شکر نعمت

شایسته و بایسته است که این شهادت را نه فقط به سوگواران آن حضرت که به تمام پیروان او و احرار و آزادگان عالم که برای آزادی انسان ها از بند فقر و جور و ستم و بند نادانی تلاش و مبارزه میکنند تسلیت گفت و برای رهائی همه انسان ها از بند ستم دعا کرد و به تمام صالحان و آزادگان و مبارزان راه عدالت و آزادی درود فرستاد.

من باید از ایریسا بنویسم و راه او. راه حسین را دیگران باید تبیین کنند و اهداف او را دیگران باید روشن کنند و اینکه در این زمانه چه باید کرد را دیگران باید روشن کنند. لذا میروم بر سر مطالب خودمانی که بیشتر افراد برای همین به این وبلاگ سرکشی میکنند.

من میگویم فقط نباید انتقاد کرد و فقط نباید نقاط منفی و کمبود ها را به رخ کشید. بلکه لازم است خوبی ها را هم گفت. و باید نقاط قوت و مثبت را هم نوشت. اگر فقط انتقاد کنیم و ایراد بگیریم فکر میکنند ما بدخواه و دشمن ایریسا هستیم. در حالی که ما دلسوز و عاشق ایریسا هستیم. و باید آنها را که زحمت میکشند تشویق کرد. و خوبی ها و امتیازات را هم گفت. تا معلوم شود که این وبلاگ بی طرف است. البته بی تفاوت نیست و نسبت به ایریسا حساس است. شکست ایریسا را شکست خود و پیروزی اش را پیروزی خود میداند. به داشتن مدیران پرتلاش و دلسوز افتخار میکند و از داشتن مدیران ناتوان ناراحت میشود. از داشتن کارکنان توانا بر خود می بالد و از داشتن کارکنان ناجور رنجور میشود.

من میگویم ایریسا محل ارتزاق ماست و ما باید شکر گذار باشیم و در جهت تقویت آن بکوشیم. و خواهان ترقی آن باشیم. در این پست دو مورد را مینویسم که طی یک ماه گذشته اتفاق افتاده ولی هیچکدام از کارکنان ذینفع یک تشکر خشک و خالی هم نکردند. علت این عدم شکر گذاری و تشکر چیست؟ آیا شما میدانید؟ براستی چرا خود شما تشکر نکردید و یا یک کامنت نگذاشتید؟

و اما آن موارد:

یک: ایریسا و مدیریت آن از تمام دانش آموزان نمونه که فرزندان شما هستند به مناسبت روز دانش آموز قدردانی کرد و به هرکدام از دانش آموزان نمونه یک لوح تقدیر داد که متن لوح بسیار زیبا و با فکر تهیه شده بود. و نویسنده نامعلوم آن معلوم است که با تفکر و عشق آن را نوشته است و خانم اکبری و یا دیگری آن را زیبا طراحی و ماشین نویسی کرده است و درون پوشه ای زیبا به شما تقدیم کرده اند. و از همه مادی تر و دل انگیز تر یک ربع سکه یا نیم سکه هم درون آن گذاشته اند.

آیا شما از اینکه به فرزندتان سکه داده اند و از او قدردانی میکنند خوشحال نشدید؟ پس چرا در جائی سپاس خود را درج نکردید؟

دو : به مناسبت عید سعید غدیر به تمام کارکنان هدیه ای دادند تا کامشان شیرین شود. آن هدیه یک بسته شکلات بود. چرا هیچیک از ما در جائی از آن یاد نکردیم. درست است که به مناسبت عید مولا علی یود. ولی آیا ارزش سپاسگذاری نداشت؟

من میگویم اگر کارکنان قدردان مدیران خود باشند و اینگونه موارد را تشویق کنند و به مدیران خود بگویند مدیران بیشتر در جهت رفاه کارکنان قدم بر میدارند. آری به یاد این شعر قدیمی و قشنگ میافتم که:

شکر نعمت , نعمتت افزون کند.        کفر نعمت , از کفت بیرون کند.

سه : حقوق آبان ماه هم قبل از فرا رسیدن 14 آذر پرداخت شد. و تاکنون تمام ماه ها حقوق هر ماه قبل از نیمه ماه بعد پرداخت شده است و این در حالی است که شرکت با کمبود نقدینگی همراه است. آیا جای سپاس ندارد. البته کمبود نقدینگی و نه کمبود درآمد. ما در آمد و طلب داریم. و اگر بدهکاران و پیمانکاران بدهی خود را به موقع پرداخت کنند مشکلی نداریم.

حال که از شکر نعمت و کفران آن نوشتم باید بنویسم که شکر نعمت یعنی استفاده درست از امکانات و کفر نعمت, یعنی عدم استفاده درست از آن. حال شما به من بگویید آیا نعمت و امکانی بالاتر از نیروی انسانی با تجربه سراغ دارید؟ نیروهای بازنشسته و قدیمی با تجربه بهترین نیروها هستند که باید از تجربه و سابقه و توان آنها استفاده کرد و آنها را در پست های مناسب به کار گرفت. به نظر شما آیا نباید از نیروهای قدیمی همچون آقایان عمو سلطانی و آقائی و ارباب شیرانی و فولادی و فرزانه و ... که بازنشسته هستند و از نعمت های این روزگارند به نحو احسن استفاده کرد؟ چرا بعضی ها کفران نعمت میکنند و به دنبال منزوی کردن آنها هستند و برایشان کامنت منفی میگذارند؟ آیا هرکس بازنشسته شد باید برود؟ به نظر من هر ایریسائی قدیمی تا وقتی که شایستگی و توان دارد و علاقمند به کار است باید در ایریسا بماند و از وجود او استفاده شود که در این باره باز هم خواهم نوشت و صبح عاشورا نزدیک است و من باید به حسین بیاندیشم و به راه حسین.

/ 11 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سوفی

ایریسا خوبی هایی هم داره. اما آیا نباید متمایز از بقیه شرکتها باشه؟ فکر میکنم این چیزیه که خیلی از بدنه شرکت دوست دارند باشه اگر مدیران این وبلاگ رو میخونند چرا هیچ تغییری در رویه ها داده نشده؟ آیا در یک وضعیت ثابت ماندن باعث رشد و تعالی شرکت میشه؟ چیزی که شرکت دیده ایم اهمیتی به آن نمیدهد عامل نیروهای انسانی هستند این نیروها هستند که در بلند مدت به سرمایه های شرکت تبدیل میشوند نه مدیران آن مدیران مجبورند کار کنند. چون موقعیت اونا به تلنگری بسته است و در عوض این کارها از نظر مادی هم تامین خوبی میشن اما بقیه افراد چی؟ آیا اونقدر که مدیران انگیزه دارند چه مادی چه معنوی ، آیا کارکنان شرکت هم همینطور هستند؟ اگه نیستند فکر میکنید بعد از اینهمه سال علتش چی هست؟

معترض

به نظر من نیروهای جوان توان و نیروی بیشتری نسبت به بازنشسته ها دارند تجارب آقایان نامبرده مربوط به گذشته است و در حال حاضر شرکت ایریسا باید از مدیریت و نیروی جوان خود استفاده کند .آقای احمد کفران نعمت بدین معنی است که نیرو و تفکرات جوانان را به خاطر بازنشسته ها سرکوب کرده اید. البته نباید از تجارب آنها غافل بود ولی بهتر است آقایان جای خود را به جوانان دهند همانطور که شرکت در دوران خدمت آنها اعتماد کرده شما هم بهتر است به ما اعتماد کنید. ما میتوانیم.قبول کنید که تفکرات نوین و علم مدیریت جدید در بسیاری از موارد بازدهی بیشتری دارند.شما نعمت را در چه میبینید ؟

دوست داشتني

با درود بر پارسيان پس از شکست ایرانیان از اعراب ، ایرانیان كه بيشتر تمايل به خانواده علي داشتند و از آنجا كه بني اميه هم بسيار قوي بود (و آنها نيز تمايلي به دادن حكومت و قدرت به خانواده علي را نداشتند )، حسين تصميم به پيوستن و رفتن به سمت ايران و شهر ري ميگيرد(خواهشا روي نقشه شهر مدينه ، كربلا ، ري و شام پايتخت آن زمان را ببينيد) و موارد زير را نيز در نظر بگيريد: حسين اگه ميخواست با ظلم و جور بجنگه از مدينه مستقيم بره بالا(به سمت شام) نه راهش رو كج كنه به سمت ايران. (شهربانو) همسر حسین (ع) و مادر علی زینالعابدین (ع) بوده . نوندوني عده اي .. كمتر خودتون را جر بدين – هر سال اين ده روز مصيبت – بابا ولمون كنين. برا يه بار و خدا وكيلي يه بار بدون تعصب برو سر كوچه تون ، دم كتابفروشي و بگو کتاب امام حسین ع و ایران نوشته کورت فریشلر را ميخام و بدون تعصب ميخوني. منم ميدونم اگه اين پست رو بذاري يه 10 نفر ميان ميخان انتقام بگيرن ولي من ....

دوست داشتني واقعی

با سلام لطفا از نام های (مستعار) که قبلا استفاده شده ،استفاده نکنید. (با آنکه تا حدودی با نظرات آن بنده موافقم)

مکینتاش

سلام احمد آقا من با همفکری تعداد قابل توجهی از همکاران نقاط ضعف و قوت مدیرعامل را لیست کرده ایم . می خواهیم این فرصت را به او بدهیم که اشتباهاتش را جبران کند . این لیست با مشارکت تعدادی از همکاران منصف تهیه شده و می تواند جالب باشد . اگر آن را روی وبلاگت قرار می دهی برای شما بفرستم.

س

باز به پارسال که 40 تومن برا روز دانش اموز دادن امسال که خیلی قشنگ اونو هم ندادن

تشکر

احمد اقا تشکر میکنم که مطلب خوبی انتخاب کردی و ما را به فکر انداختی که منصف باشیم در شرایط حاضر که بسیاری از شرکتها با مشکلات بزرگ مالی وپرداختی مواجه اند ما باید هم شکر گزار باشیم وهم به همبستگی وتلاش بیشتر فکر کنیم و قدر دان تلاش همه همکاران در همه رده ها و در هر سنی باشیم

همکار

معلومه یه عده که خوب میخورن باید شکرگذار هم باشن اما 80درصد بقیه فقط حسرت شرکت خوبی که توش هستن رو میخورن و به چشم می بینن بخور بخور بقیه رو

جمال -ف

امروز درمراسم خاکسپاری دوست خوبمان مرحوم آقازاده یاد این افتادم که اون مرحوم ازجمله معدود افرادی بود گه با نام خودش کامنت میگذاشت وپای حرف های خودش وامیایستاد . چقدر خوبه که همه ماهم شفاف بودن وصریح وصادق بودن را از اون مرحوم یاد ببگیریم. وهمینطور دوستی ومهربانی را ، که اوبا همه مهربان بود. روحش شاد ویادش گرامی باد.

آقای مهندس شهریاری به امورمالی بفرمایید که چراپرداختهارا نگه داشته اند: وام پرسنل - سودسهام - پاداشها به خدا گرفتاریم ما که مثل شما ازچندجاحقوق نمی گیریم هزار تا مشکل ودربه دری داریم . اگه پول ندارید پس چرا ازاون طرف به پیمانکارهای شرکت پول میدید: (سیتکو ..تاکبن..شاخص..وازهمه مهمترتعاونی مسکن و...) پرسنل واجبترند یا بقیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟