آگهی استخدام یا دعوت به همکاری در شرکت ایریسا

چرا در آگهی نوشته اند دعوت به همکاری و ننوشته اند استخدام؟ برای این است که استعمال کلمه استخدام رسمیت بخشیدن قانونی پیدا میکند و نیروئی که جذب شود ماندگار میشود و دیگر نمیتوان براحتی عذر او را خواست ولی در دعوت به همکاری چنین شائبه ای وجود ندارد. ممکن هم هست که روابط عمومی که تنظیم کننده متن آگهی است خواسته مؤدبانه از متقاضیان کار دعوت به همکاری به عمل آورد گو اینکه آنان را به مهمانی شام دعوت کرده است. به هر حال قدم تازه واردان که موفق به ورود به ایریسا میشوند، مبارک باشد.

پس ای دوستانی که به ایریسا میپیوندید اگر روزی ایریسا عذر شما را خواست ناراحت نشوید. یک دعوت به همکاری بود و تمام شد و بروید به سلامت دنبال یک کار دیگر. کاری که نان و آب دار باشد. و بدانید که شما در ابتدا بطور آزمایشی برای سه ماه قرارداد خواهید داشت و چنانچه در این سه ماه خوب از عهده آزمایشات برآیید در ایریسا ماندگار خواهید شد و گرنه باید ایریسا را ترک گویید.

و در همین جا به سرپرستان و مدیران گوشزد میکنم که خدا وکیلی در این سه ماه، وقت بگذارید و تازه واردان را خوب ارزیابی کنید و از همه نظر آنها را بسنجید که اولا حقی از آنها ضایع نگردد و ثانیآ خدای ناکرده نیرو روی دستتان باد نکند که فردا به چه کنم چه کنم دچار نشوید و برای شرکت و خود و کارمند مشکلات ایجاد نشود. ما گفتیم حالا خود دانید.

متقاضیان بدانند که باید از فیلتر مصاحبه اولیه رد شوند یعنی باید در مصاحبه قبول شوند و بدانند که اگر قبول نشدند دلیل ضعف آنها نیست بلکه دلیل بر این است که رقبای آنان در مصاحبه قوی تر بوده اند و مسابقه را برده اند و ناراحت هم نباشید که اگر اهل کار باشید جاهای دیگری هم برای کار هست.

حال که صحبت از مصاحبه شد به اعضای کمیته محترم استخدام که بنابر مورد ترکیب کمیته تغییر میکند یادآور میشوم که اولا بطور جمعی، همه در مصاحبه حضور داشته باشند و بطور انفرادی با افراد مصاحبه نکنند، که نتیجه دلخواه بدست نمیآید و مصاحبه شونده باهوش دست شما را در مصاحبه اول میخواند. و دیگر اینکه سعی کنید مصاحبه علمی باشد و با اصول مصاحبه آشنا باشید و در این رابطه کتب فراوان هست که حتمآ بخوانید و به یاد دارم که حدود ده سال پیش که در ساخنمان دروازه شیراز بودیم آقای مهندس شهرام فریدنی بهمراه یکنفر دیگر (احتمالآ یکی از همکاران زن) جزوه ای پیرامون مصاحبه و انواع آن و روش مصاحبه تهیه کرده بودند که اگر آن را در مرکز اسناد پیدا کردید، حتمآ بخوانید. سعی کنید مصاحبه منسجم باشد و سؤالات خود را از قبل مستند کرده باشید و سؤالات بی ربط و متفرقه نپرسید. سؤالاتی بپرسید که شما را از سطح تحصیلات و تجربه مصاحبه شونده آگاه کند. محیطی آرام برای مصاحبه شونده فراهم کنید و خیلی آرام روند مصاحبه را به پیش برید.

شما حتمآ نیرو را برای کار خاصی استخدام میکنید، پس به دقت بررسی کنید کة آیا او میتواند از عهده شرح وظایف شغل مربوطه برآید؟

و سخنی با همکاران گرامی که در این روزها هرکدام یکی دو نفر از فامیل و دوستان و آشنایان را در چنته دارند. دوستانی که به آنان رو زده اند دست ما را هم در جائی بند کنید. و من با آن مخالف نیستم و خیلی هم موافقم که اگر بتوانیم دوستی و فامیلی را سر کار بگذاریم یک عمری دعاگوی ما هستند. اما. یک امای بزرگ!!!

همکاران عزیز کسی را معرفی کنید که فردا شما را روسفید کند. ما میخواهیم یک مجموعه قوی باشیم. ما میخواهیم یک شرکت بین المللی را مطرح کنیم. و با نیروهای ضعیف نمیتوانیم از عهده پروژه های بزرگ و کارهای تحقیقاتی و علمی برآییم. پس با معرفی افراد ضعیف به شرکت و به آینده خودمان لطمه نزنیم.

الان اندکی نیروهای ضعیف از نطر علمی و کم کار و تنبل در بین ما وجود دارد و معرفی کنندگان آنها هم معلومند. معرفی کنندگان از نظر خودشان کار خیر کرده اند ولی نمیدانند که موجب ضعف مجموعه شده اند و معدل شرکت را پایین آورده اند.

کسانی هم معرف نیروهای قوی بوده اند و امروز سربلندند که چنین نیروهائی را معرفی کرده اند. ببینید آقایان سیروس و جهادمحمدی و جلالی پور و کاشفیان و عرب بیگی و بهادری و جراحی و عیسی قلیان و عیسی عسکری و خانم قبادی و قلی زاده و خانم صادقی و ... را چه کسانی معرفی کرده اند. دستشان درد نکند. البته مطمئن نیستم که همه آنها معرف داشته اند.

یک سخن هم با ارگانهای دیگر که خداوکیلی فشار نیاورید و بگذارید شرکت ما سالم باشد. نمیگویم معرفی نکنید. فقط یک معرف باشید و بگذارید روند جذب نیرو در ایریسا سالم بماند. اگر میتوانید آنرا در سازمان خود جذب کنید.

آدمهای خوب را معرفی کنید ولی پارتی بازی نکنید. میبخشید خیلی خودمانی و سرراست نوشتم.

اینهم لینک سایت ایریسا برای دعوت به همکاری.البته بزودی به اتمام میرسد.

http://www.irisaco.com/documents/document/11587/11897/JobOpportunity.aspx

دوستان یادتان نرود که پیرامون استخدام هر نظری دارید بنویسید. قرار است ما نظر بدهیم و مسئولین بر اساس نظرات منصفانه و استدلالی شما تصمیم بگیرند.

/ 25 نظر / 375 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یک همکار

قابل توجه دوستانی که جهت استخدام فرم پر کردند اولا مجتمع با توجه به اینکه 8 نفر از بچه های ایریسا از این شرکت رفته اند فقط برای 8 نفر مجوز استخدام داده دوما در ابتدا قرار بود این 8 نفر از بین کسانی که معرف داشتند انتخاب شوند اقایون معرف دار در اسفند ماه حتی صاحبه هم دادند وتعدادی گزینش شدند ولی وقتی نوبت امضای مدیر عامل پای برگه های استخدام بود ایشان از زدن امضا خودداری نمودند وقرار شد با درج اگهی رسمی وطی مراحل ازمون ومصاحبه مجدد استخدام صورت بگیرد تا کنون در سایت استخدام چیزی در حدود 2300 نفر فرم پر کرده همه هم مهندس هستندواین یک فاجعه هست قابل توجه بعضی اقایون ایریسایی بی انگیزه خواهشمندم همه دو دستی بچسبید به کار تون وقدر شرکت رو بدونید لااقل همین اب باریکه هم جای شکر داره در این وضعیت خراب مملکت احمد جان از وبلاگت همه تشکر

افشين

سلام. استخدام تموم شد يا هنوز هم داره؟

حیدری

سلان من امروز آگهی استخدامو دیدم و تو سایت ایریسا فرمو تکمیل کردم اما این پست ها رو که خوندم ظاهرا مهلت تکمیل فرم باید چند هفته پیش تمو م شده باشه درسته؟یا اینکه این یه دعوت به همکاریه جدیده؟

حیدری

شرایط خوب یعنی معدل؟آخه درباره تنها چیزی که تو فرم سوال شده معدله!اصلا سوالای تخصصی پرسیده نشده

احسان

با سلام خسته نباشی احمد آقا من متولد 60 دیپلم فوق دیپلم و لیسانسم الکترونیک از دانشگاه آزاد مجلسی اصفهان معدلم حدود 15 است. از دیپلم تا حالا کار کردم حدود 6 سالی سابقه دارم . کار صنعتی هم انجام داده ام . از کارگری گرفته تا سرپرستی . به سیستمهای اتوماسیون صنعتی هم آشنا هستم و دوره هایی را هم گذرانده ام . با سیستم فروش و مدیریت پروژه هم آشنا هستم و نرم افزار های مربوطه را خوب میدانم . ناظر تاسیسات الکتریکی بودم البته در زمینه ساختمان . در شرکت شما هیچگونه آشنا و معرفی ندارم میخواستم در شرکت ایریسا فرمی پر کنم و یا رزومه ای ارسال کنم اما کسی جوابگو نیست و توجهی نمی کند . حتی حاضرم یکماه بدون حقوق کار کنم و اگر راضی بودن با آنها ادامه همکاری بدهم . اگر میشه بنده را راهنمایی کنید که چگونه میتوانم فرمی پر کرده و پیشنهاد خودم را بدهم . به دفتر شرکت هم مراجعه کردم ولی هیچگونه جوابی ندادند و گفتند استخدام نداریم برو بیرون . لطفا در صورت امکان راهنمایی بفرمایید . در پایان ممنون از صبر و حوصله ای که به خرج دادی و خوندی . موفق باشی و سربلند و سلامت

حبیبی

با سلام عذر میخوام پس کجای سایت مربوط به دعوت به همکاری هست؟!!!به هر حال من مجبورم همین قسمت بنویسم.مجید حبیبی هستم کارشناس و متخصص شبکه هم در زمینه پسیو و هم اکتیو به طور کامل.همه مدارک شبکه را بندرعباس تحویل آقای مومن زاده دادم.تجربه عملی کامل در تمامی زیمنه های شبکه و نصب دوربینهای مداربسته و ...دارم.حتی مسئولین ایریسا مستقر در فولاد هرمزکان کار من را دیده اند.چندین پروژه شبکه فولاد توانیر شهید درویشی اکولوژی نیرو دریایی بنیاد مسکن و حوزه هنری را انجام دادم و همچنان مشغولم ولی علاقه به همکاری با شرکت ایریسا دارممساعدتشان را اعلام کردن تقریبا 4 ماه پیش و لی هنوز خبری نیست.خلاصه متقاضی کار در ایریسا در بندر عباس با حقوق تعیین شده در تعرفه برای ادمین هستم.

محمد

سلام میدونم از تاریخ این پست خیلی گذشته ولی میخواستم بپرسم ایریسا برای قسمت شبکه دعوت به همکاری داره؟

در حال مهاجرت به نیوزیلند

Be familiar with verilog HDL in high level as well as VHDL .. c++ and c# oop for embedded programming and engineering for ARM7/ARM9 /cortex M3-Cortex-A4 for real time application and DSP tms28335 up to 280 mhz HOST Processor .porting OS for soc"the system on chip" linux and windows " implement protocol's such as ethernet/Can-bus and Can-open/Open-bus/profibus modbus/irig-b/master slave arbiter voice over fiber optic with tcp/ip packeting over 12mbs/usb/wifi -/PCI express=>spartan 6000 /Rs485 etc.. designe a cpu model with 8bit data wide and 12 bit address bus on spartan3000 with verilog and optimization them to execute beside a RMII for run on Ethernet with 802.3 "container's" iterator's and data structure's defined global in stl with a high experience in c++ with stl library at present engaged with a project that working in oil industrial for a embeded computer for SCADA that running the Labview حالا.. درکل بگم که 3 بار فرم درخواست فرستادم اما کسی یه نگاه

حورا احمدي

با سلام لينك دعىت به همكاري احتمالا دچار مشكل شده است لطفا بررسي فرماييد سپاس و درود

سارا

سلام برادر گرامی خواستم سوال کنم نحوه ی گرفتن کارآموز در شرکت ایریسا به چه صورت می باشد؟ بنده لیسانس نرم افزار با معدل 15.97 هستم دو سال سابقه برنامه نویسی وب دارم و علاقمندم به عنوان برنامه نویس SQL کارم رو ادامه بدم , در مورد اینکه چطور می تونم به عنوان کارآموز به ایریسا وارد بشم راهنمایی کنید . سطح زبان خوبی دارم و اهل مطالعه و پرتلاش هستم اگر لطف بفرمایید راهنمایی کنید ممنون میشم موفق باشید