روحت شاد آقا رضا

دیگر همه با خبر شده اند که دوست و همکار قدیمی ما آقای آقازاده نائینی و فرزندش در یک تصادف رانندگی در جاده نائین به اصفهان تصادف کرده و جان خود را از دست داده اند. و همسر و دختر ایشان به سختی صدمه دیده و در بیمارستان بستری هستند. ولی در حال حاضر ما تنها میتوانیم برای بهبودی آنها دعا کنیم. و برای بازماندگان طلب صبر و برای آن عزیزان که به حق پیوسته اند از خدای بزرگ طلب بخشش و مغفرت نمائیم.

در ابتدا به همه بازماندگان و همکاران , مخصوصاٌ همکارانی که با او دوست صمیمی بودند از سویدای دل تسلیت میگویم.

غرض ادای احترامی است به شما دوستان و روح آن عزیز که دیگر در بین ما نیست. و میخواهم که در این پست خاطرات خودتان در بیش از 10 سال سابقه همکاری با آقای رضا آقازاده را در اینجا به ثبت برسانم.

آقازاده یک کارمند وظیفه شناس و متعهد بود. به کار تعهد داشت و کار خود را به خوبی انجام میداد. گرچه مدرک دیپلم داشت اما کارشناسی زبر دست و چیره بود. میتوان گفت در کار خود همتائی نداشت. او عاشق رشته تخصصی خود بود. کیبورد در دست او رام رام بود. و این بخاطر این بود که از دوران دبیرستان با کامپیوتر کار کرده و تایپ نموده بود. شاید هزاران برنامه نوشته بود. با هزاران error  مواجه شده بود و آنها را رفع کرده بود. بر منطق برنامه نویسی مسلط بود. صدها برنامه به زبان سطح پایین و به قول شما low level نوشته بود. امروز کمتر کسی است که بتواند با زبان های سطح پایین برنامه بنویسد و در ایریسا این تعداد افراد خیلی نایاب هستند.

او عاشق کاری بود که به او محول شده است. خصوصاٌ اگر یک کار تخصصی نرم افزاری یا سخت افزاری باشد. او خود را معطل هیچکس نمیکرد. اگر به نرم افزار یا وسیله ای سخت افزاری نیاز داشت منتظر روال اداری نمیشد و شخصاٌ آن را خریداری میکرد و کارش را جلو میبرد. او از جیب خود هم خرج میکرد. میتوان گفت زندگی او کارش بود. بین کار و زندگی تفاوتی قائل نبود.

به جرئت میگویم که از دست دادن او ضایعه ای برای شرکت ایریسا است و کاری را که او انجام میداد کس دیگری نمیتواند انچام دهد. و باید برای جایگزینی او حالا حالاها صبر کنیم تا نیروئی همچون او تربیت شود. و کسان زیادی حسرت کار با او را داشتند و بر سطح سواد او غبطه میخوردند.

البته کار با او آسان نبود. باید با اخلاق او آشنا میبودی تا میتوانستی با او کار کنی. به قول آقای سلیمی مدیر محترم امور اتوماسیون او قلقی داشت که هر کس میخواهد با او کار کند باید قلقش را بداند.

مدتی در وبلاگ راه ایریسا کامنت میگذاشت آنهم نه با اسم مستعار بلکه با نام واقعی خودش آقازاده که براستی اخلاق آقامنشی بود و شجاعت و صراحت. از کسی ابا نداشت. حرفش را میزد. یک روز هم تصمیم گرفت که دیگر کامنت ننویسد و ننوشت. یادش به خیر و نیکی. اگر وقت و علاقه دارید کامنتهای او را پیدا کنید و بخوانید تا با اخلاق بی رودربایستی او آشنا شوید و برایتان تجدید خاطره ای باشد.

قبلا پستی داشتم به نام دسا و پریسا. و مقصود از پریسا, ایریسا بود. و این پریسا نامی بود که آقازاده برای ایریسا گذاشته بود. وجه تسمیه آن را به یاد ندارم. اگر به یادم بیاید مینویسم که چرا میگفت پریسا.

رضا خندان بود. همیشه میخندید. برای همه ساده بود و یکرنگ. با همه میجوشید ولی خدا نکند با کسی کج میافتاد. از کسی رودربایستی نداشت. به راحتی تنقلاتش را اعم از پفک و شکوفه و ... بدست میگرفت و به شرکت میآمد و از دم در تا رسیدن به دفتر کارش به همه تعارف میکرد.

امروز همه برای او غمگین بودند و جمعی گریه میکردند بی اختیار. زن و مرد میگریستند. از همه شدید تر مدیر ارشدش آقای سلیمی گریه میکرد. بطوری که شانه هایش میلرزید. و جا داشت که همه برای او بگریند.

همه دوستان که امکان داشتند از کارگاه سخت افزار و دفتر اصفهان با اتوبوس و مینی بوس و وسیله شخصی برای خداحافظی و تشییع جنازه او و فرزندش آمده بودند تا با این دوست بی ریای خود خداحافظی کنند و بگویند زضا جان یادت جاودان باد. و روحت شاد آقارضا.

آری او هزاران fatal error  را رفع کرد ولی آخرین آن برای خودش بود. و آری این فقط برای او نبود برای همه ما خواهد بود. و به قول قدیمی ها یک خوبی میماند و یک بدی. حال بنگریم که ما کدامینیم؟

ادامه این مطلب مربوط است به شما که خاطره خود از آقارضا را برایم بنویسید و عکسش را برایم بفرستید تا در اینجا درج کنم.

من گفتنی از آقا رضا زیاد دارم ولی بماند برای بعد که حالا نوبت شماست. و پست بعدی من این است:

Fatal Error occurred

/ 26 نظر / 30 بازدید
نمایش نظرات قبلی
همکار رضا

چیزهایی بهم یاد دادی که سر کلاس هیچ استادی یاد نگرفتم. یاد popcorn هایی که میخریدی و میخوردیم بخیر.... روحت شاد

علی رضا

تابستون امسال بود که برای یک کاری اومدم تو شهرک اقا رضا را چند سال قبلش میشناختم .رفتارش خیلی با مرام بود یک بار با تاکسی از مبارکه باهاش اومدم شهرک به راننده تاکسی 3 برابر قیمت داد یادم نمیره راننده با چشمای بیرون زده گفت زیاده .. اقا رضاگفت "مگه زیاد نیست.. بقیش مال خودت " با حاش سر پروژه جر و بحث می کردی .. می گفت و حرفشا می زد .. 5 دقیقه بعد که می رفتی پیشش و می گفتی" چطوری اقا رضا" همون موقع یه لطیفه یا یه حرفی میزد که می زدیم زیر خنده .. اصلا تو دلش نمی موند چیزی .. به قول خودش من با کسی دعوا ندارم .. حیف شد .. کلی چیز ازش یاد گرفتم .. تخصصش حرف نداشت .اقا رضا فکر ادمها را می خوند همیشه می خندید همیشه. اخرین بار که دیدمش یه نصیحتی بهم کرد "چشم اقا رضا حتما عمل می کنم بهش" روحت شاد استاد

راهنما (دو ...)

با زدن این دستور در GooGle Search Bar: " آقازاده site:raheirisa.persianblog.ir" ميتوني همه كامنت ها رو ببيني .

دوست

روحت شاد اقا رضا

حیاط کارگاه

یه روز پرسیدم چرا اینقد شکلات و خوراکی میدی به این و اون جواب داد : اینا جایزه هاییه که واسه خودم میخرم...میام با شما قسمت میکنم... روحت شاد باشه انشالا آقا رضای خوش قلب

ابوالفضل بقایی

من هفته ای یکبار سری به سایت ایریسا زده و با یادی از خاطرات گذشته مطالب جالب سایت را مرور کرده واز پیشرفتهای ان خوشحال واحیانا از برخی مشکلات ارزوی رفع انها را دارم.امروز طبق معمول در سایت با خبری روبرو شدم که تا ساعتی قدرت فکر کردن را از من گرفت.اقای اقازاده همشهری و همکارسابق من بود.من این ضایعه بزرگ را به کلیه همکاران در شرکت ایریسا تسلیت گفته وبرای شفای خانواده ان مرحوم دعا۰ با ارزوی سلامتی ابوالفضل بقایی

مرتضي -ك

تا بود قدرش را نداشتيم خصلت ما آدمها اينجوري هست يك نفر از جمع ايريسا رفت ولي كسي رفت كه هيچكس توي ايريسا خصوصياتش را نداشت حكمت خداست ديگه . خوبيهاي رضا را همه ميدونيم بيايين عبرت بگيريم مسيري كه رضا رفت را همه ما انسانها بايد بريم بيايين عبرت بگييريم.روحت شاد سيد رضا جان.

دوست

رضا به من می گفت اگه دنبال یه نرم افزاری می گردی بگو برات تو خونه دانلود کنم. کافی بود اسم یه نرم افزاری که لازم داشتی را می اوردی فرداش میزد رو سی دی تحویلت می داد. واقعا جاش خالیه. بد جوری دلمون هواشو کرده. روحش شاد و امیدوارم خداوند بزرگ به همسرش و دختر کوچولوش صبر بده و هر چه زودتر سلامتیشون را بدست بیارند

داریوش داودزاده

روحت شاد رضا جان من از این مرد بزرگ، نه نگفتن را آموختم امروز بعد از ده سال برای یکی از همکاران جوانم از نخبگی برنامه نویسی همکاری در ایریسا (رضا) میگفتم و نمیدانستم که امشب رضا در بهشت به همگان لبخند میزند

فیروز نوری پور

انا لله و انا الیه راجعون خبر درگذشت آقای آقازاده را از طریق یکی از دوستان و خیلی دیر مطلع شدم. به خانواده ایشان و کلیه همکاران ایریسا صمیمانه تسلیت می گویم.