پول زیر پای فیل است.

سخن امروز من تشکر است و قدردانی از کارکنان و مدیریت ایریسا. تشکر از آنانی که پول در می آورند تا ما هزینه کنیم. از همه کسانی که برای رسیدن ایریسا به اهدافش تلاش می کنند. از بخش های بازاریابی که به دنبال پروژه و قرارداد هستند. از نیروهای صف و نیروهای کارشناسی و متخصص که کار و پروژه را انجام می دهند. از امور مالی که پرداخت ها را انجام می دهد. از واحد کنترل پروژه که روند پیشرفت پروژه و هزینه و درآمد را کنترل و مانیتور می کنند. از آنان که به دنبال کیفیت پروژه هستند. از آنان که به دنبال آموزش نیروها هستند. از آنان که تدارکات پروژه و خرید را انجام می دهند. از آنان که خدمات و نظافت و حمل و نقل و رانندگی را بر عهده دارند. و بطور کلی از همه آنان که برای سربلندی و رفاه کارکنان ایریسا تلاش می کنند, تشکر می کنم.

دوست داشتم آنچه را که من در بالا نوشتم مدیران و سرپرستان برای زیر دستان خود و همکاران می نوشتند. ولی من به نیابت از آنان نوشتم و امیدوارم که همگان قبول کنند.

آری همه کار می کنند و پول در میآورند و همین است که تا کنون موجب شده حقوق و دستمزد به موقع پرداخت شود. این خود جای سپاس دارد و این در حالی است که خیلی از شرکت ها حقوق کارکنان خود را با تأخیر چند ماهه می پردازند.

برادر و خواهرم آیا تاکنون فکر کرده ای که حقوق ما از کجا میآید و ما چقدر در کسب آن سهیم هستیم؟ و چقدر فراهم کرن آن سخت است؟ آیا می دانید که پرداخت حقوق پانصد نفر چه مسئولیت بزرگی برعهده مسئولین و از جمله مدیر عامل محترم است؟ خود شما هر میزان حقوق که میگیرید آن را در 500 ضرب کن تا بدانی که چقدر تآمین حقوق سخت است. و باید به آن بیمه 23% و مالیات و هزینه های بالاسری و آب و برق و گاز و هزینه اینترنت و ... را نیز اضافه کنی تا بدانی که تدارک حقوق کارکنان و هزینه های شرکت بسیار بالاست.

موضوع منت گذاشتن بر روی سر کسی نیست. موضوع  اهمیت کار است و این که متوجه باشیم به چه میزان ما در کسب این درآمد سهیم هستیم. قدری فکر کنیم که نقش ما در کسب درآمدها  چه مقدار است؟  بدانیم که پول در آوردن سخت است و در هزینه کردن آن باید دقت کنیم. ما برای رفاه و آسایش خود کار می کنیم و همه باید دست در دست هم با همدلی و همیاری و عشق به کار در تلاش باشیم.

ما 500 نفریم. از نیروهای تحصیل کرده و با تجربه. اگر دست به دست هم دهیم و با بهره وری بالا کار کنیم میتوانیم درآمد خیلی خوبی داشته باشیم. من خودمان را مقصر میدانم که فرصتهای گرانبهائی را از دست داده ایم. همیشه پروژه بوده است. قرارداد بوده است. کار بوده است اما خوب مدیریت و استفاده نکرده ایم.

اگر از من بپرسند مهمترین مشکل چیست؟  چرا سود ما پایین است؟ میگویم مهمترین دلیل آن است که خوب و بهره ور کار نمی کنیم. کار میکنیم اما دوباره کاری زیاد است. کم کاری هم داریم. برنامه ریزی درست هم نمی کنیم. و بعضی هامان آن دلسوزی لازم را نداریم.

اگر هر پروژه ای را یک ماه زودتر تمام کنیم و با نیروی انسانی و صرف ساعات کمتری به پایان بریم این یعنی سود و رفاه همگان. اما چه باید کرد وقتی پروژه با چند ماه اضافی به پایان میرسد. اینهاست که هزینه است و مشکل ساز است.

مسلماً باید هزینه ها را کنترل کرد و هزینه ها را مدیریت کرد و در همه جا هزینه نکرد. اما کسب درآمد هم مهم است. پس لازم است هم بر هزینه ها اشراف داشته باشیم و هم بر درآمدها. قراردادی که چند سال قبل منعقد شده است و ما برای آن هزینه کرده ایم و حقوق داده ایم و امروز پولش را دریافت می کنیم یعنی برای کارفرما همه اش سود و برای ما همه اش زیان. و این اجحافی است که کارفرمایان تا کنون در حق ما روا داشته اند و در این زمینه باید هوشیار و مراقب باشیم.

و در همینجا بگویم که برای کارکنان هرآنچه هزینه کنیم , کم کرده ایم و گم نکرده ایم. امسال به مناسبت عید سعید غدیر که اعلام امامت و ولایت امیر مومنان است , مدیریت شرکت اقدام به توزیع شیرینی (گز اصفهان) در بین تمامی کارکنان نمود. و همه کارکنان با هر موقعیتی که بودند هدیه مدیر عامل محترم را دریافت کردند. فکر هر کسی بوده است بر او  درود میفرستم که هم عید غدیر را بزرگ داشته اند و هم به کارکنان ارج گذاشته اند.

آری بخشی از هزینه ها و پاداش ها باید عام باشد و شامل همه کارکنان شود مانند آنچه در ماه رمضان و عید سعید باستانی نوروز و اعیاد مذهبی انجام میشود و بخشی از هزینه ها و پاداش ها باید اختصاصی و بر اساس شایستگی کارمند و بهره وری او باشد همچون پاداش های موردی که انجام میشود.

با احساس مسئولیت تمام کارکنان , ایریسا راه پیشرفت و خدمت بیشتر به جامعه و ایران را خواهد یافت. به امید آن روز بزرگ.

راستی سه روز تعطیل در هفته هم خیلی خوب است. آدمی به خوبی استراحت و تفریح میکند و دید و بازدید می رود و برای  روزهای کاری سرحال است و پرتوان.

    

/ 12 نظر / 45 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شیرین بیان

جا داره از کسی که امسال از گزفروشی سر کوچه شون گز با یادام تلخ و بدون انگبین و بی مزه خرید تشکر کنیم . حتما تحقیق کرده و میدونسته اکثر همکارا دل درد دارن و بادام تلخ براشون خوبه !! ها همچین ملتی هستیم ما !!

بچه اصفهان

گز به این بی مغزی وبی مزه گی فقط برای ایریسا پخته اند. شاید دهن بعضی ها با این خرید شیرین شده. این نتیجه تغییرات که بعضی ها ذوقش را میکردن.

آقایاخانم (بچه اصفهان) که حتماآقاهستی (ومیدونم که کی هستی وبه دنبال چه هستی)!!! مااصلانه شیرینی میخایم نه گز یا اینکه یه گزی میخایم که هیچی نداشته باشه ولی اون تغییراتی راکه ذوقش راکرده وتاآخرعمرمان هم میکنیم رو حتما میخواستیم واز صدتاو هزارتا جعبه گزوشیرینی و حتی جعبه طلاهم برامون شیرینتربوده وهست ! دست مدیرعامل گرامی و جناب خسروی هم دردنکنه بابت دادن عیدی

همکار

با تشکر از مدیر عامل محترم بابت عیدی! فکر نمی کنید بهتر بود ابتدا پاداش 4 ماه ما را میدادید؟؟؟؟؟ آخه تو این اوضاع اقتصادی هر چی دیرتر مطالبات ما را بدید ارزشش کمتر می شه ها!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

رضا خسروی

خدمت همکاران گرامی سلام عرض میکنم. خدمت شما عرض کنم که پیشنهاد دهنده و خریدار گز عید غدیر حقیر سراپا تقصیر بوده ام. قصد من و مدیریت محترم شرکت بزرگداشت عید عزیز غدیر و شیرین کردن کام همکاران بود. قصد صرفه جوئی در خرید هم نبود. گز را هم از سر کوچه نخریدیم. از کارگاه گز سکه در خیابان امام خمینی خریدیم. اگر دوستان اندکی, گز و طعم آن و کمبود بادام در ذائقه محترمشان خوش ننشسته است بنده شخصاً عذر خواهی میکنم. و با تشکر از دوستانی که گلایه کرده اند قول میدهم اگر عمری باقی بود و امکانی که در آینده هم دهان شما را شیرین کنیم این نقیصه جبران گردد. آن بچه اصفهانی هم اگر مراجعه کند بنده شخصاً یک کیلو گز 40% تقدیم حضورشان میکنم. با آرزوی موفقیت برای همه کسانی که دلسوزانه برای ایریسا کار میکنند امیدوارم توضیحات فوق قانع کننده باشد. با احترام رضا خسروی

طاها

هر چی مخوام نظر ندم نمیشه ! تصمیم گرفته بودم چند مدت ننویسم اما بی خیال جناب کروکدیل جوان اگر قرار بود بفهمی باید تا حالا می فهمیدی فقط میشه گفت : ای کاش ما هم نجف آبادی بودیم (اهل نجف آباد) قطعاَ شرایط بهتری برامون بود ! وجه مشترک کسایی که رفتن همین بوده !! دختر حاجی : می تونم بگم مدیران چاره ای ندارن خوب یه ذره انصاف داشته باش من اگه بخوام بچه ها و اقوام خودم رو بیارم تو شرکت نمیتونم یه روال مطمئن تعریف کنم واسه استخدام اینجوری کارفرمای محترم هم سفارشی هاشو میفرسته منم باید بگم چشم و شیرین بیان و بچه اصفهان : همه چی رو با هم قاطی نکنید نفس کار توزیع گز واسه عید خوب بود پس یه دفع زیر همه چی نزنید همین موضوع فکر کنم حدود 8 میلیون هزینه برده اما انتقاد اینه که می شد به جای دوتا بسته یه بسته بدن ولی با کیفیت بهتر اما بهر حال دستشون درد نکنه .

دخترحاجي

سلام. شنيده ام همکار خوبمان آقاي يزداني براي عمل هزينه بسيار سنگيني متحمل شده ؛ کلي اينجا امن يجيب خونديم. اما نشنيده ام کسي ام من جيب شده باشد. من نميدانم آقاي يزداني نياز دارد يا نه؟ ولي برخي مواقع فقط اظهار و اعلام آمادگي مي تواند بسيار شيرين باشد و مختصر مرحمي بر درد. چيزي که يا من بي خبرم و يا واقعا در ايريسا(ومتاسفانه در کل ايران) کمرنگ شده. نگوييم مديريت بدهد؛ يا مديريت مي دهد ؛ يا مديريت چرا کم ميدهد. من قصدم حس همدردي است و يکي بودن

بچه پررو

آقای خسروی ناراحت نباش اگه مچ دستتو تا آرنج هم عسل کنی و توی حلق بعضی ها کنی بازهم نق می زنند و دستت را گاز میگیرند. البته اگر گز 100 درصد هم یخری بعضی ها بازهم ایراد میگیرند. اینها اگه خودشون مصدر کار بودن خیرشون به هیچکس نمی رسید

با سلام خدمت مدیر سایت و عرض خسته نباشید بحثی که شما شروع کردید در آینده نزدیک یکی از مباحث داغ ایریسا می شود اگر بتوانید بحث و تبادل نظر در این مورد را باز کنید شاید در تصمیم گیریهای آینده از قبیل تصویه حساب با افراد باز نشسته، پرسنل بالای 30 سال، حذف هزینه تو راهی ، حذف پرواز تهران و .... در پایان از زحمات مدیریت عامل شرکت و آقای بابائی در زمینه حل مشکلات پیش روی ایریسا تشکر و قدر دانی می کنم

همکار4

پاسخ به همکار: پاداش 4ماهه؟!!!! دوست عزیز، توی این وضعیت که شرکتهای همکار یکی یکی دارن از هم می پاشن بریم خدا رو شکر کنم حداقل حقوقمان را تا حالا گرفته ایم. ان شااله که تداوم داشته باشه.