ترک عادت

 

دوستان عیب من بی دل  حیران مکنید

گوهری دارم و صاحب نظری می جویم                  (حافظ)   

 براستی ترک خدمت مجازی وجود دارد یا نه؟ صریح که نمیتوانم با همه در طول هفته صحبت کنم ولی با چند نفر بطور سربسته پیرامون آن گفتگو کردم. همه قبول داشتند که این بیماری و واقعیت تلخ وجود دارد. اگر مدیریت هم قبول دارد که وجود دارد، بهتر است در جلسه مدیریتی روز های سه شنبه پیرامون آن بحث کنند. بدون رو در بایستی و بدون ترس گفتگو کنند و چاره اندیشی کنند.

من به تنهائی با بعضی از مدیران که صحبت میکنم میبینم حرف هائی برای گفتن دارند. نقدهای جدی دارند ولی نمیدانم چرا در جلسات چشم پوشی و سکوت میکنند.

مدیریت نیروی انسانی جستجو کند و با افراد بی انگیزه و کم کار صحبت کند. علت را پیدا کند و چاره ای بیاندیشد. مواردی هست که به راحتی قابل علاج است. تعدادی نیروی با سابقه بدون انگیزه هم وجود دارد که شاید با تعویض شغل مشکل حل شود و اگر نمیتواند برای آنها کاری کند، بطور عادلانه عذر آنها را بخواهد. البته شرکت برای این کار باید دست در جیب کند. زیرا وجود نیروی بی انگیزه همچون موریانه به جان بدنه شرکت میافتد و از درون همه چیز را نابود میکند.

نشانه ها را در تآخیر و تعجیل (دیر سر کار آمدن و زود محل کار را ترک کردن)  و غیبت های مکرر بیابید. در کسانی که مرحصی زیادی میروند و حالا مرخصی منفی دارند. در عدم تحویل بموقع کارها جستجو کنید. در صحبتهای دلسرد کننده کارکنان دقت کنید. در گلایه ها و شکایات آنان بجویید. در اینکه در جای دیگری کار میکنند و کار دوم دارند بجویید. در اینکه بسیاری را گروه شغلی مناسب و در خور نداده اید جستجو کنید.

البته چند روز قبل با کارمندی صحبت کردم که میزان حقوق ایریسا برای او مسئله نبود و میگفت از محیط چالشی ایریسا و کاری که دارد بسیار لذت میبرد و من خوشحال شدم که چنین نیروهائی در ایریسا وجود دارند و باید به دنبال آن باشیم که تعداد اینگونه افراد بیشتر باشد.

یک هفته دیگر فرصت دارید که پست قبلی را بخوانید و نظر بدهید. دوستانی دارم که خیلی حرف ها برای گفتن دارند ولی وقتی با آنها صحبت میکنم میگویند اصلآ حوصله خواندن راه ایریسا را ندارند. شاید هم تظاهر میکنند که نمیخوانند و در واقع میخوانند.

برای اطلاع شما خلاصه ای از آمار روزانه مراجعه به وبلاگ را در پایین ستون کناری سمت راست درج کرده ام که شاید برای شما مفید باشد. تا کنون نزدیک به 14500 نفر به سایت ایریسا سرزده اند که امیدوارم تا پایان سال به 20000 برسد. و شما میتوانید همه روزه این آمار را ببینید. اگر کم است اشکال از این نیست که شما برایم تبلیغ نکرده اید بلکه از این است که من نتوانسته ام خوب کار کنم، که با راهنمائی افراد دلسوز حتمآ بهتر خواهد شد. و وبلاگ نویسی برای من بسیار آموزنده و با تجربه بود و درس آموز. امیدوارم که با راهنمائی شما همکاران این وبلاگ سرنوشت خوبی پیدا کند. سرنوشتی که من به دنبال یافتن آنم.

ولی چند سؤال از شما دارم :

-          آیا شخص شما تا کنون از "راه ایریسا" با کسی صحبت کرده اید؟

-          آیا تا کنون مورد و مطلبی را برای من نوشته اید؟

-          آیا تا کنون عکس و فیلمی را برای من ارسال کرده اید؟

-          آیا بر روی پست ها نظر و پیشنهاد داده اید؟

لازم است از کسانی که تا کنون با من همکاری داشته اند تشکر کنم مخصوصآ از آنان که با اسم و معرفی خود یاری گرم بوده اند: آقایان بقائی ، فرزانه ، اصلانی ، فرهنگی و خانم قانع و آنانی که خواسته اند اسمشان را نبرم.

بهروزی شما و سربلندی ایریسا آرزوی من است.

/ 16 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شیر

سلام احمد آقا خیلی وقت بود بهت سر نزده بودم و لی عجب شیر تو شیریه!

خوش بین هستم

آقای احمد باور کنید با تمام خوش بینی که سعی میکنم داشته باشم یه کمی دارم از مسیر این وب لاگ ناامید میشم. شما مدیر سایت هستید و نباید اجازه بدهید هر کسی خواست عقده گشایی کند افراد را مورد تاخت و تاز قراردهد. پس حفظ کرامات و حرمت های انسانی کجا رفته. حقیقتا" از داشتن چنین همکارانی که نسبت به دیگران بی پروا و بدون رعایت مسایل انسانی صحبت میکنند ناخرسندم. و کلام آخر اینکه مدیر وب لاگ مسئول این هتک حرمت ها است.

همکار پر کار

در شرایطی که ما کلی کار داریم و باید پروژه ها را انجام بدهیم بعضی ها شاید از سر بیکاری سمینار "مشتری مداری" برگزار میکنند و از این حرفایی که نتیجه ای ندارد میزنند. آیا بهتر نیست این افراد با همکارانشان اگه بیکارند بیان تو پروژه ها به بقیه کمک کنن؟ بابا مشتری کیلو چند؟ بیا پروژه و کار رو بچسب که نون توش باشه.

متعادل

جناب آقاي احمد بنده تا امروز خيلي طرفدار وبلاگ شما بودم و هر وقت فرصت مي شد به شما سرمي زدم. ولي حالا از روند آموزش پذيرش انتقاداتي كه پيش گرفته ايد متعجب شدم. شما مي گوييد بايد چگونگي انتقاد كردن را ياد بگيريم. ولي آيا تعريف شخص شما از اين چگونگي چيست؟ و آيا صحيح است.؟ به نظر من نظر همكارمان درست است. اگر اجازه يم دهيد اسم افراد برده شود بايد فرد انتقاد كننده اسم خودش را نيز بنويسد تا فرد مورد هدف فرصت دفاع از خود را داشته باشد و بداند با چه دسته افرادي طرف است. من موافق يا مخالف اقاي نيري نيستم. ايشان مدير دارند و مديرشان قابليت ارزيابي ايشان را دارند . منظور من روش فوق العاده اشتباه انتقاد در وبلاگ شماست. از كجا معلوم شايد فردا من يادم برود با كسي سلام عليك كنم و پس فردا آن فرد بيايد در وبلاگ شما در مورد من عقده گشايي كند و هر چه مي تواند بگويد.

داور

اي بابا مگه چي شده حالا يه چيزي هم گفتند اينقدر سخت نبايد گرفت تا نباشد چيزكي مردم نگويند چيزها ، راستي اين نفرات هم كه از انتقادات بدشون مي اد يا كار مشابه اين آقايون دارند يا نسبتي !!!! دوستان عزيز بلاخره چاره اي نيست اين شركت هم مثل ..... جلسه ازادي بيان كه ندارد بايد يه جوري حرفا زده بشه ، و اين هيچ ربطي به عقده گشايي و اين حرفا نداره [شکست]

یک ایریسایی که حقش خورده شده

هیچ میدونین تو همین آی اس یه ادمی هست که صد تا مدیریت بخودش چسبیده و هیچ کاری هم نمیکنه جز اینکه فقط ادای مدیران رو در بیاره اقای عزیزی که از شهر دیگه هم اومدی و جای مارو هم اشغال کردی و یه ساله صد تا مدیریت هم گرفتی بزودی از طبقه سوم می افتی پایین تو زیرزمین

دوست

من متاسفم از اینکه توی شرکت افرادی هستند که با کمال بی انصافی افراد را مورد تاخت و تاز قرار میدهند. آن شخصی که برای آقای نیری مطلب نوشته را من می شناسم و به دلیل مشکلاتی که با آقای نیری داشت این مطالب نادرست را نوشته و من شاهد تلاش آقای نیری بوده ام . فکر کنم کسی که اینقدر با بی شرمی راجع به همکارش می نویسه باید فقط یک روز به بیماری فوق مبتلا بشه تا بفهمه بیماری و درد و رنج یعنی چی. خدا همه مارا به راه راست هدایت کنه آمین.

خير خواه

احمد جان تعطيلش كن بگذار كاسبي مان را بكنيم پاداش چهار ماهه شما را هم ميرسونيم ما را به اهداف رساندي ديگه بس است

بی طرف

من هم با اکثریت موافق هستم که نام بردن افراد کار درستی نیست باید بتوانیم انتقادی سالم و دور از کینه ورزی داشته باشیم اگر چنین نباشد اصلاح و تلاش برای آن- شعاری بیش نیست

لطف الله

احمد آقا در جواب کسی که مخالف نام بردن افراد بوده گفته:"ولی شاید بد نباشد که ما بدانیم مردم قضاوت خود را دارند". از نظر روانی من میدونم ایشون فقط براشون رونق این وبلاگ مهم هست حالا میخواد به بهای هتاکی به آبروی افراد باشه. خواهشی که دارم اینه که اگر میدونید صاحب وبلاگ کیه کمی از این اسرار مگو درباره’ ایشون (با اسم واقعی) را هم اینجا بگید شاید که دردشون بگیره وتجدید نظر کنن