کلامی چند با مدیریت جدید I.S

شنیده ها از این قرار است که مقرر شده است تا آقای نجف آبادی در حیطه فولاد مبارکه انجام وظیفه کنند. در یک کلام به ایشان میگویم که کمک کردن در به بار نشستن پروژه توسعه و ارتقاء سیستمهای اطلاعات فولاد مبارکه کار بزرگ و با اهمیتی است که هر شخصیتی که این پروژه را به اتمام برساند بر سینه سترگ او باید مدال ملی افتخار نشاند. آری از همین حالا میگویم پروژه ارتقاء فقط از آن فولاد مبارکه نیست از آن ایران است و هر مجموعه ای که این لیاقت را داشته باشد که آن را تمام کند باید نشان ملی بگیرد.

آقای گراکوئی نیز از روز اول شروع به کار در ایریسا , همدوش آقای نجف آبادی بوده است و از همکاران عزیز میخواهم که با ایشان همکاری نموده و ایریسا را در رسیدن به سر منزل مقصود یاری کنند. برای احمد, نجف و گرا هر دو عزیز بودند و با احترام. و خاطر آنها برایم عزیز است. رفتن یکی و آمدن دیگری هر دو مبارک است.

در آمدن آقای گراکوئی فقط همینقدر برایتان بگویم که مدیر عامل محترم ایریسا با بسیاری از مدیران و کارکنان با سابقه و کارشناسان بخش I.S مشورت کرده است. لذا به انتخاب ایشان نیز احترام بگذاریم و در جوی آرام به همکاری ادامه دهیم تا انشاالله در های سعادت به  رویمان گشوده شود.

راستش را بخواهید در سال گذشته که قرار بود آقای جهاد محمدی توسط مدیر عامل وقت, آقای آقاجوهری به مدیریت I.S   انتخاب شود , من پست مفصلی نوشتم ولی اتفاق نیفتاد و من هم پست را منتشر نکردم. حالا همان پست را با اندکی تغییر در اسم ها برایتان درج می کنم. خاطزاتی را نیز از جهاد محمدی نوشته ام.

شما هم هر انتقاد و پیشنهادی دارید بنویسید. اگر محترمانه باشد آنها را تأیید و درج میکنم. پس بخوانید پست سال قبل را:

ایراد نگیرید که چرا نوشتم مدیریت و ننوشتم معاونت. چون من فرقی بین معاونت سیستمهای اطلاعات و امور سیستمهای اطلاعات و مدیریت ندیده ام. و فرق آنها را نمیدانم. مثلاً آقای حاجی هاشمی که مدیر امور است با دیگری که مدیر معاونت است از نظر اختیار سازمانی و مسئولیت چه تفاوتی با هم دارند. آنها که کارشان سازماندهی است برایم تعریف کنند. بگذریم...  

نیمه تیرماه 1392 بود که آقاجوهری آمد. و الان شهریور 1392 از نیمه گذشته است. طی این مدت آقاجوهری شرکت ایریسا را سبک سنگین کرده است. اهمیت و سختی کار به دستش آمده است. شبها تا دیر وقت در دفتر کارش نشسته و فکر کرده است. با ده ها نفر مشورت کرده است. و به این نتیجه رسیده است که مشکلات فراوان است و امور باید بهبود یابد. لذا تغییرات در سطح مدیران و معاونت ها را آغاز کرده اند. البته ایجاد تغییرات میتواند دلایل گوناگون داشته باشد. و سخن من با آقای آقاجوهری و (آقای طاهری) به عنوان مدیر عامل شرکت ایریسا این است که برای موفقیت بیشتر و راحت تر, بهتر است تصمیمات خود را برای مجموعه کارکنان توجیه کنند.  اگر کارکنان چرائی تصمیمات را بدانند از تصمیمات اتخاذ شده پشتیبانی می کنند و اگر ندانند بازار شایعه رواج پیدا می کند.

ما باید بدانیم که رشد و پیشرفت بدون تغییر بوجود نمی آید. ما هم خودمان باید تغییر کنیم و هم محیط و سازمان مان باید تغییر کند. بدون تغییر رشد غیر ممکن است. من گردش شغلی و تغییر در مدیریت ها را هر چند وقت یکبار لازم میدانم. هر از چند گاهی باید طرحی نو در افکنده شود. هر کدام از مدیران و سرپرستان طی چندین سال مسئولیت هر گلی که باید به سر ما ریخته باشند, ریخته اند. و پس از آن دیگر رکود است و روزمره گی.

گردش شغلی هم برای فرد مفید است و هم برای سازمان. و هم جلوی فساد را می گیرد. آب پاک و زلال هم که منشاء پاکیزه گی و سلامت است پس از چندی که راکد شد, غیرقابل تحمل می شود. و از دیدگاه شخصی میگویم که هجرت هم یک لازمه  است و آنان که از پستی به پست دیگر و از محلی به محل دیگر و از سازمانی به سازمان دیگر و از شهر و کشوری به شهر و کشوری دیگر هجرت می کنند در زندگی موفق ترند. و من فکر میکنم آدم هائی که در زندگی خود هدف و برنامه ای دارند وقتی دیدند در آنجا دیگر محل رشد و رستگاری برایشان نیست, از آنجا هجرت میکنند به جائی که شرایط برایشان فراهم تر است.

من هیچگاه , به هیچ مدیرعاملی و مدیری از ایریسا نامه ننوشته ام که باید چه کار کند هیچگاه اعمال نفوذی نکرده ام و خود را در آن سطح نیز نمیدانم. ولی اگر هر کدام با من مشورت کنند از راهنمائی دریغ نخواهم کرد. راهنمائی هائی که نمیشود آنها را در این پست ها نوشت.

گمان بر این است که مدیریت فولاد مبارکه اشکالاتی را در ایریسا می دید لذا به تغییراتی دست زد. انتظاراتی داشت و برای برآورده شدن خواسته هایش دست به اقداماتی  زد و حالا مهندس آقاجوهری (آقای طاهری) هم تغییراتی را لازم دیده است و به آن اقدام کرده و باز هم اقدام میکند. این نظر من است و خودشان میتوانند برای کارکنان توضیح بهتر و درست تری داشته و ارائه دهند.

 همانگونه که میدانید مدیریت سیستمهای اطلاعات مدیریت از زمان آقای مهندس ارباب شیرانی با آقای مهندس ایرج فخری نجف آبای بوده است. با یک فترت 2 یا 3 ساله که آقای نجف آبادی به کانادا مهاجرت کردند و در این دوران فترت آقای مهندس سیامک گراکوئی مدیریت سیستمهای اطلاعات را بر عهده داشتند.  وقتی آقای نجف آبادی از کانادا بازگشتند به مدت چند ماه مدیریت پروژه فولاد خوزستان را بر عهده گرفتند و به خوبی و با تلاش و زحمت فراوان آن پروژه را اداره و مدیریت کردند و با توجه به شرایطی که در شرکت پیش آمده بود مدیرعامل شرکت آقای ارباب شیرانی ترجیح دادند که مدیریت I.S  را دوباره به مهندس نجف آبادی بسپارند که از سال 1385 تا کنون و حتی در دوران مدیرعاملی مهندس شهریاری هم آقای نجف آبادی پست خویش را حفظ کردند.

امروز دیگر آقای نجف آبادی جای خود را به آقای جهادمحمدی (اقای گراکوئی) داده است. آقای نجف آبادی در مدت چندین ساله مدیریت خود در پست های مختلف زحمات فراوانی کشیده است. قدرت مدیریت او بیشتر به علت تعاملاتش با کارکنان بوده است. به سادگی با کارکنان رابطه برقرار کرده است و بیشتر مشکلات را با روش کدخدامنشی حل و فصل کرده است. وقتی کاری را به دوستان خود محول و بر دوش آنان می گذاشت کمتر کسی به او نه میگفت. بیشتر با رابطه انسانی و رفاقتانه کارها را رتق و فتق میکرد. البته خود آقای نجف آبادی هم اذعان دارند که خودشان به مشتری نیز هیچگاه "نه" نمیگویند.

در مدت صدارت ایشان پروژه های زیادی در ایریسا به منصه ظهور رسیده و انجام شده است و البته بعضی ها هم با مشکل و شکست مواجه شده اند. منجمله پروژه اکسیر و یا پروژه پخش و پالایش. در این مدت کارکنان زیادی در I.S استخدام شده و آموزش دیده و یا از شرکت رفته اند. و بالاخره ایشان موافقان بسیار و مخالفینی هم دارند. من به ایشان احترام میگذارم و میگویم در دوران خدمتش خوب کار کرده و برای ایریسا روز و شب را فرقی نگذاشته و از خانواده نیز برای ایریسا گذشته است. در پایان کار به ایشان باید “خسته نباشید” گفت و میدانم که ایشان همچنان برای ایریسا دلسوز بوده و صادقانه کار میکنند و هرگز اهل قهر نیستند و در پست مشاوره و یا هر پست دیگر میتوانند پشتیبان خوبی برای مدیریت باشند.

در اینجا از آقای نجف آبادی خواهش می کنم خدمات خود را طی این چند سال برای ثبت در تاریخ و دفاع از خود بنویسند. از مشکلات کار خود بگویند. از خاطرات تلخ و شیرین بگویند. از فراز و نشیب های دوران خود بگویند. از آنان که همراهش بودند و از اندک کسانی که سد راهش بوند برایمان بنویسند.  ایشان افراد را خوب میشناسند و از همه آنها خاطرات مثبت و منفی دارند که برای درس آموزی مفیدند. آقای نجف آبادی , لطفاً برای دوستان بنویسید.

اما آقای علی اکبر جهاد محمدی. در این وبلاگ از او زیاد نامبرده شده است. برای اطلاع میتوانید بروید سراغ گوگل. و در آنجا عبارت "راه ایریسا جهاد محمدی" را جستجو کنید. در چندین پست از ایشان نوشته شده است.

آقای جهاد محمدی فارغ التحصیل رشته ریاضیات گرایش کامپیوتر از دانشگاه اصفهان است که در سال 1367 به فولاد مبارکه آمد و در بخش کامپیوتر با کامپیوتر های آی بی ام 4341 مشغول کار شد. آنموقع زبان برنامه نویسی کوبول بود و پایگاه داده وجود نداشت و برنامه نویسی و فایل هندلینگ بسیار سخت و پر مشغله بود. کار با فایل های VSAM پیچیدگی فراوان داشت. و جهاد محمدی  و دیگران همچون نیلچی و شیری و فرهمند و صیفی نیا و ... با کوبول و VSAM و Rexx  دسته و پنجه نرم میکردند و البته کار با عشق و علاقه بود. چون همه اش آموزش بود. و رشد بود و پیشرفت. از همه مهم تر محیط خیلی دوستانه بود.

آقای جهاد محمدی با شخصی به نام مزیدی کار می کرد. مزیدی مسئول طراحی و تجزیه و تحلیل سیستم مکانیزم ها و ماشین آلات سنگین فولاد مبارکه بود و جهاد محمدی با ایشان کار می کرد و بار کار بر دوش او بود.  مولای جانها ملای رومی چنین فرماید که "خوش تر آن باشد که سر دلبران   گفته آی در حدیث دیگران". و من نام مزیدی را بردم که بسیار مشتاق دیدار اویم. و از سال 1373 تا کنون او را ندیده ام. و ای کاش از او آدرسی داشتم. مزیدی بسیار خوش اخلاق و مردمی بود و خوش برخورد. دو مدرک تحصیلی داشت. رشته کامپیوتر و رشته حقوق. او قبل از آمدن به فولاد مبارکه شهردار شهر مبارکه بود. ظاهراً در آمریکا تحصیل کرده بود. او سیستم مکانیزم ها را تحویل آقای جهادمحمدی داد و به ایتالیا اعزام شد. مدتی در ایتالیا بود و پس از بازگشت مسئول سیستم فروش و حمل و نقل یا سیستم Shipment بود. و تا سال 73 مسئول و سرپرست آن سیستم بود تا فرمان تشکیل شرکت ایریسا در رسید. او به ایریسا نیامد و به خوبی به یاد دارم که میگفت : "پدرم به من سفارش کرده اگر خواستی خاک هم بر سر خود بریزی بر روی تل بزرگی برو که خاک بسیار داشته باشد." او به ایریسا نیامد و در فولاد مبارکه  هم نماند و به  فولاد آلیاژی یزد رفت. و من دیگر از او بی خبرم.

آقای جهاد محمدی در پایان سال 1368 همراه چند نفر دیگر از کارشناسان تازه استخدام شده مثل بشیری و خلقی و حاجی هاشمی و جاودانی و عطاری و صادقی و ... به سرپرستی رضا سلیمی اکبری به کشور آلمان اعزام شدند تا دوره نرم افزار پایه را بگذرانند. ایشان دوره نرم افزار پایه و آداباس و نچرال و کامپیوترهای زیمنس را طی کرده و به ایران بازگشته و در شهرک صفائیه مستقر شدند. در شهرک صفائیه تمام نیروهای EDP در کنار آلمانی ها  و ایتالیائی ها مشغول توسعه و برنامه نویسی سیستمهای MIS فولاد مبارکه شدند. و پس از چند سال شهرک صفائیه تخلیه و همه به ساختمان مرکزی فولاد مبارکه آمدند. جهاد محمدی در بخش نرم افزار پایه در کنار آقای استفان پانوسیان ایرانی و فیلیپ ایتالیائی مسئول آداباس و نچرال بود. او در کار برنامه نویسی و نظارت بر کار برنامه نویسان بسیار دقیق بود. آنها استاندارد داشتند حتی در نام گذاری فیلدها. حتی در تعریف کردن کلیدها و ایندکس ها. و اینها همه کنترل میشد که تحت ضابطه باشند. کار آقای جهاد محمدی هم همینها بود.

از این پس بطور دوستانه به آقای جهادمحمدی میگویم: جهاد. همه دوستان او را جهاد صدا میزنند. کما اینکه دوستان نجف آبادی هم او را نجف صدا میزدند و میزنند. و جمعی آقای گراکوئی را هم گرا صدا میزنند.

جهاد با یونیکس اینورمیکس هم آشنائی داست و کار میکرد. سپس در دوران مدیریت و هدایت آقای مهندس متضی ابهری در گروه نرم افزار پایه , تعدادی از کارشناسان اوراکل را مطرح کردند. جهاد هم یکی از آنها بود که بر اوراکل مسلط است. همیشه نسخه های جدید را کار میکرد و سفارش میداد. زمانی مسئول استانداردها در نرم افزار پایه بود. از اوراکل به ERP رسید. هم اکنون در زمینه ایی آر پی صاحب نظر است و در پروژه ذوب آهن همین تخصص را پیگیری و کار میکرد. به تکنولوژی اطلاعات اشراف دارد و سیستمهای آی اس را میشناسد و این فراتر از دانستن سیستمهاست. تکنولوژی اطلاعات حیطه فراتری را در بر میگیرد. جهاد تقریباً تمام کارکنان قدیم و جدید را میشناسد. افراد با انگیزه و بی انگیزه را میشناسد. نیروهای اهل مطالعه و بی مطالعه را میشناسد. روزی به من میگفت فردی را میشناسد که از وقتی از دانشگاه فارغ التحصیل شده حتی یک کتاب هم مطالعه نکرده است. و جهاد از دست اینگونه افراد ناراحت و در رنج بود.

یکبار پستی نوشتم با عنوان دفترچه یادداشت که اگر آن را نخوانده اید به خود زحمت بدهید پیدایش کنید و بخوانید. امروز به همه نیروهای جوان و تازه وارد در ایریسا سفارش میکنم یک دفترچه یادداشت روزانه داشته باشید و خاطرات و آموخته های خود از محیط را در آن بنویسید. روزی به کارتان خواهد آمد. به ذهن خود اعتماد نکنید. نوشته های روی ذهن زود پاک میشوند. جهاد روزی به من میگفت ما دیگر نباید دنبال ژیان باشیم. چرا مردم دنبال بنز میروند. برای آنکه مطلوبیت و کیفیت بیشتری دارد. برای همین باید برویم دنبال ای آر پی.       آری کلام آن روزهای جهاد را امروز مینویسم. آه. به یاد مزیدی افتادم که خوشرو بود. یزدی بود اما لهجه یزدی نداشت. پوست سوخته و برنز متمایل به سیاهی داشت. دندان هایش ظاهراً مصنوعی بود. اهل معامله و معاشرت بود. ایام عید نوروز که میرسید برای همکاران علاقمند از یزد یک وانت شیرینی یزدی و باقلوا میآورد و میفروخت. زمانی هم پیراهن های راه راه ارزان از یزد میآورد و به دوستان میفروخت. نه برای سودش. بلکه برای اینکه پولی در جیب نیروی خدمتکار , مرحوم علی کرمی برود.  و همین ها کفر آقای روناسی را در میآورد و مزیدی بی خیال می خندید. و من هم عشق میکردم. البته مزیدی کارش را هم میکرد. تیم خوبی داشت که یکی از آنها عباس فرهنگی بود. که همچون بلدوزر برنامه مینوشت. حالا هم عباس فرهنگی بی نظیر است اگر مشکلات بگذارد. بعضی ها واقعاً زندگی میکنند و انگار در هوا در پروازند. و محیط به اینان نیاز دارد. مزیدی یکی از پروازی ها بود. خانم منجزی نیز چنین بود. آقای آزرمگین نیز چنین است . خانم نگین منصوری نیز چنین است. اینها سرزنده اند.

شما هم دفتر یادداشتی بخرید و بنویسید. از همین دوستانی که حالا برایتان عادی هستند ولی روزی مهم میشوند. از اخلاقشان. از انگیزه هایشان. از تلاششان. از جیم شدن هایشان. از زیر چشمی نگاه کردن هایشان. از حرص خوردن و کار کردنشان. از امیدها و حسدهایشان. از زیر آب زدن هایشان. از غیبت کردنهایشان. از خوبی هایشان. از نحوه تعامل با مشتریانشان. از فداکاری آنها در کار. از نق زدن ها. از چاپلوس ها. از عشق به کار و تلاششان و خلاصه هرچه که برایتان مهم است. روزی بکارتان میآید.     

امروز گراکوئی پست و مسئولیت مهم و بزرگ و سترگ و کار سختی را قبول کرده است. مدیریت بر آدم های تحصیل کرده مشکل تر از مدیریت بر نیروهای کارگر است. او را با فرمان سر براه میکنند ولی نیروی کارشناسی اهل منطق و فکر است و باید کارها را برایشان تبیین کنند. جعبه سیاه به درد نمیخورد. خانه شیشه ای میخواهد. تعامل با نیروهای متخصص بزرگترین چالش و سفارش من به آقای گراکوئی است. سوادش را دارد. پشتکار و حوصله و دقتش را دارد. ولی تعامل با کارکنان را نباید فراموش کند. اگر قرار است ضربه ای بخورد از همین نقطه است. که انشاالله موفق خواهد شد. امید من بر این است.

اما آقای گراکوئی برای موفقیت باید چه کار کند؟ من یکی یکی میشمارم. امید که به کارش آید. اصلاً امید که این وبلاگ را بخواند. نجف را مطمئن بودم که میخواند. ولی گراکوئی را مطمئن نیستم. چون او همیشه سرش به کار بود. لطفاً به او خبر دهید و بگوئید احمد این نکته ها را برایت نوشته است:

1-       یک سازماندهی مناسب. تشکیلات سازمانی باید با توجه به اهداف و برنامه ها سازماندهی شود. صرفاً کشیدن چند قوطی و گذاشتن افراد در آن کافی نیست. که چارت ایریسا قوطی زیاد دارد ولی بعضی هایش را بی محتوا میخواهند و گوشی به آن نمیدهند و آن قوطی ها برای دکور است.

2-       پیدا کردن افراد کارشناس و متخصص و با انگیزه برای پست های سازمانی. لذا پیدا کردن افراد با انگیزه و عاشق کار بسیار مهم است و نقش خود را در ایجاد انگیزه در کارکنان و سرپرستان, مهم قلمداد کنید. اگر این افراد را پیدا نکنید در کارتان موفق نمی شوید. تیمی منسجم و همفکر از مدیران گروه تخصصی و مدیران پروژه برای خود فراهم کنید.

3-       تعریف مشاغل. تمام شغل های مناسب برای یک مجموعه کامپیوتری و انفورماتیکی را تعریف کنید. گرچه از وظایف مدیر منابع انسانی است ولی پیگیری کنید. شرح هر شغل را بنویسید. شرایط احرازش را برای کارکنان معلوم کنید. در کار تدوین و مستند کردن مشاغل و اعلام آن اهتمام ورزید تا کارکنان تکلیف خود را بدانند.

4-       گروه های شغلی. کارکنانی که از گروه های شغلی خود ناراضی هستند را دریابید و حق واقعی آنها را بدهید. افراد ناراضی نمی توانند برای شرکت خوب کار کنند.

5-       سیستم پاداش دهی. پاداش های متعلقه به کارکنان, سیستم روشن و شفافی ندارد. کارکنان نمیدانند بابت چه چیزی پاداش گرفتند یا چرا کم پاداش گرفتند. سیستمی با پارامترهای تعریف شده و با ارزیابی های دقیق تعریف کنید. و کارکنان را از میزان پاداش و چرائی آن آگاه کنید.

6-       استاندارد سازی. برای تهیه سیستم ها و مدیریت پروژه ها و برنامه نویس ها استانداردهای لازم را تهیه و یا بازنگری کنید و آنها را مدون کنید و در اجرای آنها پای بفشارید. من فکر کنم خیلی ها در تهیه برنامه ها, امروز کله محلق میزنند. و در پختن اسپاگتی استادند. امروز کدها را چه کسی بازرسی میکند؟

7-       متدلوژی ما چیست؟ یک روزی می گفتند ایزوتک. یک روزی CDM FAST TRACK. یک روزی گروه متدلوژی داشتیم. مهندس نبی اللهی مسئولش بود. که امروز او دیگر نیست. حال کدام بخش مسئول متدلوژی است؟ بر روی متدلوژی کار کنید. یک روزی شما مسئول Reuse  بودید. نتیجه چه شد؟ امروز چه کسی پیگیر است یا اصلا محلی از اعراب دارد؟

8-       مستند سازی. خودت بخوبی میدانی که مستند سازی بسیار کمرنگ شده است. بخش مستند سازی شد کتابخانه و کتابخانه شد متروک.

9-       مدیریت دانش. چه کسی مسئول آن است.

10-   آموزش . آموزش را اهمیت دهید. آموزش حین کار. آموزش های تخصصی دوره ای. داخلی و خارجی. امروز اگر چرخ سیستمهای فولاد میچرخد و اگر چرخ سیستمها در هر جای دیگر که ایریسا کار کرده است در اثر همان آموزشهای ایلوا و ارتباط آن با ایتالیائی ها است. ارتباط با شرکت های قوی داخلی و یا خارجی را فراموش نکنید.

11-   اصل مشتری مداری. ارتباط با مشتریان و گوش سپردن به صدای آنان. قبلا نوشته و پیشنهاد کرده ام باید بطور منظم و دوره ای از پروژه ها دیدن و تحقیق کنید که آیا مشتری از روند پروژه و خدمات ایریسا راضی است یا خیر. اعتماد به مدیران پروژه و تیم او لازم است اما کافی نیست. بسیاری مواقع پروژه ها اسب مرده اند و به قول آقای گراکوئی ما به اسب مرده شلاق می زنیم. از اسب مرده باید پایین پرید. تیمهای تضمین کیفیت به تنهائی جوابگو نیست. و بیشتر کارها سمبل کاری است. روند پیشرفت پروژه ها را باید با چشم تیزبین بررسی کرد و با تحقیق از مشتریان از روند صحیح آن اطمینان حاصل کرد.

12-   اصول مهندسی سیستمها. من به کار علمی اعتقاد دارم. با روش سنتی نمیتوان کار بزرگی کرد. شما که فنی هستید باید این بنیان را بگذارید تا از شما به یادگار بماند. پروژه توسعه سیتمهای فولاد مبارکه را دقیق نظاره گر باشید. این پروژه آبروی همه است.

13-   ارتباط دوستانه با کارکنان. رمز موفقیت شما در تعامل با دیگران است. و من از این بابت بیشتر از همه نگران هستم. و دعا میکنم که در این کار موفق باشید و دیگران را با خود همراه کنید. که دست خدا با جماعت است و اگر تیم قوی و همدل داشته باشید موفق اید.

14-   جوانان را فراموش نکنید. جوان گرائی استراتژی مدیریت جدید است. ولی کاملاً آگاه و هوشیار باشید که به قیمت بی ارج کردن و توهین و فراموشی و کنار زدن نیروهای قدیمی و با تجربه که جوانی خود را در ایریسا تمام کردند, نباشد. امروزه در باره بازنشسته ها و قدیمی ها تندروی می کنند و نمی دانند که خود روزی بازنشسته میشوند و همیشه جوان نمی مانند.

دیگر از نوشتن و ادیت کردن آن خسته شدم. سرم گیج میرود. گفتن و نوشتن لازم بود. امید که مفید باشد برای همه. هرکس که آن را میخواند. این وبلاگ دفترچه یادداشت و کشگول من است. که همه چیز در آن پیدا میشود. این است یادگار احمد. این است سنگاب احمد.

/ 3 نظر / 2 بازدید
مهدی

سلام خیلی جالبه که هنوز کامنتی دیده نمیشه شاید هم تایید نشده اما تغییر مدیریت با تغییر دیدگاه در راهبری همراه خواهد بود . و این تغییر با دیدگاه بعضی افراد خوب خواهد بود و بعضی نیز مخالف خواهند بود .امیدوارم آقای گراکویی در سمت جدید موق باشند

حسن

سلام از این پست بر ما معلوم شد که احمد آقای یکی از کارکنان قدیمی IS می باشد. احمد آقا پست شما بیشتر تعریف از خود(IS) کردن بود ولی شما لازم است به مشکلات بخش IS هم بپردازید و الا خوانندگان و نویسندگان خود را از دست می دهید و تعجب نکنید که چرا مشتریانتان کاهش یافته است

بازنشسته

سلام برای آقای مهندس گراکویی آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم که همکاران قدر این موقعیت ها را بدانند و نهایت همکاری را با تغییرات جدید بعمل آورند.