گزارشی ناقص از مجمع عمومی شرکت ایریسا تیر 89-قسمت دوم

1-      همانگونه که در پست قبلی به اطلاع رسید، سود تصویبی برای هر سهم 1000 تومان تصویب شده است. فقط سؤآلی که پیش میآید این است که چه موقع پرداخت میشود؟ در جلسه اعلام شده است که سود سهام کارکنان طبق یک جدول زمانی بر اساس نقدینگی ، زودتر از سود سهام شرکت های ایریتک و فولادمبارکه پرداخت خواهد شد. من از این بابت که به فکر کارکنان سهامدار هستند، تشکر میکنم.

2-      به اطلاع برسانم که از کل کارکنان شرکت تقریبآ 250 نفر سهامدار هستند که سود سهام دریافت میکنند و نزدیک 350 نفر هم بدون سهام هستند.

3-      و اما آن داستان 20 سهم امانی را هم برایتان بگویم. که سه نفر از مدیران طی پیشنهادی کتبی از مدیر عامل شرکت ایریسا تقاضا کرده بودند که از منبع سهام امانی متعلق به شرکت که نزد چند نفر از کارکنان امین شرکت موجود است، به هر کدام از کارکنان که سهام ندارند، 20 سهم داده شود. بانی اصلی این پیشنهاد آقای اکبر پنجه فولادگران(معروف به فولادی) است که موضوع با مدیر عامل هم مطرح شده است و ایشان هم موافق بوده است منتهی یکنفر در وسط جلسه عنوان کرده که موضوع بعد از جلسه مجمع عمومی سالیانه عملی شود و همین بهانه ای شده که فعلآ مسکوت بماند. امیدوارم مدیریت این طرح خبرخواهانه را که در جهت منافع عموم کارکنان است زودتر تصویب و اجرائی کند.

4-      اگر آن پیشنهاد تصویب شود ، ظاهرآ در آن قرار بر این بوده که به تمام کارکنان حتی آنها هم که سهم دارند ، این سهام پرداخت شود و همانطور که میدانید ارزش اسمی هر سهم 5000 تومان است که یعنی به هر نفر 100 هزار تومان سهام داده اند و اگر قبل از برگزاری مجمع این سهام را میدادند به هر سهم ، سود هم تعلق میگرفت و میشد 120 هزار تومان.

5-      و خدمت شما عرض کنم که ارزش اسمی هر سهم 5000 تومان است ولی ارزش واقعی آن شاید 10 برابر باشد. پس سهام خود را به آسانی نفروشید. ایریسا را منابع مالی فراوانی است که جزو سرمایه اش است. یکی دو قلم را اشاره میکنم و بقیه موارد را در پستهای آینده اگر عمری برای من و یا وبلاگ بود ، عنوان میکنم.

6-      ایریسا را کارگاهی است در شهرک صنعتی سه راهی مبارکه ، بعد از پلیس راه اصفهان-شهرضا. این کارگاه بیش از 10000 متر مربع یا 10 جریب است. که در آن دو ساختمان اداری قدیم و جدید برپا شده است و دارای فضای مناسب برای انبار شرکت است و دارای کارگاه بزرگ ساخت تابلوهای اتوماسیون که کاملآ تجهیز شده است. و گنجایش اسکان 200 کارمند را دارد و برای یک فضای اداری و کاری مهیا شده است. این کارگاه که در زمان مدیریت اداری آقای فولادی خریداری شده است به همت و پایداری ایشان به قیمت خیلی مناسب خریداری شده است و در حال حاضر ارزش ریالی بالائی دارد. و در اینجا به یکی دیگر از خدمات آقای فولادی اشاره شد تا در پستی مستقل به خدمات ارزنده ایشان بپردازم.

7-      و در جلسه مجمع، آقای ارباب شیرانی اعلام کرده است که امسال بخشی از کارکنان دفتر اصفهان به این کارگاه منتقل خواهند شد. و امید که زودتر این کار عملی شود و دوستان در فضای مناسب کاری قرار گیرند و در دفتر اصفهان هم گشایشی ایجاد شود.

8-      ایریسا را ساختمانی دو طبقه در تهران است در خیابان وزرا که در زمان آقای فولادی خریداری شده است و کاملا تجهیز شده است و هم اکنون کارکنان دفتر تهران در آن مستقر هستند و این دفتر غیر از آپارتمانی است که در همین خیابان وزرا در ساختمان سپید نزدیک میدان آرژانتین در زمانهای قدیم خریداری شده است.

9-      پس سهام ایریسا ارزشمند است آن را به آسانی از دست ندهید.

10-   حال که بحث سهام است توضیحی دیگر بدهم که هر کس که از ایریسا میرود یکسال فرصت دارد که سهام خود را بفروشد. و در این رابطه از کارمندان تعهد گرفته شده است. فقط کسانی میتوانند سهام خود را حفط کنند که از ایریسا بازنشسته شوند. و یا سهام به آنان به ارث رسیده باشد. و یا در زمان تشکیل شرکت ایریسا از فولاد مبارکه بازنشسته شده و به ایریسا آمده اند.

دوستان حرف های بیشتری هم هست که آنها را به زودی در یک پست دیگر مینویسم. البته وعده 5-15-25 به جای خود باقی است.

/ 0 نظر / 4 بازدید