روز زن

اما باور کنید که من قصد گیر دادن به کسی و موضوعی را ندارم. اگر هم مطلبی مینویسم برای بهتر شدن اوضاع است. برای این است که محیط بهتر و سالم تری داشته باشیم. من ایده آلهائی در سر دارم که اگر پیاده شوند فکر میکنم سازمان بهتری خواهیم داشت. حتماً شما هم ایده هائی دارید. ای کاش شما هم مطرح میکردید.

در این پست از هیچکدام از موضوعات نامبرده در فوق نمی نویسم که به وقتش خواهم نوشت. و در این پست موضوعی موردی را که زیاد از دوستان و همکاران شنیده ام مینویسم. هر کس میرسد از دیگری می پرسد که هدایای روز زن را کی میدهند؟ آری مدتی است که از روز زن گذشته است و هدیه آن پرداخت نشده است.

برای این که در جائی ثبت شود اینچنین مینویسم که در سال های گذشته روز زن به همکاران زن سکه یا نیم سکه ای میدادند. و به مردان همکار هم یک ربع سکه میدادند تا از طرف شرکت به خانمهایشان اهدا کنند. و باز مینویسم که در سالهای دور اگر زن و مردی در شرکت کار میکردند به یکنفر از آنها هدیه روز زن تعلق میگرفت. ولی با پیگیری و یا فشار آن زوج ها بالاخره کار به جائی منجر شد که امروزه به هر دو نفر هدیه روز زن را میدهند و من هم کاری به درستی و غلطی آن ندارم.

اولین ایراد و پیشنهاد من این است که ای مدیران و کارکنان بدانید که هیچ پرونده واحد و سابقه ای از روز زن وجود ندارد که نشان دهد طی این ده پانزده ساله برای روز زن چه کارهائی شده است تا مدیرنیروی انسانی و مدیر عامل آن پرونده را بخوانند و بدانند که در سالهای گذشته چه شورها وجود داشته و مدیران قدیم چه کرده اند و چه هدایائی داده اند و اصلاً فلسفه روز زن چه بوده و به چه کسانی داده اند و مقایسه ای کنند که آیا رشد داشته ایم یا رکود؟ هنوز هم دیر نیست برای هر موضوعی پرونده ای تشکیل دهید. برای روز زن. روز مرد. پرونده رفاهیات. پرونده ویلاها. پرونده باغ بهادران. آیا میدانید در زمانهای قدیم در شمال هم ویلا برای کارکنان اجاره میشده است؟ این است که میگویم هر چیزی پرونده خاص خود را میخواهد. آموزش هم همینطور است. عیدی سالیانه هم همینطور است و خیلی موارد که حالا به ذهن احمد نمیرسد. آیا میدانید شورائی فرهنگی داشته اید که ده ها نمونه کار فرهنگی داشته و حتی برای سالروز تولد کارکنان با عشق و علاقه هدایائی به کارکنان داده اند. چرا دیگر پرونده ای وجود ندارد تا به آن مراجعه کنیم و ببینیم کجا بوده ایم و به کجا رسیده ایم؟ و چرا بدینجا رسیده ایم؟ آیا کمبود بودجه و درآمد ما را بدینجا رسانده است؟ به خدا قسم نه. تبعیض و عدم اهمیت و دلسرد کردن ,دوستان را به اینجا رسانده است.

آیا آن روز ما جوان بودیم و امروز که پا به سن گذاشته ایم این حالت پیش آمده است؟ آیا ما از نسل دیگر بودیم و اینان که اخیراً به ایریسا پیوسته اند از نسل دیگرند؟ آیا جوانهای امروز را آرمانی دیگر در سر است و قدیمی ها را آرمانی دیگر. البته احمد منتقد نیروهای جوانی است که انگار در محیطی ایزوله به سر میبرند و به فکر رشد و سالم سازی محیط خود نیستند.

برویم سر مسئله روز زن که اشاره کنم امسال به هر همکار زن مبلغ دویست هزار تومان هدیه میدهند و به هر کارمند مرد مبلغ صد هزار تومان. و این را هم هنوز نداده اند و عنوان شده که مشکل نقدینگی است.

انتقاد دیر دادن هدایا را این چند روز زیاد شنیده ام. شاید کمبود نقدینگی حقیقت داشته باشد اما حرف احمد این است که اگر از قبل برنامه ریزی کرده باشیم واولویت هایمان را مشخص کرده باشیم و بودجه بندی کرده باشیم نباید این تأخیر پیش بیاید. تا آنجا که من میدانم امور اداری دیر اقدام کرده است و تازه آن را به کمیته مدیران برده اند و بعد مدیر عامل آن را با تأخیر تأیید کرده است و حالا شانس آورده یم که نمیخواستند سکه بخرند وگرنه آنهم برای خودش داستانی دیگر بود. البته از یک باب خوب است که امسال سکه نخریدند که این بازار آشفته سکه را آشفته تر کنند. سکه ای که هر روز گران تر میشود و ره به کجا میبرد این گرانی را من نمیدانم. گرانی که این روزها کارکنان ایریسا را هم متأثر کرده است.

البته من از دیر دادن این هدیه زیاد ناراحت نیستم که مشکل من بیشتر از اینهاست. شما هم اگر مشکل دارید یا ندارید بنویسید تا بلکه هدیه را زودتر بدهند.   موضوع دیگر هم بودجه بندی است که یکی از مشکلات وقت گیر و اعصاب خورد کن است که بعداً از آن مینویسم. و اگر به هر مدیر و بخش و واحد , بودجه ای میدادند نه وقت مدیر عامل گرفته میشد و نه کارها به تأخیر میافتاد. و همه هم تکلیف خود میدانستند که با بودجه خود چه کنند و بر اساس بودجه برنامه ای میریختند. و بالطبع پاسخگو هم بودند. شاید حرفم را متوجه شده باشید و دیگر نیازی به دوباره نوشتن نباشد.

و امروز که جمعه است بازدیدهای از وبلاگ بیشتر از روز 5شنبه و روزهای وسط هفته است و این دلیلش آن است که امروز پنجم ماه است و خیلی ها منتظر پست احمد. و ای کاش این توهم نباشد.

داشت یادم میرفت. روز زن بر زن و مرد همکار مبارک باشد.

/ 13 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رها خانوم

اقاي احمد اقا شما در عنوان به نام پروژه مخابرات اشاره كرديد اما اثري در متن شما نيست . جريان پروژه مخابرات چيست ؟ اون هم شكست خورده

صادق

احمد آقا سلام يك پرونده هم در باره تعاوني مسكن باز كنيد . چطور كساني كه ( خدا را شكر ) وضع مالي خوبي دارند و دفعات قبل از تسهيلات تعاوني استفاده كرده اند دوباره براي آپارتمان ثبت نام كرده اند ؟ يعضي ها هم كه برا دو تا ؟ اينكه يكي پول داشته باشه ثبت نام كنه و بعد هم براشون از شركت وام گرفته بشه ولي خيلي هاي ديگه تو نوبت وام چندين ماه بمونن درسته ؟ اگر مرتبه اولشون بود قابل قبول بود ولي اينكه آپارتمان هاي قبلي را بقروشند و برا چند تا آپارتمان ثبت نام كنند و چند وقت ديگه براشون از شركت و ... وام بدون بهره گرفته بشه اصلا درست نيست . لطفا نگويييد شما هم ميخواستي اسم بنويسي كه اين حرف يعني اوني كه پولش بيش پولدارتر شدنش بيش

ایریسایی

سلام احمد اقا حالا که دنبال مطلب برای تعاونی مسکن هستید این را هم بدانید که یک روز مدیریت تعاونی از قوانین تعاونی مسک حرف می زد اما الان قانون بی قانون‘ هر نفر یک بار ‘ 2 بار احتمالا هزار بار می تونه در پروژهها شرکت کنند و قانون هم محدودیتی ندارد ای کاش اقای مهندس شهریاری قبل از موافقت با درخواست های هیئت مدیر چک می کرد ببین دلیل اینهمه تلاش مدیریت تعاونی برای دریافت وام و یا کمک از شرکت ایریسا به این دلیل که اول فکر مزایای خودشان هستند نه پرسنل بی خانمان چرا که هر بار حداقل 5 یا 6 نفر از اعضا’ عضوهای هیئت مدیره هستند که تعاونی برایشان شده یک منبع درامد‘ هم از پرسنل ضعیف پاداش می گیرند و کار می کنند همک با شراکت توی پروژه ها درآمد سالیانه آنچنانی می گیرند.

عضو تعاوني

با سلام احمد آقا اي كاش مي شد آقاي مهندس شهرياري يك كمي توي اين تعاوني دخالت مي كرد و طي يك جلسه با اعضاي كه قبلاٌ توي پروژه ها شركت كردند يك كمي به در لشون و مشكلاتي زيادي كه با مديريت تعاوني داشتند گوش مي كرد. لطفا پيام من را به ايشان برسانيد اين جلسه مي تونه كمك زيادي در تصميم گيري هاي آينده ايشان بكند . مرسي

دختر حاجي

سلام. قرار شده هرکس يک نام داشته باشد . درمورد تعاوني مسکن تا آنجايي که من خبر دارم وام فقط يکبار به يک نفر تعلق ميگيرد. اينکه يک نفر دوبار اسم بنويسد بخاطر نبود متقاضي است زيرا مسکن ايريسا در ابتدا پول زيادي نياز دارد مثلا ظرف 1 هفته 15 ميليون بايد بريزي به حساب و معمولا داوطلب کم است در مورد اونکه گفته چرا 4 ماهه نيست و روز زن و ... نيست زماني شايد لازم باشد مختصري صرفه جويي کني تا بتواني حقوق را بموقع بدهي . البت دختر حاجي از جيب حاجي زياد خبر نيست . ما به حاجي اعتماد ميکنيم[نگران]

نيلچي

با سلام خدمت همه دوستان و دلسوزان ايريسا و تعاوني و کارکنان زحمت کش ايريسا ، من عضو هيئت مديره تعاوني مسکن هستم. از اينکه چطوري به عضويت در اومدم از حوصله اين مطلب خارجه و اما از دلسوزي هاي دوستان و از اينکه دنيا و آخرتشون را (اگه جزء مومنين مسلمان باشند)با اين مطالب به معرض حراج گذاشته اند. و حاضر نيستند در يک جلسه مجمع تعاوني وقت گرانمايه شون را صرف کنند. و بيايند و مرد و مردونه پا پيش بگذارند و اجازه ندهند افراد سودجو و فرصت طلب همچون من دست به مال و اموال همکاران و ايريسا بزنيم. اتفاقا پيشنهادهاي مطرح شده خيلي خوب است. چرا پيشنهاد را با حضور در مجمع و جلسات مستقيم مطرح نمي کنيد. البته از اين طريق هم خيلي خوبه و از هر طريق ديگه. من از طرف خودم اعلام آمادگي و همکاري در اين خصوص را اعلام مي کنم تا هرگونه دزدي يا سوء استفاده شده مورد بررسي قرار گيرد تا رو سيه شود هر انکه ....... ضمنا بدون بررسي هم اعلام ميکنم حاضرم هرانچه از تعاوني نقدي يا غير نقدي به هر طريق دريافت نموده ام با کمال ميل به تعاوني برگردانم. لطفا همکاراني که اطلاع دارند به احمداعلام کنند تا به تعاوني برگردانم. ضمنا اگر مسلمانيد مراقب و مواظب د

عباس

سلام درمورد تعاونی مسکن : 1-من دهم خودم یکی دوبا پیگیر بودم که عضو بشم تا شاید از این را صاحب خونه شوم ولی یک اشکال عمده اینه که تعاونی بیشتر به درد مدیران و پرسنلی می خوره که می خوان یه جایی سرمایه گزاری کنن و معمولاَ اگه توان مالی کافی نداشته باشی و یا بابات (!) از لحاظ مالی ساپورتت نکنه وسط کار با ضرر باید انصراف بدی و بری کنار چون بقیه نمی خوان کار منتظر یکی که نمیتونه پولش رو جور کنه بمونن کار با تعاونی واسه پرسنل معمولی مشکله تو همین پروژه اخیر طی دو هفته 27 میلیون پول دادن کم کاری نیست با لین وضعیت اقتصادی . 2-اما مسئولین تعاونی مسکن و هیئت مدیره رو تقریباَ با هاشون آشنام و از یکم از مشکلاتشون خبر دارم واقعاّ زحمت می گشن و حرص می خورن واسه پرسنلی که عضو هستند فکر نکنک که دریافتی هم از این باب داشته باشن .شاهد بودم که واسه پر کردن ظرفیت این پروژه 24 واحدی به همه رو زدن و هنوزم چه مشکلاتی دارن

عباس

3-یه پیشنهائ هم به مدیران شرکت و مدیر عامل بهتر بود یه طرحی به تعاونی داده می شد که پرسنلی که واقعاَ نیاز به مسکن دارن میتونستن ثبت نام کنن قرعه کشی بشن و اون وقت شرکت کمک می کرد به تعاونی واسه ساخت واحد ها ‘ وام بده و . . . شرط هم بذار ه که مثلاّ حق فروش ندارن انجوری کمک میشه به خونه دار شدن همکارا نه محلی واسه سرمایه گذاری پولدارا (هرچه پول بیشتر . . . واحد بیشتر ) البته به اونایی که کمک کردن و ظرفیت رو براساس خواهش اعضا’ تعاونی کامل کردند بر نخوره ! اما روز زن و کارهای فرهنگی اول باید تشکر کنم به خاطر هدایایی که واسه روز زن می دادن خیلی جاها از این خبر ها نیست ولی اگر سر موقع باشه بهتر ه هرچی می خواد باشه (اسب پیش کشی رو که دندون نمی شمرن) وضعیت مالی شرکت جالب نیست یه سال کمتریه سال بیشتر ولی بقیه کارهای فرهنگی مثل تبریک تولد و . . . هزینه ای نداره ولی تو رحیه پرسنل تاثیر داره از کم کاری و بی لطفی دوستانه که داره به فراموشی سپرده میشه .

میزبان

با سلام یکی از دوستان در مورد ضرورت بررسی پروژه انبار نفت ( بخش نرم افزار) نوشته بود که به نظر بسیار جای بررسی داره. این پروژه یک سوژه بی بدیل در اجرای پروژه های شرکت است و شایسته ثبت در کتاب گینس . چطوری با تغییر مدیر عامل ایریسا دو وزیر نفت و مدیران منطقه ای و محلی شرکت نفت هنوزم این پروژه به لطف همکاری شرکت نفت ( واقعا صبرو حوصله دارن) هنوز در حال اجراست. مثلا یکی از مجریان این پروژه حاضر نیست سورس کد در اختیار شرکت قراردهد و ...

هایا

من حسابی منتظر مطلب مفصل شما در مورد تعاونی مسکن هستم