ارتقاء شغلی

بدانید که من مدتی است در نوشتن بی انگیزه ام و آن هم دلایل متفاوتدارد. یکی آنکه می بینم فریادهای من فریادی است در یک بیابان خشک و بی آب و علف همچون یک کویر تفتیده.  و به پاسخ من در جملات بالا دقت کنید. هیچکس مطلبی ارسال نکرد. و همانطور که نوشته بودم چشمم به راه سیاه شد.  این از پرسنل محترم ایریسا که کم محلی میکنند و دلیلش را میدانم ولی حالا نمینویسم تا به کسی بر نخورد. و مدیران محترم هم که چندان از وجود وبلاگ خوششان نمی آید و همین ها کافی است که پیش خود بگویم برای که و برای چه بنویسم؟

قولی به آن دوست داده ام و لذا چند خطی مینویسم که ایشان نوشته است بحث ارتقاء برای همه شیرین است. من هم میگویم بحثش شیرین و ارتقا اش شیرین تر. و ارتقا نگرفتن ظالمانه اش دردناک . آری یکشبه 1 یا 2 لول گرفتن هر کسی را شنگول میکند. و اگر من بودم نه شب خواب داشتم و نه روز آرام.

به استحضارتان برسانم که آیین نامه ای تنظیم شده است که نمیدانم تصویب هم شده است یا نه؟ ولی در آن به ارزیابی ها اشاره شده است و ارتقاء بر اساس آن ارزیابی ها خواهد بود. ظاهراً آیین نامه برای همه مدیران ارسال شده که طبق آن رفتار کنند ولی نمیدانم آیا آن را به اطلاع کارکنان رسانده اند یا خیر؟ در اینجا از آقای بابائی مدیر محترم امور سازماندهی میخواهم آن را برای کارکنان هم ارسال کنند.

من که برای ارتقاء شخصی ام قطع امید کرده ام و دیدم ناله کردن فایده ای نداشت لذا راه حلی ارائه کردم و قبلاً در باره آن چند پست نوشته ام و آنهم ایجاد کمیته ارتقاء است. حتی ترکیب کمیته را پیشنهاد کردم. تنها یک کمیته ارتقا میتواند پاسخگوی کارکنان و نیازهای شرکت باشد. و آن کمیته است که میتواند عشق به کار را در دل کارکنان شعله ور کند. بیشتر حوصله نوشتن ندارم.

آری ایریسا به دو کمیته فعال نیاز دارد که رهبری آن و اجرایش هم با آدمیان جوان و پرشور باشد. کمیته اول را گفتم و کمیته دوم کمیته استخدام است. شاید ده ها بار پیرامون استخدام افراد شایسته هم نوشته ام و هنوز هم میگویم ما کمیته استخدام جدی میخواهیم با همان ترکیبی که قبلاً نوشته ام.  

ای کاش یکبار دیگر حوصله نوشتن پیدا میکردم تا موارد فوق را بیشتر برای شما تشریح کنم.

/ 7 نظر / 4 بازدید
همکار

سلام. در مورد ارتقا بايد بگم که کسي خبر داره چرا لول هاي ماها که تائيد شده را به خاطر سيستم آقاي بابايي معلق نگه داشتن؟ به ما از 7 ماه پيش قول دادن سر قرارداد بهمون لول ميدن، حالا که وقتش شده مي گن صبر کنين!!!!!! بزک نمير بهار مياد[خنده]

امين

درد من حصار برکه نیست، درد من زیستن با ماهیانی است که حتي فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده ( دكتر مصدق)

doste rahedor

salam ahmad agha in system agaye BABAEI kar ham mikone ? ya ye chizi ast bara level gerftan khodesh ? mesle zende yad khanom hoseyni ke ye barname midad be 5 nafar mineveshtan akaresh ham kar nemikard va esmesh ra mizasht system DFL , WCK , ... vaghty miporsidim masalan BYK yani che migoft yani berid ye khaki to sareton berizid

مهدي

سيستمي كه ارائه شده و براي گرفتن رتبه قراره كه اعمال بشه خوبه ...خيلي خوبه،اما به نظرم ميرسه كه نكاتي هم داره 1-اون چيزي كه مطرح شده بيشتر كليت هست كه خوب به نظر ميرسه اما جزيياتش واضح نيست يا شايد هم واضح هست اما توضيح داده نشده كه اگر اين طور باشه با اطلاع رساني ابهامات برطرف ميشه 2-به نظره براي برخي قسمتهاي طرح بايد آموزشي باشه تا بعد از اون ارتقا صورت بگيره مثلا در بخش ارزيابي رفتاري انتظاراتي داريم كه نه آموزش داديم و نه استانداردش رو تعريف كرديم،بطور مثال نحوه برخورد با كارفرما چگونه بايد باشه؟ 3-هر تئوري و نظريه از حرف تا عمل فاصله زيادي داره و فكر ميكنم وبايد طرح واقعبينانه و شفاف باشه كه هر كس به سليقه خودش برداشت و عمل نكنه 4-سيستم طوري باشه كه ضوابط بر روابط حاكم بشه --------- گر چه اينها زيره به كرمان بردن بود اما حيفه كه اين وبلاگ اينقدر سوت و كور باشه

علی اکبر بابایی - امورسازماندهی و توسعه منابع انسانی

با سلام نظام ارزیابی عملکرد با رویکرد پیاده شدن مدیریت عملکرد یکی از فرایندهایی است که بدون آن سایر فرایندها ی منابع انسانی ناقص می باشد, در شرکت ایریسا نیز فقدان وعدم اجرای آن آسیب های فراوانی برای شرکت و کارکنان خواهد داشت .ارزیابی عملکرد که در دو محور رفتاری و فنی وتخصصی با مشارکت همکاران و اساتید دانشگاه و بخشهای شرکت برای تکمیل پارامترهای مورد نظر تهیه و سیستم نرم افزاری آن نیز تهیه شده , اگر مدیران و سرپرستان محترم همکاری و مشارکت داشته و ارزیابی های خواسته شده را با دقت و حوصله انجام دهند قطعا خروجی آن برای پیشرفت کاری همکاران و کارراهه شغلی , ارتقا,آموزش ,پاداشها و... قابل استفاده خواهد بود . آیین نامه لازم نیز تهیه شده و در اختیار تمامی مدیران و سرپرستان قرار گرفته است و برای اکثر همکاران نیز تشریح شده است. امیدواریم بتوانیم با اجرای دقیق آن که درحال حاضر در حال تکمیل اطلاعات و برگزاری جلسات در واحدها می باشیم ,گام موثری برای انجام یکی از مهمترین خواسته ها ی همکارن بر داریم . این امور در خدمت تمام همکاران که سوال یا نقطه نظری دارند می باشد.

همکار

ضمن تشکر از آقاي بابايي که حوصله به خرج دادن و در اين مورد توضيح دادن، ميشه بگيد که اين سيستم از کي عملياتي ميشه؟

من

با مهدی موافقم از مهندس بابایی تشکر میکنم از احمد آقا بسیار سپاسگزارم من هم معتقدم سرپرستان آموزش و صلاحیت کافی برای ارزیابی پرسنل را ممکن است کامل نداشته باشند. منی که در یک پروژه دور کار میکنم سرپرستم زیاد نمیتونه در موردم دقیق نظر بده و الان هم از همه لولم کمتره من پرس و جو کردم دیدم کسایی که بعد از من آمدن هم چون جلوی چشم بود لول گرفتن اما من هنوز نه و این یعنی کشتن انگیزه در درازمدت