نامه ای از دکتر بقائی اولین مدیر عامل شرکت ایریسا

سلام آقای دکتر بقائی

امیدوارم وبلاگ راه ایریسا را که شش ماه است راه اندازی شده است دیده باشید.

در هر صورت نظرات شما برای تاریخ ایریسا که خود بنیانگذار آن بوده اید مفید است و راهگشا.

موفق باشید.

و دکتر دعوت مرا لبیک گفت و در دهم اکتبر برایم نامه ای فرستاد که با آنکه مختصر بود اما مرا خوشحال کرد که هنوز همان شخصیتی است که به همه امور توجه داشت و از سر مسائل به سادگی نمیگذشت.

میدانم دکتر حرف برای گفتن زیاد دارد و امید دارم که وقت بگذارد و مقداری برای ثبت در تاریخ بنویسد که از کجا شروع کردیم. من قبلا مطالبی پیرامون ایشان نوشته ام و در آینده خاطرات دیگری هم دارم که به مناسبت از آنها یاد کنم و آنها را بنویسم. ابتدا با چهره ایشان و دیگر دوستان در ایام جوانی آشنا شوید و تجدید خاطره ای کنید. خودشان اگر ببینند میگویند: " کجائی جوانی که یادت بخیر".

عکس جمعی نیروهای اعزامی به آلمان

ایستاده از راست :

1-      دکتر ابوالحسن بقائی بنیانگذار و اولین مدیر عامل شرکت ایریسا

2-      مهندس رضا اخوان مدیر پروژه فولاد میارکه و احتمالآ سومین مدیر عامل ایریسا

3-      ؟؟؟  منصور خلیلی**

4-      مهندس مجید امامی مدیر دفتر پشتیبانی پروژه ها

5-      ؟؟؟ مهندس هادی نیا *

6-      مهندس محمدعلی جلالپور مدیر امور تدارکات

7-      ؟؟؟ مهندس خسرو میربزرگی**

نشسته از راست:

1-      مهندس عباس ارباب شیرانی دومین مدیر عامل ایریسا و در حال حاضر

2-      مهندس محمد طاهری آخرین سمتمدیر امور اتوماسیون و بازنشسته فعلی

3-      ؟؟؟ مرحوم خدابخشی **

این عکس احتمالآ در سال 1363 در آلمان گرفته شده است. آن هنگام که آقایان برای طی دوره آموزشی از طرف شرکت فولاد مبارکه به خارج از کشور اعزام شده اند. بعضی از دوستان را نمیشناسم که شما لطف کرده و آنها را معرفی کنید. و مطمئنآ هیچکدام به شرکت ایریسا نپیوسته اند.

عکاس آن را نمیدانم کیست ولی در ابتدای راه اندازی وبلاگ یکی از دوستان خوش ذوق برایم ایمیل کرده است. ممکن است آن دوست ناراحت شده باشد که چرا آنموقع آن را درج نکردم. موقعیت مناسب نبود ولی حالا مناسبت دارد. و هرکس چیزی فرستاده است نگران نباشد به موقع از آن استفاده میکنم.

و اینهم نامه دکتر بقائی:

  

جناب آقای احمد

از ایمیلتان که مرا از وجود و آدرس "راه ایریسا" آگاه نمودسپاسگزارم. مطالب برای من جالب و یاد آور دوستان و خاطرات شیرین گذشته بود. منشاید  تمام نوشته ها را خواندم. همه جالب بود.

١- نامه آقای اصلانی در رابطه با "نام و نشان ایریسا" با آنچه منبخاطر میاورم مطابقت دارد.

2- تصویب "نام و نشان ایریسا" همانطور که اشاره کردید توسط اینجانببود.

3- با اشاره به دوران مدیریت اینجانب گفته بودید همه کارها حتیناچیز با تصویب مدیر عامل انجام میشد! انتقاد شما را تا حدود زیادی می‌‌پذیرم.متاسفانه این یکی‌ از مشکلات اساسی‌ مدیریت در ایران است. امیدوارم این مشکل درایریسا در مقایسه با زمان مدیریت اینجانب منتفی و یا کمتر شده باشد.

4- تحصیلاتاینجانب، دیپلم ریاضی‌ از دبیرستان فروغ اصفهان، لیسانسمهندسی‌ گاز از دانشکده نفت آبادان، فوق لیسانس مهندسی شیمی‌ از دانشگاه سالفردانگلستان، دکترا در کنترل فرایند از انگلستان، فوق لیسانس مدیریت اداری (MBA) ازدانشگاه کنتربوری نیو زیلند. جهت اطلاع عرض شد.

ضمنا لازم به ذکر است که رشته تحصیلی‌ در مدیریت عالی‌ زیاد مهمنیست،شناخت کلی‌ از فعالیت‌ها کافیست.

امیدوارم ناهمواری‌های راه، "راه ایریسا" را از حرکت بازندارد.

برای شما و همه همکاران ایریسا پیروزی و شادکامی آرزو مینمایم.

ابوالحسن بقائی

در اینجا از آقای دکتر ابوالحسن بقائی که وبلاگ "راه ایریسا" را خوانده اند و برایم چند خطی را قلمی کردند و فرستادند تشکر میکنم. عکس ایشان را درج کردم و اگر یکی از کارکنان نمونه خط و امضای ایشان را هم برایم اسکن کند و ارسال نماید کار جالبی کرده است.

توضیحات بعدی:

* دوست نظر داده است:"نفر ایستاده بین آقایان امامی و جلالپور که عینکی و لاغر اندام است  شخصی است به نام آقای هادی نیا اهل شهر بابک کرمان و در سال 62 به استخدام فولاد مبارکه در آمد و در واحد مرکز کامپیوتر و طراح اولیه سیستم حقوق و دستمزد دوران ساخت فولاد بود و سال 63 به ماموریت آلمان اعزام شد. در حال حاضر خارج از کشور و فکر کنم تبعه  آلمان و در شرکت زیمنس مشغول به کار است. "

** ناشناس نظر داده است:"نفر سوم از راست آقای مهندس منصور خلیلی که به آمریکا رفتند،نفر آخر از راست آقای خسرو میر بزرگی که در حال با زنشسته شدن از فولاد مبارکه می باشند و نفر آخر نشسته سمت چپ آقای خدابخشی که در اثر تصادف بین اراک اصفهان مرحوم گردیدند.  این عکس در شرکت زیمنس در شهر ارلانگن گرفته شده است.

/ 34 نظر / 113 بازدید
نمایش نظرات قبلی
همکار

جناب آقای اخوان چند ویژگی دارند که ایشان را بهترین گزینه برای مدیریت عاملی میکنه: - تجربه’ فعالیت در هر سه امور اتوماسیون, سیستمهای اطلاعاتی و شبکه. البته در هر کدام از این امور ایشون منشا’ فعالیتهای بسیار بزرگی بودند. در امور اتوماسیون کلیه’ پروژه های توسعه’ نورد گرم با جسارت و ریسک پذیری ایشان علیرغم مخالفتهای دیگران به قرار داد منجر شد و پروژه’ تاریخی F7 با مدیریت ایشان با موفقیت انجام شد. در امور شبکه ایشان این بخش را بنیانگذاری کردند و با فعالیتهای ایشان و تیمی که هدایت میکردند الان ایریسا در امور شبکه یکی از شرکتهای مطرح در کشور هست. در امور سیستمهای اطلاعاتی میشه گفت ایشون با تشخیص درست مزیت نسبی ایریسا در فولاد مبارکه پروژه های زیادی را تعریف کردند و منشا خدمت برای فولاد مبارکه و ایریسا شدند

همکار

آقای اخوان علاوه بر استعداد فوق العاده ای که در بازاریابی و بازرگانی دارند بسیار تیزهوش هستند و اهمیت زیادی به know- how تکنولوژی میدهند و همیشه خودشون در حال یادگیری هستند. ایشون وقتشون را هیچوقت بیهوده نمیگذرونند و میشه گفت اینکه ایشون این همه استعداد را پای یک شرکت تقریبا" دولتی ریختند نوعی فداکاری بوده. ایشون ضمنا در بین افراد با سواد و فنی شرکت فرد محبوبی هم هستند. البته بحث مدیریت عاملی چیزی هست که افراد طرح میکنند و اینجور که میدونم ایشون خودشون قصد بازنشستگی و بعد کارهای دیگه ای را دارند ولی خب چیزی هست که اگر اتفاق بیافته چند گام ایریسا را جلو تر میبره

همکار

در نهایت اگر تعریفی از جناب اخوان میکنیم اصلا" به معنای زیر سوال بردن کس دیگری نیست و با اینکه زحمات دیگران را نادیده بگیریم چونکه همه’ فعالیت های ایریسا نهایتا تیمی بوده ولی خب واقعا باید گفت در این نسل افرادی داریم که دیگه کمتر تکرار شدند مثل ایشون. البته چنین مدیرانی با خودشون یک فرهنگ در مجموعه’ کاریشون بوجود میآرند و در طول زمان مدیران جوان و موفقی مثل خودشون تربیت میکنند.

رضا

آقاي اخوان اين همه حسن داشت و كسي بي خبر بود. گمانم فقط خودش ميتونه با اين شرح در وصف اخوان بنويسه نه همكار عزيز تبليغ بي مورد نكن

همکار

اتفاقا" همه با خبرند. در ضمن این وبلاگ برای همینه که هم نقاط قوت را بشناسیم و هم نفاط ضعف را. آنچه ایریسا را به این حد از اعتبار رسونده وجود افراد شاخص و توانمند در مدیریت بوده. مدیریت شرکتی مثل ایریسا مثل مدیریت یک مدرسه نیست که هر کی ریش سفیدتره بهتر نتیجه بگیره. آدمایی میخواد که هم ارتباطات قوی داشته باشند هم دید قنی. در مقابل آدمهایی هم داشتیم که سالها روی صندلی مدیریت بودند باعث ضعف شرکت شدند. حالا که بخاطر رعایت اخلاق نمیتونیم از اونها نام ببریم بگذارید از کسانی که باعث اعتلای این شرکت شدند یاد کنیم

در مقاله ای میخوندم وقتی کارمند یک شرکت 6 تا 10 برابر حقوق سالانه ای که میگیره پول برای شرکتش ایجاد کنه کارمند موفقی بوده. ظاهرا" از این قانون برای استخدام نفرات جدید هم استفاده میشه چرا که استخدام یک فرد جدید مثل یک سرمایه گذاری میمونه و باید بررسی بشه امکان بازگشت سرمایه باندازه’ 6 تا 10 برابر حقوق سالانه فرد وجود داره. کارمند طلایی ولی به کارمندی گفته میشه که پروژه های جدید وارد شرکت میکنه. انجام کارهای فنی با سخت کوشی و کسب دانش بالاخره قابل انجام هست ولی جذب پروژه های جدید هنر و استعداد خاصی میخواد که خیلی در غالب فرمول و تعریف نمیگنجه.

محمود

احمدآقا در بحث مدیریت عامل با این حرفتون موافق نیستم که نوشتید "ای کاش همه چیز به رای کارکنان بود" چرا که خیلی ایده آل گرایانه و غیر واقعی هست. اگر قرار بود این روش باعث راندمان بالاتر بشه مطمئن باشید حداقل یک شرکت در بین شرکتهای موفق جهان میشد پیدا کرد که با این الگو عمل بکنه. بجای این باید گفت "ای کاش سهامداران ایریسا نظارت بیشتری بر عملکرد مدیریت داشتند"

محمود

احمدآفا نمیدونم این ضرب المثل را شنیدی یا نه که میگن: دایه’ مهربان تر از مادر را فلان آخه برادر- چرا باید یک صاحب مالی اختیار مالش را بده دست یه عده دیگه تا با رای گیری براش وکیل و وصی انتخاب کنند. هیئت مدیره یک شرکت به نمایندگی سهامداران مالکان شرکت هستند و مدیر عامل فردی هست که اونها انتخاب میکنند تا شرکت را طوری اداره کنه که بالاترین سود را براشون ایجاد کنه. فرض کنید شما دارید خونه میسازید آیا به کارگرا این حق را میدید به روش دموکراتیک اوستای بنا را انتخاب کنند؟ این حرفا از شما بعیده

محمود

در ادامه باید بگم وقتی هیئت مدیره اهمیت نده شرکت چجور اداره میشه چرا من و شما حرص بخوریم. هیئت مدیره اگر سود ایریسا براش مهم بود (ظاهرا" مهم نیست) هشت سال اداره امور MIS را به اون شکل تحمل نمیکرد . یا وقتی فلان شخص پروژه سه چهار میلیاردی گندله سازی فولاد خوزستان را بر اثر تک روی های خودش اونجوری به باد میداد از مدیر عامل میپرسیدن چرا باز گذاشتیش مدیر یک قسمت مهم دیگه. یعله برادر وقتی صاحب مال اهمیت نمیده چرا من و تو جلز و ولز کنیم؟ ما حقوقمون را میگیریم به کار کسی هم کاری نداریم

محمود

یه نکته هم به دوستانی که مخالف اینگونه مباحث هستند بگم. این را بدونید هر چی شرکت چاک کار را بهتر بگیره و قوی تر عمل کنه امنیت و آینده شغلی کارکنان بیشتر تامین هست. نکته اش اینه که مشخصه کدوم حرف سازنده هست و کدوم حرف به نیت تخریب زده میشه. این احمد آقا هم که اول بازرسی میکنه بعد اجازه انتشار میده. پس بگذارید جو مشارکت باز باشه تا نتیجه نهایتا برای همه مثبت باشه