سلامت اساس سعادت

"بنابر آنچه گفته شد نتیجه میگیریم که بزرگترین حماقت ها , قربانی کردن سلامت خویش است, حال به هر منظوری که باشد, چه در راه کسب و کار, چه برای ارتقاء مقام, چه به منظور دانش و شهرت, چه رسد برای لذتهای حسی و گذرا. پس باید هر چیز دیگر را از لحاظ اهمیت پس از سلامت قرار داد."

امیدوارم دو پاراگراف بالا را با دقت بخوانید و روی هر جمله آن تأمل کنید. این دو پاراگراف را من ننوشته ام بلکه جملاتی از نابغه ترین انسان هاست. شوپنهاور, که قبلاً در یکی از پستها گفته تولستوی در باره وی را نقل کرده ام. و این دو پاراگراف از صفحه 35 از کتاب "در باب حکمت زندگی" برای شما انتخاب شده است.

جملات فوق برای تمام انسان هاست و برای همه آنان مصداق دارد. برای کارکنان یک شرکت نیز مصداق دارند. حتی برای شما همکار عزیز که حالا در حال خواندن این جملات هستید.

میخواستم بگویم همه باید به سلامتی خود اهمیت بدهیم که همه چیز در پرتو سلامتی به دست می آید. سلامت جسمی و روحی. کارکنان خودشان باید به سلامت خود اهمیت بدهند و برای کسب و کار با اضافه کاری های بی مورد و طاقت فرسا آن را به خطر نیاندازند. مدیران برای ارتقاء و مقام به هر دری نزنند و خواب را برخود حرام نکنند. بلکه به سلامتی خود بیاندیشند.

مدیریت شرکت هم به سلامت کارکنانش اهمیت دهد. و همچون سال های پیشین که همه کارکنان را برای سلامتشان به طب صنعتی می فرستاد, امسال نیز عمل کند. در سال 1391 فقط کارکنان حاضر در پروژه ها را برای بررسی سلامتی به طب صنعتی فرستادند. و بیشتر نیرو ها را برای Check Up به مراکز بهداشتی نفرستادند.

البته احمد کاری به این ندارد که چکآپ کارکنان یک الزام قانونی هست یا نیست. ولی از مسئول ایمنی و بهداشت شرکت و نیز مدیریت محترم تقاضامندم بدان توجه فرمایند. نوشته ام کوتاه بود اما مهم. و ببخشید از اینکه چندین ماه بود که می خواستم پیرامونش بنویسم ولی موفق نمیشدم.

/ 11 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
اتوماسیون

متاسفانه ایمنی و فنی در شرکت قدرت لازم را ندارد و تابع نظر مدیران است چون قرارداد وپاداش و اضافه کارو بسیاری از موارد نفر ایمنی وابسته به مدیر ش و مدیران بالا دستی می باشد و سریع در مقابل موارد کوتاه می آید و یا مختومه میشود.

اهوازی

سلام چه عالی! من هم این روزها در حال خواندن همین کتابم[لبخند] جایی میگه فراغت ثمره زندگی هر انسان است، چرا که تنها فراغت امکان تملک آدمی را بر نفس خویش فراهم می آورد سال نو را هم پیشاپیش تبریک میگم امیدوارم سلامت باشی و لبت خندان و دلت پر امید و نیازمند پیامهای ما برای انگیزه ی نوشتن نباشی[چشمک]

دلسوز

آقای مهندس سلیمی توسعه بازار را رها کن و نظارت بیشتری بر عملکرد مدیران گروهها که مستقیم با پرسنل درگیر هستند بینداز همیشه پشت سکوت پرسنل نارضایتی می باشد پارتی بازی /باند بازی/... بیداد میکنند قبل از اینکه زمان برود اقدام کن پیشنهاد : از هر گروه یک یا دو نفر را انتخاب کن که بطور نا محسوس بر مدیر هر گروه نظارت کنند و هر حرفی را از مدیر مربوطه قبول نکنی

به آقای شهریاری

در رابطه با پروژه احیا فولاد خوزستان و autsource شدن سخت افزار و نرم افزار پروژه با دو شرکت آلمانی و ایتالیایی و نفرات انتخاب شده در پروژه لطفا" نظرات خود را بنویسید.

سلام احمد آقا

متاسفانه مهندس ..... اتوماسیون را رها کرده و بیشتر به قکر توسعه بازار ویا ساخت وساز(تعاونی مسکن) می باشند و هیچگونه نظارتی بر عملکرد مدیران پروژه و مدیران قسمتها که ارتباط مستقیم با پرسنل دارند نمی کنند نارضایتی از عملکرد از بغضی مدیران پروژه (-) و مدیران قسمتها سخت افزار (...) و نرم افزار(...)زیاد است . مدیران فنی که نیز دست نشانده مدیران قسمتها نیز می باشند.(جالب مدیران فنی نقش مدیر پروژه را بازی می کنند-کم زیاد کردن پاداش، کار نکردن و دستور دادن ورفیق بازی...) بهتر است حرف پرسنل نیز شنیده شود قبل از اینکه صدا به بالا برسد نباید پوزیشن شغلی بعضی ها دایمی باشد بهتر است شایسته سالاری شود بهتر است در اتوماسیون یک خانه تکانی شود

5*

با سلام و تبریکات ... بنده خود از ابتدای تاسیس شرکت در بخش اتوماسیون مشغول بکار بوده ام ، و خدا را شکر هیچ پوزیشنی هم ندارم. و کاملا با انتقادات پست قبلی مخالف. همین نکته را بس که قطعا انتقاد کننده در بخش اتوماسیون نیست. و الا با این همه دستاوردهای این بخش ، این همه انتقاد الکی نمیکرد. کافی حجم پروژه های گرفته شده و بقیه شاخص ها را یه نگاهی بندازی و بعدش بیای .... و شلوغ کنی.

IRISSA

اگه میدونستم کی تو رو استخدام کرده ،خیلی خوب بود پروفسور یه خورده خونسرد باش. اولا outsource نه .... - ثانیا عزیزان من 2 هفته (نه 2 ماه ، نه 3 ماه ) رفتند. اونهم با ... ثالثا پروژه های اتوماسیون با توجه به شرایط کاریشون برا همه سفر هست و داره -و چشم ..... بهمین دلیل مطمئنا اتوماسیونی نیستند.....

3*

با سلام عرض شود من شنیدم آقایون تا 5 سال دیگه هر ماه ، 1 هفته بایند برند. وای ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی

Ali Joon

با سلام دلسوز ،خوشتیپ ، قشنگ ، با سواد ، خارجی ، فوق لیسانس .... معنی autsource را میشه بطور واضح توضیح بدین (((احتمالا یعنی " منابع اتوماتیک" یا " منابع اتوماسیون" یا ...)))

حق گو

با سلام وتبریکات سال نو نگارنده قبلی به جای تایپ ابتدای کلمه Oکلمه A را تایپ کرده (autsource#outsource)که به نظر می آید اشتباهی تایپ شده ، جالب اینکه همگان منظور نگارنده را متوجه شده اند. فرهنگ مسخره کردن و بی احترامی حالا بواسطه تلفظ اشتباه و یا تایپ اشتباهی که معمولا در تایپ ها و نامه ها پیش می آید،به هرحال پسندیده نیست و بهتر صبور باشیم و روحیه انتقاد پذیر را درخود تقویت کنیم . بعد از تحقیق در رابطه پروژه های اتوماسیون نیز به اطلاع میرساند دلخوری و شکایت بسیاری از پرسنل ازاضافه شدن تعدادی از مدیران در پروژه ... می باشد که دارای یک سفر خارجی و یک حق ماموریت بوده و پروژه هم توسط یک عده خاص انجام میشده. که اگر چنین بوده باید روزی جوابگو باشد. اگر نه در این دنیا. در نزد خداوند و وجدان جامعه بیدار باید پاسخ دهند.