مجمع عمومی شرکت ایریسا 26 اردیبهشت

شاید مشکل روحی و روانی خودم بوده است که ننوشته ام. شاید انعکاس عملکرد و برخورد دیگران بوده که مرا به اینجا رسانده است که نوشتن برای جمع بی تفاوت فایده ای ندارد. دلیل اصلی اش را نمیدانم. شاید لازم است که سری به مشاور روانشناس شرکت , آقای دکتر سعید عباسپور بزنم. و با او مشورت کنم که چرا چنین شده ام. دکتر عباسپور هم که در سال جدید سری به ایریسا نزده است. دلیلش را باید از خودش و یا مدیریت ایریسا پرسید که چرا ایشان نیامده است. سال گذشته بود که برای کم کردن هزینه ها به دکتر گفتند دیگر مشاوره به کارکنان و خانواده آنان ندهد و فقط برای مصاحبه های استخدامی و تعدادی کلاس جمعی تشریف بیاورند. و در سال گذشته دکتر محدود شد در آمدن, و کارکنان و خانواده آنان محروم از مشورت. در هزینه ها کمی صرفه جوئی شده است ولی از مزایای آن محروم شدیم. و ناراحتی من از همین است که چرا کارکنان سکوت کردند و هرچه از امتیازات آنان کم میشود رضا به قضا میدهند. باور کنید دکتر به پول ایریسا نیاز ندارد و در تهران خیلی بهتر درآمد دارد. اما او ایریسا و دوستان ایریسا را دوست دارد و با تمام مشکلات جسمی به اصفهان می آمد تا مرحمی بر زخمهای روحی جمعی از خانواده ها باشد و صحبت و مشورت با او آرامشی به کارکنان میداد که متأسفانه ما آنها را نمی بینیم ولی هزینه هایش را می بینیم که محسوس است. همیشه همینجور است هزینه ها ملموس اند و نتایج ناملموس.

 روزی خدمت دکتر رسیدم و گفتم در وبلاگ راه ایریسا یک عکس با کراوات از شما گذاشته اند. خندید و گفت "اگر هر عکسی غیر از آن عکس را گذاشته بود ناراحت میشدم". بگذریم که تا کنون چند مطلب در باره دکتر نوشته ام و باز هم در آینده خواهم نوشت.

صبح روز پنجشنبه 26 اردیبهشت در دفتر اصفهان مجمع عمومی شرکت ایریسا برپا می شود. دستور جلسه هم اعلام شده است. یکی از موارد انتخاب هیئت مدیره است که من و شمای خواننده هیچ کاره ایم. رأی ما به جائی نوشته نیست. من در باره هیئت مدیره , آن روزها که حوصله داشتم همه چیز را نوشته ام. نوشته ام که مهمترین رکن پیش برنده یک شرکت اعضای هیئت مدیره هستند. قضاوت عملکرد اعضای هیئت مدیره با شماست. که سودآوری و عملکرد آن و رضایت کارکنان و مشتریان میتواند شاخص های خوبی برای عملکرد آنان باشد. اگر شما شاخص هائی دیگر سراغ دارید برای من بنویسید.

یکی دیگر از موارد, تقسیم سود سالیانه است که احتمالاً امسال کمتر از سالهای قبل خواهد بود و دکتر سمیعی نژاد در جلسه ای با تمام شرکت های اقماری اعلام فرمودند که هر شرکتی که سودآوری نداشته باشد باید منحل شود. البته ایریسا را استثناء کرده اند و همیشه گفته اند از ایریسا سود نمیخواهند و از ایریسا میخواهند که پروژه های فولاد مبارکه را با کیفیت و خوب انجام دهند.

یکی دیگر از موارد اعلام نشده بر طبق سنوات گذشته پاداش عملکرد هیئت مدیره است که احمد میگوید همان حق جلسات برای آنها کافی است و هر وقت شرکت را به سود آوری رساندند آنوقت هرچه پاداش خواستند نوش جان و حلالشان.

 اما موضوع و دغدغه کارکنان سهامدار تنها یک چیز است و آن این است که قولی را که هیئت رئیسه در مجمع قبلی دادند وفا کنند. قول داده بودند که تا 2 ماه بعد از مجمع  سهام کارکنان را بخرند و از سهامداران خواسته بودند که سکوت کنند و نامه نگاری نکنند. سهامداران به آن شرط عمل کردند ولی حالا نمیدانم نماینده فولاد مبارکه با چه روئی میخواهد در مجمع حاضر شود. احتمالاً شخص دیگری می آید. البته با اطمینان می گویم که طرح نامه نگاری ها بهانه ای بیش نیست.

آری سهامداران میخواهند که سهامشان را بفروشند و مدیریت فولاد مبارکه, که 70 در صد سهام را دارد و سرنوشت شرکت به دست او افتاده است باید این مشکل را حل کند. خطاب به آقای دکتر سمیعی نژاد عرض می کنم اگر شما این مشکل را حل نکنید چند ماه دیگر که از فولاد مبارکه می روید قضاوت بسیار بدی نسبت به شما وجود خواهد داشت و اگر مشگل را حل کنید دعای خیر کارکنان بدرقه راهتان خواهد بود. و از آقای مهندس شهریاری هم درخواست و استدعا می کنم که همین نوشته را بردارند و به دست دکتر برسانند. دکتر حتماً نام نیکی در این رابطه از خود به یادگار خواهند گذاشت. و این خواسته و صدای به حق سهامداران است. و احمد هم قول می دهد که در همین وبلاگ عمل ایشان را بی پاسخ نگذارد و قدردانی و سپاس خود و سهامداران را به جای آورد.

آن دوستان هم که خواسته بودند در رابطه با لول و ارتقاء بنویسم بدانند که لول مرا ندادند و تا ابد هم قادر به ادای آن نخواهند بود و من هم دیگر دنبالش نیستم و شما هم دنبال لول نباشید و بدانید که اگر زورتان به دیگری نمیرسد زورتان باید به خودتان برسد و روزی که زورتان به خودتان رسید و بر خود مسلط شدید لول و همه چیز خودش خواهد آمد. کاری کنید که مدیران به شما التماس کنند.که هنرمند هرجا رود قدر بیند و بر صدر نشیند. و نمیدانم چرا دوست دارم همیشه توضیح واضحات بدهم و موردی را از قلم نیندازم. و آن اینکه از گرو کشی و انحصارو بلوکه کردن کار و منحصر کردن کار به خود نفرت دارم.

/ 11 نظر / 40 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دلسوز

با سلام وقتی که سرمایه های اصلی شرکت که همانا کارکنان زحمت کش ان میباشند ونزدیک به 32 درصد سهام شرکت را دارند هیچ نقشی در سرنوشت شرکت و تعیین ویا انتخاب حتی یک نماینده در هیعت مدیره را ندارند دیگر حرفی برای گفتن باقی نمیماند نزدیک بیست سال است که همگی سرکار هستیم

دلاور

سلام خدمت احمد اقا شاید اگر تلاش شود که حداقل دونفر از سهام داران عضو هیعت مدیره شرکت شو ند انگیزه ای جهت بهبود اوضاع شرکت باشد این مهم میتواند در جلسه اتی از طرف سهام داران پیشنهاد و پیگیری گردد یاد اقای دکتر عباس پور هم به خیر گاها برو بچه های شرکت را صدا میزد و فرصتی برای درد ودل وبیان مشکلات شرکت فراهم میگردبدد واقعا معلوم نیست چه اتفاقاتی در شرکت افتاد که این چنین شده به امید بهبود مجدد شرایط خوب شرکت

معلوم نیست توی IS داره چه اتفاقی می افته ؟ چه خبره ؟ کسی می دونه ؟ کسی می دونه چرا بعضی از همکاران روزی یک ساعت می یاند سر کار یا بعضی از روزها اصلا تشریف فرما نمی شوند ولی هر سال لول می گیرند ؟ کسی می دونه چرا این بازنشسته های بخش IS هیچ وقت بازنشست نمی شند ؟ کسی می دونه چرا حقوق کارشناسان بخش IS این قدر کمه ولی مدیرای بازنشست شده این بخش حقوق 5 میلیونی دریافت می کنند ؟ این همه بی نظمی علتش چیه ؟ کسی هست که بدونه ؟؟؟

یکی

سلام احمد آقا من فکر می کنم که در شرکت ما آنچه بیش از بیش همکاران را آزرده خاطر می کنه این تبعیض های غیر منطقی است وگرنه سهام بالا و پایین بشه همکارانی که صرفا کارشناس هستند هیچ فرقی به حالشون نمی کنه. چون عمده سهامی که دست همکاران است دست مدیرای همکار هست نه همه . ولی اگر آقای بابایی تلاش کنند و هرچه زودتر این تبعیض های بدون منطق را بردارند شرایط بهتری پیش می یاد.

دخترحاجي

سلام احمدآقا بعضي دوستان ميگن مگه چند درصد پرسنل سهام دارند که نگران وضعيت سهام باشيم؛ آن ديگري نگران لول و آن ديگري تبعيض و آن ديگري حقوق بازنشسته ها و سرکار بودن آنها ؛ آن ديگري پاداش 4ماهه و آن يکي تشويق به ماندن و يا ترغيب به رفتن. شايد همه درست ياغلط باشد؛ آنچه مايه تاسف و نگراني است اين است که هرکس خودش را مي بيند و نه حق و حقيقت را. اگر توسهامدار نيستي پس بي خيال سهامداران ؛ اگر تو بازنشسته نيستي بي خيال بازنشسته ها ؛ اگر تو لول نخواهي گرفت بي خيال لول گرفتن و... دنبال حق و درستي باشيم نه فقط منافع کوتاه مدت خود

یک دوست

سلام احمد آقا می خواستم در جواب دختر حاجی بگم که میشه بگید حقیقت چیه ؟ ما ایریسایی ها واقعا اخلاقمون داره گند می شه . همه مون داریم دروغ گو می شیم . همه مون دنبال منافع بهتر و بیشتر هستیم . هممون داریم زیرآب زن می شیم . در نظر و رو در رو دوست هستیم ولی در عمل دشمن هم دیگه می شیم . بابا جان آون نفری که ساعتی یک ساعت می یاد سر کار داره دور کاری می کنه . به خاطر بچه کوچیک نمی تونه این ساعت کار طولانی را سر کار باشه . هیچ اشکالی نداره . مهم اینه که کار ، انجام می شه و رو زمین نمی مونه .بیایید یک کم همدیگه رو بهتر درک کنیم و با هم دوست باشیم. بیایید کاری کنیم که مدیرامون این امکان دور کاری را برای همه همکارانی که واقعا نیاز دارند فراهم کنند .

فراز

دوستان بیان یکم دست بدست بدیم. این وضعیت شرکت ما نیست که خرابه. اوضاع مملکته که داره خراب و خرابتر میشه. ما که تا حالا موفق شدیم سرپا بمونیم با کمک هم میتونیم باز هم ادامه بدیم. حالا که به امید خدا داریم مشکلات بیرونی را پشت سر میگذاریم بیایید دلخوری ها، حسادت ها، حرص ها و نا امیدی را کنار بگذاریم و با یک یا علی مردانه بایستیم و تلاش کنیم. اونی که میخواد بره بگذاریم بره به سلامت. ما ایریسا را دوست داریم و هستیم و در راه آبادانیش تلاش میکنیم. از بعضی از مدیران هم خواهش میکنم به درد بچه ها بیشتر توجه بکنن و در کنار بچه ها باشن. مطمئنا با روراستی و صداقت میتونین بچه را همراه خودتون کنین نه در مقابل خودتون ببینین

يك دوست ديگر

يك دوست راست ميگه منم دارم خونه ميسازم واقعا نيازمند دوركاريم

يك دوست ديگر

سوال: علت اينكه هنوز پاداش نداده اند چيست؟ الف.قصد دارند به اسم شناوري كم كم آن را تعطيل كنند؟ ب. بودجه ندارند. پ.بودجه هست ولي در بانك باشد به نفع شركت است ت.بانك پول نمي دهد ث.چون حقوق خيلي بالاست فعلا نيازي به پاداش نداريد ج. هيچكدام

دلسوز

خدمت شما عرض كنم با توجه به شرايط فعلي شركت و لو رفتن شرايط بازنشستگان ؛ شركت هاي رقيب ايريسا با هزينه كردن صدها ميليون مي توانستند به اين خوبي عمل كنند. پارسال 150 نفر با دلخوري از ايريسا رفتند و اگر چند نفري هم ماندند پشيمان از نرفتن ، امشال هم كه همه دو از رفتن مي زنند و اگر كوچكترين فرصتي پيدا كنند عطايش را به لقايش مي بخشند. به نظر شما وقتش نشده مديران محترم يك سري نشست با موضوع آسيب شناسي از عملكرد شركت با حضور پرسنال داشته باشند. در پايان لازم به يادآوري است كه در فوتبال با وجود مديران بيسواد (از نظر ما تحصيل كرده ها) هر سال اين نشست ها در انتهاي فصل برگزار مي شود