مسابقه طناب کشی

کمیته ورزشی – رفاهی یک مسابقه ترتیب داده بود. مسابقه ای در دو دسته. دسته خانمها و دسته آقایان. ساعت 12 که وقت رفتن کارکنان برای نهار است مسابقه برگزار شد. تعداد کثیری از کارکنان آمده بودند. هم  زن ها بودند و هم مردان. زنان و مردانی که برای مسابقه دادن آمده بودند و همکارانی که برای تشویق و تماشا آمده بودند. چه شور و هیجانی بود. چه صحنه های زیبا و شادانی بود. همه می گفتند و می خندیدند.هم جوان ها بودند و هم مسن ترها.

گروه ناظر و داور هم بودند. داوری بر عهده آقای نیری و آقای سلمانی بود. ناظرین هم آقای حسینی نیا و آقای جعفری بودند. جالب تر از همه مجری بود. و مجری کسی نبود غیر از سرکار خانم علیزاده که بیشتر از او در پاراگراف های بعدی مینویسم.

مجری, خیلی خوب برنامه را اجرا کرد. پشت میکروفون حرف می زد و همه را تهییج میکرد که ورزشکاران را تشویق کنند و برای آنها دست بزنند.

چند تیم مسابقه دهنده وجود داشت. چند تیم از خواهران. چند تیم از برادران. خواهران با هم مسابقه دادند. برادران هم با هم مسابقه دادند.  روحیه تیمی و رقابت به خوبی به نمایش گذاشته شد. خواهران با حجاب بودند و کسی هم حواسش به این نبود که کسی مقنعه دارد یا ندارد. البته همه داشتند. و مسابقات در محیطی سالم برگزار شد.

و حالا که دارم مینویسم زنده یاد ویگن همه مشغول خواندن آهنگ زیبای زن زیباست: زن زیبا بود در این زمونه بلا. خونه ی بی بلا هرگز نمونه ای خدا. زن گل ماتمه. خار و گل با همه. زن نا مهربون دشمن جونه. دل سرای غمه. غم عالم کمه. خونه ی دل دمی بی زن نمونه. بی دل و دلبرم. بی سر و همسرم. شاخه ی بی برم بی همزبونم. هرکه دارد گلی. ذوق آب و گلی. من بی دل چرا تنها بمونم. بی دل و بی نشان. آخر ای آسمان. شادی روز و روزگار من کو. مرغ پر بسته ام. خسته ام خسته ام. بی قرارم بگو قرار من کو.

می بخشید که حاشیه رفتم. گفتم که این پست تفننی است.

مسابقه خانم ها تمام شد.

آقا رضا با صدای بلند به شوخی اعلام میکند که خانم ها محیط را ترک کنند چون مسابقه  آقایان است و میخواهند با زیرپوش مسابقه بدهند. و خنده تماشاگران.

مسابقه آقایان هم تمام میشود. جوائز نفرات هر تیم برنده توزیع میشود. توپ والیبال. لباس ورزشی. کیف وسایل ورزش.

خانم علیزاده اعلام میکند هفته آینده به مناسبت 22 بهمن , آش رشته می دهیم. و او دست پختی دارد در آش رشته. آش رشته هایش مثال زدنی و به یاد ماندنی است.

خانم علیزاده از قدیمی های ایریسا است با خلق و خو و خونگرمی مردمان جنوب که برای کارهای رفاهی و ورزشی و اجتماعی همیشه پیشقدم بوده است. همین ماه گذشته یک تور گردشگری راه انداخت و همکاران را به قشم برد. همه کارها هم با خودش بود. ماهی خیلی خوبی هم پخت و همکاران از خوردن آن ماهی کلی کیف کردند. او هم دلسوز است و هم  ایریسا را دوست دارد. البته کمی هم ناراحت که حق و حقوقش خوب پرداخت نشده. ولی خوب کیست که راضی باشد. از هر کس بپرسی میگوید راضی نیست و این بیشتر طبع انسان هاست. اگر یک راضی پیدا کردید به من خبر دهید. البته ناراضی به حق هم داریم.

خانم های برجسته زیادی در ایریسا بوده اند و هستند و خانم علیزاده هم یکی از آنهاست. در اینجا از زحمات ایشان در امور اجتماعی و رفاهی تقدیر میکنم و نام او را به تاریخ خاطره های ایریسا می سپارم. همیشه موفق باشد و سرزنده.

اما حرف آخر. امروز روز خوبی بود. موضوع یک بهانه بود که بگویم ایریسا محتاج برنامه های شادمانی است. این برنامه ها در بهره وری و عملکرد کارکنان تأثیر مثبتی خواهد داشت. آنان که علاقه دارند و توانائی دارند, برای اینگونه کارها پیشقدم شوند. مدیریت محترم هم پشتیبانی خواهد کرد. زندگی را شادمانه به سر برید. که کار هم بخشی مهم از زندگی است.

این پست یک امتحان برای شما هم هست. آیا عکسی و تصویری از مسابقات طناب کشی برای من می فرستید تا در همین صفحه درج کنم. چشم به راه شما.

/ 4 نظر / 3 بازدید
تبعیدی

من که همیشه از حلیم کاشان و حاوای قم محروم بوده ام و جیزی ندیدم

امیر

در پایان متنتان فرمودید ایریسا محتاج برنامه های شادمانی است، بنظرم ابتدا باید محیط سالم کاری را مدیران محترم مد نظر قرار بدهند شادمانی خود بخود بوجود خواهد آمد، وقتی متوجه می شوی تصمیم مدیر IS بر این است که افرادی را برای نمایشگاه Cebit آلمان بفرستد که واقعا بود یا نبودشان برای مجموعه IS تفاوتی ایجاد نمی کند، این جو مسموم در بین همکاران بوجود خواهد آمد که هر چقدر در راستای پروژه ها قدم بردارند کمتر دیده می شوند و کمتر از زحماتشان قدردانی می شود و در عوض کسانی مثل آقای ... که پروژه بومی سازی مجتمع فولاد را به لجن کشید و در لیست افراد اعزامی قرار دارد یا دوست و همکار خیلی خیلی محترم و کاریمان آقای دکتر .... که اگر لحظه ای نباشند IS ایریسا نابود خواهد شد در لیست هستند این موضوع بیشتر خود نمایی خواهد کرد که واقعا جناب آقای گراکویی به دنبال شایسته پروری هستند یا دوست بازی.

نمايشگاه نرفته

امير جان سلام. من قديمي ايريسا و ودارم بازنشسته ميشم. از طرف شرکت هيچ نمايشگاهي نرفته ام.فقط ماموريت کاري رفته ام.با نظر شما در مورد موثر نبودن برخي دوستان اعزامي به Cebit کاملاً موافقم ولي آقاي گراکوئي افکار مثبت بعضيها را مي شنود و قضاوت مي کند. ولي بعضي از افراد که شنيده ام عازم هستند عملکرد خوبي داشته اند و از افراد موفق شرکت هستند.اميدواريم آقاي گراکوئي متوجه اشتباه خود در خصوص اون افراد بشه.

واقعا جای تاسف داره که آدمهای بیسواد و ناکارآمد میتونن اینقدر امکانات و پیشرفت داشته باشن،با ادامه این وضع من که آینده ای در ایریسا نمبینم