حرف های قدیم خود را تکرار میکنم

موضوعاتی وجود دارد اما برای من خام هستند و برای مطرح شدن باید زمانی بگذرد تا پخته شوند. میتوانم انتقادات تندی داشته باشم , اما کمی محتاط شده ام و فرصتی می طلبم تا آنها را عرضه کنم. با توجه به یکی از آخرین کامنت هائی که بر پست پیشین گذاشته بودید, بخشی از یکی از موضوعات قدیمی را که قبلاً مطرح کرده ام برایتان عیناً نقل میکنم. مطلبی تحت عنوان " صندوق خیریه 1075 شرکت ایریسا" که در تاریخ 25 مرداد 89 نوشته ام. و ای کاش شما هم هر از گاهی مطالب گذشته مرا میخواندید تا بدانید که از گفتن هیچ چیز کوتاهی نکرده ام. از این پس هر وقت مطلب جدیدی نداشته باشم به گذشته نگاهی خواهم انداخت. پس آنچه را قبلاً گفته ام دوباره مرور میکنم:

در این پست قصد پرگوئی ندارم و فقط یک موضوع دیگر را طرح می کنم و دلم می خواهد که همگان به آن توجه کنند. موضوع کد 1075 است(بخوانید ده - هفتاد و پنج)  که قبلا اشارتی به آن داشته ام. کد 1075 عنوانش کمک به نیازمندان است و همه ماهه از حقوق تعدادی از کارکنان داوطلب کسر می گردد و به نیازمندان داده میشود.

گفته بودم طرحی برای آن دارم. و آن این است که کمیته ای مرکب از کارکنان تشکیل شود و یک اساسنامه ای تدوین کنند که این کمیته مسئول تبلیغ برای جمع آوری کمک های نقدی کارکنان باشد و نحوه هزینه کردن آن را در اساسنامه بیاورند و این کمیته زیر نظر مدیر عامل شرکت باشد.

امروزه تمام شرکت های طراز اول خارجی برای خود خیریه ای دارند. شرکت مایکروسافت هم دارد. و آقای بیل گیتس مبالغ هنگفتی را در راه کمک به افغانستان و یا جاهای دیگر هزینه میکند. ما هم وظایفی اجتماعی بر گردن داریم.

لذا از دوستان و همکاران خواهش میکنم بخشی اندک از درآمد خود را به مستمندان و فقرا و تنگدستان اختصاص دهند. بر این باورم که فقر و تنگدستی از روز ازل وجود داشته و هرگز هم ریشه کن نخواهد شد. همچنان که بی عدالتی هم وجود داشته و وجود خواهد داشت ولی میتوان از بی عدالتی و تنگدستی دیگران کاست و مرهمی بر آلام دیگران بود و تسکینی برای آنان فراهم کرد.

اگر 500 نفر از کارکنان ایریسا هر کدام ماهیانه ده هزارتومان به این کار اختصاص دهند ماهیانه پنج میلیون تومان میشود و چه کارها که نمیتوان کرد.

برادران و خواهران ، کسانی هستند در همین شهر ما که چندین ماه است رنگ گوشت را ندیده اند و این بر من و شماست که به کمک آنها بشتابیم در این ماه رمضان که سفره های من و شما رنگین است.

و صد البته موارد مصرف فقط رفع گرسنگی نیست و میتوان برای کارهای دیگر که سازندگی داشته باشد از آن استفاده کرد. که مصادیق آن را کمیته تعیین خواهد کرد.

از امور اداری مخصوصا آقای فرزانه درخواست میکنم که در این کار پیش قدم شوند و اولآ کمیته را راه اندازی کنند و ثانیا در پرفراژ های این ماه فرم هائی قراردهند تا هر کس داوطلب است در این کار نیکو و خدا پسند و بشر پسند شرکت کند. و من نام این کمیته را میگذارم کمیته 1075. بگذاریم این عدد برای ایریسا ماندگار شود. اگر p و fi و e و عدد فیبوناچی و عدد آواگادرو معروفند، چرا عدد ایریسا معروف نشود؟ بگذارید به آن اعداد, دانشمندان و متخصصان ببالند و به این عدد مستمندان و کسانی که عاشق ایریسا و خدمتند.

و از امور اداری میخواهم که اطلاع رسانی کند که در حال حاضر چند نفر از 600 کارمند ایریسا در این کار خیر شرکت دارند و به چه میزان همه ماهه کمک میکنند. و در این راه تبلیغ کند, باشد که نامشان ماندگار شود.

من نام این کار دوستان را هم میگذارم: "صندوق خیریه 1075 شرکت ایریسا".

اگر دوستان نظر داده و عملآ یاری کنند ممنون آنها خواهم بود.

از آن زمان تا کنون که 5 شهریور 1390 است , مدیریت ایریسا هیچ کاری در رابطه با کد 1075 نکرده است. به چه دلیلی کوتاهی کردند؟ ای کاش جوابی مورد پسند داشته باشند.

/ 11 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سارینا

اسمش را میگذاریم؛دوست مجازی اما آنسو یک آدم حقیقی نشسته . . خصوصیاتش را که نمیتواند مخفی کند ...وقتی دلتنگی ها و آشفتگی هایش را مینویسد وقت میگذاردبرایم، وقت میگذارم برایش . . نگرانش میشوم دلتنگش میشوم . . وقتی درصحبت هایم،به عنوانِ دوست یاد میشود مطمئن میشوم که حقیقی ست . . هرچند کنارهم نباشیم هرچند صدای هم راهم نشنیده باشیم، من برایش سلامتی و شادی آرزو دارم هرکجا که باشد --- پس دوست من در دنیای مجازی دوستت دارم

salam shoma too sherkatetun estekhdam nadarid ?

البته که استخدام داریم, لطفا فرم مربوطه را از این وبلاگ دانلود نموده پس از پر کردن برای مدیر وبلاگ ارسال نمائید تا در اسرع وقت برای مصاحبه فراخوانی شوید. بابا آخه اینجا هم جای این سوال هست؟! از آلمان سخت نیست براتون تشریف بیارید اینجا؟ شما که جز نیروهای شرکت نیستید چرا با پروکسی کامنت گذاشتید؟!

جمال الدین فرزانه

سلام احمد آقا پیشنهاد خداپسندانه ای کرده ای . اموراداری نهایت کوشش را جهت تسهیل در کمک کردن همکاران به سازمان های خیریه ویا افراد مستحق انجام خواهد داد . ترکیب آن کمیته هم بهتر است از همکاران باشد و اموراداری مجر ی خواهد بود. تا ماه رمضان تمام نشده اقدام کنید اگرچه جهت کارنیک هیچوقت دیر نیست.

بي طرف

متاسفانه بايد گفت پول را همكاران مي گذارند ولي محل اهدا توسط شخص ديگري مشخص مي شود كه منصفانه نيست اگر به گذشته برگرديد مي بيند كه قبلا پرسنل در اين كار مشاركت زيادي داشتند ولي بدليل اينكه بيشتر كمك ها فقط براي سازمان هايي بود كه مدير عامل تصميم مي گرفت و اين باعث شد كه خيلي از پرسنل عضويت خود را در اين امر حذف نمايند.

آقاي سلامت

داشتم فکر ميکردم که ما ايريسايي ها هيچوقت زردي نمي گيريم. حالا بگو چرا احمدجان!!!! چون تا اينجا سرکاريم مجبوريم مهتابي رو روشن کنيم و بالا سرمون نور مهتابي هست تاااااااااااااااااااا ساعت شش . از اون ور هم تا مي رسيم خونه ديگه شب شده و بايد دوباره مهتابي بزنيم تا وقتي بخوابيم. ببين چقدر به فکر ما هستن .

ايريسايي

اين پول از پرفراژ خيلي از كاركنان كسر مي شد ان هم به دلخواه اما وقتي ديده شد كه به نام تنها يه شخص و يا همسر ايشان به خيره ها داده مي شده خودم به شخصه اين مبلغ رو از مدير اداري خواستم تا ديگر از من كسر نشود . پس قبلا اينكار انجام مي شده و حتي هنوز هم هست كاركناني كه از پرفراژ انها كسر مي شود حالا كجا خرج مي شه معلوم نيست .

اهورا

احمد آقا شما که دغدغه نوشتن داری ، یه پستت رو اختصاص بده به رفتار مدیران با زیر مجموعه هاشون . به تبعیض ها و بی عدالتی هایی که داره کف شرکت اتفاق میافته و مدیران ارشد بی خبرند. تو این شرکت کار توسط کارشناسها انجام میشه اما مدیران نونش رو میخورند. افزایش لول میگیرند و پستشون بالاتر میره و سال به سال هم برای کارشناسها هیچ اتفاقی نمیافته. یه پست بزن و ببین بچه ها چه چیزهایی برات مینویسند. چون اینطور که معلومه خودت در رده کارشناسا نیستی و همچین به مذاقت خوش نمیاد حرفی علیه مدیرای شرکت گفته بشه.

همکار

احمد آقا شما جواب سوال مرا ندادید؟ می خواهم بدانم پولی که ازحقوق همکاران از جمله خود من کسر می گردد به کدام سازمان داده می شود؟لطفا اگه اطلاع دارید به من هم بگید.

ايريسا

سلام . همكار شما هم مثل من و بقيه همكاران كه اين مبلغ را از امور اداري درخواست كتبي داده كه ديگر از انها كسر نكنند انجام داده و ازز شما هم كسر نگردد وقتي نميدانيم پول كجا خرج مي شود بهتر نيست خودمان با سازمانهاي مختلف در تماس باشيم ........