پیشنهاد یک کسب و کار جدید

نتیجه ای که من از این اطلاعات میگیرم این است که هنوز بسیاری از دوستان همکار، یا از این وبلاگ خبر ندارند و یا اگر خبر دارند علاقه ای به آن ندارند. و من باید باز هم تلاش کنم تا راه ایریسا جای خود را باز کند و بتواند وبلاگی پویا در خدمت دوستان همکار و شرکت ایریسا باشد. و انتظاری که از دوستان خودم دارد این است که همکاری با این وبلاگ و مطالعه آن را به همکاران سفارش کنند.

در اینجا چند مورد را برای شما توضیح میدهم:

-          بن ماه رمضان را که در کارت پارسیان شارژ شده بود حتمآ تا کنون خرج کرده اید. من که تا کنون با آن ، هزینه قبوض تلفن منزل و چند قبض تلفن همراه اعضای خانواده را پرداخت کرده ام. و خلاصه خیری از آن ندیده و لذت نبرده ام. برای همین اگر من تصمیم گیر بودم سعی میکردم مواد خوراکی و یا مورد استفاده دیگری را در اختیار کارکنان و خانواده ها قرار دهم که مشهود باشد و از آن لذت ببرند. مثلا یک کیسه برنج و یک حلب روغن اصیل و .... البته سری که درد نمیکند را دستمال نمی بندند ، خود را راحت میکنند و پولش را پرداخت میکنند و خود را از انتقادها و ایرادات بنی اسرائیلی بعدی کارکنان هم راحت. و کارکنان هم خودشان عاقل و بالغ اند و پول را صرف احتیاج واقعی خود میکنند. اما من میگویم پاداش ها باید تنوع داشته باشد و بهتر است بعضی وقت ها کارکنان را به قول معروف سورپرایز کرد و کارهای ابداعی انجام داد و گرنه تزریق مدام پول انگیزه نمی آورد. اگر هنگام عصر که کارکنان در حال رفتن به خانه هستند یک ظرف حلیم بادمجان تزیین شده با پیاز داغ یا آش شله قلمکار پر از پیاز داغ یا یک جعبه شیرینی زولبیا و بامیه بدهند ، چه خاطره ای که از آن در ذهن میماند ولی 140 هزارتومان شارژ شده در کارت پارسیان فراموش میشود. بد نیست شما هم بگویید با بن ماه رمضان چه کردید؟ و اگر چگونه بود بهتر بود.

-          البته کمک هزینه سفر هم سرنوشت بهتری نداشت و ما که به مسافرت نرفتیم و پول آن هم از دست رفت. در صورتی که اگر کاری میکردند که ما و همکاران تشویق به مسافرت میشدیم و میرفتیم هم خودمان روحیه میگرفتیم و تجدید قوا میکردیم و هم شرکت از آن بهره مند میشد.  البته تدارک سفر برای کارکنان، زحمت دارد که ما هم باید تا میتوانیم از زحمت فرار کنیم. راه حل این است که با چند آژانس مسافرتی قرارداد ببندیم و دوستان از خدمات آن آژانس ها استفاده کنند و شرکت هزینه اش را بپردازد. باز در اینجا هم لازم است که شما نظر بدهید که اگر چطور باشد بهتر است.

-          برای صندوق 1075 (بخوانید ده – هفتاد وپنج) هم هنوز کاری نشده و امید که تا پایان ماه که حقوق را میدهند کاری صورت گیرد و کسانی برای عضویت در کمیته آن پیش قدم شوند. شاید منتظر هستند تا مدیر عامل محترم از مرخصی برگردند و آنگاه تصمیمی بگیرند.

-          جشن روز دانش آموز هم به زودی برگزار میشود و همه کارکنان به اتفاق خانواده ها در یک جشن بزرگ شرکت میکنند که امیدوارم امسال بهتر از سال قبل باشد و اگر پیشنهادی دارید در همینجا ثبت کنید تا مسئولین بخوانند و ترتیب اثر بدهند. من با یک گروه موسیقی در سطح ملی موافقم. تا دوستان و خانواده ها از یک موسیقی خوب لذت ببرند. و یا اینکه هیچ برنامه اضافی غیر از شام مفصل و شربت و شیرینی و میوه در یک باغ با صفا نباشد و دوستان فقط به دید و بازدید بپردازند. من که دلم برای همه دوستان قدیمی تنگ شده. اگر بازنشسته ها هم باشند خیلی خوب است و میتوان آنها را دید. دوستان همه پروژه ها دور هم جمع میشوند و بهترین فرصت ملاقات با آنان است. اگر از هر شهرستان هم ده نفر به نمایندگی میآمدند خیلی خوب بود و همبستگی بیشتری بین کارکنان بوجود می آمد. بد نیست پست مرا که پیرامون جشن سال گذشته در دوم مهرماه 88 نوشته ام بخوانید و به نظرات همکاران مراجعه کنید تا نقایص سال گذشته رفع شود.

-          خوب تا اینجا که همه را از منافع و خواسته های خودمان نوشتیم. بهتر است به فکر گاو شیر ده خودمان یا گاو مشهدی حسن هم باشیم و ایریسا را فراموش نکنیم. باید از آن که شیرش کم شود بترسیم و او را خوب تغذیه کنیم تا بتواند شرکت در خدمت ما باشد. اگر ما به فکر شرکت باشیم او هم ما را منتفع خواهد کرد. باید خیلی به فکر او باشیم. هر کدام از ما علاوه بر اینکه خوب کار میکنیم باید تمام توان فکری خود را به کار بریم تا درآمد شرکت بیشتر شود. در ذیل ابتدا این خبر را بخوانید:

470 سایت دولتی ایران در آمریکا و کانادا میزبانی می‌شوند

معاون شرکت فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه هم‌اکنون میزبانی بیش از 260 سایت دولتی ایرانی در آمریکا و میزبانی بیش از 210 سایت دولتی ایرانی در کشور کانادا انجام می‌شود، از مهلت دو ماهه برای انتقال میزبانی این سایت‌ها به داخل کشور خبر داد.

 

علی اصغر انصاری در گفت‌وگو با «مهر» با تاکید بر اینکه به دستگاه‌های دولتی تا پایان شهریور ماه مهلت داده شده تا میزبانی سایت‌های خود را به داخل کشور منتقل کنند، گفت: بالغ بر 70 درصد وب‌سایت‌های دولتی در داخل کشور میزبانی (هاست) می‌شوند؛ اما میزبانی مابقی وب سایت‌های دستگاه‌های دولتی به ترتیب در کشورهای آمریکا، کانادا، انگلیس و آلمان است که برای افزایش امنیت اطلاعات این سازمان‌ها الزام شده که ‌هاستینگ این سایت‌ها نیز در داخل کشور و با دیتاسنترهای داخلی انجام پذیرد.وی با بیان اینکه هم‌اکنون میزبانی بیش از 260 سایت دولتی ایرانی در آمریکا و میزبانی بیش از 210 سایت دولتی ایرانی در کشور کانادا انجام می‌شود، گفت: بخش خصوصی کشور توان میزبانی این تعداد سایت را در داخل دارد و ظرفیت میزبانی سایت‌های خارج از کشور در ایران مهیا است. انصاری افزود: در سال‌های گذشته از سوی وزارت ارتباطات و شورای‌عالی فناوری اطلاعات، چندین بار مهلت برای این موضوع تعیین شد، اما به‌رغم مهلت‌های داده شده برخی دستگاه‌های دولتی میزبانی سایت‌های خود را به داخل کشور منتقل نکردند. معاون شرکت فناوری اطلاعات ایران اضافه کرد: از اردیبهشت ماه جاری در دو مرحله به دستگاه‌های دولتی مهلت داده شده که میزبانی سایت خود را به داخل کشور انتقال دهند که این مهلت تا پایان شهریور ماه جاری تمدید شده است. وی ادامه داد: پیشنهاد مسدود کردن سایت‌هایی که میزبانی خود را تا مهلت تعیین شده به داخل کشور منتقل نکنند از طرف شرکت فناوری اطلاعات در بخش کارشناسی فنی کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ شورای ‌عالی انقلاب فرهنگی مطرح شده است.

-          همین خبر فوق کافی است که جرقه کار جدیدی را برای شرکت بزند. مگر شرکت مبلغ زیادی هزینه نکرد تا مرکز داده دفتر اصفهان راه اندازی شود. آیا نمیتواند یک کسب و کار جدید راه اندازی کند؟ میزبانی سایت های دولتی و میزبانی از سایت های بخش خصوصی میتواند هزاران مشتری را به طرف ما بکشاند. از دست اندر کاران بخش زیرساخت و شبکه و مدیریت شرکت میخواهم و خواهش میکنم این موضوع را در دستور کار خود قرار دهند. البته لازم است خود را بیشتر تجهیز کنند. هم از نظر سخت افزاری و هم نرم افزاری که نیروی انسانی هم جزو آن است. که این هم وظیفه ماست که خود را تقویت کنیم و در این بخش حضور جدی داشته باشیم. و کم کم خود را از وابستگی به پروژه ای خاص مثل فولاد مبارکه که آب باریکه ای است نجات دهیم. بگذار روزی ما برای مجتمع ناز کنیم نه اینکه بخواهیم همیشه التماس آنان را بکنیم. برخی مدیران مجتمع در این چند سال خیلی ما را اذیت کرده اند و قدرناشناسی کرده اند.

-          چند تا پیشنهاد کاری دیگر هم دارم که در آینده از آن مینویسم. پس بهتر است شما هم اگر فکری دارید بنویسید شاید راه نجاتی باشد.

-          گفتم دلم یاد و هوای دوستان قدیمی را کرده پس چند تا عکس مربوط به سال 74 یعنی 15 سال قبل تعدادی از آنها را میگذارم تا ببینید و ببینید که چی بودیم و چی شدیم. جوانی کجائی که یادت بخیر.

/ 9 نظر / 5 بازدید
سوزنبان

سلام و خسته نباشید اول : موزیکی پخش نمی شد دوم : با غیر نقدی کردن بن ماه رمضان مخالفم سوم : ردیف اول از سمت چپ رو اگه ممکنه معرفی بفرمایید چهارم : یک طرح دیگری هم که هست و میشود از محل آن به صندوق 1075 کمک کرد برداشتن خورده ای های انتهای مبلغ حقوق کارمندان است البته با نظر و اجازه خودشان مثلا 501،234 تومان حقوق کسی به 500 هزار تومان صافی گرد شود و این عدد با توجه به تعداد عدد خوبی خواهد شد

ناظری از راه دور

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت احمد آقا و سایر دوستان و همکاران قدیم و جدید ردیف اول از سمت چپ: آقایان امیر حسین جبه داری, محمد طاهری, ایرج نجف آبادی و عباس ارباب شیرانی در خصوص سایر موارد چون در حال حاضر ذینفع نیستم نظری ندارم

قدردان

سلام و خسته نباشيد خدمت دوستان و احمدآقاي ايريسايي اول اينكه با كمك سفر و بن ماه رمضان به صورت غير نقدي مخالفم چون اين مدلي آدم بهتر مي دونه با پولش چيكار كنه. دوم اينكه در مورد جشن شركت مي خواستم سه تا موضوع رو يادآور بشم: - برنامه پارسال خيلي خوب بود و تا جايي كه بنده از همكاران هم نظرخواهي كردم همه دوست داشتند هم مجري خوب و كاربلدي مثل آقاي خسروي داشت هم فضاي خيلي خوبي بود. - پارسال سر ميز شام تعدادي از افراد غير همكار كه فكر مي كنم از پرسنل اون باغ بودند در كنار ايريسايي ها بر سر ميز اومدند. بهتر است كه شام اين افراد جداگانه داده شود. چون پارسال روبروي بنده بودند و حركات فوق العاده بدي مي كردند و خانم هاي اطراف همگي ناراحت شده و پراكنده مي شدند. پس تذكر داده شود به مسئول فضاي مربوطه كه پرسنل خودش رو جداگانه شام دهد. - خواهشم اين است كه همكاران outsorce مثل همكاراني كه با شركت رسا و سيتكو قرارداد دارند هم در جشن مذكور باشند. چون هم تعدادشان زياد نيست هم به هرحال پا به پاي ما دارند براي پروژه ها زحمت مي شكند. با تشكر

ایریسایی

با عرض سلام وخسته نباشید. درمورد اینکه بن هایی مثل ماه رمضان ترجیحا هزینه خرید شوند با شما موافقم. تا اونجا که من می دونم کارتهای پارسیان کارت خرید هستند و امکان پرداخت قبض باهاشون نیست. اگه این کار رو واقعا انجام دادید به ما هم راهش رو یاد بدید.

احمد آقا قربون اون شکل ندیده ات عکس جدید از نیروهای جدید بگذار.

سوزنبان

اول یک نکته آنکه منظورم ستون اول از سمت چپ بود که اشتباه نوشته بودم ردیف ممنون ناظر عزیز دوم اینکه اگر من 100 هزار تومان کمک کنم اما یکی باشم در صد تا بهتر است یا اینکه صد نفر نفری 2000 تومان کمک کنند که میشود 200 هزار تومان؟ در ضمن اون هم یک پیشنهاد بود اما منکر طرح 1075 نمی شد و اون باید باشه

بهانه

سلام - قابل توجه ایریسایی مراحل لازم برای استفاده ار کارت هدیه برای پرداخت قبض با کارت هدیه پارسیان به عابر بانک پارسیان در خیابان توحید مراجعه کنید سپس کارت را وارد دستگاه کرده گزینه پرداخت قبوض را انتخاب کرده نوع قبض تلفن ‘ برق ... را انتخاب می کنید مبلغ شناسه قبض - شناسه پرداخت - دکمه ثبت را زده و در آخر پس از کسر از حساب - به شما رسید می دهد به همین سادگی درضمن همانجا می توانید رمز کارت خود را هم عوض کنید

خوش خبر

قابل توجه سهامداران . سهامدارانی که کمتر از 4500 سهم داشته اند سود سهامشان به حساب آنها واریز شده است

پیمان

سلام چرا ساکت شد وبلاگ یه دفعه