وبلاگ راه ایریسا 6 ماهه شد.

1-      یک روز که اومدم وبلاگم را به روز کنم متوجه شدم که persianblog فیلتر شده است. و هیچ کنترلی بر روی وبلاگ نداشتم. سریعا دست به کار شدم و وبلاگ راه ایریسا را بر روی blogfa راه اندازی کردم. تا ارتباطم با شما قطع نشود. اما خوشبختانه persianblog رفع فیلتر شد و توانستم به راه خود ادامه بدهم. البته فعلا وبلاگ raheirisa.blogfa.com برای روز مبادا آماده است هر چند فعلا به روز نمیشود.

2-      یک روز هم سحر که از خواب بیدار شدم. دیدم یک دکان در کنار دکان من زده اند. و آمده اند تا در و دکان مرا تخته کنند. آری وبلاگ irisaco . مرا متهم کرده بود که از مدیریت ایریسا در بعضی تصمیمات اشتباه جانبداری میکنم. آمده بود تا شیوه ای نوین در انتقاد و وبلاگ نویسی پیاده کند. متهم کرده بود که از افراد نام میبرم و باعث میشوم که آبروی افراد در معرض خطر قرار بگیره. اینکه کامنت ها را کنترل میکنم و بعد منتشر میکنم. بهتر بود مصادیق جانبداری از تصمیمات اشتباه را مینوشت که ننوشته است. من از افراد فقط به نیکی یاد میکنم. البته آنان که کامنت میگذارند ممکن است از افراد به بدی نام ببرند  که ربطی به من ندارد. هرچند جواب اینگونه کامنت گذاران را میدهم.

کنترل نظریات هم یک سیاستی است که ثابت نیست و خود شما شاهدید و بنابر شرایط تغییر میکند و به زودی تغییرات جدیدی را مشاهده خواهید کرد.

من از هر وبلاگی که در خدمت رشد و پیشرفت ایریسا باشد استقبال میکنم. و اعتراض من به آن وبلاگ در آن موقع فقط همنامی ایشان با irisaco بود که نام وبسایت ایریسا است.

خوب آن وبلاگ 24 ساعت بیشتر دوام نیاورد و بنابر تصمیم آقای محترم وبلاگ نویس تعطیل شد و به اطلاع برسانم که IP  آن از آمریکا بود (البته اگر از Hide IP استفاده نکرده باشد). و شاید هم دامی بود برای به تله انداختن من. و شاید هم موفق شده باشد که فعلا بس میکنم و میگویم.

"قد خمیده ما سهلت  نماید اما --- بر چشم دشمنان تیراز این کمان توان  زد"

" درویش را نباشد برگ و سرای سلطان-- مائیم و کهنه دلقی کآتش در آن توان زد"

 

3-      بعضی از دوستان زیاده از حد به من سرمیزنند. روزی چند بار. این سرزدن ها وقت شما و شرکت را میگیرد. و ترافیک کاذب ایجاد میکند. حداگثر روزی دو مرتبه کافی است. عصرها نظرات دوستان را بخوانید و صبح ها جوابیه های مرا به آن نظریات. چون من شب ها به نظریات پاسخ میدهم. و پست های جدید من هم آخر وقت روزهای جمعه بر روی وبلاگ قرار داده میشود که صبح روز شنبه میتوانید آن را بخوانید.

4-      نظریات شما حداکثر میتواند 15 خط باشد. و بیشتر از آن ترانکیت میشود. اگر نظریات شما طولانی است در چند نظر آن را ارسال کنید. البته بهتر است نظریات خیلی طولانی را ایمیل کنید تا به نام خودتان و یا بدون نام شما درج کنم. قبلآ نوشته ام حالا هم مینویسم که اگر بخواهید میتوانید به جمع نویسندگان بپیوندید. و همچون احمدآقا مطلب بنویسید و خودتان آن را مدیریت کنید. فقط کافی است یک ایمیل به من بزنید.

5-      وقتی نظریات دیگران را میخوانید. اگر تعداد زیاد باشد باید به صفحات بعدی هم مراجعه کنید. و مهم این است که گاهی اوقات به پست های قبلی هم مراجعه کنید چون به قول یک دوست در پست های قبلی خبرها و نظریات جالب و داغی پیدا میشود. مثلا به مطلب "برخی زنان برجسته ایریسا" مراجعه کنید تا ببینید یک خانم محترم چه ادعائی کرده است و چه پاسخی شنیده است.

6-      دوستان قدیمی و علاقمندان ایریسا از دیگر کشور ها به من سر میزنند. ولی معمولا فقط تماشاگرند و من خوشحال میشوم اگر از شرکتهای محل کار خود بنویسند تا با ایریسا مقایسه ای انجام شود و ما هم از تجربیات دوستان استفاده کنیم.

7-      این وبلاگ محل درد دل و گفتن حرفهای منطقی شما شده است. محل بیان مشکلات و ارائه راه حل ها. پس لازم است همه بخوانند. مخصوصآ مدیران شرکت. مدیر عامل گرامی شرکت آقای ارباب شیرانیکه اصلا نمیخواند. یا وقت ندارند و یا برایشان اهمیت ندارد. توصیه برادرانه میکنم که برای اطلاع از بیماری شرکت و آفات آن بخوانند و طبابت کنند. قلیلی از مدیران مرتب و پیگیرانه میخوانند. تعدادی از مدیران هم نمیخوانند. اعضای محترم هیئت مدیره را نمیدانم که چه میکنند ولی بعید میدانم که اطلاعی از وبلاگ داشته باشند. یک نفر زحمت بکشد ایمیل اعضای هیئت مدیره را برایم بفرستد. ایمیل آقای عرفانیانرا هم بفرستید خوب است. خلاصه هرکس به سرنوشت ایریسا علاقه مند است ، این وبلاگ را بخواند و نظر بدهد. حتی اگر کارمند جدیدی باشد که به تازگی به جمع ما پیوسته است. و خوب است اگر وجود این وبلاگ به اطلاع همه برسد.

8-      یک آهنگ ملایم و خاطره انگیز برایتان گذاشته ام که هنگام مراجعه به وبلاگ اگر بلندگوهایتان روشن باشد آنرا خواهید شنید. امکان گذاشتن عکس هم بر روی وبلاگ فراهم شده است که اگر عکس خوب از خود و دوستان بفرستید از آن استفاده میکنم. پس ارسال عکس فراموش نشود.

9-      از آمریکا و روسیه و کانادا و استرالیا و انگلیس مرتب سرکشی میشود. که اگر آمار واقعی باشد خیلی امیدوار کننده است. به تازه گی از قطرهم دسترسی داشتم که خبر خوبی برای من است.

10-   ایریسا بلند آوازه است. جستجو در گوگل، خیلی ها را به راه ایریسا آورده است که طبعآ به ایریسا راه پیدا کرده اند و این هم از مزایای این وبلاگ و جای خوشحالی است.

11-   و آخرین مورد این که ما شش ماهه شدیم و پاداش شش ماهه نرسید. البته ما برای کودکمان قبلا خرج کرده ایم و بدهکاریم و مدیون. گفته اند که پس از حقوق نوبت پاداش است که خبر خوبی است برای وام داران. اگر تا کنون چاهی برای آن نکنده اید بکنید. البته بماند که خیلی ها هم نمیدانند پول هایشان را کجا سرمایه گذاری کنند و به دنبال خرید اوراق مشارکت اند. ذخیره کنید اما ذخیره آخرت هم مهم است.

 

تا فردائی دیگر که فردای صبح امید است و راه سبز ایریسا و ایران خدا نگهدارتان.

 

/ 14 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نیوشا

سلام بر احمد آقای خودمان امیدورام در راهی که قدم گذاشتید موفق و موید باشید قدم هایتان همچنان محکم و استوار باشد. خدمت شما عرض کنم که وبلاگ شما را مدیران هم می بینند و از مطالب آن با خبر هستند و استفاده هم می کنند. نگران این بودید که آیا آقای مهندس ارباب شیرانی هم می بینند یا خیر ؟ می خواستم بگویم بله ایشان از طریق مدیران محترم از مطالب شما با خبر می شوند و چکیده آنها را به سمع نظر ایشان می رسانند. موفق و شاد باشید

پر اثر بی اثر

با سلام چون دوست دارید حرف حق بگویید من هم تصمیم گرفتم هر از گاهی حقیقتی را عنوان کنم ، اما برای اینکه هدیه ای به این بلاگ 6 ماهه بدهم به اطلاعتان میرسانم بااینکه حضور و وجود ندارم برای شرکت ایریسا ،اما هفته گذشته در دفتر تهران با یکی از مدیران بلند پایه شرکت جلسه ای داشتم که از قبل تنظیم شده بود و در این جلسه یکی از همان ایده ها ی خلاقانه خودم را عنوان کردم تحت عنوان کلی " طرحی برای توسعه" که حدود یکساعت این ایده را برای ایشان توضیح دادم و ایشان بسیار استقبال کردند و قرار بر این شد که با آقای مهندس ارباب شیرانی مدیر عامل محترم شرکت در میان بگذارند و والبته که ایشان از روی امانتداری و علم به اینکه هر طرح جدیدی فکری در پس خود دارد که روح آن طرح است و موجب بالندگی و اثر بخشی طرح میشود نام مرا هم به عنوان صاحب طرح عنوان خواهند نمود .جزییات بیشتر طرح در زمان درست آن به اطلاع حواهد رسید اما دوست دارم بدانید این طرح برای همه خوب است حتی آنهایی که کینه مرا دارند.درآینده شاید حقایقی از گذشته بگویم متشکرم

حمیده

ما که نفهمیدین این اقای بی اثر پر اثر چی گفت . ایا به نفع ایریسا بود یا سهامدارانش ؟ دوما متاسفانه سهام ایریسا به بیرونی ها هم گویا فروش میرود آنهم به قیمت 5 هزار تومان

جوجو

احمد اقا چشم نداری ببینی من هم پاداش بگیرم. واقعا که! مدیرای ایریسا هم تفکراتی مثل امثال تو دارن که اوضاع شرکت اینطوریه. بعضی ها هم شرکت رو ارث باباشون میدونن.

--

لطف کنید فهرستی از کارکنان که به مآموریت خارج از کشور میروند تهیه کنید و به اطلاع برسانید. هفته ای نیست که یکی دو نفر از کارکنان به خارج اعزام نشوند.

یکبار وقتی به یکی از پایه های سفر به خارج از کشور (که البته بر خلاف اسمش جز مدیرین نیست ولی همیشه ارادتمند مدیران است) گفتم که قصد مهاجرت دارم با همان لهجه اصفهانی گفت اتفاقا من به این مسئله فکر کردم. مهاجرت به درد نمیخوره چون فرهنگ اونجا با ما سازگار نیست آدم باید تو شرکتی مثل ایریسا کار کنه و سالی یکی دو تا سفر از خارج از کشور بره یه هوایی عوض کنه. همین آدم قبل از اینکه سید بیچاره را بخاطر زبان تیزش اخراج کنند به او نصیحت میکرد سید تو زحمت فنی میکشی ولی زحمت رابطه ای نمیکشی.

ایرج

دوست عزیز احمد آقا از اینکه نظرات همه را منعکس مکنید بسیار تفکر خوبی است . ولی خواستم بدانم این دوست عزیزی که خواسته بود اسامی افرادی که به خارج از کشور اعزام میشوند لیست شود منظورش جیست. فقط این را می دانم که شرکت ایریسا با این توان کارشناسی و حجم پروژه ها بایستی با خارج از کشور ارتباط داشته باشد و مدیران پروژه و کارشناسان و واحد های بازاریابی بایستی در جریان باشند در این حوزه در دنیا چه می گذرد و کوته نظری است اگر خودمان بخواهیم دور خودمان به چرخیم و از تکنولوژی و دانش روز که مخترع آن مانمی باشیم بی خبر باشیم . آگر این دانش را دنبال نکنیم بایستی منتظر مرگ باشیم. از طرف دیگر افرادی که اعزام می شوند با تائید مدیر پروژه و برای انجام کار تعریف شده ای می روند. و بایستی بخاطر قرار داد جدید و یا کار جدید خوشحال هم باشیم که این افراد به خارج از کشور اعزام می شوند

عبدا...

این که در شرکت ایریسا فرصتها بصورت عادلانه تقسیم نمیشود ، حرف درستی است ، بخشی از آن تقصیر کسی نیست ، مثلا فدری بعد از 10 سال سابقه ، با توانایی فنی خوب ، از اول در پروژه هایی درگیر شده که سفر خارج نداشته ، از شانسش ، یکی دیگه هم بعد از 7 ماه که وارد ایریسا شده ، در مقطعی که رو پروزه ای کار نمیکرده به یه نفر نیاز میشه تو یه پروژه که 2 ماه بره آلمان .. در بعضی موارد هم خوب مدیریت نمیشه و بعضیه هم که سوگلی هستن !!!!!!!!تو رفتن به خارج

سفرنامه’ اصفهان قسمت سوم

سلام بی جوابم را فراموش کردم و با چشمانی به غایت گشاده از در دکان ماه فروشی درآمدم. پیری دیدم آن سو تر سر در جیب مراقبت فروبرده و کار عالم را اعتنایی نمیکرد. کاتب را پرسیدم. احمد جان این کسیت؟ گفت او از اوتاد است. از ولایت فریدن به این ده آمده و آبادی این ده به نفس اوست. او را به خویش رها کن مبادا هویی بکشد و تو را تا ناکجا اباد بسوزد. بیت: هرگز حدیث حاضر و غایب شنیده ای من در میان جمع و دلم جای دیگر است پارگی چارق به کاتب نشان دادم پرسیدم اینجا کفاش هم دارید؟

سفرنامه’ اصفهان قسمت سوم

سلام بی جوابم را فراموش کردم و با چشمانی به غایت گشاده از در دکان ماه فروشی درآمدم. پیری دیدم آن سو تر سر در جیب مراقبت فروبرده و کار عالم را اعتنایی نمیکرد. کاتب را پرسیدم. احمد جان این کسیت؟ گفت او از اوتاد است. از ولایت فریدن به این ده آمده و آبادی این ده به نفس اوست. او را به خویش رها کن مبادا هویی بکشد و تو را تا ناکجا اباد بسوزد. بیت: هرگز حدیث حاضر و غایب شنیده ای من در میان جمع و دلم جای دیگر است پارگی چارق بهانه کردم و درویش فریدنی بخویش رها نمودم. "راستی کاتب, اینجا پارینه دوز هم دارید؟"