صندوق خیریه 1075 شرکت ایریسا

تآسیس یک شرکت معمولآ به خوبی انجام میشود و کارها پیش میرود اما آنچه که مهم است ادامه و بقای آن شرکت است. همین شرکت خودمان ایریسا را نگاه کنید. اداره آن آسان نیست و مشکلات کمی در پیش روی ندارد. مدیریت یک شرکت با بیش از 600 کارمند متخصص و دارای چندین دفتر در شهرهای مختلف و پروژه های گوناگون کار آسانی نیست. و تصمیمات باید خیلی سنجیده و حساب شده باشند. تصمیمی که امروز گرفته میشود نتایج خود را در سالهای آینده به بار میآورد.

در هر صورت همکاران و مدیران در هر تصمیمی که  میگیرند باید به بقای شرکت و ادامه کار آن هم توجه داشته باشند. مثلا میشود وقتی نقدینگی هست و وضع مالی خوب است پاداش های زیادی را توزیع کرد ولی آیا به فکر آینده هم هستیم. باید همیشه قدری را ذخیره کنیم برای زمانی که مشتریان ، بدهی های خود را دیر پرداخت میکنند تا بتوانیم همیشه به بقای شرکت ادامه دهیم.

خوب. برویم سر مطالب خودمان. بن ماه رمضان تصمیم گیری شده که به هر یک از کارکنان مبلغ صد و چهل هزار تومان پرداخت گردد و امیدوارم حالا که این خبر را میخوانید به حساب شما هم واریز شده باشد. در سالهای قبل گویا تعداد روزهای کاری ماه رمضان  را در مبلغ بن غذا ضرب میکردند و عدد آن را به عنوان بن ماه رمضان پرداخت میکردند. و اگر امسال هم این کار را میکردند باید 4500*20 تومان یعنی نود هزار تومان بپردازند که این کار نشد. و با عنایت جانشین محترم مدیر عامل و پیشنهاد امور اداری مبلغ 140 هزار تومان پرداخت خواهد شد. من از تصمیم گیرندگان محترم تشکر میکنم. و دست و دلبازی آقای مهندس نجف آبادی را ارج مینهم تا بعدها از ایشان بیشتر بنویسم.

ساعات کار ماه رمضان هم بر طبق سال های قبل تصویب شده است و پیشنهاد 7 صبح تا 1 بعد از ظهر تصویب نشده است. دلیل آن دو مطلب بوده است. یکی اینکه بعضی از پروژه ها به کار اضافی نیاز دارند و باید سر موقع تمام شوند و دلیل دوم اینکه اگر زود تعطیل کنیم خیلی از دوستان که علاقه به اضافه کاری دارند از ساعت 1 به بعد میمانند و اضافه کاری میکنند که هزینه ها را بالا میبرد و لذا بهتر است ساعت کار مانند سالهای قبل باشد. البته این دو دلیل با هم تناقض دارند. و یک دلیل مهم دیگر ریسک نکردن مدیران محترم بود که اگر این ریسک را میکردند منافع بیشتری برای شرکت و کارکنان داشت.

من کاری به این تناقض ندارم ولی همین دوستانی که بدون دلیل اضافه کاری میکنند کار را خراب کرده اند و همیشه این آدم های خلاف هستند که فشارشان موجب تصمیمات نادرست میشوند و دیگران را هم پاسوز میکنند.

من میخواهم بگویم پس نقش سرپرستی کجا میرود؟ چرا سرپرستان و مدیران میانی ما رودربایستی میکنند؟ و چرا از کارها ارزیابی ندارند؟ اگر یک نفر واقعآ مدارج را به خوبی طی کره و کار را بشناسد و به سرپرستی برسد باید بداند حجم کار چقدر است. و اگر واقعا به اضافه کاری نیاز است از آن دفاع کند. و اگر اضافه کاری نیاز نیست محکم بایستد و از آن جلوگیری کند و اضافه کار را تایید نکند.

البته متاسفانه میشود کارها را به موقع انجام نداد و بعضی ها در این کار حرفه ای هستند تا کار به وقت اضافه بکشد و منافع من تآمین شود. که این دیگر بد اخلاقی است.

من بیشتر سرپرستان را مقصر میدانم که ارزیابی درستی از کار اگر داشته باشند و رودربایستی را کنار بگذارند این مشکلات حل میشود.

در این پست قصد پرگوئی ندارم و فقط یک موضوع دیگر را طرح میکنم و دلم میخواهد که همگان به آن توجه کنند. موضوع کد 1075 است(بخوانید ده - هفتاد و پنج)  که قبلا اشارتی به آن داشته ام. کد 1075 عنوانش کمک به نیازمندان است و همه ماهه از حقوق تعدادی از کارکنان داوطلب کسر میگردد و به نیازمندان داده میشود.

گفته بودم طرحی برای آن دارم. و آن این است که کمیته ای مرکب از کارکنان تشکیل شود و یک اساسنامه ای تدوین کنند که این کمیته مسئول تبلیغ برای جمع آوری کمک های نقدی کارکنان باشد و نحوه هزینه کردن آن را در اساسنامه بیاورند و این کمیته زیر نظر مدیر عامل شرکت باشد.

امروزه تمام شرکت های طراز اول خارجی برای خود خیریه ای دارند. شرکت مایکروسافت هم دارد. و آقای بیل گیتس مبالغ هنگفتی را در راه کمک به افغانستان و یا جاهای دیگر هزینه میکند. ما هم وظایفی اجتماعی بر گردن داریم.

لذا از دوستان و همکاران خواهش میکنم بخشی اندک از درآمد خود را به مستمندان و فقرا و تنگدستان اختصاص دهند. بر این باورم که فقر و تنگدستی از روز ازل وجود داشته و هرگز هم ریشه کن نخواهد شد. همچنان که بی عدالتی هم وجود داشته و وجود خواهد داشت ولی میتوان از بی عدالتی و تنگدستی دیگران کاست و مرهمی بر آلام دیگران بود و تسکینی برای آنان فراهم کرد.

اگر 500 نفر از کارکنان ایریسا هر کدام ماهیانه ده هزارتومان به این کار اختصاص دهند ماهیانه پنج میلیون تومان میشود و چه کارها که نمیتوان کرد.

برادران و خواهران ، کسانی هستند در همین شهر ما که چندین ماه است رنگ گوشت را ندیده اند و این بر من و شماست که به کمک آنها بشتابیم در این ماه رمضان که سفره های من و شما رنگین است.

و صد البته موارد مصرف فقط رفع گرسنگی نیست و میتوان برای کارهای دیگر که سازندگی داشته باشد از آن استفاده کرد. که مصادیق آن را کمیته تعیین خواهد کرد.

از امور اداری مخصوصا آقای فرزانه درخواست میکنم که در این کار پیش قدم شوند و اولآ کمیته را راه اندازی کنند و ثانیا در پرفراژ های این ماه فرم هائی قراردهند تا هر کس داوطلب است در این کار نیکو و خدا پسند و بشر پسند شرکت کند. و من نام این کمیته را میگذارم کمیته 1075. بگذاریم این عدد برای ایریسا ماندگار شود. اگر p و fi و e و عدد فیبوناچی و عدد آواگادرو معروفند، چرا عدد ایریسا معروف نشود؟ بگذارید به آن اعداد دانشمندان و متخصصان ببالند و به این عدد مستمندان و کسانی که عاشق ایریسا و خدمتند.

و از امور اداری میخواهم که اطلاع رسانی کند که در حال حاضر چند نفر از 600 کارمند ایریسا در این کار خیر شرکت دارند و به چه میزان همه ماهه کمک میکنند. و در این راه تبلیغ کند باشد که نامشان ماندگار شود.

من نام این کار دوستان را هم میگذارم:

 "صندوق خیریه 1075 شرکت ایریسا".

اگر دوستان نظر داده و عملآ یاری کنند ممنون آنها خواهم بود.

/ 16 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پیمان

خدایا به خاطر تمام چیزهایی که دادی، ندادی، دادی پس گرفتی، ندادی بعدا دادی، ندادی بعدا می خوای بدی، دادی بعدا می خوای پس بگیری، داده بودی و پس گرفته بودی، اگه بدی پس می گیری، پس گرفتی دادی، پس گرفتی بعدا می خوای بدی، اگه می دادی پس می گرفتی، نداده بودی فکر می کردیم دادی و پس گرفتی، خلاصه خداجون سرتو درد نیارم به خاطر همه شکر

همکار سابق

پیشنهادی از یک همکار سابق: من در شرکت های مختلف در خارج کشور کار کرده ام . این شرکتها همگی سایتی برای خرید و فروش وسائل خانگی ‎‎، اتومبیل ، اجاره خانه و غیره داشتند . به نظر من این کمک زیادی به کارکنان برای راحت شدن از دست چیزی که لازم ندارن و خرید برخی اجناس که لازم دارند با قیمت مناسب میشود ضمن اینکه از بلا استفاده ماندن اجناس نیز جلوگیری میشود. برای نمونه کپی سایت یک شرکت ضمیمه میشود که میتواند راهنما برای تهیه آن در ایریسا نیز باشد. First Menu For Sale (136) Electronics (27) Home & Garden (32) Jewelry (1) Services (1) Sports & Leisure (8) Vehicles (59) Other (8) Wanted (11) Second Menu (more detail) Price iphone 3GS white R 2700 LAPTOP TOSHIBA PORTEGE M750-10F R 4500 NET PRICE INOX DIGITAL SATELLITE RECEIVER Negotiable PS-3 Game R 120 ono 29 Inch Panasonic Flatron TV

م غ

پیشنهاد بسیار عالی ای است به جرات میتوان گفت در ایران کم داریم شرکتی که ازین قبیل کارهای خیر و کمک به همنوع داشته باشد و این کار مسلما بازتاب های زیادی خواهد داشت میتوان با برگزاری یک میهمانی بعد از گذشت زمانی مناسب ، کلیه خانوار های تحت پوشش این طرح رو دعوت کرد تا از دیدن خنده بر روی لبانشون و برق امید در چشمانشون ، هم به انسانیت خودمون افتخار کنیم هم ازینکه در شرکت ایریسا کار میکنیم...

پیمان

‏زندگی حکایت مرد یخ فروشی است که از او پرسیدند : فروختی ؟ گفت نخریدند ولی تمام شد

يك ايريسايي كه حقش خورده شده

دادا بی خود نیست که بهت میگن احمد آقا اما ای کاش این 1075 رو به خودمون می دادن که از هه مستحقتریم. دومندش اقای مطلع شوما هم دنبال مدیریتین ؟ اینهمه چاپلوسی [متفکر]

شهرام

اقایی که حقتان در ایریسا خورده شده اگر واقعا منظورتان از طبقه سومی آقای فاردار هستند بی اندازه براتون متاسفم . چراکه ایشان اصلا نمیتوانند حق کسی را بخورند و دنبال ایریسایی برتر هستند .

راه ياب

گذاشتن صندوق خيريه پيشنهاد بسيار خوبي است در صورتيكه با توجه به اينكه تعداد بسياري از همكاران در اين امر سهيم هستند كمك هاي فوق نيز از طريق معرفي همكاران به امور اداري و پس از انجام تحقيقات صورت گيرد.

هوشيار

سلام احمد آقا من مي تونم منظور اقاي راه ياب را بهتر برسونم ، منظور ايشون اينه كه همه كمك هاي را فقط به يك خيريه ، اونم خيريه فضه تعلق نگيرد ببينم شما اين خيريه را مي شناسيد نمي دونم جريان چي ولي خيلي به اين خيريه مي رسند اي بابا توي خيرات كردن هم پارتي بازي ، خوب خدايي ، اگر كسي اطلاع يا توضيحي داريد لطفا بدهيد. مرسي

پیمان

سلام پس چی شد آپدیت؟ مردم بس که F5 زدم

مرکز بهزیستی نگداری معلولین ذهنی تلاش

مرکز توانبخشی و نگهداری معلولان ذهنی تلاش ویژه مردان و فاطمه الزهرا (س) ویژه زنان ، در راستای حفاظت از کیان خانواده و با پرتو گرفتن از اندیشه های ناب اسلامی و انبیاء (ص) و ائمه اطهار (ع) از تعداد 180 نفر توانخواه معلول ذهنی-جسمی بی سرپرست نگهداری و حضانت می نماید. مراکز فوق بصورت هیئت امناء و خیریّه ای و بدون هیچگونه ممر درآمد از ارگان خاصّی و صرفاً بصورت جلب کمکهای افراد خیّر و انساندوست ، امورات را در حدّ نسبتاً مطلوب ارائه می نماید و با توجّه به آموزه های دینی ، اعتقادات مذهبی و تأسی از رفتارهای مولی الموحدین علی (ع) به نظر رسید تا از همّت والای جنابعالی تقاضا گردد ضمن اجابت دعوت بازدید از این مکان معنوی ، توانخواهان را مورد تفقّد قرار داده و رضایت و خشنودی یزدان پاک را برای خود به ارمغان آورید. امید است این عمل خیر و خداپسندانه بعنوان ذخیره باقیات و صالحات جنابعالی در کارنامه اعمالتان درج گردد