ما و نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

نمایشگاه تا 26 اردیبهشت برپاست. هر سال از ایریسا تعدادی کارشناس داوطلب بازدید بودند و یا شرکت رأساً متخصصانی را اعزام می کرد. تا آنجا که احمد خبر دارد , امسال کسی داوطلب نشده و شرکت هم برنامه ای نداشته. از خود می پرسم چرا؟ آیا متخصصان دیگر به دنبال کسب اطلاعات و دانش جدید نیستند؟ آیا مدیران و معاونین بخش های تخصصی گرفتار کارهای روزمره اند و از ارتقای دانش کارشناسان غافل؟ نمایشگاه کتاب یک رویداد علمی است خصوصاً در بخش کتابهای خارجی. کتابها و دانشی که در اینترنت نمیتوان بدان دست یافت. آیا دانشی درباره اتوماسیون صنعتی و PLC , آیا کتابی پیرامون شبکه و Cloud , آیا کتابی و مستندی جدید پیرامون سیستم های اطلاعاتی و Oracle وجود نداشت که ما را بر انگیزد. چه کسی مسئول است؟ امور آموزش یا منابع انسانی یا سرپرستان گروه های تخصصی. هنوز هم دیر نشده است که کسانی بروند و حداقل کتابهائی برای نگهداری در کتابخانه بخرند تا بعداً بقیه استفاده کنند. و اصولاً برای هرکاری در ایریسا باید مسئولی گمارده شود.

/ 4 نظر / 44 بازدید
یکی

چرا . بودند کسانیکه بصورت شخصی در نمایشگاه حاضر شدند .

mm

آفرین بر شما! این وبلاگ تلنگری برای همه به خصوص مدیران است. ای کاش از این وبلاگ دیدن میکردند

یک همکار

سلام علیکم. صرف حضور در نمایشگاه نکته مهمی نیست. رشته ما هم وابسته به کتابهای مکتوب نیست. الان پی دی اف بهترین کتابها رو میشه آنلاین پیدا کرد. اینترنت + زبان انگلیسی مهمترین منبع برای به روز ماندن یک کارشناس فعال در حوزه آی تی هستند دوم، مشکل چیز دیگه ایه. بنده خودم چندین بار با تایید و حمایت مدیر گروه محترم مصرانه، چه در زمان نمایشگاه، چه خارج آن کتابهایی که به درد همکاران میخورد و به روز هم بود را برای مسوولین مربوطه ارسال کردم ولی اینقدر اما و اگر و چرا ایجاد کردند و نهایتا هم نه خریداری شد و نه حتی جواب روشنی دادند. شما یه سر به کتابخانه ایریسا بزنید، متوجه میشید که داره به موزه تبدیل میشه. امیدوارم برخوردی که من دیدم مقطعی و تصادفی بوده باشه و انشاء الله بهتر بشه.

واحد آموزش

با سلام و احترام در ماه گذشته نامه ای برای مدیران محترم امور جهت امکان اعزام همکاران به نمایشگاه کتاب ارسال گردید که اعلام نمودند با توجه به فشردگی فعالیت ها اعزام به نمایشگاه در اولویت نمی باشد.