20 سهم از سهام امانی

سهل شیری دان که صف ها بشکند

شیر  آن  را  دان  که  خود  را بشکند

اتفاقا میخواستم بگویم که ما در همین مورد ضعیف ترین هستیم. به راستی چه میزان از اعمال و تصمیمات ما بر اساس عقل و منطق است؟ و چه میزان از آنها بر اساس دل و صرفآ پیشبرد منافع شخصی.

به عملکرد خودمان نگاهی بیاندازیم. این بالابردن ها و پایین آوردن ها و پاداش دادن ها و گروه دادن و ندادن به زیردستان چقدر بر اساس ضابطه است و چقدر بر اساس دوست داشتن ها و دوست نداشتن ها؟

آیا اگر از کسی خوشمان نیامد حق او را میدهیم یا نه؟ حق او را نمیدهیم چون با او کینه داریم.

براستی انتقاد ما از دیگران چقدر بر اساس واقعیت است و چقدر بر اساس اینکه میخواهیم حرارت دل خود را فرو بنشانیم؟

خوب نصیحت بس است. از منبر بیایم پایین و همان حرف های خودمانی را بزنم.

1-      گفته بودم شاید یک مقاله فوق العاده در ده روز گذشته داشته باشم و چون مطمئن نبودم گفته بودم شاید. تنبلی بود و کم بودن فرصت. بعدها جبران میکنم.

2-      دوستان در عوض اینکه پیرامون مطالب من کامنت بنویسند، هر چه که دلشان بخواهد مینویسند. و به قول معروف فرمان را از دست من میگیرند و هر مسیری را که دلشان خواست میروند. مثلا در پست قبلی یک نفر ایراد به کمیته ورزش گرفته بود و بقیه دوستان هم همان را بسط داده بودند. اشکالی ندارد، بالاخره مسئله روز جمعی از دوستان ورزش بوده است. مسئولین ما هم که با این حرف ها کک شان نمیگزد که جوابی بدهند. آیا کمیته ورزش جوابی داد؟ و اصلآ آیا جوابی داشت که بدهد و کمی روشنگری کند؟

3-      در پست قبلی خیلی اطلاعات برای کارکنان وجود داشت ولی کسی حرفی نزد و مسئولین اداری هم بی خیالش شدند.

4-      روز جمعه 11 تیرماه 89 مجمع سالیانه شرکت ایریسا برگزار میشود. حتمآ سهامداران شرکت کنند خبرهای خوبی خواهند شنید.وعده ما ساعت 9 صبح – دفتر اصفهان

5-      امسال مجمع، کمی زودتر از سال گذشته برگزار شد. دلیلش هم این بود که یکی از اعضای هیئت مدیره عازم سفری شاید یک ماهه به آمریکاست و باید تکلیف سال مالی روشن میشد.

6-      در ده روز گذشته تعدادی از کارکنان در پروژه فولاد مبارکه همچنان به دنبال انتقال خود به مجتمع فولاد هستند و میخواهند که طلا شوند و از مس بودن پشیمان گشته اند. امید که خدا پشیمانی ندهد. بالاخره هر کس هرجا که دوست دارد برود. من که نظرم این است که ما باید محیطی فراهم آوریم که همه آرزوی آمدن و ماندن در آن را داشته باشند. البته آمدن به ایریسا آرزوی هزاران نفر جوان جویای کار است. و اگر حالا دوستانی میخواهند بروند تقصیر ماست که فضای لازم را درست نکرده ایم و با آنان مهربان نبوده ایم. هر چند بعضی ها هم قدرناشناس هستند و نمک میخورند و نمکدان را خالی میکنند و به فکر پر کردن آن نیستند و اینکه نمک از کجا میآید.

7-      دوستان خیلی قدیمی هم که زمانی خودشان از فولاد مبارکه به ایریسا آمدند و آن را ساختند به دنبال حق خود هستند و در این رابطه آقای شاهین اسحاقی یک نامه به آقای رجائی مدیرعامل فولاد نوشته و یک نامه به آقای هراتی معاون وزیر. که همین آقای هراتی بود که اولین قرارداد با ایریسا را نوشت و دوستان را به ایریسا آورد و حالا شتری را که خود بالای پشت بام برد باید بیاورد پایین. و من بعید میدانم کسی برای این دوستان کاری بکند. البته فشارهایشان بی اثر نیست و کمی امتیاز خواهند گرفت.

8-      طرحی اخیرآ پیشنهاد شده است که به تمام کارکنان شرکت ایریسا 20 سهم از سهام امانی متعلق به شرکت پرداخت گردد. اگر این پیشنهاد تصویب گردد در باره آن در پست آینده خواهم نوشت. و باید آفرین گفت به آن کسی که این پیشنهاد را مطرح کرده است و پیشنهاد نوی است که انگیزه آفرین است.

9-      و شایعه است که سود سال مالی 88 بیشتر از سال مالی 87 است و این خبر خوبی است. چقدر از آن را توزیع میکنند بستگی به تصمیم هیئت مدیره و فشار سهامداران در مجمع دارد. و این سود هم با تضییقاتی که در طول سال بر ما وارد کردند به دست آمد. آنجا که باید هزینه میشد، نشد و حالا نصیب سهامداران عمده همچون ایریتک میشود.

10-   در پایان به یادتان میآورم که در سال گذشته چند پست را به مجمع عمومی و سهامداران و هیئت مدیره ایریسا اختصاص داده ام که حتمآ آنها را بخوانید و آدرس آنها در آرشیو این وبلاگ به قرار زیر است:

a.       سرگذشت شرکت ایریسا – قسمت هشتم – تیر 88

b.       سرگذشت شرکت ایریسا – قسمت نهم – تیر 88

c.       سرگذشت شرکت ایریسا – قسمت دهم – تیر 88

d.       سهامداران ایریسا – تیر 88

e.       گزارش مجمع عمومی تیر 88

مطالب فوق را بخوانید و اگر نظر خاصی داشتید برایم بنویسید. موفق باشید.

/ 7 نظر / 7 بازدید
علی

سلام بر همدل عزیز میلاد مولی الموحدین امیرالمومنین(ع)رو به شما تبریک می گم[گل][گل][گل] رخصتی خواهم زشاه لافتی اذن گیرم از علی مرتضی تا که نامش بر لبم جاری کنم از برای حاجتم زاری کنم نام او دل را مصفا می کند خوب می دانم که غوغا می کند (یاعلی)ذکر ملایک در سماست ذکرمولا بهترین ذکر خداست ذکر عالم،ذکر آدم یا علیست ذکر آدم تا به خاتم یاعلیست (یاعلی)ذکر قیام مهدیست یاعلی ذکر مدام مهدیست یاعلی قفل فرج وامی کند درد غیبت رامداوا می کند

مهندس جوان

سلام یه پیشنهاد دارم تو فیس بوگ یه گروه به نام ایریسا درست کنیم اونجا بحث و گفتگو کنیم بهتر هم هست

فرشته

قرآن به جز از وصف علي آيه ندارد . . . ايمان به جز از حب علي پايه ندارد . . . گفتا بروم سايه لطفش بنشينم . . . گفتا كه علي نور بود سايه ندارد . ميلاد بر شما و تمام همكاران عزيز مبارك باد . [گل]

يك ايريسايي ديگر

سلام احمد آقا از اينكه شما هم مانند بقيه ازكميته ورزش انتقاد مي كنيد متشكرم متاسفانه رسم بر اين است كه هميشه نيمه خالي ليوان ديده ميشود قصد من دفاع از كميته و يا شركت نيست فقط بايد گفت كه هدف شركت و يا كميته از هر گونه تصميم ايجاد امكانات بيشتر براي حداكثر نفرات است و جلوگيري از سوء استفاده هاست و نه كاهش هزينه وبهتراست همكاران به خود انتقاد كنند كه حاضرند امكانات را بگيرند ولو استفاده نكنند و به خيال خود فكر مي كنند كه ضرري به شركت وارد نموده اند در صورتي كه اين عمل غير اخلاقي به خود شخص ضرر بيشتري وارد خواهد نمودو از لحاظ ديني اصراف است و كيفر آن بسيار، به هر حال با توجه به اينكه متاسفانه شركت بخشي را براي اين كار در نظر نگرفته است (كه اميدوريم با در نظر گرفتن بخش مجزا اين مسئله پيگيري و حل شود) ولي افراد كميته سالهاست كه به فعاليت هاي خود در كنار ديگر وظايفشان ادامه داده اند و سعي بر ايجاد امكاناتي براي همكاران خود نموده اند به اميد آنكه همكاران با دادن پيشنهادات ارزنده بتواند امكانات بيشتري را براي خود و ديگران ايجاد نمايند تا هميشه نيروها با توان جسمي و روحي بالا به كار و فعاليت در شركت ادامه دهند.

آمیرزا

نوش جونتون گوشت بشه به تنتون

خط شناس

احمد آقا آخره خطه، فقط خودم وخودت موندیم تعطیل کن . خوش باشی

همكارقديمي

سلام خوشحالم كه مصمم به ادامه هستي . كامنت ننوشتن همكاران را بايد به حساب عادت به ننوشتن و فقط حرف زدن بگذاري . راجع به يك مطلبي مدت ها حرف ميزنيم وفي البداهه اما چند خط نوشتن همان موارد برايمان مشكل است . اگر عادت به نوشتن داشتيم مجبوربوديم حساب شده تر اظهار عقيده كنيم . به هرحال به شوق كعبه قدم زدن سرزنش خاربيابان رادارد . اميدوارم غم نخوريم.