گزارش مجمع عمومی تیر 88

امید که این خبرها دست اول باشد برای شما. و امید اینکه خبرها درست باشند و به من درست خبر داده باشند تا شما را به گمراهی نیافکنم.

سؤال : چند نفر در مجمع شرکت کرده بودند؟

جواب : تعداد سهامداران شرکت کننده در مجمع از کوچک و بزرگ ، زن و مرد برابر بودند با 45 نفر ، 5 نفر کمتر یا 5 نفر بیشتر. و این در حالی است که تعداد سهامداران تقریبآ 250 نفر است. و این جای تآسف است که تقریبآ 20 % سهامداران شرکت کرده اند و 80% شرکت نکرده اند. این یعنی بی تفاوتی که نمیدانم ره به کجا میبرد.

سؤال : یعنی میخواهید بگوئید که از 600 نفر کارکنان ایریسا هم فقط 250 نفر یعنی ربع آنها سهام دارند و بقیه هنوز سهامدار نیستند؟

جواب : بله. کاملا درست میگوئید. نمیدانم چرا هنوز به آنان سهام نداده اند علیرغم اینکه در مجمع سال گذشته قرار بود به آنها هم سهام بدهند تا دلگرمتر شوند و تعلق بیشتری به شرکت پیدا کنند.

سؤال: هیئت رئیسه جلسه چه کسانی بودند؟

جواب : آقای نادری نماینده سهام فولاد مبارکه رئیس جلسه بود که برای خود شخصیت بزرگی است و جلسه را هم به خوبی اداره کرد. آقای میر حسینی هم نماینده سهام ایریتک بود که سؤالات خوبی از هیئت مدیره داشت و بد جوری گیر داده بود. آقای مهندس طاهری هم در میز هیئت رئیسه جلسه حضور داشت و یک نفر بنام آقای احمد جعفری از طرف اداره ثبت آمده بود که برای اولین بار بود از اداره ثبت یک نماینده داشتیم.

سوال : آقای میر حسینی به چی ایراد داشت؟

جواب : چرا هزینه ها بالاست. علیرغم اینکه در آمد خوبی داشته اید و موجب شده که سود کمتری نسبت به سال گذشته داشته باشید. و بد جوری مدیر عامل شرکت آقای ارباب شیرانی را به چالش کشیده بودند. این یکی از چالشی ترین مجامع بود نسبت به مجامع قبلی. البته همکاران هم از عملکرد دفاع میکردند که همین موجب رشک آقای نادری قرار گرفت. در اینجا بود که پس از اشاره به دفاعیات خوب کارکنان آقای نادری به آقای ارباب شیرانی نکته ای گفت. و آقای ارباب شیرانی گفت من همیشه از حمایت های دوستان بهرمند بوده ام و با آنان ارتباط خوبی داشته ام.

میگویم: آقای ارباب شیرانی شما به همکاری و حمایت کارکنان افتخار کردید. پس قدر آنان را در طول سال بدانید. من با خیلی از کارکنان صحبت کرده ام. آنها از نوع برخورد شما و برخورد تعدادی معدود از مدیران ناراحت و دلسرد هستند.

سؤال : چقدر سود توزیع کردند؟

جواب : هیئت مدیره پیشنهاد کرده بود که 35% سود سال 87 توزیع گردد. اما نماینده ایریتک 50% را پیشنهاد کرد و سخت بر روی رآی خود ایستاد. آقای نادری نماینده فولاد مبارکه هم از همان دفاع کرد و گفت سهامدار بدنبال سود است. تلاش های جمعی از کارکنان و توضیحات مدیر عامل مبنی بر نیاز به نقدینگی هم مؤثر واقع نشد و بالاخره با توجه به فشارهای نمایندگان فولاد و ایریتک تقسیم 50 % تصویب شد.

نا گفته نگدارم که ته دل همه هم قند آب کردند که سود خوبی نصیبشان شده است. فرقی بین مدیر و کارمند نیست.

سؤال : بالاخره به هر سهم چقدر سود دادند؟

جواب : به هر سهم 25000 ریال سود دادند. یعنی اگر فردی 4000 سهم داشته باشد مبلغ ده میلیون تومان حداکثر تا هشت ماه دیگر به حساب او می رود.

آه، دهان من که آب افتاد تا شما را چه شود. ناراحت شدم برای بی سهمان.

سؤال : خوب ، چه کسانی به عنوان هیئت مدیره انتخاب شدند؟

جواب : ترکیب جدید هیئت مدیره غیر مترقبه بود و خیلی ها را بهت زده کرد. ابتدا نماینده سهام فولاد، آقایان ارباب شیرانی و مرتضی طلائی را به عنوان اعضا معرفی کرد و معرفی نفر سوم را هم به بعد موکول کرد. بعدآ نماینده سهام ایریتک آقای حسن نعمتی را به عنوان عضو معرفی کرد و نفر دوم را به بعد موکول کرد.

در اینجا خیلی ها از جمله آقای پنجه فولادگران و حاجی هاشمی اعتراض کردند که ترکیب باید به گونه ای باشد که بتوانند یک شرکت تخصصی آی تی  و اتوماسیون را اداره کنند ولی آقای نادری قاطعانه گفت که اصلآ چنین نیست و ترکیب هیئت مدیره باید مهارت های عمومی و مدیریتی داشته باشند.

 به عضویت آقای نعمتی هم اعتراض شد که سهامدار نیست و نمیتواند عضو هیئت باشد. اما آقای میر حسینی خیلی صریح گفت که ما به او سهام میدهیم و تا یک ماه دیگر طبق قانون این کار انجام خواهد شد.

از قرار معلوم آقای فرهاد فرمانی از طرف ایریتک معرفی خواهد شد و آقای محمد علی شهریاری از طرف فولاد مبارکه. پس تا اطلاع ثانوی اعضای زیر به مدت 2 سال به عنوان هیئت مدیره ایریسا انتخاب شدند:

1-      آقای مهندس محمد علی شهریاری از فولاد مبارکه

2-      آقای مهندس فرهاد فرمانی از ایریتک

3-      آقای مهندس طلائی از فولاد مبارکه

4-      آقای عباس ارباب شیرانی از کارکنان ایریسا

5-      آقای حسن نعمتی از ایریتک

بعضی از این افراد قبلآ در این وبلاگ معرفی شده اند و سمت آنها در هیئت مدیره هم به زودی مشخص خواهد شد.

سؤال : با افزایش سرمایه چه کردند؟ آیا افزایش سرمایه انجام شد؟

جواب : آری. انجام شد و سرمایه شرکت یک و نیم برابر افزایش یافت. یعنی ارزش هر سهم 2.5 برابر شد. یعنی اگر فردی 100 سهم داشته حالا ارزش سهام او 2.5 برابر شده و او هم اکنون 250 سهم خواهد داشت.

پس اشتباه نکردند کسانی که بی سر و صدا طی سال گذشته سهام هائی خریدند. اگر مرکزی برای خرید و فروش سهام وجود داشت بعضی ها نمیتوانستند از بی خبری دیگران استفاده و سهام ها را خریداری کنند و دیگران هم موفق به خرید می شدند.

سؤال : آیا نکنه دیگری هست که بخواهید در رابطه با جلسه مجمع بیان کنید.

جواب : نکته و مسئله که زیاد است اما گوش شنوا نیست. دوستان قدیمی آقایان اسحاقی و حمید آقائی و علوی خواستند مواردی را روشن کنند و از حقوق کارکنان و مسائل آنها دفاع کنند ولی آقای نادری گفت در این جلسه شآن ما ، شآن سهامدار است و نه شآن کارمند. ما در این جلسه از سهامدار دفاع می کنیم. و از هیئت مدیره جدید میخواهیم که مسائل و مشکلات کارکنان ، مخصوصآ انتقالی ها را حل کنند.

آری. آقایان قدیمی. شما خواب بودید و دیر از خواب بیدار شدید. آن موقع که قرارداد 10 ساله ایریسا و فولاد مبارکه پایان یافت و آن را یک طرفه به ضد نیروهای انتقالی پایان دادند و مدیر عامل ما هم سکوت کرد ، باید متحد میشدید و از حق خود دفاع میکردید، نه حالا.

بار دیگر گفته پدر علم مدیریت جدید آقای پیتر دراکر را تکرار میکنم. باشد که هیئت مدیره جدید برای روح فسرده کارکنان و حرکت اصولی ایریسا فکری کند. هر چند که چشم من آب نمیخورد. و کارکنان هم فسردگی را بهتر خوش دارند همچون آنان که خماری را :

"روح هر سازمان را از بالا بر آن میدمند و اگر هیئت مدیره رهبر سازمان است ، باید همچون مسیحا ، روح راستی و درست منشی را بر سازمان بدمد و خود عامل عملکرد درست و منش عالی باشد."

و پیر خودمان جلال الدین رومی گوید:

"ماهی از سر گنده گردد نی ز دم."

/ 6 نظر / 3 بازدید
مثل یک ایریسا

ایا مدیرعامل هم عوض می شود با این تغییرات ؟ معاون فخر ی چی ؟

دوست

اگه مي شه کمي راجع به سوابق کاري و تحصيلي و گذشته حضرت آقاي نادري برايمان بنويس . شايد همکاران .......

نبی اله بهرامی

سلام خسته نباشید.در پیام قبلی در مورد چگونگیه ارتباط با شرکتهای ایتالیام پیانتی و چیمی مونتوبی سوال کردم اما پاسخ نداد ید. اگر ممکن است من را راهنمایی بفرمایید. با تشکر.نبی اله بهرامی. ادرس پستی. اصفهان-مبارکه-صندوق پستی84815/153 نبی اله بهرامی

12+1

نوش جونتون. گوشت بشه به تنتون

نبی اله بهرامی

سلام خسته نباشید.ایا شرکت شما ارتباطش را با شرکتهای ایتالیایی قطع کرده؟

اکبر

از اطلاع رسانی شما کمال تشکر می شود.