سود واقعی در چیست؟

قصد این وبلاگ خودنمائی نبوده و نیست. بلکه برای این بود که بستری باشد برای رشد. کارکنان حرف های منطقی و حرف های دل خود را بزنند و مدیران هم به آن حرف ها گوش بدهند و از نظریات کارکنان در تصمیم گیری هایشان استفاده کنند. و وقایع ایریسا در جائی برای آیندگان ثبت گردد. که خوشبختانه آنچه طی بیش از دو سال من نوشته ام یا شما نوشته اید بخشی از فرهنگ ما ایریسائی ها بوده است که ثبت شده و روزگاری در آینده مورد استفاده پژوهندگان قرار خواهد گرفت.

من از همه جا و همه چیز خبر ندارم ولی بعضی خبرها بگوشم می رسد. مدتی پیش شنیدم که در جلسه ای مدیری از مدیران ارشد مطرح کرده است که دیگر مدیران نباید وبلاگ راه ایریسا را بخوانند. زیرا این خواندن موجب تبلیغ وبلاگ و رسمیت دادن به آن می شود. و یا مدیری هست که تا کنون هیچ کامنتی بر روی این وبلاگ نگذاشته است تا به آن رسمیت نداده باشد.

احمد حقیر و کوچک همه شماست و ادعائی ندارد و بارها گفته است که اگر مدیریت واقعا این وبلاگ را به ضرر مصالح کارکنان و ایریسا میداند با مدرک اعلام کند تا احمد داوطلبانه آن را تعطیل کند. احمد بد است ولی بدتر از او هم وجود دارد. بدی مرا تحمل کنید تا به بدی های دیگران دچار نشوید.

اندر مزایا و معایب این وبلاگ قبلا گفته و نوشته ام و بعضی مواقع به علت احترامی که برای همکاران و مدیریت قائلم میخواهم آن را تعطیل کنم ولی حیفم میاید این طفل نوپا را بی سرپرست بگذارم و این بستان را که مورد علاقه جمعی است بی آب رها کنم تا خشک شود.

من اعتقاد دارم که ما آدمیان به آموزش نیاز داریم و مدتها باید بگذرد و تمرین کنیم تا بتوانیم از همدیگر انتقاد سازنده داشته باشیم. من میدانم که بعضی ها هم با حب و بغض می نویسند و بی جهت به دیگران تهمت میزنند ولی اگر همه تلاش کنیم راه درست انتقاد و سازندگی را خواهیم آموخت.

این ها مقدمه بود تا به مطلب اصلی برسیم. اولاً همه خبر دار شدند که سود سهام کارکنان شرکت ایریسا پرداخت شد. البته همه کارکنان که سهام ندارند. بلکه تعدادی از کارکنان سهامدار هستند. بعضی ها 100 سهم دارند و اکثرآ کمتر از 3000 سهم دارند که سود سهام این افراد پرداخت شده و آنان که بیش از 3000 سهم دارند باید صبر کنند تا امور مالی در وقت مناسب اقدام کند. تقریبا 4 ماه از تصویب پرداخت سود توسط مجمع عمومی میگذرد. از زمانی که در مجمع عمومی تصمیم گرفته شد به هر سهم 3000 ریال سود بدهند. در حالی که فولاد مبارکه که سهامی عام است سود خود را در مدت 2 ماه بعد از مجمع پرداخت میکند, انصاف این است که سود سهام کارکنان ایریسا که خود در تولید درامد و سود سهیم و دخیل بوده اند زودتر پرداخت شود.

ثانیاً در مجمع قرار بر این شد که فولاد مبارکه نسبت به خرید سهام کارکنان طی دو هفته تصمیم گیری کند که تا کنون 4 ماه از آن قرار گذشته و مجتمع فولاد تصمیم نگرفته است و این به ضرر سهامداران است. از یک طرف میگویند شرکت در سالهای آینده سود بالائی توزیع نمیکند و از طرفی سهام او را نمی خرند تا بی ارزش شود. در اینجا از مدیریت فولاد مبارکه میخواهم که بیش از این به ضرر سهامداران راضی نباشد و هر چه زودتر نسبت به خرید سهام کارکنان به قیمت عادلانه اقدام کند.

ثالثاً و مهمتر از همه این که 4 ماه است اسامی جدید اعضای هیئت مدیره اعلام نشده است. و این هم از برکات خرید سهام متعلق به ایریتک توسط فولاد مبارکه است. که دیگر دولتی شده ایم. وجود هیئت مدیره ای توانا و دلسوز را نباید دست کم گرفت. یک شرکت را نباید بدین وضع رها کرد. باید تصمیمات قاطع و سریع گرفت. کجدار و مریز رفتار کردن به نفع یک شرکت بین المللی نیست. امیدوارم مدیریت فولاد مبارکه عنایت کند و این مهم را هر چه زودتر مشخص نماید. در باره هیئت مدیره خوب هم قبلا چندین پست داشته ام که تکرار نمی کنم.

آری سود واقعی ما در انجام موارد فوق الاشاره است.

و گلابه ام از دوستان خواننده وبلاگ این است که چرا در رابطه با تک تک مواردی که مینویسم اظهار نظری نمیکنند. و اگر هم اظهار نظر کنند معمولا در رابطه با مسائلی است که در پست من مطرح نشده است.

با درود و احترام به همه کسانی که برای ایریسا صادقانه زحمت میکشند.

/ 17 نظر / 61 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شنونده عاقل

سلام : به نظر من تقصير آقاي نجف آبادي و مديران آي اسه . چون مديران اتوماسيون دنبال گرفتن پاداش بيشتر براي خودشون و گروهشون هستند ولي نجف آبادي از اين موضوع غافل شده و دنبال کارهاست . ضمنا آقا يا خانم يکتا هم تا حالا يادشون رفته بود که شرم و حيايي هم هست و خالا که بخور بخور اتوماسيوني ها گندش در اومده به فکر شرم و حيا افتاده . آنوقتي که بچه هاي اتوماسيون به همه فحاشي ميکردند ياد شرم و حيا نبودن . به نظرم ريشه همه مشکلات ايريسا از بي عدالتي درآمدها توي شرکته که بايد حل بشه و به اميد خدا و با همت مدير عامل و دقت بيشتر مديران آي آس حل ميشه

در پاسخ به همکاری که فرمودند تعداد نیروهای ستاد را کاهش دهید به ایشان بفرمائید که پس فرمایشهای مرتب شما پرسنل عزیز را ما چه کارکنیم که هر کس اولویت و اهمیت کار خودش را می بیند و به نیروی ستاد اجازه نمی دهد که کارهای دیگران را هم انجام دهند . پرسنل عزیز ما در حال حاضر نیاز به 400 نفر نیروی ستاد دارند.

احمد خان اخرتی و حساب کتابی هم هست واقعا چه منظوری داری از درج کامنتهایی که باعث تفرقه در شرکت میشه یا به شخصیت افراد بی احترامی میشه ایا ایجاد تفرقه بین اتوماسیون وای اس خوشحالت میکنه واقعا که ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اتوماسیون زاده

بس کنید این PSO بازی ها را ، گزارش بی فایده درست کنی ها را ، تحول محول بازی ها را ، CNN ! بازی ها را ، بچسبید به یک لقمه نان که خربزه آب است دادا .

یک نفر - قسمت اول

چی شد تا اسم بخور بخور اومد ، وحدت قوا از اوجب واجبات شد؟ خودتون هم خوب میدونید که اگر قرار باشه روزی از خیلی چیزها شفاف سازی باشه اولین کسانی که سرشون رو توی برف میکنند همین اتوماسیونی ها (اکثرا روی سخنم با مدیران پروژه هایشان است) هستند واسه همینه که سریع تا می بینید بحث داره به سمت شفاف شدن میره ، بحث رو عوض میکنید اگه شما که خیلی فکر شرکت و منافع جمعی هستید پاداش هاتون رو بگذارید ، دریافتی هاتون رو بگذارید ، ببینم باز هم کسی جرأت دارد بگوید به یک لقمه نان بچسبید؟ آقای محترم ما هم میخواهیم به یک لقمه نان بچسبیم اما شما ها و عده قلیلی که بر جمعیت کثیری منافع خودشان را ارجح میدانند ، آنقدر دور این شرکت چمبره زده اید و منابع مالی شرکت را احاطه کرده اید که نه شرکت جانی در کالبدش میماند و نه کارشناسان و دیگر بخش ها انرژی ای در بدنشان یک صحبت هم با آقای شهریاری : به نظر من کار دستی نیست که آقای شهریاری به هر کی رفت پیشش و طلب پاداش بیشتر کرد ، پاداش بیشتری بدهد

یک نفر - قسمت دوم

مگه ما تو این شرکت هیچ شاخص کارسنجی برای افراد نداریم که سیستم یک سیستم بازاری و چانه زنی باشه؟ به خدا زشته برای یک شرکت مدعی بین المللی که سیستم امتیاز دهی مالی اش بر اساس چانه زنی های مدیران اون باشه نجف هم به نظر من به خاطر اون اعتقادش به خدا و حلال و حرومه که نمیخواد وارد این بازی ها بشه که البته گرفتن حق کارشناسای بخشش هم واجب هست و نباید بگذاره که یک گروه اقلیت حق بقیه رو پایمال کنند

اتوماسیون زاده

بس کنید عطافر بازی ها را عباسپور بازی ها را ....

ايريسا زاده

جناب اتوماسيون زاده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! میشه بفرماييد چه چيزی را بس نکنیم؟؟؟؟؟؟؟؟ ضمناً توصیه میکنم که يک تکه نان کمال تبریزی رو ببینی!!!!! تا بفهمی که خربزه آب است یا یک تکه نان!!!!

شنونده عاقل

رهی معیری میگه : من از این دلق مرقع بدرآیم روزی که همه خلق بدانندکه زناری هست امیدوارم شاعرش را درست گفته باشم. دلم میخواد روزی برسه همه چیز شفاف بشه و اونایی که مدعی ظاهر فریب هستند رسوا شوند و مشخص بشه چه کسانی دلسوزند و چه کسانی عوام فریبی میکنند و درصدد ضربه زدن هستند؟ وای ی ی ....... اون روز چه روزی میشه؟

دوستدار ایریسا

با سلام خدمت آقای آزرمگین. بهرحال در این مورد با هم بحث می کردیم و خوشحالم که بهش رسیدی. موفق باشید.