جشن روز دانش آموز

پس از برگذاری جشن:

جشن با شکوهی برپا شده بود. جای خیلی از دوستان خالی بود. باغ با صفا بود و هوا هم بسیار عالی. خانواده ها با دلی شاد به دور میزهای خود نشسته بودند و با هم گپ میزدند. در آن لحظه همه از غم خالی بودند. خوشحالی من هم از همین بود که همه خندان بودند و با هم خوش و بش میکردند. دوستانی که مدت ها بود همدیگر را ندیده بودند فرصتی به دست آورده بودند که دوستان را ببینند و دیداری تازه کنند. بچه ها هم شادمانه بازی میکردند.

پیشنهاد باغ از مدیر محترم امور اداری آقای مهندس جمال الدین فرزانه بوده است. که چند سال بود که میخواست آن را عملی کند و شرایط آن فراهم نمی شد. جشن روز دانش آموز از ابتدای تشکیل شرکت ایریسا هر ساله برگزار میشود و معمولآ در آبان ماه. در آبان ماه هم هوا سرد است و نمیشود در فضای باز جشن را بر پا کرد.

دولتیان، روز دانش آموز را در سیزده آبان برگزار میکنند که آمریکا و دشمن را بی نصیب نگذارند. اما ایریسا آنرا برگذار میکند تا قدردانی کند از دانش آموزان نمونه که آینده سازان مملکت اسلامی ایران هستند. و شادی را و امید را در دل فرزندان این مرز و بوم نهادینه کند. و این جشن ها در خاطره فرزندان برای همیشه بماند.

بچه های ما خیلی خوشبخت هستند که هر سال برای آنها جشن گرفته میشود و از آنان تقدیر میشود . به آنها لوح تقدیر با امضای مدیر عامل شرکت میدهند. لوح تقدیری که یک عدد سکهطلا در آن نصب شده است. و آن لوح را از دست مدیر عامل شرکت و یا یکنفر از مدیران ارشد میگیرند.و در ایریسا از ابتدا این رسم بوده است. من که در طول تحصیل خود یکبار هم برایم هیچکس جشن نگرفت و هیچ لوح و کادوئی نگرفتم. نه حکومت این کار را میکرد و نه محل کار پدرم و نه حتی پدر و مادرم. البته این سرنوشت تمام هم نسلی های من هم بوده است.

این ها را مینویسم تا به عنوان بخشی از فرهنگ سازمانی ایریسا ثبت گردد. جشن ما یک فرهنگ است. ارتباط خانواده بزرگ ایریسا یک فرهنگ است. هدیه دادن به دانش آموزان یک فرهنگ است و همین ها بن مایه سازندگی فردا هستند.

در سال های گذشته جشن روز دانش آموز و روز زن را با هم برگزار میکردند. و به زنان محترم کارمند، سکه طلا میدادند و تقدیر میکردند تا به زن نیز اهمیت داده باشند . زن اهمیت خود را داشته و خواهد داشت و به عنوان نیمی از جامعه انسانی برای ما ارزش دارد و در ایریسا این نقش نیز برجسته است. در این روز نه تنها به زنان کارمند که به همسران کارکنان مرد نیز سکه طلا اهدا میشود. و از این زنان نیزکه در کنار کارکنان هستند به عنوان بخشی از خانواده ایریسا قدردانی میشود.

جشن دیشب برگذار شد. یک بخش خوب آن این بود که از کارکنان بازنشسته هم دعوت کرده بودند. هم دیداری تازه شد و هم قدردانی بود از مردان بزرگی که در سازندگی ایریسا سهیم بوده اند. آقایان حیدر اصلانی ، جعفر احمدی و جعفرقلی رئیسی هم آمده بودند. بقیه بازنشستگان را من ندیدم.

جا دارد از یک نفر که بدون ریا در جشن کار کرد تشکر فراوان داشته باشم و به او درود بفرستم. مردی که در همه صحنه ها حضور دارد. در غم و در شادی در کنار ایریسا بوده است. آقای رضاخسروی. همان که مجری برنامه بود و به قول خودش هماهنگ کننده بود و ادعائی نداشت. میخواستم به او بگویم دمی آواز حزین بخواند که من صدای او را شنیده ام. اما دیدم حزین خوانی در جشن شادمانه جائی ندارد. و چقدر دیدنی بود آن لحظه که فقط یک کادو برایش مانده بود و بچه ها دور ایشان شلوغ کرده بودند که آن را بگیرند. خسروی کادو را به هوا پرتاب کرد و همه بچه ها ریختند روی هم که کادو را بردارند. و در آن هنگام شادی در مهمانان و بچه ها موج میزد.

دوستان خدماتی هم زحمت کشیده بودند. آقای کفاش هماهنگ کننده و مسئول آنها بود که خوب از عهده کار برآمده بود و تجربه سالیان دراز این کار را دارد. در امور اداری آقای حسینی نیا و آقای نیری و خانم ریاضی هم مثل سال های قبل تقدیر نامه ها را آماده کرده بودند که باید از خودشان تقدیر کرد.

در اینجا از همه دست اندرکاران تشکر میکنم. آنان که نام بردم و آنان که به ذهنم نرسید.

اما جالب ترین بخش جشن آنموقع بود که موسیقی شادی پخش میشد و بچه های کوچک زیر هفت سال ، دختر و پسر بدون هیچگونه هماهنگی قبلی ، بدور از هر گونه نگرانی به روی صحنه رفتند و در عالم کودکی برای خود رقصیدند و بعضیشان چه رقصی داشتند. و من در گوشه ای نشسته و برای خود زمزمه میکردم:

خوش به حالت کبوتر! هر جا بخوای پر میکشی

تو هوای پاک ده نفس را بهتر میکشی

مالک پهنه آسمون توئی! زائر بی زبون توئی

خاکی مهربون توئی! خاکی مهربون توئی

آرزوهات دم دستتن همه ، لونه چوبی واست یه عالمه

حوض کوچیک و یه دریا میبینی ، لونه تو قد یه دریا میبینی

در تو تکرار نداره اثری! جفتتو همیشه زیبا میبینی

جفتتو همیشه زیبا میبینی

شما هم از جشن برایم بنویسید. از زیبائی ها و نازیبائی ها. از کمبودها و هرچی که به نظرتون رسید. که نوشته شما همگان را به کار آید مخصوصآ برگذارکنندگان را که نقاط ضعف و قوت خود را بدانند.

آنهائی هم که عکس گرفتند عکسهای قشنگشون را بفرستند تا در وبلاگ درج کنم.

در پی نظرات شما خوانندگان محترم وبلاگ، نامه زیر که پاسخ آقای فرزانه مدیر محترم امور اداری است و در تاریخ 5/7/88 دریافت شده است بدون هیچگونه توضیحی درج میگردد:

دوستان سلام

           از اینکه اکثر شما همکاران و خانواده‌های محترمتان از میهمانی ایریسا که دوم مهرماه برگزار شد ، نسبتا راضی هستید ، خوشحالم. این میهمانی با یاری و همکاری بسیاری از همکاران شما در امور اداری ، تدارکات و روابط عمومی و می‌توانم بگویم بقیه قسمت‌ها برگزارشد. حتما نقص‌هایی هم داشته که شما با دیده اغماض به آن نگاه کرده‌اید. اما توضیحی بعضی دوستان خواسته بودند که چرا همکاران خدمات و خانواده‌هایشان در این میهمانی حضور نداشتند که کاملا حق با این همکاران معترض است.و این اعتراض هم حتما به این دلیل است که دوستان به زحمات زیاد همکاران خدمات واقفند و این عزیزان را دوست دارند.

شرط عشق است

که ازدوست

شکایت نکنند

لیکن از شوق

حکایت

به زبان می آید

  من اضافه می‌کنم علاوه بر همکاران خدمات ، دوستانی که از شرکت سیتکو و رسا با ما همکاری می‌کنند و همچنین رانندگان عزیز و چند نفری که قراردادشان با امور اداری نیست ولی در تیم‌های کاری مشارکت دارند در این جشن حضور نداشتند. علتش هم به قول معروف کمبود امکانات بوده است. جهت اطلاع عرض می‌کنم که در این میهمانی 1200 نفر دعوت شده بودند که خوشبختانه بیش از حدود 94درصد دعوت‌شدگان تشریف آوردند (آمار تقریبی است ، زیاد خودتان را برای بدست آوردن این عدد عذاب ندهید). باغی که پس از چندین روز جستجو پیدا کردیم بزرگترین باغی بود که در اطراف اصفهان با این امکانات توانستیم پیدا کنیم و صاحب باغ هم تاکنون تجربه حدود هزارنفر میهمان را در این باغ نداشت. ماهم تجربه نه چندان خوبی از پذیرایی نهار درجشن سال قبل داشتیم و نگران جمعیت زیاد بودیم . همکارانی که به این میهمانی آمدند قبول دارند که واقعا باغ ظرفیت صدنفر دیگر را نداشت چون ما احتمال چنددرصدی را که نیامده بودند را هم حساب کرده بودیم و بنا را بر 1100 نفر گذاشته بودیم.

به هرحال این اعداد و ارقام باعث شد که ما جرات دعوت بیشتر نداشته باشیم و شرمنده بعضی از همکاران شویم و نتوانیم افراد بیشتری را دعوت کنیم . امیدوارم که در فرصتی دیگر از خجالت این عزیزان دربیائیم.

درمورد مجری هم اعلام نظرهایی شده بود که همانطور که خود آقای خسروی در اول برنامه گفتند ادعای مجری‌گری ندارند و آنهایی که حاج‌آقا خسروی را از نزدیک می‌شناسند قبول دارند که عشق و علاقه ایشان باعث شد که ایشان این زحمت را قبول نموده و با وجود کمردردشان بیش از 5 ساعت سرپا جلسه را اداره کنند.

امیدوارم که سال‌های آینده ، میهمانی‌های بهتری با حضور همه عزیزان داشته باشیم.

گله‌هاتون به سرم                     انشااله عروسی پسرم

 

 

 مدیر عامل محترم ایریسا و دانش آموزان برتر در روز جشن

دانش آموزی در حال اجرای نمایش - روز جشن ٨٨٠٧٠٢

/ 36 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
س

با سلام به همه’ دوستان اگر چه ایده’ یک وبلاگ که اجازه’ ابراز عقیده و نظر به همه میده خیلی جالبه و ایریسا هم به استفاده از این پتانسیل نیاز داره ولی اینجوری در فضای اینترنت چون مطالب وبلاگ برای همه’ افراد اعم از مشتریها و یا رقبا قابل دسترس هست معایبش بیشتره. بزرگترین سرمایه’ ایریسا نام پراعتباری هست که در سایه’ تلاش های شبانه روزی کارمندان شرکت حاصل شده و فکر میکنم نباید این تصویر را مخدوش کرد. بالاخره هر شرکتی معایبی داره که تلاش جدی برای رفع اونها وظیفه’ همه اعضا هست ولی یه جورایی مسائل درون سازمانی هست و جالب نیست مثل یک تابلو در معرض عموم قرار داد. من که الان در خارج از کشور هستم وقتی به شرکتهای مشابه نگاه میکنم میبینم ایریسا نه تنها چیزی کم نداره بلکه در مواردی قوی تر هم هست و میتونه واقعا" بین المللی عمل کنه. در هر حال میشه پیشنهاد کرد روی سرور ایریسا امکانی مشابه این وبلاگ تعبیه بشه تا دوستان نظرشون را بدن (لطفا" حق پیشنهاد فراموش نشه )

فراهاني

سلام خسته نباشين من که متاسفانه نتونستم در مراسم باشم اما دوستان تعريف کردن و خيلي خوش گذشته بهشون . با آرزوي موفقيت مديريت و کليه پرسنل شرکت ايريسا

همكار

باسلام خدمت مدير مبلاگ احمد آقا خواستم در اينجا از تمامي عزيزاني كه براي برگزاري اين جشن تلاش كردند و زحمت كشيدند قدرداني كنم. ابتدا از آقاي ارباب شيراني كه هزينه اي بالغ بر سي ميليون تومن رو قبول كردند. از آقاي فرزانه كه مسئول مستقيم چنين جشني بودند و تمامي زحمات به عهده ايشان بود. از آقايان كفاش و پرسنل خدمات كه هميشه متحمل زحمت مي شوند. از سركار خانم عليزاده و رامي كه واقعا براي بچه ها زحمت كشيدند تا آنها شب خوشي را بگذرونند از سركار خانم اكبري و رياضي جهت تهيه و ارسال كارتهاي دعوت و در نهايت از جناب آقاي خسروي كه پس از اصرارهاي امور اداري قبول زحمت كردند. و به مجري گري پرداختند. معترضين هميشه و در همه جا وجود دارد . آنچه مهم است به قول آقاي مهندس فرزانه آمار است. آمار امسال نشان مي داد كه اكثريت بالاي نود درصد از جشن و فضاي ايجاد شده بسيار راضي بودند. مگه چند سال پيش رشيد پور رو نياوردند با جهان آرا و چند تا افراد مشهور ديگه؟ به كي خوش گذشت؟ هيچ كس راضي نبود. آقاي رشيد پور قطعا مجري خوبي است و از آقاي خسروي بسيار ماهر تر . اما چيزي كه هست وقتي يكي از جمع خودمان مجري باشد بيشتر به دلمان مي چسبد. كه

همكار

كه انصافا بسيار خوب هم از عهده اش بر آمد. تمام برنامه با اجراي پرسنل خودمان بود و واقعا بهمان خوش گذشت ما ايراني ها فقط اعتراض داريم. من سالهاي پيش خودم راضي نبودم . ولي امسال واقعا خوب بود. در اون فضا احساس آرامش مي كردي. مديريت خرج كرده بود. اداري زحمت كشيده بود. چرا بعضي از افراد نق نقو به جاي اعتراض يه خسته نباشيد نمي گويند. در حق پرسنل خدمات كم لطفي شده بود . قبول . واقعا اشتباه بود ولي آنقدر بي انصاف نباشيم كه همه چيز ديگر را زير سئوال ببريم.

دوست

بدلیل اعتراضات وارده وبلاگ irisaco.persianblog.ir حذف شد

سام سون

سلام . از احمد آقا واقعا تشکر می کنم به خاطر وبلاگ مفیدشان .جشن دانش آموز امسال را آمدم .راستش را بخواهید اصلا انتظار چنین جشن مفصل و با شکوهی را نداشتم .همه چیز عالی بود .خصوصا اینکه همه پرسنل با هم بودند و مانند سالهای قبل تقسیم نشده بودند و تمام برنامه ها توسط پرسنل و بچه های خودمان اجرا شد که به نظر من بسیار جذاب تر از سالهای قبل بود .پذیرایی و هماهنگی و مدیریت جشن قابل ستایش بود .بیایید انصاف داشته باشیم .به جرات می توانم بگویم کمتر شرکتی در اصفهان حتی در ایران چنین جشن مفصل و شادی برای پرسنل و خانواده هایشان تدارک می بیند .تعداد هم کم نبود .بیش از 1000 نفر حضور داشتند .خودتان بهتر می دانید که هماهنگی و تدارک پذیرایی و شام و نورپردازی و حتی گل آرایی چنین مجلسی چقدر سخت است .پس واقعا باید به مدیریت محترم امور اداری جناب آقای مهندس فرزانه و کلیه پرسنل اداری و روابط عمومی خسته نباشید بگوییم و از ایشان تشکر نماییم .من آنشب احساس غرور و افتخار کردم که در چنین شرکتی کار می کنم . من قبلا در شرکتهای دیگری هم کار کردم آنها کجا و ایریسا کجا .پس دوستان بی انصافی نکنید و به جای گله و شکایت رضایت و قدردانی خود را ب

سلام احمد آقا ببخشید یه سوال دارم اینکه : شما گاهی اوقات در پاسخ هایتان دوستان را با عنوان آقا خطاب می کنید چرا ؟ فکر نمی کنید شاید یکی از همکاران خانم باشند .یا ابنکه فرد مخاطب را می شناسید می توانید با عنوان دوست من یا همکار عزیز پاسخگو باشید .همین دوستمان سام سون منو به یاد سریال سام سون میندازه که از فارسی وان پخش می شه زنی با نام یک مرد

دو ریال کج

یعنی شما ماهواره ندارین ؟

قلی

من میدنم اونایی که اعتراض میکنن به نبود خدمات به دلیل این هست که یا روابط خانوادگی یا خیلی دوستانه دارن که اینها هم انگشت شمارن...جشن خیلی هم خوب بود ..دلیلی نداره چون این عزیزان نبودن جشن رو زیر سوال ببریم

تصادفی این صفحه را دیدم نگارش درست "برگزاری " است نه برگذاری خوش باشید