پیرامون اصول و خط مشی ما

یک هفته از آخرین مطلبی که برایتان نوشتم می گذرد. در این مدت بارها از وبلاگ بازدید کردید و شاید از اینکه مطلب جدیدی نداشت خسته و دلسرد شدید. مرا ببخشید این برنامه من است که هفته ای یکبار بنویسم. و برنامه خود را قبلا در "برنامه بروز رسانی وبلاگ"  اعلام کرده ام.

در سمت راست صفحه، "اصول و خط مشی" را که جدیدآ درج کرده ام بخوانید که هم برای من مهم است و هم برای شما.

در هفته گذشته بعضی ها از وجود وبلاگ اظهار نگرانی و ناراحتی کرده بودند لذا یکبار دیگر بخشی از مطالبی را که قبلآ نوشته ام در اینجا نقل می کنم:

به همه دوستان اطمینان می دهیم در صورتی که احساس شود اقدامات ما موجب صدمه زدن به شرکت ایریسا باشد بدون اتلاف وقت وبلاگ "راه ایریسا" را متوقف می کنیم ، که هرگز چنین مباد.

و تآکید این نکته لازم به نظر می رسد که دوستان تصور نکنند که ما آنها را فراموش کرده ایم بلکه دفاع از حق و حقوق کارکنان را بر خود لازم می دانیم.

 

علی الحساب به  آگاهی همگان می رسانیم که به حساسیت و اهمیت راهی که آغاز کرده ایم واقفیم و صعوبت آن بر ما آشکار است . ما شمشیر دو لبه تیزی را در دست گرفته ایم که در اثر کوچکترین غفلتی به خود آسیب می زنیم.

 

خوب است در ذیل نکاتی را برای استفاده بیشتر و بهینه از وبلاگ برایتان بنویسم:

1-      تعداد زیادی از دوستان به ما سرزدند اما می ترسند از اینکه نظر خود را بنویسند. چرا وقتی با هم هستیم پشت سر دیگران حرف می زنیم و یا از شرکت انتقاد می کنیم اما حاضر نیستیم یک کلمه حرف حساب بنویسیم و در تاریخ ایریسا ثبت کنیم؟ براستی جای تآسف نیست که یک تاریخ مکتوب از ایریسا نداریم؟ اگر واقعا با این وبلاگ مخالف و یا موافقید چرا نمی نویسید تا ما هم تکلیف خود را بدانیم.

2-      نظرات دیگران را بخوانید نکته ها در آن هست که ما را بکار خواهد آمد در بهتر پیمودن راه پیشرفت.

3-      خیلی از دوستان بی خبرند از وجود وبلاگ. اگر آنها را با خبر کنید خوب است.

4-      در یکی از روزهای هفته گذشته بیش از 110 بازدید از سایت وجود داشته که به نظر من هنوز 80 در صد کارکنان از وجود وبلاگ اطلاعی ندارند. و تا وقتی اطلاع رسانی تکمیل نشود ، موضوعی جهت نظر سنجی درج نمی شود. البته تا پایان  فروردین در حال آب بندی خودمان هستیم.

 

بار دیگر سؤالات خودم را در باره وبلاگ تکرار می کنم. پرسش هائی که کمتر راجع به آن برایم نوشته اید:

-          آیا وجود آن را تآیید می کنید؟ مدیران و کارکنان نظر بدهند که کفه ترازوی  یکی نسبت به دیگری بی جهت سنگینی نکند.

-          مزایای وجودی آن چیست؟

-          معایب آن کدام است؟

-          چه نقاط ضعفی دارد و یا می تواند داشته باشد؟

-          نقاط قوت آن در چیست؟

-          خط مشی آن را چگونه می پسندید؟

-          انتظارات شما از وبلاگ چیست؟

نظر دهی یادتون نره،  پایدار باشید و استوار.

/ 11 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
همکارقدیمی

یادم رفت باز روی این نکته تاکید کنم که ماهیت این کار خوب است ودرکل میتواند مفید باشد . کاش خود شرکت ایریسا دست به کار فراهم آوردن همچین امکانی می شد و با کمک شما وامثال شما همکاران آن را اداره میکرد. روی این مورد هم با هم فکر کنیم.

فالی و پندی

دوست عزیز بدنبال چیستی؟ سنگ چه کسی را به سینه می زنی؟ ایریسا که کسی را نمی خواهد خودش آنقدر توانائی دارد که راهش را ادامه دهد. کارکنان هم آن بخشی که جدیدند بازار کار بیرون را دیده اند و تازه به ایریسا آمده اند گوششان به این حرف ها بدهکار نیست. اول زندگی است و خرج آن. برای چی دنبال تو راه بیفتند. کارکنان قدیمی هم که دیگر جائی راهشان نمی دهند. برای خود مشغولند و دیگر وابسته این رزق و روزی. اینها هم کاری با تو و هیچکس ندارند. روزگار می گذرانند و گرنه همین چند روز جوابت را می دادند. خلاصه تو یخ کسی را نمی تونی باز کنی. مگر نمی بینی تعدادی دنبال مآموریت اند . هر وقت اراده کنند. چه داخلی چه خارجی. چون زندگی خرج داره. بعضی هم که آنقدر کار سرشون ریخته که اصلا نمی تونند سرشون را بالا کنند. و شرکت رو شاخ اونهاست که می چرخه و آفرین به آنها. چرا آرمش و سکون آنها را به هم می زنی. مگر آزار داری جانم. برو ‘ برو و فکری به حال خودت کن. من مصلحت ات را می خواهم. آنها هم که حرف های قشنگ برات می نویسند دارند تیمارت مکنند. گوش به این حرف ها نده . من که نظرات همه را خوب می خونم دلم به حال تو می سوزه. از دکتر بقائی ه

فالی و پندی

می بخشید که نظر گاه تنگ بوده و تمام متن به دستتون نرسیده. تقصیر من نبود. تازه حالا مشکه که یادم بیاد دیروز چی نوشتم. خیلی نوشته بودم.آخه دلم گرفته بود.... اما ادامه دیروز: از دکتر بقائی هم برای من نگو. اونهم که خودش بنیانگذار (البته یکی از اونها) بود همان ابتدای کار رها کرد و شال و کلاه کرد برای فرنگ. آدم خوبی بود با پنبه سرمون را برید و رفت دنبال هدف خودش. ما را تنها گذاشت. از اون دیگه برای من فاکت نیار. آره دوست عزیز برو دنبال کار خودت. من بعید میدونم کسی دستت را بگیره. ای کاش حرف های دیروز یادم می اومد. مگفتم: البته تو نترس که ترس بلاست. آفت پیشرفت ترس و تنبلی است. ظاهرآ که تو نمی ترسی چون جرئت کردی و پا گذاشتی تو میدون. به چه هدفی ؟ نمی دونم. تنبلم نیستی چون معلومه هم وقت می گذاری و هم پاسخ میدهی. آره تبلی و ترس آفت هر پیشرفتیه . همین بچه ها اگه تنبلی و ترس را کنار بگذارن و مثل من بنویسند شاید به یکجائی برسند. من خودم یک دنیا درد و غصه در دل دارم و یک سینه پر اسرار. خیلی از دست روزگار کشیدم. روزگار که نه ‘ آدمهای نامرد روزگار. بگذربم کلام دراز شد. نوشتن باشه تا وقتی دیگه

رخ

شخصآ راه اندازی این وبلاگ را مفید میدانم.با پیشرفت تکنولوژی امروزه هیچکس در امان نیست. منتهی باید راهکار برخورد درست با آن را آموخت. این وبلاگ می تواند صدای کارکنان و حرف های منطقی آنان را به گوش مدیران برساند. انسان ها در انتقاد کردن در حضور دیگران یا شرم دارند یا ترس یا رودربایستی و... لذا چنانچه حرفی برای گفتن داشته باشند میتوانند در این وبلاگ مطرح کنند بدون اینکه واهمه ای داشته باشند. برای مدیران هم مفید است چون از جو و حال و هوای شرکت با خبر می شوند. از مشکلات و مسائل مطلع می گردند. و مگر مدیران دوست ندارند از اشکالات خود و مدیریتشان باخبر شوند و در پی اصلاح برآیند. نه تنها باید دوست داشته باشند که این مسئولیت آنهاست. به نظر اینجانب جای نگرانی نیست که می گویند اطلاعات شرکت به بیرون درز می کند زیرا مجموعه کارکنان ایریسا فهیم و تحصیلکرده و سهیم در بنای ایریسا و پیشرفت آن هستند و می دانند که چه مطلبی را بنویسند و یا ننویسند. از دیگر دوستان و همکاران خودم هم میخواهم که نظرات خودشان را بنویسند شاید مضاری داشته باشد که من ندانم. در هر حال من فکر می کنم که وجود آن میتواند مفید باشد. این بستگی به وبلاگ نویس

رخ

تكميل نظر قبلي: این بستگی به وبلاگ نویس محترم دارد كه در آينده چگونه برخورد كند. با توجه به آنچه تاكنون اتفاق افتاده مطلب نامربوطي نوشته نشده است. بلكه بعضآ افراد نظراتي داده و بر ديگران خورده گرفته اند. آري اين وبلاگ آينه را در برابر افراد گرفته تا خود و عملكردشان و مديريتشان را در آينه ببينند و اگر كاستي اي وجود دارد رفع كنند كه مومن آينه مومن است. پس اين افراد هم نگران نباشند كه " آينه چون نقش تو بنمود راست خود شكن آيينه شكستن خطاست" . با آرزوي پيروزي براي وبلاگ نويس محترم و ديگر دلسوزان شركت ايريسا

--

دوستان می گویند شاید وبلاگ نویس محترم از عوامل مدیریت باشد و می خواهند ببینند در شرکت چه خبر است و کی چی می گوید. برای همین می ترسند نظر بدهند. میگویند اگر نظر بدهند شما (آِي.پي) آنها را در اختيار ديگران مي گذاريد. و شايد اگر نظر بدهيم خود شركت ما را رهگيري مي كند. ما چه كار كنيم. راه حل شما چيه؟

سن هستم

سلام شرمنده من نبودم یه کارهایی بود که داشتم انجام میدادم. در ژاسخ بعضی از آقایان ....مال که یه جورائی سنگ ایریسا را به سینه می زنند بگم که اینجانب از جمعی از خبرگان عرصه آی تی دعوت کردم که کاگل کاری هایی که مدیران هوشمند و متخصص !!!!! ایریسا در مجتمع فولاد و ذوب آهن انجام دادند را به صورت لیست به من بدهند که در مدت زمان اندکی آنها را برای مطالعه و ژاسخ قاطع خدمتتان ارائه می کنم.

سین هستم

خب به به سانسور هم که شروع شد آقا اگه می خوای سانسور بازی دراری نمیشه ها آبمونم تویه جوب نمیره . شما باید داخل وبلاگ فقط انقاد بزاری اونم از نوع تندش. نمیشه که هی احتیاط هی ملاحظه هی مودب بودن / یه زره هم تندی نیازی. یه سری مباحثی رو درباره مسائل روزمره شرکت مطرح کنید مثلا در مورد حقوق مدیران ارشد و نحوه پاداش دهی به حضرات.

میم هستم

با سلام به نظر من ایده بسیار خوبی است که نظرات کسانی که در یک محل و یک شرکت کار میکنند گرفته بشه و در اختیار مسئولین قرار داده بشه و با استفاده از این نظرات و انتقادات محیط کاری بهتر و سالم تر داشته باشیم چون به نظر من ایریسا در حال حاضر به پیشنهادات اصلاحی و انتقادات سازنده بیش از هر زمان دیگه ای نیاز داره چون واقعا در حال حاضر وضعیت خوبی از نظر پیشرفت فنی و تکنولوژی در اون وجود نداره و احتیاج به اصلاح امور اداری و کارکنان نیز در هر شرکتی بهر حال وجود داره البته به نظر من در کل موافق هستم و سعی میکنم مطلب بنویسیم فقط خواهشم از همه دوستان اینه که مسیر درست را انتخاب کنیم و نزاریم که این وب لاگ به بیراه بره مرسی میم

سلام و خسته نباشيد اميدوارم به دور از جنجال و حاشيه مسائل و مشكلات را حل كنيد و ان قدر خوب كار كنيد كه اين وبلاگ يكي از كانال هاي ارتباطي همكاران براي حل مشكلات شركت باشد البته اين نيازمند يك مديريت قوي است