کمبود جا را حس کنیم.

اما آنان که میخوانند میتوانند پیگیر آن باشند. به این باور رسیده ام که نوشتن و گفتن تنها , کافی نیست. بلکه باید خواست و اراده کرد و بعضی وقت ها به شدت مطالبه کرد تا اوضاع درست شود. آری در هر مجموعه کسانی هستند که نمیخواهند اوضاع بهتر شود واینجاست که دیگر نصیحت فایده ای ندارد.

اصولاً خواستن و اصرار کردن و داشتن اراده یک اصل بسیار مهم در هر کاری است. و هر کار بزرگی که در دنیا انجام شده است حاصل یک اراده قوی در پشت آن بوده است.

در یک سازمان کارکنان باید خواسته های اصولی و منطقی خود را به شدت مطالبه کنند. چون مدیرانی هستند که گوششان بدهکار نیست و به دنبال مقاصد خود هستند. پس باید کارکنان اینگونه مدیران را تحت فشار قرار دهند تا کارها اصلاح شود. و من این بی تفاوتی کارکنان را دیده ام. و سخت به آن باور دارم و میدانم که با تلاش فراوان باید این یخها را آب کرد.

بالعکس در یک سازمان مدیران هم باید اراده قوی داشته باشند و به شدت وظایف کارکنان را مطالبه کنند و از آنها حساب کشی کنند. چون در بین کارکنان هم کسانی هستند که گوششان بدهکار حرف حساب نیست. و در هر سازمانی که مدیرانی با اراده قوی وجود داشته, کاری صورت گرفته است و گرنه کارهای عادی به روزمره گی گذشته اند.

در ابتدای آبان 1392 تعداد زیادی از کارکنان در ساختمان شماره 2 در کوچه هدایت مستقر شدند و هر آدم منصفی که سری به سالنها و اتاق ها بزند, کمبود جا را به شدت احساس میکند. جمع زیادی از کارشناسان در یک اتاق یا سالن دور هم نشسته اند و کار میکنند. همه به نوعی مزاحم یکدیگرند. حتی مدیر آنان جائی ندارد که یک حرف خصوصی را با کارمندش مطرح کند. باید در راهرو ها کارمند را به کناری بکشد و با او صحبت کند. دو مدیر هم جائی برای جلسه گرفتن و مشورت ندارند.

فضای کاری به شدت غیر استاندارد است. مسئول این وضعیت کیست؟ چه کسی باید کاری صورت دهد؟ مدیر عامل ؟ هیئت مدیره یا سهامدار اصلی؟ اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل باید نزد آقای سمیعی نژاد مدیر عامل فولاد مبارکه, که سهام دار اصلی است بروند و اوضاع را تشریح و به شدت مطالبه کنند. سهامدار اصلی باید به هر طریقی که میداند مشکل را حل کند و بداند که با این وضعیت کار کردن , بهره وری را به شدت پایین می آورد و کیفیت پروژه ها تأثیر می پذیرند. پروژه ارتقا قطعاً با عدم کیفیت و تأخیر مواجه خواهد شد. و مسبب آن سهامدار اصلی و هیئت مدیره هستند که تا کنون اقدام عملی مهمی انجام نداده اند.

از امور حراست فولاد مبارکه میخواهم که دو اطاق را که در ساختمان شرکت ایریسا در اختیار دارد , تخلیه کند تا مختصر کمکی شده باشد. ایریسا در حال حاضر نیازی به اتاق حراست ندارد. مشکلات ما فراتر از این است که به حراست نیازی داشته باشد.

از آنانی که به تنهائی یک اتاق را در اختیار دارند میخواهم که موقعیت همکاران خود را درک کنند و رضایت دهند که همکاری دیگر در کنار آنها بنشیند. در این موقعیت باید همه فداکاری و همکاری کنند تا این شرایط سخت بگذرد. تا مدیریت فضای مناسب را برای شرکت فراهم کند همه باید همکاری و همدلی کنیم.

افسوس که تعداد کمی این پست را میخوانند و مدیران ایریسا اعم از مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره و معاونین و مسئولین رده بالا و مدیران گروه های تخصصی و مدیران پروژه و بسیاری از کارشناسان هیچکدام کلمه عبور را از من نگرفته اند. در حالی که آنان هستند که باید بخوانند و از اوضاع مطلع باشند.

من گنگ خواب دیده و عالم تمام کر           من عاجزم زگفتن و خلق از شنیدنش (مولوی)

آری در حال حاضر من گنگ خواب دیده ام.

/ 1 نظر / 2 بازدید
دلسوز

احمد آقا سلام يه پيشنهاد دارم. فکر کنم بد نباشه که شما پيش دستي کني و اگه براتون مقدوره براي تمام مديراي ايريسا کلمه رمز رو بفرستيد و به خواندن وبلاگ دعوتشون کنين. موفق باشيد