روزهای خوب سال 1394

بیشترین پیام های تبریک دریافتی, نسخه برداری های اینترنتی است. بیشتر متن ها تکراری است. کمتر کسی متن پیام را خودش تهیه می کند. حداکثرش این است که متن دیگران را تصحیح و یا چند متن را ترکیب و آن را ارسال می کند.

یکی هست , اعتقادات مذهبی قوی دارد و سعی می کند پیامش محتوای مذهبی داشته باشد. کما اینکه امسال که مصادف با ایام فاطمی بود خیلی از پیام ها یک سال فاطمی برایمان آرزو می کردند. یکی هست بر ایرانی بودن تأکید دارد و پیامش محتوای تاریخی دارد و از جمشید و فریدون می گوید. یکی از احسن الحال می گوید. و یکی هست که....

اما تمام این پیام ها یک نکته مشترک دارند و آن هم این است که "بهترین ها را برای دیگری آرزو می کنند." و خوبی ها را برای دیگران می خواهند. و ما چقدر مردمان خوبی هستیم  که چنین آرزوهای خوبی برای دیگران داریم. و شایسته است که در عمل نیز چنین باشیم. در زندگی اجتماعی و در محل کار. همه جا همزبان باشیم و از آن برتر همدل.

من آیین نوروز را بسیار دوست دارم. همه چیز آن زیباست. و تقویم ما بهترین است که عید نوروز را مصادف با اولین روز از سال و در آغاز فصل بهار و فصل جوانه زدن و زایش و رویش قرار داده است. جشن نوروز زیباترین جشن هاست. مردم ایران زمین با تمیزی و پاکیزگی و خانه تکانی به استقبال جشن نوروز می روند. با دور ریختن کهنه ها , آغاز می کنند و این یکی از نکته های بنیادین فنگشوئی است. نظام S5 هم با دور ریختن ضایعات شروع می شود. آنگاه نوبت به نو شدن می کنیم. که زیباترین صحنه ها خرید لباس نو برای بچه هاست. شیرین ترین لحظات زندگی دوران کودکی همان خرید لباس شب عید بود. که گاهی برای داشتن آن اشکی بر گونه های کودکان دلبند می نشست. و بچه ها چه شادی دل انگیزی با لباس شب عید داشتند و چه پزهائی که با لباسمان نمی دادیم. هنوز هم که بزرگ شده ایم با لباس نو احساسی به ما دست می دهد.

عیدی دادن , خصوصاً به خردسالان وجد انگیز است. دید و بازدید و به دیدار بزرگان رفتن در ایام عید بسیار باشکوه و فراموش نشدنی است. شیرینی و آجیل و سفره های شام و نهار خاطره انگیز است. رونق بازار نیز برای بازاری ها و تولیدکننده ها و فروشنده ها رونقی در کسب و کار است. آری عید نوروز که یادگار پدران دور اندیش ماست به مرور غنی شده و به آیین و رسم فراموش نشدنی  ایرانیان تبدیل شده است.

احمد هم سال نو و عید نوروز را به شما مبارک باد گفته و روزهای خوبی در سال 94 برایتان آرزومند است. به شما و خانواده های خوب و محترمتان تبریک می گوید و روزهای پیش رو را پر رونق با پیشرفت و رشد برایتان آرزو می کند.

روزهای خوب سال 94 خوب نخواهند بود مگر آن که خودمان آنها را بسازیم. روزها همه مثل هم هستند. خوب و بد ندارند و برای همه به یکسان طلوع و غروب می کنند. اما بعضیها آن روزها را می سازند و به روزهای خوبی تبدیل می کنند. آری روزهای خوب ساختنی اند.

من برای ایریسا و مدیریت محترم آن , روزهای خوبی آرزومندم. روزهای عالی و رو به رشد و موفقیت. اما روزهای خوب و موفق را , باید ساخت. همه کارکنان باید دست به دست هم بدهند و آینده ایریسا را بسازند تا از روزهای آن به خوبی و خوشی یاد کنند.

بهترین پیام تبریک را در شبکه های اجتماعی چنین یافتم:

همه می گویند: سال خوبی داشته باشید
ولی من می گویم:  
"سال خوبی را برای خودتان خلق کنید..."
به فکر اومدن روزهای خوب نباشید !
آنها نخواهند آمد …
به فکر ساختن باشید...
روزهای خوب را باید ساخت...
آرزو میکنم بهترین معمار سال جدید باشید...

با خودم قرار میگذارم در سال جدید با نظم خاصی سر کار حاضر شوم و با نظم خاصی به کار خود پایان دهم.

با خودم قرار میگذارم وظایف خود را در ساعات کاری انجام داده و اضافه کاری ننمایم مگر آنکه به ضرورت از من خواسته شود.

با خودم قرار میگذارم با برنامه ریزی و عمل بر اساس برنامه , به milestone های پروژه دستیابی کنم.

با خودم قرار میگذارم تجربیات و دانسته های خود را در اختیار نیروهای تحت سرپرستی قرارداده و جانشین پروری کنم.

با خودم قرار میگذارم از اهمال و سهل انگاری و امروز و فردا کردن و تأخیر در کارها به شدت خود داری کنم.

با خودم قرار میگذارم با همکارانم به طور دوستانه و با ادب کارها را انجام داده و بطور شفاف برخورد کرده و از رودربایستی بپرهیزم.

با خودم قرار میگذارم در گفتن حقایق و بر ملا کردن کژی ها و کاستی ها از سرزنش دیگران نهراسم هر چند خائن ام بدانند.

فکر می کنم اگر به عهد خود پایبند باشم روزهای خوبی در سال 94 خواهم داشت.

شما برای ساختن روزهای خوب چه عهد و قراری دارید؟

خدایا کمک کن تا با تفکر , برنامه ریزی و عمل خالصانه بهترین روزها را برای زندگی خود و ایریسا رقم زنیم.

/ 9 نظر / 23 بازدید
روح اله آزرمگین

با سلام سال نو مبارک. آرزوی بهروزی و سلامت برای همه همکاران دارم. خبرهای خوش رسیدن به آرزوهایتان را بی صبرانه منتظرم. پیروز و سربلند باشید.

احمد

با سلام خدمت دوستان و همکاران و خوانندگان محترم این وبلاگ برای شرکت در نظر سنجی لازم است که یک ایمیل در gmail داشته باشید. این اجبار به این دلیل است که هر کس فقط یکبار بتواند رای دهد و از رای دادن اضافی و با قصد و غرض بعضی ها جلوگیری شود. البته با داشتن ایمیل میتوانید نتیجه نظر سنجی را در هر لحظه ببینید. نکته مهم و آخر اینکه اطلاعات ایمیلی شما برای من اصلا قابل مشاهده نیست و من در شناسائی شما ناتوانم. پس با خیال راحت یک ایمیل درست کنید و همیشه در نظر سنجی ها شرکت کنید و مطمئن باشید که اطلاعات ایمیلی شما را من نخواهم دانست. جهت اطمینان بیشتر مستندات گوگل را بخوانید. با تشکر از همه شما

...

سلام احمد جان چرا آپ نمی کنی؟ منتظریم تا موارد اساسی بنویسی.

احمد : کلا ایریسا واس ماس ، یعنی ماس ماس بقیه هم داس ماس

میرزا

با سلام و احترام با سپاس از اینکه پیشنهاد بنده را شایسته اجرا دانستید. در مورد نظر سنجی به نظر من گرچه با هدف مفید بودن وبلاگ انجام شد ولی در پس زمینه حس بودن با نبودن را نیز القاء میکرد و کلماتی مثل مضر است و مشابه به نظر من جندان ضروری نبود. شاید وبلاگ غیر رسمی در مورد یک سازمان در ایران جدید و غیر عادی باشد ولی در خارج از ایران جدید نبوده و پذیرفته شده است. کافیست عبارت Unofficial Blogers را جستجو کنید تا گستردگی این حوزه کاری را ببنید و حتی بسیاری شرکتهای از آن کسب منفعت نیر می کنند. اینکه یه سازمان یا شرکت داری وبلاگ غیر رسمی است اتفاقا نشانه بزرگ بودن و موثر بودن آن است. در هر صورت به نظر من اکثر مطالب شما پرداختن به فزهنگ سازمانی و مدیریت است که کامنت گذاران با پیداکردن مصادیق ان در کار روزانه در مطالب شما کامنت می گدارند و خب طبیعتا شنیدن اخبار و برخی شایعات هم برای همه شیرین است. پیشنهاد میکنم مطالب زیر را نیز به صلاحیدید لحاظ کنید : رویدادهای مهم سازمان مثل انتصابات و تصمبمات مهم - برخی موضوعات فنی و پروژ ه ها و محصولات شرکت و یا برخی فرآیندهای مهم مثل استخدام و تدارکات و یا آموزش. ارادت

میرزا

سلام و احترام با سپاس از توجه و حسن نظر شما. به نظر من اینکه شما چند سالی است این کار را سرپا و بروز نگه داشته اید ابنقدر پشتوانه فکری دارید که با برخی فیدبکهای عجیب و شوکه کننده متوقف نشوید. یک ماشین هم آیینه های مختلفی برای فیدبک گرفتن و تنظیم مسیر راننده دارد و وبلاگ هم یکی از ابزارهای کمک مدیریتی است. مثلا بسیاری شرکتها به دفت, نطرات کاربران را در سایتهایی که Review محصولات را در بر میگیرند رصد می کنند برای پشتیبانی بهتر مشتری و حتی برخی مواقع یک R&D ازدید کاربر. در هر صورت به علت کم اثری مکانیزمهای فیدبک دادن/گرفتن در ایریسا که بسیار مهم است به نظر من این وبلاگ پیه جدید بودن این حرکت را دارد به تن خود می مالد. شاید اگر کمی طعم بحثهای فنی را به خود بگیرد از حساسیتهای آن کاسته شود. ارادت

کارگرمنش

دیروز تو یک جلسه ای حرف راه ایریسا شد و حرف تعطیل کردن آن شد . یکی از مدیران اسبق گفت اگر تصمیم جمع تعطیلی آن است من به متصدی آن آقایان ح.ا و م.ج و .... میگویم تعطیل کنند . نظر جمع که همه از مدیران بودن تعطیلی بود . حالا تا چی پیش اید

جامعه شناسی انتقاد

آقای احمد آقای عزیز بر عکس آنچه که ما فکر می کنیم، چیزی که واقعا در ایریسا انجام دادنش اسان است و هیچ هزینه ای هم ندارد و مرتب هم تکرار می شود انتقاد کردن است. همه به راحتی و شاید هم بی رحمانه هرچه را بخواهند زیر سوال می برند و اتفاقا بعضا افرادی که بیش از همه زحمت می کشند و بیش از همه ارزش ایجاد می کنند هم ، از همه بیشتر در معرض تیغ تیز انتقاد قرار دارند . البته این مورد متاسفانه در فرهنگ ما نهادینه شده است. اگر کتاب جامعه شناسی نخبه کشی را ملاحضه بفرمائید می بینید افرادی مانند امیرکبیر ، مصدق ، قائم مقام فرهانی و ... در زمان اوج فعالیتشان بیش از همه مورد بی مهری و کم لطفی قرار گرفته اند. نمونه اش ان مدیر بسیار سخت کوش و مفیدی که آنقدر از او انتقاد شد و انقدر تحت فشار قرار گرفت که منجر به تغییرش گردید و حالا همه می فهمند که او که بود و چه می کرد.

آزرمگین

با سلام وجود وبلاگی مثل راه ایریسا، نشان از پایداری شرکت ایریسا است. اگر کسانی از زمان خود بدون چشم داشت و غیرانتفاعی فعالیتی انجام دهند، میزان علاقه و امید ایشان را نشان می دهد. زمانی که شرکتی افرادی را دارد که این چنین رفتار نمایند، قطعا می تواند به آتیه خود امیدوار باشد. پاینده و پیروز باشید.