پنج مورد قابل توجه

و بطور کلی حساسیت ها نسبت به اشخاص بیشتر است تا موضوعات مطرح شده در وبلاگ. و چقدر خوب بود اگر دوستان بیشتر در رابطه با موضوعات اظهار نظر میکردند.

 خیلی ها مرا نصیحت میکنند که چرا نظر دادن آزاد است و بلافاصله در وبلاگ درج میشود؟ و حرفشان این است که من ابتدا نظرات را خودم بخوانم و سپس با توجه به جمیع جهات نسبت به درج یا حذف آن اقدام کنم. و بالاخره میخواهند تمام بار مسئولیت وبلاگ را بر دوش من بیاندازند. البته این امر کار مرا سنگین میکند و عیب آن این است که وقتی فردی نظر میدهد بسیار علاقمند است که همان موقع نظر و پیام خود را به دیگران ابلاغ کند و برای او بسیار عالی است اگر همان موقع در اسرع وقت پاسخ خود را بشنود. وقتی کارمندی نظری داده است دوست دارد نظرش را دیگران بخوانند نه اینکه سانسور شود.

نظر دوستان هم برای من بسیار ارجمند است و اصلآ برای همین نظرخواهی میکنم لذا فعلآ تصمیم بر این است که اولآ در رابطه با این پست ابتدا نظرات را درج نکنم. بلکه پس از مطالعه و بررسی آن را درج کنم. ثانیآ اگر از شخصی به بدی نام برده شود آن نظر را هم درج نکنم. متآسفانه در پرشین بلاگ امکان حک و اصلاح در نظریات وجود ندارد و گرنه میشد اسامی را حذف کرد. لذا خواهشمندم که دوستان و بازدیدکنندگان محترم وبلاگ به موارد فوق توجه داشته باشند.

من خیلی دوست داشتم که به روش قبلی ادامه دهم اما انتقاداتی مطرح شده است و حتی یکی از مدیران محترم مرا به خدا قسم داده است که دست از این روش بردارم. البته آن روش یک ریسک بزرگ بود که من میکردم ، و احتیاط شرط عقل است که مدتی با احتیاط و کنترل شده حرکت کنیم اگر اوضاع بهتر شد آنوقت روش دیگر در پیش گیریم. امید که نظر دوستان تآمین شده باشد.

ü      مورد دوم :

من فرصت کافی برای تجزیه و تحلیل نظرات ارائه شده توسط همکاران و کاربران گرامی را ندارم. ای کاش یک نفر پیدا میشد و این نظریات را بررسی میکرد و تحلیلی روی آن میگذاشت و برای من ارسال میکرد تا به اسم خودش درج کنم. این کار موجب میشود دست اندرکاران و مدیران و کارکنان بهره بیشتری از نظریات ببرند.

ü      مورد سوم :

مورد سوم که لازم است آنرا یادآور شوم این است که قبلا هر هفته یک پست داشتم اما برای اینکه دوستان وقت کافی داشته باشند تا آن را بخوانند و نظر بدهند ، از این پس در هر ماه فقط سه پست مینویسم. لذا در صبح روزهای پنجم ، پانزدهم ، و بیست و پنجم(25-15-5) منتظر پست جدید من باشید.

ü      مورد چهارم :

پست بعدی من پیرامون پیمانکار مداری است. همه از مشتری و مشتری مداری مینویسند و  میگویند و در رثای او سمینارها در سطح کشور برگزار میکنند اما یکی نیست که از پیمانکار بگوید. من این کار را میکنم.

ü      مورد پنجم :

تعدادی از کارکنان در حال جذب به کارفرمای محترم ما فولاد مبارکه هستند. در پست بعدی این مورد را با مورد چهارم به هم گره میزنم.

 آیا کسی هست که برای من اطلاعاتی پیرامون این دو مورد اخیر ایمیل کند تا یک مطلب جالب و خواندنی بنویسم؟ منتظر الطاف شما میمانم.

/ 8 نظر / 3 بازدید
دوست

مورد چهارم و پنجم مدتهاست فکر من را هم مشغول کرده است. در اين کشور بخش خصوصي توان رقابت با غولهاي دولتي توليدي را ندارند. هر کس بخواهد حقوق بگير باشه ترجيح ميده در سازمانهاي دولتي کار کنه . تاوقتي توي شرکت خصوصي بايد بيشتر کار کني و کمتر دستمزد بگيري و در بخش دولتي کمتر کار کني و بيشتر بهره ببري . حقوق و مزايا و رفاه و خدمات به مراتب بيشتر از بخش خصوصي باشد ، انتطار بشتر از اين نيست.نمونه روشن آن همکاران منتقله از فولاد به ايريسا هستند. هر کدام از آنها اگر الان در فولاد مبارکه مانده بودند شرايط بهتري داشتند.تک تک آنها را مي توان مثال زد. افرادي که در در فولاد ماندند و به ايريسا نيامدند وضعشان بهتر از ايريسايي ها است.

قدردان

امور توسعه بازار is يه كار خيلي قشنگ كردن و براي شروع پروژه هاي جديدشون يه برنامه تو حياط شركت گذاشتن. خيلي كار خوب و نويي بود و فكر كنم همه خوششون اومد. با دو تا سيني شيريني هم خستگي همه رو از تن در كردن هم به همكاران براي شروع كار روحيه دادن. خواستم بوسيله اين وبلاگ از آقاي براهيمي و فريدني و گراكوئي و همه همكارانشون تشكر كنم.

یک ایریسائی تازه وارد

سلام به همه همکاران. اخلاق و حفظ کرامت انسانی و احترام همه خیلی خوب است اما: من به همکاران عزیز پیشنهاد می کنم بیایید مدرن فکر کنیم. این پیشنهادات که از مدیر وبلاگ درخواست فیلتر کنیم برخواسته از فرهنگ سنتی ما ایرانیان است. قبول دارم ممکن است به افراد محترمی توهین شود اما یادمان نرود که آزادی بیان و اندیشه این آفات را هم به دنبال خواهد داشت. به نظر من باید فضا را برای اظهار نظرات آزاد گذاشت . بیایید به آزادی بیان در جمع خودمان احترام بگذاریم. مطمئن باشید در یک فضای آزاد بهتر می توان حقیقت را کشف کرد.همچنین به شخصیت همکارانمان هم احترام می گذاریم مطمئنا تعداد افرادی که بی رحمانه و از غرض می نویسند خیلی اندک است و این نباید دلیل سانسور باشد. با تشکر از همه همکاران و مدیریت محترم وبلاگ

براهیمی

با سلام و عرض ادب خدمت کلیه همکاران محترم مخصوصا" آنهایی که خود را عضوی از خانواده ایریسا می دانند و در جهت رشد آن تلاش می کنند. اولین باری است که دست به کیبورد شده ام و مطلبی می نویسم. در یکی از نظرات همکاری که خود را "همکار پرکار" معرفی فرموده بودند نسبت به شروع حرکت به سمت نگرش "مشتری محوری" معترض بوده و پرداختن به این موضوع مهم را دلیل بیکاری دانستند. دوستان عزیز باید باور کنیم که حیاط و رشد شرکت در گرو وجود مشتریان کاملا" راضی است. در این جا شاید مجال پرداختن به این موضوع نباشد ولی بنده آمادگی صحبت با همه عزیزان را دارم و امیدوارم روزی بتوانیم با افتخار به عنوان یک شرکت شاخص در "مشتری محوری" مطرح باشیم. از همه همکاران خواهش میکنم ما را در این جهت یاری دهند. ممنون خواهم شد اگر همکاران نظرشان را در خصوص این حرکت جدید ارائه نمایند.

بی طرف

من مدت زیادی نیست که خواننده وبلاگ شما هستم ولی آنچه مسلم است در محیط کاری شما افرادی وجود دارند که از لحاظ روانی بیمار هستند و سعی میکنند بحث های شما را به چالش بکشانند و سانسور چاره کار شما نیست فکر می کنم بهتر است روان شناس شرکت آقای عباسپور را در جریان این وبلاگ قراردهید حالا اگر ایشان تمایلی به نظر دادن ندارند می توانند با خواندن مطالب یکسری مسائل را ریشه یابی کنند و راه حل بدهند

مرتضي

سلام احمد آقا هر شنبه منتظر مطلبی از شما بودم. امروز سر زدم و وبلاگ سوت و کور بود. هر هفته بنویسید جالب تر است. موفق باشی

ببین چی آوردم

سلام به همه ایریسایی های عزیز امروز براتون یه سایت جالبی آوردم http://www.archive.org/web/web.php با این سایت می تونید نسخه های قدیمی هر سایتی که دوست داشتید و ببینید من رفتم وب شرکت و گوگل و یاهو رو دیدم واقعا خاطره انگیز است

یک ایریسایی که حقش خورده شده

براتون متاسفم . چون حالا میشه فهمید که شما هم یک مدیر بیش نیستی