گزارشی از مجمع عمومی شرکت ایریسا تیر 89-قسمت چهارم و پایانی

1-     لازم است از دوستانی که گفته هائی از مجمع را در اختیارم قرار دادند تشکر کنم. که اگر آن گفته ها نبود ، من هم حرفی برای نوشتن نداشتم.

2-     گویند تعداد افراد حاضر در مجمع کمتر از 40 نفر بوده اند. تعداد سهامداران ایریسا نزدیک به 250 نفر است. یعنی کمتر از یک پنجم سهامداران در جلسه شرکت داشته اند. البته با توجه به حضور سهامداران حقوقی ، جلسه رسمیت داشته است و مشکل قانونی ندارد.

3-     برای من همیشه سئوال بوده است که چرا اکثریت شرکت نمیکنند؟ و چرا بی تفاوت هستند؟ لطفا اگر شما سهامدار هستید و در جلسه نیامدید برایم بنویسید چرا به جلسه نیامدید؟ شاید مسئولین مربوطه با دلایل شما آشنا شوند و ترتیب اثری بدهند؟

4-     در یکی از پست های سال قبل نوشتم که در جلسات سال های گذشته ، برای حضور در جلسه تبلیغ میکردند و حتی یک کیلو گز بلداجی هم به شرکت کنندگان هدیه میکردند. ولی به مرور زمان خطی طی شد که حتی اگر حضار در حد انگشت شمار هم باشند از آن استقبال میشود. چرا که تصمیم گیری راحت تر است.

5-     در مجمع، یکی از عوامل تولید سود ، صرفه جوئی در هزینه ها عنوان شده. ولی گفته نشده کدام هزینه ها؟ مگر جز این است که عمده هزینه های ایریسا پرسنلی و رفاهی است؟  البته گفته شده دلیل صرفه جوئی این بوده است که در سال گذشته بسیاری از کارها برون سپاری شده است. و باز گفته نشده چه کارهائی برون سپاری شده است؟

6-     همچنین گزارش شده که در سال گذشته یک خرید ملکی هم داشته ایم و آن خرید 8 دستگاه آپارتمان در یک مجموعه ساختمان در شهر اهواز است. ساختمانی که در کوچه ششم از خیابان کیان پارس واقع است و قبلا متعلق به شرکت ایریتک بوده که ایریسا آن را خریداری کرد. البته ایریتک همیشه بدهکار است و ایریسا هم معمولا از سود سالیانه آن کسر میکند.

7-     من خوشحالم که ایریسا بتواند هر سال ملک و دارائی جدیدی بخرد و آن را اندوخته ای برای آیندگان کند. و ایریسا غیر از آپارتمان های فوق ، یک خانه دو طبقه هم چندین سال قبل در خیابان پهلوان غربی در اهواز خریداری کرد که چندین سال است به عنوان مهمانسرا از آن بهره برداری میکند و مآمورین اعزامی از اصفهان از آن به خوبی بهره برداری کرده اند. ولی دیگر فرسوده شده و نیاز به بازسازی و یا ویران سازی دارد تا به جای آن ساختمانی بهتر برافراشته شود. البته اگر آن را نفروشند.

8-     و باز بدانید که ایریسا دارای دو واحد دفتر اداری نیز در شهر اهواز است که در برج IT اهواز قرار دارند و هم اکنون به عنوان دفتر اداری مورد بهره برداری هستند. این ها را هم با وام و نسبتآ ارزان آقای فولادی پیگیری و خریداری کرده است. که خدا خیری بدهد به آقای فولادی که پیگیر این کارهاست.

9-     در جلسه عنوان شده که سند آن 8 دستگاه را هنوز ایریتک به نام نکرده است که آقای نادری به شوخی گفته: سود ایریتک را ندهید تا سندها زده شود.و در این هنگام حضار به وجد آمده و دستی زده اند. و من میگویم تازه خرید انجام شده و با کمی صبر روال بروکراسی طی شده و سند هم خواهند زد. نگران نباشید.

10-آقای فولادی اعتراض داشته که ابریتک سرمایه ای آورده ولی همیشه به اندازه سرمایه اش و بالاتر از آن را به ایریسا بدهکار است و این چگونه سهامداری است که همیشه بدهکار است؟ و من میگویم در ابتدای تشکیل ایریسا هر کس سرمایه ای آورد که مادی بود و معنوی. ولی یک نفر به من بگوید در سال 71 ایریتک چه آورد؟

11-آقای ارباب شیرانی هم درد دلی کردند که برای ضمانت نامه بانکی در سال گذشته دست تنها بوده اند و ایریتک و مجتمع همکاری لازم را نداشته اند و خودشان به تنهائی ضمانت نامه ها را امضاء کرده اند و انتظار همکاری داشته اند که از آن دریغ شده است.

12-خبر خوب اینکه آقای نادری اعلام کردند که امسال حداکثر حمایت را از ایریسا خواهیم داشت ، چه حمایت مالی و چه حمایت فکری و معنوی و سیاسی.

13-در این جلسه پاداش اعضای هیئت مدیره هم 10 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت و این هم چیزی بود که آقای نادری در طرفه العینی خودش برید و خودش هم دوخت. و منتظر نظر سهامداران جزء نشد. و ای کاش آقای نادری چانه ای هم برای سهامداران جزء زده بود.

14-آقای سید علیرضا علوی که از کارکنان قدیمی است و تسلط بر سیستم های مالی دارد و به امور سهام هم آشناست، پیشنهاد داد که ایریتک و مجتمع فولاد بخشی از سهام خود در ایریسا را به کارکنان واگذار کنند و البته امتیاز سهام خود را حفظ کنند که آقای نادری مخالفت کرده و گفته راه حل این است که ایریسا سهامی عام شود و به بورس برود و سمت و سوی ما باید رفتن به بورس باشد. من نمیدانم که آیا رفتن ما به بورس برای پیشرفت ایریسا لازم است و یا نه؟ و چه مزایائی برای ما دارد. آنان که میدانند شرح دهند که با رفتن به بورس چه چیزهائی به دست میآوریم.

15-در کل آقای نادری خیلی از ایریسا حمایت کرد و به آن علاقه نشان داد و گفت حاضریم برای ایریسا وام بگیریم تا زمین ایریسا در مرکز تحقیقات شیخ بهائی در محل دانشگاه صنعتی اصفهان نیز ساخته شود. و همچنین تآکید کرده که ایریسا باید وارد صنعت صادرات نرم افزار شود که میتواند بازار بزرگی برای ما باشد. و من میگویم ایشان سفارشی هم به مجتمع بکند که اینقدر برای قراردادهای با ایریسا سنگ اندازی نکنند و مشکل نتراشند که راجع به آن در پست پیمانکار مداری نوشته ام و زمزمه هائی میشنوم که لازم است باز هم در آینده بنویسم.

خوب دوستان خوبم حرف برای نوشتن باز هم هست ولی میگذاریم برای سال های آتی. و گزارش مجمع را به پایان می بریم. اگر سال آینده در قید حیات و در بند ایریسا بودم دوباره درخدمت شما برای مجمع خواهم نوشت و مثل همیشه و گذشته همچون مولوی میگویم "ماهی از سر گنده گردد نی ز دم".

ماهی ما سرش باید بزرگتر شود تا بدنه را به دنبال خود بکشد و سر ماهی باید به سلامت باشد تا برای بدنه خود هم فکر بکری تدارک بیند.

یادی هم از گذشته میکنم و سه عکس برایتان به یادگار میگذارم که در این سه عکس ، تعدادی از اعضای هیئت مدیره ایریسا در سال های گذشته را که دیگر در گردونه نیستند برایتان درج میکنم. عکس ها مربوط به دهه هفتاد است. کی و کجا؟ جوابش با آنان که میدانند.

 آقای سید محمدرضا حسینیان ریاست هیئت مدیره در زمان های قدیم

 

آقای دکتر بقائی مدیر عامل و عضو هیئت مدیره همراه یکی از مدیران فولاد مبارکه آقای لقمانی

 

آقای متآله و آقای مهندس بقائی برادر دکتر و آقای داود زاده که یاد هر سه به خیر

/ 14 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
میزا باقر

برای روشن شدن آمیرزا عرض کنم که: هر جا که دیگران کار را پیش نبرند آقای فولادی پیش قدم میشود و اوست که مسئله را حل میکند. مسائل قراردادی از جمله آنهاست. و وصول مطالبات شرکت از دیگران که دبه کرده اند و یا به دلیلی نمیدهند با آقای فولادی است که از راه های قانونی اقدام کند. آمیرزا هم مرا به یاد مرحوم ارحام صدر هنرمند ارزنده اصفهانی انداخت با آن تآترهای خوشمزه اش. پس من هم اسمم را گذاشتم میزا باقر.

عجب بخوربخوریه خانم .... هنوز نیومده تو شرکت 40هزار تومان پول قبض موبایل میگیره . قابل توجه آقای .....- بابا آقای ارباب شیرانی که مدیرعامل شرکته قبض موبایلش اینقدر نمیشه دیگه چه برسه به خانم .... که در طول روز ه کاری نداره چه برسه با موبایل

مش پیمان

سلام راست است که می گویند ایریسا ادغام شده دو اسم ایرج و پریسا هست که گویا اسم بچه های شخصی است؟ اگر بله لطفا اون شخص را هم بگویید

بی طرف

پول قبض یا موارد این گونه را بیخیال شوید به این مسئله فکر کنید که ایریسا و البته سبک مدیریتی ان ادم ها را وسوسه به گناه و اشتباه می کنه تو همین پروژه ذوب اهن خیلی از ادم ها هستند که کاری نمی کنند ولی تادلتون بخواهد ساعت کار شارژ می کنند کی به کی کسی کنترل نمی کنه و مدیر پروژه هم امضا می کنه و دارند حالشو میبرند نوش جان همه

يك ايريسايي ديگر

سلام احمد آقا البته علاوه بر موارد ذكر شده اقاي فولادي در زمان مديريت اداري نقش مهمي در زمينه كاهش حقوق از بين بردن سنوات و ... را داشته اند كه البته حق و حقوشان را بابت اين فعاليتها دريافت نمودند البته الان هم در سمت مديريت امور عمومي هم بيكار نيستند و نقش وكيل شركت را بازي مي كنند و در امور مربوط به قانون كار و شكايات ، اخراج و دفاع از حقوق شركت بسيار فعال هستند.

براهیمی

میخواستم همینجا از بحث مدیر عاملی آفای فریدنی حماین کنم. ایشون انسان بسیار باهوشی هستند که آشنایی کاملی به هر سه امور دارند

ايريسا

سلام احمد اقا موضوع سوء استفاده موضوع جالبي مي توانه باشه اي كاش يك هر كسي اطلاعي از اين سوء استفاده داشت مي نوشت تا شايد مدير محترم عامل هم مطلع مي شدندو يك اقدامي مي كردند.

یک ایریسایی که حقش حسابی خورده شده

اين حق ازدواج چيه دادا ؟ ما كه تا بحال تو پرفراژمون ايجوري نديديم . نكنه اين فقط مال اون طبقه سوميه كه الان اوفتاده ته زير زمين

آمیرزا

من فقط سوال کردم چرا به شما برخورد؟ ضمن اینکه تمامی مواردی که ذکر کردین مسئول خودش را دارد. چه کار به آقای فولادی دارد؟؟؟؟ کارهای حقوقی و مجوزات و اسناد و بیمه ها و ساختار سازمانی و شرح مشاغل... که کار امور اداری و مالی است. اخذ گواهی رتبه بندی ایریسا را هم که آقای نوریان زحمتش را می کشند. تنها خاطره من از آقای فولادی را يك ايريسايي ديگر بیان کرده اند.

مارگاریتا

آقای فولادی داراي پنجه هاي فولادی است كه بسيار هم گران و سنگين است ، هر كه با او در افتاد ورافتاد هر كه هم با او در نيفتاد ورافتاد خلاصه اينكه مواظب باشيد.