ساختمان جدید ایریسا و غفلت ما

بدنبال گیر دادن شهرداری منطقه 5 اصفهان به ساختمان اجاره ای واقع در خیابان شریعتی, مسئولین ایریسا بطور فشرده و تحت فشار, پیدا کردن محلی جدید برای استقرار کارکنان را پیگیری کردند. و بالاخره پس از تلاش زیاد موفق به اجاره 4 واحد آپارتمان در ساختمانی واقع در خیابان چهارباغ بالا شدند. هر کدام از واحدهای ساختمانی را از یک مالک اجاره کرده اند. و هرکدام از واحدها در یک طبقه جداگانه واقع شده است. همکف. طبقه 3 و طبقه 5.

این ساختمان جدید در یک کوچه پایین تر یا بالاتر از کوچه هدایت و نزدیک دفتر اصلی شرکت ایریسا قرار دارد. بستگی دارد از بالا به پایین بروی یا از پایین به بالا. سرکوچه یک عکاسی واقع است و نام کوچه هم "سینا" است.

کارکنان در طبقات مختلف و دور از هم هستند. ولی چاره ای نبود. باید با وضعیت موجود کنار آمد. گروه خدمات واقعاً سنگ تمام گذاشت و ساختمان را آماده کرد. می دانید که ایجاد شبکه کامپیوتری کار آسانی نیست. ولی کاری است که به خوبی از عهده آن برآمدند. و آنان که صبح روز شنبه مورخ 2 آذر در محل جدید سر کار آمدند توانستند به کار عادی خود و تحت شبکه ادامه دهند.

اما حرف احمد و پیام این پست برای مدیرانی که این پست را نمی خوانند چیست؟ غفلت نکنیم. به خواب فرو نرویم. بیدار و هشیار باشیم و برای ساخت یک ساختمان جدید و یا خرید ساختمانی مناسب و در شأن ایریسا و کارشناسانش برنامه ریزی و اقدام کنید. فعلاً مسئله ما حل شده است. ولی این یک قرص مسکن بود. درمان اصلی را فراموش نکنیم.

و حالا بخشی از سخنان قبلی مرا بخوانید. تکرارش بد نیست:

"به نظر من برای دراز مدت ایریسا باید در اولین فرصت, زمینی در رینگ سوم ترافیکی اصفهان در راه فرودگاه اصفهان و قابل دسترسی به فولاد مبارکه خریداری کند و با یک طرح اصولی و کاربردی مختص شرکت ایریسا نسبت به ساخت آن اقدام کند.

ساختمان اجاره ای مشکلی از ایریسا حل نمی کند. ساختمان آماده هم که خریداری شود بر اساس نیازهای ایریسا ساخته نشده است. ایریسا باید بر اساس نیاز خود که یک شرکت بزرگ انفورماتیکی است ایجاد بنائی را سفارش دهد. ایریسا ساختمانی میخواهد با فضاهای بزرگ کاری برای کارشناسان. دفاتر کاری خوب برای مدیران. سالن بزرگ آموزش. چندین سالن مجهز برای جلسات. سالن برای جشن ها و بزرگداشتها. سالن سخنرانی. یک رستوران که کارکنان برای خوردن نهار مجبور نباشند یا به رستورانهای اطراف مراجعه کنند و یا اخیراً به رستوران اداره برق. و جمعی هم خود را با ساندویچ سرگرم کنند. و برخی ظهرها به خانه بروند و وقت خود و شرکت را تلف کنند. ایریسا یک مرکز کامپیوتر بزرگ میخواهد که حالا به آن Data Center میگویند. ساختمانی میخواهد که پارکینگ بزرگ برای ماشین کارکنان وجود داشته باشد که کارکنان نخواهند در کوچه ها مزاحم همسایه ها باشند. و بعضی مواقع چندین بار در روز به ماشین خود سرکشی کنند. اتاق رانندگان میخواهد. اتاق نگهبانی میخواهد. اتاق برای خدمات میخواهد. مهمانسرا برای مأمورین و مهمان ها میخواهد. سرویس بهداشتی مجزای زنانه و مردانه و به اندازه کافی میخواهد. و در ساختمان اجاره ای و قابل خرید این موارد به خوبی دیده نشده است. ایریسا باید با یک شرکت پیمانکاری یزرگ ساختمان ساز طرف قرارداد شود تا آنها برایش ساختمان ایده آل را طراحی و ایجاد کنند."

برای پست بعدی از حالا درخواست رمز کنید که وقت آن رسیده است که کلمه عبور را تغییر دهم. و موارد مهم تری هم هست که از آن به زودی نوشته و انتشار می دهم.

/ 1 نظر / 2 بازدید
رامي

باسلام جا داره از زحمات پرسنل خدمات ، جناب آقاي سلماني ، جناب آقاي منصوري و پرسنل شبکه و تمام دست اندرکاران جا به جايي بابت تحمل فشار و زحمت اسباب کشي و تدارکات مربوطه تشکر ويژه کنم.