گزارشی ناقص از مجمع عمومی شرکت ایریسا تیر 89-قسمت سوم

در مجمع عمومی روز جمعه 11 تیر، ابتدا هیئت رئیسه جلسه تشکیل شده است که اعضای هیئت رئیسه به قرار زیر بوده: 1- آقای امیر حسین نادری 2- آقای ایرج فخری نجف آبادی 3- آقای محمد کریمی

آقای نادری سال گذشته هم در هیئت رئیسه بوده است. ایشان معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد است و نماینده امور سهام مجتمع در مجامع. فردی جسور و بلند پرواز و خوش اخلاق است که مدارج عالی را به سرعت طی کرده است و اگر همینطور پیشروی کند پست های بهتری هم خواهد داشت.

آقای نجف آبادی را همه میشناسند که بسیار مردم دار است و با کارکنان به طور رفاقتی کار میکند و کارها را پیش میبرد و جنبه انسانی کارهایش بر جنبه علمی می چربد.

ولی آقای کریمی را کمتر کسی میشناسید. ایشان نماینده سهام شرکت ایریتک در جلسه بودند. که زمانی هم مدیر مالی پارس الکتریک بوده و هم اکنون مدیر امور مالی شرکت ایریتک هستند و جایگزین آقای میرحسینی شده که سال گذشته در مجمع بودند.

و بهتر است در همینجا یادآور شوم که آقای فرهاد فرمانی که از اعضای هیئت مدیره ایریسا بودند در سال گذشته کمتر به جلسات آمده اند، چون دیگر در زیر مجموعه ایریتک نبوده و حق و حقوقی هم برایشان متصور نبود که انگیزه کافی برای حضور در جلسات هیئت مدیره داشته باشند. لذا از این پس آقای کریمی عضو هیئت مدیره ایریسا خواهند بود. پس اعضای هیئت مدیره ایریسا عبارتند از آقایان:

1-      محمد علی شهریاری نماینده فولاد مبارکه و ریاست هیئت مدیره

2-      مرتضی طلائی نماینده فولاد مبارکه و عضو هیئت مدیره

3-      عباس ارباب شیرانی عضو هیئت مدیره و مدیر عامل ایریسا

4-      حسن نعمتی نماینده ایریتک و عضو هیئت مدیره

5-      محمد کریمی نماینده ایریتک و عضو هیدت مدیره

البته یک مهندس در ابتدای نام ها اضافه کنید و بدانید که در مجمع سال آینده باید انتخابات صورت گیرد تا کدامین هنوز در مصدر باشند باید صبر کرد.

پس از انتخاب هیئت رئیسه مجمع ، آقای ارباب شیرانی گزارش عملکرد هیئت مدیره را ارائه کرده که البته گزارش مدیر عامل بود. زیرا در ایریسا هیئت مدیره معمولآ نه گزارش تهیه میکند و نه ارائه میکند. و به نظر من بیشتر تشریفاتی است که در یکی از پست های خود گفته ام که هیئت مدیره دلخواه ما چگونه است.ایشان ضمن ارائه عملکرد، اهداف سال جدید را نیز بیان کرده است که که با انشای خودم آن را بیان میکنم:

در شهرک علمی و تحقیقاتی دانشگاه صنعتی زمینی داریم که قرار است مرکز داده ایریسا باشد. در سال گذشته به علت کمبود نقدینگی نتوانستیم به ساخت آن اقدام کنیم. و در برنامه امسال است که نسبت به ساخت اقدام شود و برای این کار به سرمایه نیاز داریم و لذا نمیتوانیم سود زیادی تقسیم کنیم. این زمین هم به اصرار و پشتکار آقای فولادی خریداری شده است و سرمایه گذاری در آن از بسیاری مزایا برخوردار است زیرا در منطقه ای علمی و صنعتی ساخته میشود و از معافیت های زیادی برخوردار میشود و از وام های دولتی نیز میتواند بهره ببرد.

حالا که نامی از مرکز داده برده شد به اطلاع برسانم که در سال گذشته مرکز داده شرکت ایریسا در ساختمان دفتر اصفهان با سرمایه گذاری مناسب به همت همکاران بخش زیر ساخت و شبکه ساخته و آماده بهره برداری شد. که باید از دست اندرکاران آن تشکر کرد. هرچند بهتر است که مدیران آن بخش گزارش مفصلی از آن تهیه کنند و به اطلاع همگان برسانند. و دوستان همکار نیز از آن مرکز بازدید کنند و با امکانات آن آشنا شوند که امروز آنجا مکانی است که اکثر مشتریانی که به ایریسا می آیند از آنجا بازدید میکنند تا با بخشی از توانمندی های ایریسا آشنا شوند.

آقای ارباب شیرانی اشاره کرده که امسال قرار بر این است که حداقل 5 محصول از محصولات ایریسا را به ثبت رسانده و به بازار عرضه کنیم که این کار هم نیاز به سرمایه گذاری دارد. محصولاتی همچون IRISA IS-Suite  و سریر و ... که امیدوارم در رابطه با همین محصولات نیز اطلاع رسانی شود.

آقای ارباب شیرانی بیان کردند که امسال میخواهیم تسهیلات اعطائی به  کارکنان را بهبود بخشیم . و در سال قبل نتوانستیم وام بدهیم که امسال بر روی آن اقدام خواهیم کرد. در اینجا احمد پیشنهاد میکند که کمیته وام باید مستقل و انتخابی باشد و مهمتر اینکه صندوق وام مستقل داشته باشیم تا با توجه به پس انداز کارکنان و میزان کمک های مالی شرکت و باز پرداخت وام ها بطور مرتب و ماهیانه وام پرداخت شود. در حال حاضر این صندوق وجود ندارد و وابسته به نقدینگی های شرکت است و در بعض موارد تا سه ماه تآخیر در پرداخت وام وجود دارد.

آقای ارباب شیرانی اشاره کرده اند که در سال گذشته وارد صنعت خودرو شده ایم و در این رابطه با شرکت سایپا خورو کاشان قرار داد داشته ایم. ظاهرآ این قرارداد در بخش اتوماسیون بوده است و در بخش های شبکه و سیستمهای مدیریت اطلاعات مذاکراتی در حال انجام است که من از آن بی خبرم.

آقای ارباب شیرانی اشاره کرده اند که در سال گذشته با شرکت مخابرات تهران قرارداد داشته ایم که این قرارداد با شرکت های مخابرات 9 استان کشور نیز منعقد شده است. و این قرارداد در بخش سیستمهای اطلاعات بوده است . سیستمهای مالی و نیز حقوق و دستمزد و پرسنلی، که امیدوارم بخش بازرگانی و مدیر پروژه مخابرات همت کنند و گزارش بدهند به همکاران.

 

مشکل اساسی ما در این است که در ایریسا هیچکس گزارش نمیکند که چه میکند و اگر هم گزارشی باشد شفاهی است. مثلا همه ماهه ما افرادی را به خارج اعزام میکنیم که برای آموزش و بازاریابی و بازدید است. اما آیا شما تا کنون گزارشی کتبی از آن مآموریت های خارجی دیده اید؟

آقای نادری هم که ریاست جلسه را بر عهده داشته از اینکه ایریسا وارد بازار مخابرات شده خوشحالی کرده و این را خبر خوبی برای مجمع دانسته است و به یک نکته خوب هم اشاره کرده که برای دادن وام به کارکنان از تسهیلات بانکی استفاده کنید و در این رابطه فولاد مبارکه حاضر است شما را به بانکها معرفی و کمک کند تا این وام برای کارکنان گرفته شود.

من در اینجا از آقای نادری تشکر میکنم و دل و جرآت او را می ستایم که از نو جوانی جسور بود و پیشرفت کرد و مدیریت ایریسا پیگیری کند تا با پشتیبانی ایشان ، همکاران از این تسهیلات بهره مند شوند.

دیگر خسته شدم و بقیه را میگذارم برای پستی دیگر، چون باید وقت بگذارم و نوشته ام را ویرایش کنم و بعد هم آن را درج کنم در وبلاگ. خدا یارتان

/ 9 نظر / 22 بازدید

احمدی بای بای

یک ایریسایی که حقش حسابی خورده شده

دادا این 20 سهم ما می دونی چی شد ؟ دارن همه رو به اون طبقه سومی سقوط کرده می دن اخه اقا خیلی نفوذش بالاس

يك ايريسايي ديگر

احمد آقا سلام ببخشيد از اينكه تعداد بسيار محدودي در مجمع شركت نموده اند نظرات در اين هفته هم محدود بوده است شما به كارتان ادامه دهيد و ايشان مي توانند فقط خودشان باشما خداحافظي كنند نه از طرف همه به اميد ديدار باي تا موضوع بعد

مش پیمان

اگر روزی قرار باشد که عقل را بخرند یا بفروشند، همه ما به تصور اینکه عقل زیادی داریم، فروشنده خواهیم شد

آمیرزا

[خمیازه]

ننه قمر

دادا احمد اكثر سهامدار ها به جلسه مجمع نيامدند حالا تو انتظار داري گزارشش رو اينجا بخوانند و كلي هم نظر بدهدند؟

مش پیمان

سلام اقا احمد شما اطلاعی از آقای عطا مویدی ندارید؟ خواهش می کنم

عباس آقا

احمد اقا دیگه بسه دارم عصبانی میشم.

عباس آقا

منتظر عواقب آن باش