهند تمام بار مسئولیت وبلاگ را بر دوش من بیاندازند. البته این امر کار مرا سنگین میکند و عیب آن این است که وقتی فردی نظر میدهد بسیار علاقمند است که همان موقع نظر و پیام خود را به دیگران ابلاغ کند و برای او بسیار عالی است اگر همان موقع در اسرع وقت پاسخ خود را بشنود. وقتی کارمندی نظری داده است دوست دارد نظرش را دیگران بخوانند نه اینکه سانسور شود.

نظر دوستان هم برای من بسیار ارجمند است و اصلآ برای همین نظرخواهی میکنم لذا فعلآ تصمیم بر این است که اولآ در رابطه با این پست ابتدا نظرات را درج نکنم. بلکه پس از مطالعه و بررسی آن را درج کنم. ثانیآ اگر از شخصی به بدی نام برده شود آن نظر را هم درج نکنم. متآسفانه در پرشین بلاگ امکان حک و اصلاح در نظریات وجود ندارد و گرنه میشد اسامی را حذف کرد. لذا خواهشمندم که دوستان و بازدیدکنندگان محترم وبلاگ به موارد فوق توجه داشته باشند.

من خیلی دوست داشتم که به روش قبلی ادامه دهم اما انتقاداتی مطرح شده است و حتی یکی از مدیران محترم مرا به خدا قسم داده است که دست از این روش بردارم. البته آن روش یک ریسک بزرگ بود که من میکردم ، و احتیاط شرط عقل است که مدتی با احتیاط و کنترل شده حرکت کنیم اگر اوضاع بهتر شد آنوقت روش دیگر در پیش گیریم. امید که نظر دوستان تآمین شده باشد.

ü      مورد دوم :

من فرصت کافی برای تجزیه و تحلیل نظرات ارائه شده توسط همکاران و کاربران گرامی را ندارم. ای کاش یک نفر پیدا میشد و این نظریات را بررسی میکرد و تحلیلی روی آن میگذاشت و برای من ارسال میکرد تا به اسم خودش درج کنم. این کار موجب میشود دست اندرکاران و مدیران و کارکنان بهره بیشتری از نظریات ببرند.

ü      مورد سوم :

مورد سوم که لازم است آنرا یادآور شوم این است که قبلا هر هفته یک پست داشتم اما برای اینکه دوستان وقت کافی داشته باشند تا آن را بخوانند و نظر بدهند ، از این پس در هر ماه فقط سه پست مینویسم. لذا در صبح روزهای پنجم ، پانزدهم ، و بیست و پنجم(25-15-5) منتظر پست جدید من باشید.

ü      مورد چهارم :

پست بعدی من پیرامون پیمانکار مداری است. همه از مشتری و مشتری مداری مینویسند و  میگویند و در رثای او سمینارها در سطح کشور برگزار میکنند اما یکی نیست که از پیمانکار بگوید. من این کار را میکنم.

ü      مورد پنجم :

تعدادی از کارکنان در حال جذب به کارفرمای محترم ما فولاد مبارکه هستند. در پست بعدی این مورد را با مورد چهارم به هم گره میزنم.

 آیا کسی هست که برای من اطلاعاتی پیرامون این دو مورد اخیر ایمیل کند تا یک مطلب جالب و خواندنی بنویسم؟ منتظر الطاف شما میمانم.