گزارشی ناقص از مجمع عمومی شرکت ایریسا تیر 89-قسمت اول

خیلی خیلی دوست داشتم گزارشی از مجمع عمومی سالیانه تیر 88 که امروز یازدهم تیر برگزار شد برای شما عزیزان داشته باشم. گزارشی برای سهامداران محترم و همکاران خوبم. اما تا این لحظه که گزارش را درج میکنم اطلاعات چندانی به دستم نرسیده است و تلاش هایم بی نتیجه بوده است. بنابراین منتظر خبرهای دوستان می نشینم. دوستانی که در جلسه مجمع بوده اند و میتوانند چند خطی برای من بنویسند و ارسال کنند. ولی در حقیقت برای آگاهی شما مینویسند. دوستانی همچون آقایان : نیلچی ، آقائی ، علوی ،خسروی ، حسینی نیا ، نیری ، کفاش، فرزانه ، نجف آبادی و خانمها: اکبری ، رشیدی ها. ولی آیا اطلاعاتی به دستم خواهد رسید؟

سعی خود را خواهم کرد گزارشی تهیه کنم و برایتان بنویسم ولی زیاد هم دستم خالی نیست و از این درگاه دست خالی نخواهید رفت:

1-      سود خالص هر سهم پس از کسر مالیات (EPS) برابر با 25832 ریال بوده است.

2-      هیئت مدیره محترم سخاوت به خرج داده و پیشنهاد کرده است که 38.7 درصد از سود به سهامداران پرداخت گردد. یعنی برای هر سهم 10000 ریال داده شود.

3-      اعضای حاضر در مجمع که تعدادی از سهامداران محترم باشند هم با این پیشنهاد موافقت کرده و شاید سکوت کرده و شاید ریاست جلسه با زرنگی تمام به آنها قبولانده و لذا قبل از اینکه به خود بجنبند همان هزارتومان برای هر سهم تصویب شده است.

مرا باور بر این است که سهامدار باید همیشه بیشترین بهره را ببرد و باید حداقل 60% از سود را همکاران درخواست میکردند. از کجا معلوم که سال آینده شما سهامدار باشید که آن را ذخیره کردید؟

منتظر تکمیل همین داستان در پست روز 15 تیر 89 باشید.

/ 1 نظر / 3 بازدید
یک عاشق

اتفاقا من فکر می کنم که این چه کسب وکاری هست که 50 درصد سود داره در حالیکه مبارک داره با ورشکستگی دست و پنجه نرم میکنه ، تنها یک نتیجه مناسب می توان گرفت و آن هم اینه که این سود جز با کم گذاشتن از حق کارمند با حقوق های ناچیزی که دارند ، بدست نمیاد و لذا من فکر میکنم این 1000 نومان سود تقسیم شده هم برای این سهام 5000 تومانی در این وهله اقتصادی زیاد هم هست. نظر شما را به یک نکته جلب میکنم که امسال قرار است مبارک به ازای هر سهم تنها 10 تومان سود بدهد حال چطور ایریسا که 60 درصد درآمد خود را از مبارک دارد (تازه این آماری هست که توسط مدیریت اعلام شده و من فکر میکنم این نسبت خیلی بیشتر از 60 درصد باشد )سود 50 درصدی داشته باشد؟؟؟