مجمع عمومی سال مالی 90 برگزار شده در اردیبهشت 91

همچنین آقا امید پیشنهاد کرده که میز گردی با همدیگر داشته باشیم و با همدیگر سوال و جواب کنیم تا مسائل روشن تر شوند. آقا امید موارد و موضوعاتی را هم مطرح کرده است که من از پیشنهاد ایشان استقبال می کنم و از بقیه علاقمندان هم دعوت میکنم که در این میز گرد شرکت کتتد. موضوعی که من برای این شماره انتخاب کرده ام "مجمع عمومی سال مالی 1390 " است که در روز شنبه 16 اردیبهشت 91 برگزار میشود. شما هم نظرات خود را بنویسید. آقا امید هم هر چه بنویسد در ادامه همین پست اضافه میشود و من هم جواب میدهم و این بده بستان تا پست بعدی ادامه دارد. امیدوارم که مفید واقع شود.

همیشه مجمع عمومی ایریسا در تیر ماه برگزار می شد. اما امسال در اردیبهشت ماه برگزار می شود. دلیلش این است که ما یکی از شرکت های زیر مجموعه فولاد مبارکه هستیم و باید قبل از مجمع فولاد, تکلیف سود و زیان ایریسا وحسابهایش معلوم شده باشد.

اهمیت جلسه برای سهامداران ایریسا بیشتر است تا کارکنانی که سهامدار نیستند اما به نظر من برای کارکنان هم باید مهم باشد. زیرا اگر شرکتی سود آور نباشد برای کارکنان هم خوب نیست. و اگر شرکت سود آور و درآمدزا باشد کارکنان هم بهره خود را خواهند برد.

سهامداران حقیقی ایریسا تعدادی از کارکنان هستند که از 100 سهم تا 18000 سهم را در طول سال های گذشته خریداری کرده اند. و مسائلی برای آنان مهم است از جمله اینکه هر سهم آنان را تا سال گذشته تا 7500 تومان خرید و فروش می کردند ولی در حال حاضر خریداری وجود ندارد و اگر هم وجود داشته باشد به بیش از 5000 تومان نخواهد خرید.

و این مشکل هم از وقتی به وجود آمد که شرکت فولاد مبارکه سهمیه شرکت ایریتک را خریداری کرد و آقای امیر حسین نادری نماینده سهام فولاد مبارکه و مدیر اقتصادی آن شرکت قول داد که فولاد مبارکه سهام کارکنان ایریسا را بخرد ولی  فولاد مبارکه حاضر به خرید سهام کارکنان نشده است. البته مدیریت ایریسا بدنبال این است که سهام کارکنان را به فولاد هرمزگان یا فولاد خوزستان و یا شرکت مهر جی بفروشد ولی بعد از یکسال هنوز خبر مثبتی وجود ندارد یا من نشنیده ام.

یکی دیگر از مشکلات سهامداران که اکثرأ هم از کارکنان هستند این است که هر سال سود سهام آنان کمتر از سال قبل است. در سال گذشته به هر سهم 300 تومان سود دادند. امسال هم ظاهرأ میخواهند به هر سهم 200 تومان سود بدهند. ولی بستگی به جلسه مجمع عمومی دارد که چه تصمیمی بگیرند.

نظر احمد این است که حداقل 20 درصد بانکی را سود به سهامداران بدهند. یعنی 1000 تومان برای هر سهم. زیرا 20% مبلغ اسمی سهام (5000 تومان) میشود 1000 تومان. و میدانیم تعداد کل سهام برابر با 1500000 سهم است که کل سود توزیعی میشود 1.5 میلیارد تومان. و ایریسا هم اکنون 6 میلیارد تمان سود انباشته دارد. به سهامداران عرض میکنم اگر حقتان را در جلسه نگیرید همین سود را هم در سالهای آینده هزینه میکنند و چیزی برای سهامدار نمی ماند.

وقتی مدیریت فولاد مبارکه میگوید ما سودی نمیخواهیم و همه را برای راضی نگهداشتن کارکنان هزینه کنید و از طرفی قرارداد نگهداری را به ایریسا نمیدهد و از طرفی طرح های توسعه را هم با صدها سنگ اندازی میدهند و هنوز قرارداد سال گذشته را هم امضا نکرده اند, دیگر چه انگیزه ای برای سهامدار حقیقی میماند که پولش در ایریسا بخوابد؟

 تا روز 25 اردیبهشت که پست بعدی ام را مینویسم این پست با نظرات و سوالات آقای امید پویان تکمیل تر می شود و خبرهای مجمع و آنچه که در آن اتفاق می افتد را بیشتر شرح میدهیم. به امید دیدار

منتظر امید هستم...... ساعت 15 روز جمعه 15/2/91

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

الان ساعت 10 شب روز یکشنبه هفده اردیبهشت است و 24 ساعت از مجمع عمومی ایریسا گذشته است و خبری هم ازامید پویان نشده است و کسی هم نظری بر روی پستم ننوشته است و من هم دلم نمیآید که خبرهائی از مجمع عمومی برایتان ننویسم.

نوشتن دیگر سر نوشت من است. هر چند به وبلاگ توجهی نشود ولی میدانم که همه پایمردی و استواری را دوست دارند. صداقت و پاکی را دوست دارند. حق و حقگوئی را دوست دارند. و اگر هم بر زبان نیاورند در دلشان احمد را می ستایند.

در رابطه با مجمع عمومی برایتان گزارش میکنم که آقای امیر حسین نادری غایب بزرگ مجمع بود و به جای ایشان آقای ابراهیمی به عنوان نماینده سهام فولاد آمده بود که ریاست هیئت رئیسه جلسه را هم بر عهده گرفت. از دیگر غایبین مهم مجمع عضو محترم هیئت مدیره آقای شاهپری بود که جایش خالی بود. و تعداد زیادی از سهامداران هم غایب بودند و فقط حدود 40 نفر از سهامداران حضور داشتند.

خیلی خوشم آمده از نجف آبادی و خوشم آمد از شجاعت حمید آقائی و لذت برده ام از صحبت آقای مجید نیلچی که خیلی خوب از حق خود و دیگر سهامداران دفاع کرده اند. البته آقای فرزانه و علوی هم اعتراض هائی داشتند و از بخش اتوماسیون هم آقای صفاری پور خوب صحبت کرده است.

صحبتهای فوق بیشتر در رابطه با فروش سهام کارکنان سهامدار بوده است. و آقای ابراهیمی چنین توضیح داده است که نامه نگاری افراد به مدیریت فولاد مبارکه روند منطقی خرید سهام توسط فولاد را خدشه دار کرد. افرادی که نامه می نوشتند و زیر آن مینوشتند جمعی از سهامداران. و این افراد در رابطه با قیمت سهام جو سازی می کرده اند. آقای ابراهیمی از سهامداران خواسته است که حالا که سال را ساخته اند ماه را هم بسازند و ماکزیمم تا سه ماه دیگر در رابطه با خرید سهام کارکنان سهامدار اقدام میشود.

احمد به گفته های آقای ابراهیمی خوش بین است و به بقیه هم سفارش میکند که دل خوش دارید که بالاخره خواهند خرید. و آقای شهریاری هم تحت فشار است و این مسئله, مشکل جمعی از کارکنان ایشان است که با تعهدی که در آقای شهریاری سراغ دارم موضوع را پیگیری می کنند و حتماً به نتیجه خواهد رسید. و قیمت خرید هم حتماً کارشناسی خواهد شد و سهامداران متضرر نخواهند شد. امیدوار باشیم که در نومیدی بسی امید است, پایان شب سیه سپید است.

همچنین به آگاهی برسانم که سود توزیعی بین سهامداران از قرار هر سهم 230 تومان تصویب شده است. البته سود زیادی هم در سال 90 نبود که توزیع شود. و امروزه نقدینگی و درآمد مشکل همه ماست. سال 89 سود هر سهم 300 تومان بود.

احمد قبلا اعلام کرده و حالا بیان میکند که فولاد مبارکه یا هر خریدار دیگر, نرخ خرید خود را اعلام کند و مدتی محدود هم فرصت دهد تا هرکس که علاقمند است سهامش را بفروشد. و هرکس نخواست نفروشد. تا در آینده هم کسی نگوید چرا سهامش را فروخت و طلبکار باشد.

حالا اگر شما هم احساس وظیفه میکنید برداشت و تحلیل خود را از برگزاری مجمع بنویسید. من که دلم نمی آید ننویسم ولی فعلاً بس است. حیف که مستمعان صاحب سخن را بر سر حرف نمیآورند و گرنه 10 صفحه دیگر برایتان داستان می سرودم.

/ 0 نظر / 9 بازدید