ایریسا در سالی که گذشت – قسمت اول

یا علی

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد.

چند روزی است که میخواهم مطلبی بنویسم ولی هر بار که می خواهم کامپیوترم را روشن کنم و چیزی بنویسم بناگاه باز می­ ایستم. انگیزه اش را ندارم. یا تنبل شده­ ام. یا نوشتن فایده­ ای ندارد. به هر حال هنوز دلیل ننوشتن برایم روشن نیست.

می­دانم که شما هم دلتان برای احمد تنگ شده است.اگر هم دلتان برای احمد تنگ نشده باشد, برای نوشته­ هایش دل تنگ شده­ اید. دیگر قانون 5-15-25 را مراعات نخواهم کرد و هر وقت احساس کرم که باید بنویسم خواهم نوشت. می­خواهم مروری کنم آنچه را که بر ایریسا در سال گذشته (1390) گذشته است. دیگر مطالب طولانی نخواهم نوشت. مطالب کوتاه که در چند دقیقه آن را بخوانید و خسته نشوید. لذا ممکن است هر لحظه مطلبی روی وبلاگ قرار گیرد.

پس شروع کنیم به شمردن تا ببینیم به کجا می رسیم. بشمار یک.

1-      در سالی که گذشت سابقه کار آقای مهندس شهریاری مدیر عامل محترم در ایریسا یک ساله شد. در سال 90 بحران­ های زیادی را تجربه کردیم. بحران­هائی که میتوانست هر شرکتی را از پای در آورد. بحران­ هائی که بعداً اشاره می­ کنم. اما با پایداری همه کارکنان و در رأس آن ,آقای شهریاری آن بحران­ ها سپری شدند ولی آثار آنها هنوز هم باقی است. و تصمیماتی هم توسط آقای شهریاری گرفته شد, هرچند بعضی ها دیر هنگام بودند. در اینجا می­ خواهم از پایداری آقای شهریاری و پیگیری­ هایشان و صبر و حوصله­ ای که به خرج دادند تشکر کرده و بگویم اگر بحران­ ها را پشت سر گذاشتیم نباید از نقش ایشان غافل شویم. زحمات شبانه روزی ایشان را همه شاهد بوده ­ایم. ایشان از کنار هیچ مسئله­ ای چه کوچک و چه بزرگ به راحتی نمی­ گذرند. و به همه مسائل اهمیت می­ دهند. و همه را پیگیری می­ کنند. به نیروی انسانی اهمیت بسیار می­ دهند و سعی می­ کنند مسائل را با دوستی و احترام به کارکنان و تشویق آنان به پیش ببرند. اگر با کسی هم مخالف باشند به مرور و با سیاست زیر پایش را خالی می­ کنند و تصمیم غلیظ و شدید برای آن شخص نمی­ گیرند. تا دیر وقت کار می­ کنند و حتی گرسنگی هم ایشان را از ادامه جلسات طولانی از کار باز نمی­ دارد. البته هر کسی نقاط ضعفی دارد که من سعی می کنم به آنها نپردازم. ایشان به سختی مدافع منافع ایریسا هستند و در مذاکرات به شدت برای پیشبرد امور ایریسا و گرفتن قرارداد تلاش می­ کنند. برای ایشان آرزوی موفقیت در کار و پیشرفت امور شخصی و امور ایریسا را دارم.

مورد 1 تمام شد. قصد بر کوتاه نویسی است. مورد 2 را در پست بعدی بخوانید. در رابطه با مورد 1 هر نظری دارید بنویسید. هر کسی برای پیشرفت نیاز به تشویق دارد. امیدوارم شما هم مشوق آقای شهریاری باشید و انتقادات اصولی خود را هم مطرح کنید. البته خودشان هم می توانند هر حرفی دارند برای ما بنویسند.

و کلام آخر اینکه اگر مورد مهمی در سال 90 به نظر شما می­ رسد به آن اشاره ای کنید تا به همه موارد پرداخته باشیم.

/ 3 نظر / 20 بازدید
عباس

سلام احمد آقا فكر نكنم تلاش هاي آقاي مهندس شهرياري بر كسي پوشيده باشد از كار هاي خوب ايشان مي توان به انتصاب آقاي مهندس بابائي اشاره كرد اما بعد از يك سال انتظار تغييرات بيشتري در سطح شركت بوديم . معلوم نيست اگر بعضي ها بخواهند از سمت فعلي كنار بروند جايي برايشان در شركت وجود دارد يا بايد آنها را تحمل كرد تا بازنشسته شوند ! (گرچه بازنشسته ها هم كه همگي هستند ) شايد هم قحط الرجال است و كسي نيست كه مسئوليت آنها را برعهده بگيرد !!!

ایریسا

سلام احمد جان بسیار خوشحالم وب سایتی که روزی امار بازدید کننده هاش سر به فلک میکشید امروز اینطوری بی رمق و درمانده شده از ماست که برماست هنوز یادم نمیره کامنتهای که باعث بحث بین دو همکار میشد تهمتهای ناروایی که از طریق وبسایت تو به افراد زد میشد و ..............

حامد

سلام در ابتدا باید عرض کنم بنده با اینکه جزء کارکنان ایریسا نیستم چند وقتیه پیگیر مطالب این وبلاگم و اطلاعات جالب و خوبی بدست آوردم و جا داره از اقای احمد به جهت قلم روانشون تشکر کنم و اما به دلیل علاقه شدیدی که به ایریسا و حوزه فعالیت آن دارم بعد از کلی تلاش توانستم رزومه خودم را به ایریسا ارائه بدم و بالاخره دیروز برای مصاحبه به ایریسا اومدم ولی حسابی جا خوردم ! چون از من چنتا سوال کلیشه ای که در فرم هم قید شده بود پرسیدند و کلا ۳ تا سوال تخصصی و تئوری که به دلیل مفهومی بودند نتوانستم تعریف کتابی از جوابها بیان کنم و به صورت مفهومی جواب دادم ، و بر خلاف اون چیزی که فکر میکردم اصلا از محارتها و تواینایی ها و نمونه کارهایی که با خودم همراه داشتم هیچ سوالی نکردند و تنها موضوعی که گفتند این بود که شما لیسانس ندارید ! در صورتی که بنده به دلیل اینکه کار میکردم واینکه متاهل بودم هنوز نتوانستم لیسانم را بگیرم ولی تجارب زیادی در زمینه های کاری ایریسا دارم و حاضرم با حقوقی متناسب با مدرکم باپشتکار زیاد کار کنم اما به نظر آمد این جور مسائل اصلا برای مصاحبه کنندگان مهم نبود و فکر میکنم همین موضوع یکی از مشکلاتی است که