سرگذشت تشکیل شرکت ایریسا- (هیئت مدیره )- قسمت نهم

باز هم تکرار میکنم که روز پنجشنبه مورخ 25/4/88 ساعت 9 صبح در دفتر اصفهان مجمع عمومی سالیانه شرکت ایریسا برگزار میگردد. که هفته آینده موضوعات مطرح در جلسه را خواهم نوشت. فقط یادتان نرود که به مجلس تشریف بیاورید.

اما داستان هیئت مدبره را دنبال کنیم که از غافله عقب نیافتیم.

یکی دو سال پس از تآسیس شرکت ایریسا، سهامداران خارجی به علت قوانین داخلی کشور ایتالیا شراکت خود با ایریسا را قطع کردند. علت واقعی را هر کس میداند برای من بنویسد.

طبق اطلاعات دریافتی آقای جهانگیر احمدی دوست عزیزی که باید بعدآ از او در این وبلاگ بنویسم و خواهم نوشت، اطلاعات خوب و مستندی از تآسیس شرکت ایریسا دارد. این دوست خوب که انشاالله همیشه سلامت باشد از قدیم الایام دفتری داشت و خاطرات خود را مینوشت و فردی است که بسیار خوب مستندسازی میکند و حتی نامبرده که از ابتدا در طراحی و تدوین سیستم نگهداری و تعمیرات دست اندر کار بوده است و تا کنون نیز مسئولیت آن را در پروژه فولاد مبارکه بر عهده دارد مستندات عالی و خوبی در رابطه با سیستم ها دارد که از ایشان تقاضا دارم اگر صلاح میداند به نحوی اطلاعات خود را در اختیار من بگذارد تا تاریخچه ایریسا را تکمیل کنم.

پس از قطع ارتباط سهامداری شرکت های ایتالیائی ایلوا و جی تی آی آنان مجبور به فروش سهام خود شدند و در اینجا بود که با پیگیری و دلسوزی تعدادی از افراد قدیمی منجمله دکتر بقائی و مهندس روناسی و .... بخشی از سهام آنان به کارکنان تعلق گرفت و بخشی به شرکت ایریتک واگذار شد.

در همین ایام آقای فرهاد فرمانی که عضو هیئت مدیره ایریسا بود از مجتمع فولاد مبارکه به شرکت ایریتک رفت و در آنجا مسئولیت مدیر عاملی شرکت ایریتک را برعهده گرفت.

با رفتن آقای فرمانی ، آقای محمدرضا حسینیان معاونت بهره برداری و امور تکنولوژی فولاد مبارکه را بر عهده گرفت و از آنجا که معمولآ ریاست هیئت مدیره ایریسا با امور تکنولوژی فولاد مبارکه است ، آقای حسینیان شد رئیس هیئت مدیره.

لذا با توجه به رفتن ایتالیائی ها و آقای فرمانی، ترکیب هیئت مدیره ایریسا عوض شد و نامبردگان ذیل سکان هیئت مدیره را به دست گرفتند:

1-      آقای محمدرضا حسینیان نماینده فولاد مبارکه و ریاست هیئت مدیره

2-      آقای حسن نعمتی نماینده ایریتک و عضو هیئت مدیره

3-      آقای مسعود متآله نماینده ایریتک و عضو هیئت مدیره

4-      آقای ابوالحسن بقائی عضو هیئت مدیره و مدیر عامل

5-      آقای غلامحسین مقصود یزدانی عضو هیئت مدیره

 

بهتر است در اینجا آقای یزدانی را معرفی کنم. که مدتی مدیر امور سیستم ها و روش ها در فولاد مبارکه بود و در زمانی که همه مدیران به ایتالیا اعزام شده بودند مدتی مدیریت مرکز کامپیوتر آی بی ام را بر عهده داشت. و بسیار مدیر فعال و پر انرژی و اهل بحث و نظر بود. و در زمان بهره برداری فولاد مبارکه یکی از مدیران با نفوذ و شناخته شده امور اقتصادی و مالی فولاد مبارکه بود. او با مدیران و کارکنان بخش EDPارتباط نزدیک و تنگاتنگی داشت و همه را خوب میشناخت.

در زمان تشکیل شرکت ایریسا لازم بود که کارکنان را تشویق کرد تا به ایریسا بپیوندند. و یکی از کسانی که میتوانست این نقش مهم را بر عهده بگیرد آقای غلامحسین مقصود یزدانی بود. نامبرده بسیار وقت گذاشت و با همه کارکنان تک به تک صحبت میکرد و همه را ترغیب میکرد که به ایریسا بپیوندند. و برای آنها دلیل میآورد و از مزایای پیوستن به ایریسا میگفت.

خیلی ها در اثر تشویق ایشان به ایریسا آمدند و آنان که از آمدن پشیمان اند و خود را متضرر میدانند نامبرده را مقصر میدانند. و بارها این حق خواهی را به خود ایشان گوشزد کرده اند و آقای یزدانی هم از این بابت چندان خوشحال و خوشنود نیست.

البته ایشان میتواند هیئت مدیره را قانع کند تا با پرداخت حق و حقوق کارکنان انتقالی آنها را راضی کنند.

 

آقای یزدانی از مجتمع فولاد بازنشسته و به ایریسا آمد. و اولین مدیر امور اداری و مالی شرکت ایریسا بود. و مدتی از خدمت ایشان در ایریسا نگذشته بود که از ایریسا هم استعفا داد و به ایریتک رفت تا در تهران رحل اقامت بیافکند.

اقای یزدانی خدمات فراوانی به ایریسا و پیشبرد سیاست های آن تاکنون کرده است. یکی از خدمات ایشان تدوین سیستم گروه و پایه 1 تا 8 و در سه سطحA  و B وC  بود و به نظر من بهترین سیستم برای یک بخش خصوصی و تخصصی مانند ایریسا بود که با آمدن آقای پنجه فولادگران به ایریسا و با حمایت آقای ارباب شیرانی این سیستم عوض شد و سیستمی برقرار است که برای بخش های دولتی و سنتی مناسب است و نمیتواند جامع باشد و تمام کارکنان را راضی کند.

 

آقای یزدانی هنوز در ایریتک مدیر امور تدارکات است و نماینده آن شرکت در هیئت مدیره ایریسا که پیش بینی میشود دیگر نمایندگی ایشان در هیئت مدیره به پایان رسیده باشد.

 

من بر این باورم که آقای یزدانی که همیشه مشاوری عالی و برجسته برای ایریسا بوده است ، مرد خوب و توانائی است و اگر اراده کند میتواند دیگران را قانع کند تا در آخرین لحظات حق و حقوق کارکنان انتقالی داده شود. آیا این اتفاق خواهد افتاد؟

 

اما گزارشی از بازدید های شما از وبلاگ "راه ایریسا" بدهم. بطور متوسط روزانه بیش از  40 بازدید از وبلاگ انجام میشود. دوستان از کشورهای مختلف ایران ، کانادا ، استرالیا ، آمریکا ، انگلستان و ... به طور مرتب از وبلاگ بازدید میکنند.

امید دارم که به مسائل و موضوعات روز شرکت ایریسا که برسیم ، تعداد بازدید کنندگان بیشتر شود. انتظارم این است که دوستانی که به وبلاگ سر میزنند فقط نظاره گر نباشند بلکه نظرات خود را نیز بنویسند تا امور بهبود یابد.البته کارکنان موجود ایریسا کمتر سر میزنند که ای کاش مینوشتند چرا اینهمه بی وفائی.

 

در پست آینده آخرین ترکیب هیئت مدیره و اعضای آن و میزان سهام و برنامه مجمع عمومی و انتظارات سهامداران جزء یعنی کارکنان برشمرده خواهد شد.

 

لطفا دوستان عزیز این مطالب را به اطلاع اعضای هیئت مدیره برسانند و گرنه ایمیل آنان را به من یدهند تا خودم این کار را انجام دهم.

تا هفته آینده خدا یار و نگهدار شما.

 

/ 3 نظر / 52 بازدید
ایریسا

همه منتظر رسیدن روز مجمع هستن شاید اتفاقی افتاد و ایریتک تصمیمش یه مدیریت دیگه شد

نبی اله بهرامی

با عرض سلام وخسته نباشید به شما زحمتکشان شرکت ایریسا. اینجانب از سالها پیش علاقه زیادی به شرکتهای ایتالیامپیانتی وچیمی مونتوبی داشته ودارم.درصورت امکان طریقه ارتباط با انها یا ارسال برچسب ارم این شرکتها من را راهنمایی بفرمایید. باتشکر فراوان . بهرامی.

دختر كچل

همه ميدونند دست تو هم تو دست اوناست كلك اين راها قديمي شده بگو چقدر پول از ايريسا ميگيري اين اراجيف رو مينويسي من دهن تو وهمه ايريسايي ها رو سرويس ميكنم تا روشهاي جديد بازاريابي رو يادت بدم