انتخاب دهم

قرار نداشتم در مسائل سیاسی وارد شوم. اما این روزها تب انتخابات ریاست جمهوری در کشور بالا گرفته است و تا 22 خرداد به اوج میرسد. من هم عضوی از جامعه ایران اسلامی هستم و به سرنوشت کشور و مردم خودم علاقمند هستم. و آرزوی بهروزی آنان را دارم. چرا سکوت کنم؟ سکوت یعنی بی تفاوتی در برابر سرنوشت آینده خود.

من بعید میدانم در فضای سیاسی کشور هیچکدام از همکاران خوب ایریسائی ام بی تفاوت باشند و در انتخابات شرکت نکنند. بنابراین پیرامون لزوم شرکت در دهمین انتخابات ریاست جمهوری صحبتی نمیکنم. فقط پیرامون اینکه به چه کسی رای بدهیم یا ندهیم قلم میزنم.

آقای احمدی نژاد که 4 سال است سکان ریاست جمهوری را بر عهده دارد و در این 4 سال نتایج و تبعات سیاست ها و عملکرد ایشان را همه به چشم خود دیده ایم. آنچه مرا رنج میدهد خرافه پرستی است که ایشان رواج داده است و مردم را به بازی گرفته است. که هاله نور آن معروف است. سوء استفاده از احساسات مردم. شعارهائی در سطح بین المللی که غیر از دشمن تراشی برای ما حاصلی ندارد. داشتن توهم خود بزرگ بینی که دشمن تراشی برای کشور را در پی دارد. کابینه ای بسیار ضعیف که از همه دردناک تر وزارت ارشاد است. و اینکه کسانی از او حمایت میکنند که هیچ اعتقادی به حقوق بشر و دموکراسی ندارند. شعارهای داخلی که هیچکدام عملی نشد مانند نرخ بهره بانکی و ...

اثر تصمیمات دولت نهم بر روی کسب و کار خودمان در حوزه آی تی و اتوماسیون و تدارکات را نیز همه مد نظر داشته و آگاهند. پهنای باند اینترنت و مسائل فیلترینگ و فن آوری اطلاعات . پس بجاست اگر این وبلاگ در رابطه با انتخابات نیز بی تفاوت نباشد.

آیا با این موارد میتوانم به ایشان رآی بدهم؟ نه. نه ای که عدم رآی به یک طرز تفکر است و این مهمتر از عدم رآی به یک شخص است.

پس مسلمآ به یکی از دیگر سه کاندیدا آقایان رضائی، موسوی و کروبی رآی خواهم داد. که هر سه امتحان خود را به خوبی در صحنه هائی متفاوت پس داده اند. و هر سه عزیزند و بزرگوار. هر کدام یک گل هستند و بوئی خاص دارند. این دیگر بسته به سلیقه ماست که کدام گل را بر سینه خود سنجاق کنیم.

هنوز به نتیجه قطعی نرسیده و تصمیم نهائی را نگرفته ام و منتظر نظرات شما هستم تا دلایلتان را بشنوم و بر اساس آن اقدام کنم.

اما تمایلم به آقای کروبی از همه زیادتر است زیرا:

-         از اوان جوانی در کوران حوادث و مبارزات سیاسی بوده است

-         دارای صداقت است و بی پرده و شفاف صحبت میکند

-         شجاع است و در برابر کجروی ها میایستد

-         اهل چانه زنی است

-         مردی است چالش پذیر که با تمام امور چالش میکند

-         به شور و مشورت اعتقاد دارد

-         به حقوق بشر پایبند است

-         دارای سوابق اجرائی است

-         از 4 سال پیش تا کنون با برنامه جلو آمده است

-         دارای برنامه اجرائی است و این برای من خیلی مهم است

-         به کار تیمی معتقد و یک تیم قوی تشکیل داده است

-         حقوق بشری ها از او دفاع کرده اند

-         فیلسوفان سیاسی از او حمایت کرده اند

-         جمود فکری ندارد

-         به اصول دموکراسی پایبند است

-         علیرغم کهولت سن از انگیزه بالائی برخوردار است

-         مرد عمل است

 

پیش بینی من این است که انتخابات به مرحله دوم میرود و در آنجا رقابت نهائی بین آقایان احمدی نژاد و میر حسین موسوی خواهد بود.

 

آیا وعده آقای غلامعلی حداد عادل اصول گرا تحقق خواهد یافت؟ که میگوید: "مردم اجازه تکرار حوادث تلخ دوران اصلاحات را نخواهند داد."

من بر اینم که دوم خرداد دیگری آفریده خواهد شد اگر همه مردم به صحنه بیایند.

 

با درود بر همه کسانی که تلاشگر برای سربلندی و عزت ایرانی و ایران در سایه نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.

 

/ 4 نظر / 3 بازدید
بدهکارم

من قصد اینکه کسی را بکوبم و یا برگردم به گذشته را ندارم ولی فکر کنم اکثرا با روحیه و گذشته کروبی آشنا هستند و فکر نکنم بتونه تو پست ریاست جمهوری موفق باشه اما خوب از یه طرف دیگه یاران قوی و خوبی داره . به نظر من آقای موسوی شایسته تره و باید از نیروی های جبهه دوم خرداد هم استفاده بشه مثل آقای حجاریان عماد الدین باقی جلائی پور خاتمی مجیدی کدیور و ...

اخلاق مدار

با توجه به شکستن بی شرمانه حریم اخلاق توسط رئیس جمهور کنونی که حتی در نظر کودکان نیز مورد نقد و ایراد قرار گرفت بنظر می رسد برای جلوگیری از ایجاد فرعون ها و سقوط به دوران جاهلیت هر انسان آزاد اندیش بایستی با انتخاب مناسب خود مهر تائیدی بر بنیادی بودن اخلاق و اخلاق مداری نزد ایرانیان بزند و وظیفه خود را بخوبی ایفا نماید. به امید پیروزی اکثریت بر اقلیت مهجور و خرافه پرست و بت ساز

یکه تاز

برخلاف تمام رویا پردازی هاتون بالاخره احمدی نزاد در اومد واسه آدم هایی از جنس شما هیچ کس اصلح تر از احمدی نژاد نبود موسوی که روی همه را سفید کرد سیاست خارجی کشورمون را بعد از 30 سال زحمت همه دولت مردان خوب به چالش کشیده البته چشمم روشن هست که چشم مردم به زودی به حقایق باز می شه .این سایت مسخره را هم ببند چونکه اکثر این ایریسایی ها ارزش پرداختن را ندارند

محمد

حالا که روت کم شودو مروم به احمدی نزاد رای دادند